Święte rośliny. Uzdrawiająca moc tradycyjnej amazońskiej medycyny roślinnej

Autor:

Joseph Tafur

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Nasza cena: 23,85 zł 42,90 zł Taniej o: 44%

Jakie niezwykłe możliwości daje połączenie ciała i umysłu? Na ile możliwa jest kombinacja zachodniej medycyny z wierzeniami starożytnej ludności i substancjami psychodelicznymi? Które rośliny są naszymi sojusznikami duchowymi i jakie jest ich działanie?

Książka „Święte rośliny” to fascynująca opowieść lekarza o eksploracji świata szamanizmu, ayahuasce i doświadczeniach duchowych oraz o ich wpływie na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Doktor Joseph Tafur dzieli się w niej zdumiewającymi historiami – mistycznymi, metafizycznymi – osób, które zażywały ayahuaskę i stosowały tradycyjną amazońską medycynę roślinną.

Pobierz darmowy fragment


Z przedmowy doktora Gabora Maté

W odróżnieniu od dominującego na Zachodzie światopoglądu rozgraniczającego ciało i umysł, wiele nauk związanych z mądrością rdzennych kultur opiera się na podejściu holistycznym. Podobnie jak wszystkie autochtoniczne praktyki bazujące na roślinach we wszystkich zakątkach świata, użycie ayahuaski wywodzi się z tradycji, w której ciało i umysł postrzega się jako nierozdzielne zarówno u osób chorych, jak i zdrowych. Joe Tafur powołuje się w tej książce na nienaganne zachodnie teorie naukowe dotyczące uzdrawiającej mocy roślin i wyniki badań, które dobitnie potwierdziły pradawną mądrość.


O autorze

Doktor Joseph Tafur jest kolumbijsko-amerykańskim lekarzem rodzinnym. Wychował się w Phoenix w stanie Arizona. W ramach osobistych poszukiwań w dziedzinie holistycznej opieki zdrowotnej przez dwa lata uczestniczył w badaniach akademickich na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego na wydziale psychiatrii w laboratorium skoncentrowanym na uzdrawianiu ciała-umysłu. Spędził sześć lat w peruwiańskiej Amazonii w ośrodku tradycyjnego uzdrawiania. Pracował tam blisko z szamańskim mistrzem Ricardo Amaringo z ludu Shipibo i uczył się tradycyjnej amazońskiej medycyny roślinnej. Pomagał setkom osób z całego świata w przechodzeniu przez ceremonie ayahuaskowe i tradycyjny proces uzdrawiania z użyciem amazońskich roślinnych lekarstw. Ukończył tradycyjne terminowanie w zakresie szamanizmu ayahuaskowego. Jest zarówno lekarzem, jak i szamanem oddanym pracy związanej z uzdrawianiem i edukacją. Z zapałem buduje pomost pomiędzy naukami medycznymi a duchowym uzdrawianiem i promuje tego rodzaju podejście za pośrednictwem wykładów i programów edukacyjnych.

Zorganizuj dobry czas >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Święte rośliny
 • Autor: Joseph Tafur
 • Wydawnictwo ILLUMINATIO
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 368
 • Format: 14.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367069670
 • Język: polski
 • Podtytuł: Uzdrawiająca moc tradycyjnej amazońskiej medycyny roślinnej
 • Oryginalny tytuł: The Fellowship of the River: A Medical Doctor's Exploration into Traditional Amazonian Plant Medicin
 • Tłumacz: Maciej Lorenc
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788367069670
 • EAN: 9788367069670
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm

Recenzje książki Święte rośliny. Uzdrawiająca moc tradycyjnej amazońskiej medycyny roślinnej (2)

 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnich kilka dekad było dla świata medycznego niezwykle ekscytujące. Wytępiono część chorób zakaźnych, powstały nowe leki, nowe generacje szczepionek, nowe sposoby na walkę z męczącymi nas od wieków schorzeniami. Jednak nie wszystko, co się wydarzyło, było pozytywne. Tempo życia stale wzrasta i mnożą się sytuacje, w których czujemy się przytłoczeni i bezradni. Skutkiem tego jest istna epidemia depresji i zaburzeń lękowych, z którymi zmaga się spora część społeczeństwa, a także pozornie z nimi niezwiązanych innych schorzeń. Świat medyczny jest tak zaaferowany swoimi nowymi zabawkami, że bardzo często zapomina o tym istotnym aspekcie każdego człowieka, jakim jest umysł - a przecież zjawisko placebo jasno pokazuje jak potężna bywa siła umysłu i jak istotny jest jego wpływ na nasze zdrowie. O tym właśnie w swojej książce opowiada Pan Tafur - o postrzeganiu człowieka w sposób holistyczny i o tym, jak wyleczyć chory umysł, by ON mógł uleczyć ciało.

  Joseph Tafur jest lekarzem, wykształconym na uniwersytecie medycznym w Stanach Zjednoczonych, co już na wstępie czyni go wiarygodnym źródłem informacji. Opowiada nam ON historię swojej depresji, z którą konwencjonalna medycyna nie mogła sobie poradzić, a od której zdołał się uwolnić stosując medycynę naturalną oraz zażywając substancje psychoaktywne, które pozwoliły mu spojrzeć na siebie z innej perspektywy i przepracować zakorzenione w psychice traumy. Pisze również o tym, jak praca nad psychiką może doprowadzić do ustania objawów zwykle nie łączonych ze zdrowiem psychicznym. Proponuje nam, by odwrócić popularne powiedzenie: bez zdrowego ducha, ciało również zdrowe nie będzie.

  Ok, na początku coś sobie wyjaśnijmy. Jestem ateistką, która wierzy jedynie w naukę. Opowieści o obcowaniu z "wyższą świadomością" zbywam prychnięciem i zalecam rozmówcy odstawienie halucynogennych grzybków. Nie widzę żadnego sensu w wierzeniu w coś, czego istnienia nijak nie da się udowodnić, więc wszystkie fragmenty, w których autor twierdzi, że komunikował się z potężnymi duchami roślin, które przekazywały mu wiedzę uzdrowicielską od razu oznaczyłam etykietką "fantastyka" i włożyłam między bajki. Może tak to właśnie widział, problem w tym, że widział to po zażyciu substancji psychoaktywnych, co prowadzi nas do oczywistego wniosku, że - brzydko mówiąc - naćpany zobaczył to, co chciał zobaczyć. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zawsze fascynowały mnie kultury ludów pierwotnych, tudzież pogańskich, i miałam nadzieję na dobrą lekturę zalatującą nieco antropologią, coś w stylu "Złotej Gałęzi" Frazera czy prac Bronisława Malinowskiego, które czytałam na studiach i zrobiły wówczas na mnie ogromne wrażenie. Dostałam coś nieco innego, ale i tak przeczytałam książkę z zainteresowaniem.

  Owszem, podczas fragmentów o usuwaniu złej energii z pacjentów poprzez śpiewanie improwizowanych pieśni przewracałam oczami tak mocno, że prawie wypadły, ale kiedy autor wracał na ziemię, robiło się bardzo ciekawie. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy na temat działania naszego układu nerwowego, oraz tego, że wiele chorób genetycznych (jak np. łuszczyca) ma pewien próg wytrzymałości na czynniki stresujące, po przekroczeniu którego geny odpowiadające za dane schorzenie się uaktywniają. W tym kontekście praca psychiczna może pomóc o wiele skuteczniej niż tradycyjna medycyna. Nie zalecam oczywiście, żeby od razu wsiąść w samolot, polecieć do Peru i wyżłopać trzy szklanki halucynogennej ayahuaski, ale prosta codzienna medytacja lub też praktykowanie jogi mogą pomóc. Pomóc mogą również osobom, które nie cierpią na żadne genetyczne choroby, bo przecież doskonale wiemy, że długotrwały stres może prowadzić do poważnych chorób, jak nadciśnienie, miażdżyca czy depresja, a na przewlekły stres cierpi znaczny odsetek populacji.

  Jeśli chodzi o elementy antropologiczne, dowiedziałam się co nieco o szamanach z amazońskiej dżungli, co było dla mnie bardzo interesujące. Ich podejście do medycyny naturalnej mocno ze mną rezonowało, jako że już wiele lat temu postanowiłam się nie truć antybiotykami przy każdym najmniejszym przeziębieniu. Odkryłam wtedy, że większość popularnych dolegliwości jak przeziębienie właśnie, zajady czy krwawiące dziąsła można łatwo wyleczyć ziołami dostępnymi w każdym sklepie (oraz ewentualnie kilkudniowym odpoczynkiem), i teraz jakiekolwiek tabletki łykam tylko w ostateczności. Podobnie sensowna jest idea diet oczyszczających, bo nie od dziś wiadomo, że "jesteś tym, co jesz" - jeśli wpychasz w siebie zupki chińskie i dania w proszku zamiast owoców, warzyw i pełnowartościowego białka, to nie spodziewaj się, że organizm będzie działał jak nieśmigana nówka z salonu. Nawet kilkudniowe przestawienie się na "czyste", nieprzetworzone jedzenie może w tej sytuacji zaowocować spektakularnymi efektami. Szkoda, że tak wiele z tych mądrości naszych przodków odeszło już w zapomnienie.

  Podsumowując, bardzo dobrze mi się czytało tę książkę i wyniosłam z niej garść czy dwie wartościowej wiedzy. Podoba mi się, że przypomina nam ona o podstawach - zdrowej diecie i przede wszystkim dbaniu o stan umysłu, co większość z nas próbuje zastąpić w biegu łykając jakieś sztuczne multiwitaminy, o zdrowie psychiczne zaś nie dba w ogóle. Po raz kolejny podkreślę - nie wpisujcie od razu w Google frazy "LSD dealer Kraków" ani nic podobnego. Po prostu zadbajcie o siebie, a być może okaże się, że uporczywy ból głowy czy przemęczenie nagle zniknęło. Z pewnością nie będzie to proste w dzisiejszych czasach, ale cóż w dzisiejszych czasach jest proste? W każdym razie zainteresowanym tematem tę książkę polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Z tej książki bije prawdziwa magia. Uwielbiam takie klimaty. Przeczytałem jednym tchem. Wiele się można dowiedzieć na temat holistycznego podejścia do ciała, nabrałem zupełnie innego spojrzenia na organizm i choroby. Wierzę, że wszystko da się wyleczyć, jeśli odpowiednio się do tego podejdzie. Książka uświadamia, że ciało i umysł idą ze sobą w parze. Wyciągnąłem z tej lektury mnóstwo pożytecznej wiedzy, do której zamierzam się stosować. Polecam każdemu, ko tak, jak ja interesuje się medycyną naturalną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Odkryj energię, która cię otacza i przekształć ją w szczęście Energia wymaga regularnego oczyszczania i pielęgnacji, jeśli pragniesz korzystnych zmian w sobie i otoczeniu. Aby cieszyć się pełnią życia, musisz uwolnić się od blokad energetycznych i przyciągnąć do siebie dobre wibracje. Dom, biuro...
dodaj do schowka Do koszyka 19,53 zł
Yule to sabat obchodzony w najdłuższą noc w roku, z 21 na 22 grudnia, czyli w tak zwane przesilenie zimowe. Jest to moment, gdy ciemność osiąga punkt kulminacyjny, zaś po tym czasie dni stają się coraz dłuższe.
dodaj do schowka Do koszyka 14,17 zł
Interesujesz się reinkarnacją? Fascynuje Cię życie po śmierci? Świat duchowy nie jest Ci obcy? Zajrzyj do najnowszej książki Michaela Newtona "Przeznaczenie dusz. W poszukiwaniu życia po życiu" i znajdź sens swojego życia! Michael Newton, dyplomowany hipnoterapeuta i doktor doradztwa personalnego,...
dodaj do schowka Do koszyka 27,73 zł
Ostara to pierwsza z ośmiu książek z serii Sabaty, która zgłębia wiedzę na temat tradycyjnych i współczesnych sposobów celebrowania sezonowych rytuałów, będących podstawami kalendarza wszystkich chcących żyć zgodnie z Kołem Roku.
dodaj do schowka Do koszyka 14,90 zł
Imbolc (obchodzony 1 lutego), zwany inaczej świętem światła lub dniem św. Brygidy, to moment, który wyznacza połowę drogi między zimą a wiosną. To czas, gdy najważniejszą rolę odgrywają pierwsze promienie słońca, a także chwila pojawienia się iskierek światła po zimowych ciemnościach.
dodaj do schowka Do koszyka 14,90 zł
Kontynuacja bestsellera „Pandemia kłamstw” autorstwa Judy Mikovits i Kenta Heckenlively'ego, do których dołącza legendarny naukowiec – dr Francis W. Ruscetti. Dr Ruscetti przedstawia w tej książce prawdziwy portret środowiska medycznego, będący wynikiem prawie czterech dekad spędzonych w...
dodaj do schowka Do koszyka 27,73 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
Shōgun to bodaj najsłynniejsza (także dzięki kultowemu serialowi) część azjatyckiej sagi  Jamesa Clavella (1924-94) – jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywanego „Mr. Bestseller”, a był także wziętym scenarzystą filmowym (m.in. Mucha i Wielka ucieczka). Ale także...
dodaj do schowka Do koszyka 50,99 zł
Układanka dydaktyczna 'Abecadło' to edukacyjna gra dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem alfabetu. Zabawa polega na dopasowywaniu kartonika z literką do kartonika z obrazkiem przedstawiającym wyraz rozpoczynający się tą literką. Dzięki zabawie dziecko uczy się literek...
dodaj do schowka Do koszyka 15,16 zł
Autorka bestsellerowej powieści Co wyszeptał nam deszcz! Poruszająca historia córki bohaterów Kontraktu! Życie nie bywa łaskawe. Wyzwania, które rzuca, popychają ludzi do czynów wymagających decyzji: „być albo nie być”. Tristan Harmon, by przeżyć, musiał nauczyć się kraść. Jednak jedno zlecenie...
dodaj do schowka Do koszyka 44,69 zł
Szósty i zarazem ostatni tom oryginalnych „Kronik Diuny”, kontynuacja historii zapoczątkowanej w Heretykach Diuny. Stara się najeżyła. Nie straciła wyniosłości, ale posłała ostrzegawcze spojrzenie podwładnym. Przez chwilę trawiły słowa Murbelli.— Stałaś się jedną z nich? — spytała któraś z tyłu. —...
dodaj do schowka Do koszyka 56,84 zł
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową to książka przygotowana do nauki liter i czytania przy użyciu metody sylabowej rekomendowanej przez MEN. Dziecko uczy się rozpoznawać poszczególne litery, łączy je w sylaby i odczytuje słowa z nich powstające. Od prostych wyrazów jednosylabowych stopniowo...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
300 stron starannie zebranych i zweryfikowanych faktów dotyczących historii, która rozgrywa się na naszych oczach, ale której realne znaczenie znają tylko nieliczni.Historii, którą czyta się jak najlepszy thriller polityczny, niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas – lecz prawdziwej.Historii,...
dodaj do schowka Do koszyka 39,49 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula