Stewardesy. Cała prawda o lataniu

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
145 x 205 mm
Ilość stron
408
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,00 zł
Nasza cena: 26,95 zł 39,99 zł Taniej o: 33%

"Stewardesy. Cała prawda o lataniu" to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił na stanowisku stewardesy lub stewarda.

Okazuje się, że zawód stewardesy jest jedną z najbardziej pożądanych profesji na świecie. Daje możliwość zobaczenia świata, pozwala na elastyczne godziny pracy i emocjonujące zajęcie. Wokół osób wykonujących tę profesję z biegiem lat narosło wiele mitów, z którymi warto się zmierzyć. Rzeczywistość może bowiem okazać się nieco inna niż nasze wyobrażenia odnośnie zajęć czy zarobków stewardesy.

Dzięki pozycji "Stewardesy. Cała prawda o lataniu" czytelnicy mogą poznać pracę stewardes od kulis - dowiadują się, że jest to bardzo wymagająca i stresująca praca, która wymaga ogromnego doświadczenia i predyspozycji. Nie zawsze jest tak kolorowo, jak może się wydawać pasażerom samolotu. Stewardesy dbają o komfort pacjentów, a w razie awarii opuszczają pokład jako jedne z ostatnich. Nie mogą się też skarżyć na pasażerów, spełniając ich najróżniejsze zachcianki. Ich zawód to tak naprawdę styl życia, który wciąga i trzeba przyznać, iż jest całkowicie niepowtarzalny.


O autorze

"Stewardesy. Cała prawda o lataniu" to książka autorstwa dziennikarza Krzysztofa Pyzi. Autor od wielu lat tworzy bestsellerowe wywiady, a tym razem zebrał informacje bezpośrednio u stewardes, obserwując również ich pracę. Absolwent UW w żywym, atrakcyjnym języku przedstawia wiele faktów i mitów związanych z zawodem stewardesy. Porusza kwestię zarobków stewardes, ich czasu wolnego, procedur bezpieczeństwa na pokładzie czy wiele innych tajemnic tego pilnie strzeżonego świata. Wiele z tych informacji może całkowicie zmienić sposób postrzegania stewardes i wykonywanych przez nie zajęć.

Recenzje książki Stewardesy. Cała prawda o lataniu (8)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niestety rozczarowałam się. Po świetnych " Wniebowziętych" Anny Sulińskiej, " Stewardessy" traktują temat tylko na zasadzie plotkarskich " sensacyjek". Jedyna sensowna część książki to wywiad z właścicielką szkoły dla stewardess, ale to bardziej zasługa profesjonalizmu rozmówczyni, niż autora.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Stewardesy. Cała prawda o lataniu" to doskonała książka dla wszystkich tych osób, które chcą poznać od podszewki zawód stewardesy. Książka odpowiada na wiele trudnych pytań dotyczących tego zawodu oraz perspektyw rozwoju. Rzetelnie przygotowana pozycja jest prawdziwym kompendium wiedzy, bardzo miło mi się ją czytało i myślę, że moja wnuczka, która aktualnie jest w 8 klasie podstawówki również chętnie ją sobie poczyta. Kto to wie, może w przyszłości wybierze taki zawód? Bardzo wartościowa książka i świetne jej opracowanie, czyta się bardzo przyjemnie mimo swojej objętości (książka ma ponad 400 stron).

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Być stewardesą czyli prawdy i mity o podniebnym zawodzie

  Tysiące kobiet na całym globie marzy o pracy jako stewardesa. Ta profesja cieszy się szaloną popularnością również w Polsce. Gdy tylko zostaje ogłoszona rekrutacja zgłaszają się setki kobiet licząc na łut szczęścia i możliwość pracy w tym zawodzie. Na jedno miejsce zwykle przypada nawet ponad setka kandydatek. Mężczyźni są tu rodzynkami. Czy rzeczywiście warto wybrać taką drogę kariery zawodowej? Czy ta praca to same przyjemności? Czy wykonywanie tego zajęcia się opłaca?

  Książka Krzysztofa Pyzia rozwiewa wszelkie wątpliwości i pokazuje od kulis co to tak naprawdę znaczy być stewardesą. Stanowi ją szereg pytań i odpowiedzi, które Autor zadaje pracującym w tym zawodzie. Jego rozmówczynie są szczere i bezpośrednie, na zadane im kwestie odpowiadają bardzo wyczerpująco, wszelka zasłona opada, a cała prawda, nie zawsze różowa, wychodzi na jaw.

  Tekst podzielony jest na części, które od a do z wyjaśniają nam kulisy pracy pod chmurami. Jak się okazuje ma ona swoje plusy i minusy, ale nie jest wcale tak bardzo kolorowo jak głosi opinia publiczna i w trawie piszczy.

  Autor bez ogródek pyta o różne kwestie. Nie ma żadnych spraw tabu. W tytule padają pytania o proces rekrutacji i szkolenia. Zarobki, warunki pracy, jej ciemne strony. Wymagania i obowiązki. Jak się okazuje nie każdy jest w stanie podołać wszystkim wyzwaniom. Zdrowie, miła aparycja, znajomość języków, odporność na stres, oderwanie od rodziny, częste zmiany stref czasowych, bezsenność to typowe sprawy oczywiste dla każdej stewy( tak w żargonie zawodowym określa się panie wykonujące ten zawód). Praca w szczególnych warunkach pokazuje, że to równie trudne zajęcie jak fedrowanie w kopalni. Oczywiście, poszczególni pracodawcy, poszczególne linie, mają różne wymagania. Najtrudniej, ale i najbardziej opłacalnie jest latać w mundurku linii arabskich.

  Jeśli zagłębicie się w ten tytuł poznacie wiele tajemnic, sekretów i szczegółów, które niekiedy okażą się oczywiste, a niekiedy bardzo dziwne. Bo kolor rajstop może urosnąć do miary tak ważnej jak bycie trzeźwym. Bo szminka na ustach niekiedy musi być w takim, a nie innym kolorze. Bo pasażerowie mają czasem szalone pomysły, nietypowe zachcianki, ułańskie fantazje, a pracownice linii lotniczych którymi lecą muszą wykazać się jako kelnerki, opiekunki, pielęgniarki, ratowniczki czy negocjatorki. Na porządku dziennym są pod chmurami trudne sytuacje, niegrzeczni pasażerowie, pijani mężczyźni, którzy chcą umówić się koniecznie na randkę.

  Bycie stewardesą to bilet nie tylko na różne loty. To przepustka do hermetycznego świata, to styl życia, to przynależność do wąskiego grona, które pracuje w naprawdę stresujących warunkach. Czy warto? Na to pytanie musi już odpowiedzieć sobie każdy, kto chce podjąć to wyzwanie. Ta książka jest w owym temacie w stu procentach wyczerpująca i autentyczna. Czyta się ją naprawdę szybko i z wypiekami na twarzy. Nie raz maluje się na niej zaskoczenie, zdziwienie, szok. Osobiście nigdy nie marzyłam o wykonywaniu tego zawodu, lektura dosadnie mnie w tym utwierdziła. Być może dla wielu z Was będzie jednak przysłowiową kropką nad "i" i przekona, że to jest dokładnie to, czego dla siebie szukacie.

  Gorąco polecam, zwłaszcza tym, którzy wybierają się na rekrutacje, są mniej lub bardziej zdecydowani. Rekomenduję z całego serca, ta książka to prawdziwa petarda! Musicie ją przeczytać koniecznie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka Krzysztofa Pyzia "Stewardesy. Cała prawda o lataniu", pokazała mi, że praca stewardesy, to niezwykle ciężki kawałek chleba. Ten, kto nie miał choć raz do czynienia z takim zawodem, tkwi w przekonaniu, że to praca życia, niezwykłe przygody, możliwość zwiedzenia świata raz oczywiście zawiązywanie fantastycznych znajomości. Dzięki Ci autorze, za ukazanie tego, ile wyrzeczeń i ciężkiej harówki trzeba włożyć w to by być stewardesą. To właśnie tym nienagannie wyglądającym kobietom zawdzięczamy bezpieczeństwo i komfort każdego lotu. Fenomenalna lektura, dzięki której nabieramy innego poglądu na tak ciężką pracę, a także poznajemy opowiadania kobiet, które do tej pory nie były ujawniane. Polecam. Książka 10/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krzysztof Pyzia jak mało kto potrafi stawiać trafne pytania. Umiejętnie prowadzi każdą rozmowę, dzięki czemu daje nam ona możliwość poznania tematu, którego dotyczy.

  Tak było za każdym razem, gdy sięgałem po książki autora, w których prowadził rozmowy z Panem Wojciechem Pokorą, Kajetanem Kajetanowiczem, Neo-Nówką, Brunonem Kowalskym, czy z Jerzym Dziewulskim. Wszystkie te książki przeczytałem z nieskrywaną przyjemnością, poznając tym samym kulisy z życia rozmówców Krzysztofa Pyzi.

  Gdy w zapowiedziach wydawniczych zauważyłem nową książkę dziennikarza, odliczałem dni do premiery. Ponownie chciałem odlecieć w wir rozmowy prowadzonej przez autora. I w samej rzeczy tak właśnie było. Nie tylko dlatego, że temat dotyczył latania oraz kulis pracy i życia stewardes, lecz wiedziałem, że Krzysztof niczym doświadczony pilot poprowadził rozmowę wiodąc nas po przestworzach tego zawodu. Choć po lekturze tej książki mogę stwierdzić, że praca stewardes, to nie tylko kwestia zawodu, lecz stylu życia. Życia, które w pełni podporządkowane jest podniebnemu światu.

  To właśnie stewardesy są oczami i uszami pilotów. Owszem pilot nawiguje samolotem, lecz to stewardesy dbają o to, by jego pasażerowie czuli się w nim bezpiecznie i komfortowo. Krzysztof Pyzia przeprowadził rozmowy, które uchylając drzwi do ich świata stewardes, ukazują kulisty ich pracy. Poznajemy całą prawdę o ich zarobkach, ale i nie tylko. Możemy dowiedzieć się, co najczęściej przemycały stewardesy, jakie najbardziej nietypowe prośby otrzymywały od pasażerów.

  Lektura książki „Stewardesy. Cała prawda o lataniu” utwierdziła mnie w przekonaniu, że każda stewardesa jest niczym żołnierz podlegający rygorystycznym przepisom. Wielu z nas uważać może, że bycie stewardesą, to sama przyjemność, to ciągłe poznawanie nowych miejsc. Nic bardziej mylnego, to profesja wymagająca dyscypliny.

  Krzysztof Pyzia z dziennikarską dociekliwością zadaje pytania, dzięki czemu czytelnik ląduje w świecie stewardes poznając ich najskrytsze tajemnice, które dotychczas opowiadane były na zamkniętych spotkaniach. Autor tym samym rozwiewa mgłę tajemnic tego świata, dzięki czemu czytelnik ma na horyzoncie pełen obraz tej profesji, która zasługuje na uznanie.

  Na uznanie zasługuje również autor książki, który swą dociekliwością oraz trafnymi pytaniami sprawił, że nie była to podróż nużąca, lecz szybowaniem po przestworzach świata stewardes. Na pochwałę zasługuje również sposób wydania książki, poprzez elementy graficzne, które urozmaicają czytelniczą podróż.

  Krzysztof Pyzia wyczerpująco poprowadził rozmowę, dzięki czemu ten świat nie ma już dla nas tajemnic. Lecz fascynuje niczym lot Antonowem An-225 Mrija. I wcale nie dziwi, że dziennikarz posiada zdolność zadawania pytań bowiem prowadzi blog [Adres usunięty]

  Za egzemplarz książki z dedykacją serdecznie dziękuję Krzysztofowi Pyzi oraz Wydawnictwu Prószyński i S-ka [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Prawda o katastrofie smoleńskiej jest jedna. Dlaczego nadal wierzymy w sto kłamstw? 12 lat po katastrofie smoleńskiej nadal nie wiemy, kto za nią odpowiada. Według polskiej prokuratury winnych brak. Polskim władzom nie udaje się odzyskać wraku. Podkomisja Antoniego Macierewicza wydaje 24 miliony...
dodaj do schowka Do koszyka 37,75 zł Cena regularna: 49,99 zł -24% Najniższa cena z 30 dni: 36,59 zł +3%
 „Umrzeć na swoich zasadach” to otwierająca oczy opowieść lekarki, która stała się pionierką w asystowaniu pacjentom przy medycznie wspomaganej śmierci. Gdy w 2016 roku w Kanadzie zmieniono prawo, dr Stefanie Green zdecydowała się poświęcić nowej, zalegalizowanej dziedzinie: medycznie wspomaganej...
dodaj do schowka Do koszyka 25,25 zł Cena regularna: 44,90 zł -44% Najniższa cena z 30 dni: 22,45 zł +12%
Co jakiś czas wstrząsają nami dramatyczne doniesienia o przestępstwach dokonywanych na bezbronnych podopiecznych DPS-ów. Co naprawdę dzieje się za drzwiami tych miejsc? Czy nasi wiekowi bliscy są tam bezpieczni? A my możemy ufać, że dostają fachową pomoc i wsparcie, którego sami nie umiemy lub nie...
dodaj do schowka Do koszyka 26,78 zł Cena regularna: 44,99 zł -40% Najniższa cena z 30 dni: 26,35 zł +2%
Książka opisuje okoliczności katastrofy prezydenckiego TU-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się na lotnisku Siewiernyj w smoleńsku.Autorzy na podstawie materiałów śledztwa oraz własnych ustaleń analizują szereg hipotez, które mogły doprowadzić do wypadku. Od najbardziej prawdopodobnych jak...
dodaj do schowka Do koszyka 28,80 zł Cena regularna: 32,00 zł -10% Najniższa cena z 30 dni: 22,40 zł +29%
W 1903 roku Orville Wright wzbija się w powietrze maszyną napędzaną silnikiem spalinowym i na nowo definiuje wolność. W 1945 jej smak poznaje w Polsce sześć dziewcząt, dwie dekady później – około dwudziestu. Z każdym rokiem jest ich więcej. Znają języki obce, są młode, piękne i bardzo dobrze...
dodaj do schowka Do koszyka 21,25 zł Cena regularna: 34,90 zł -39% Najniższa cena z 30 dni: 20,57 zł +3%
Szokująca opowieść o codzienności polskiej policji. Jeden z najsłynniejszych gliniarzy po wielu latach w końcu przerywa milczenie! Jak naprawdę wygląda praca w polskiej policji? Spektakularne porwanie samolotu na Tempelhoff. Walka z brutalnymi porywaczami. Pertraktacje z terrorystami. Prostytutki...
dodaj do schowka Do koszyka 23,63 zł Cena regularna: 35,00 zł -32% Najniższa cena z 30 dni: 23,06 zł +2%
Wybrane bestsellery
Najpiękniejsze święta są podobno w górach. Nawet jeśli Gwiazdka zapowiada się zielona i wciąż nie spadł ani jeden płatek śniegu. Zanim jednak nadejdzie ten niezwykły zimowy czas, w górskim miasteczku odbędzie się koncert, na którym wystąpi nieco już zapomniana gwiazda lat dziewięćdziesiątych i...
dodaj do schowka Do koszyka 27,72 zł Cena regularna: 44,90 zł -38% Najniższa cena z 30 dni: 27,49 zł
Wiele lat temu w trakcie licealnej imprezy w Żeromicach doszło do tragedii – dwoje nastolatków spłonęło w starym, porzuconym pustostanie. Sprawa została zakwalifikowana jako wypadek i odcisnęła się na lokalnej społeczności tak silnym piętnem, że nikt do niej nie wraca. Do czasu. Pewnego dnia w...
dodaj do schowka Do koszyka 30,39 zł Cena regularna: 49,90 zł -39% Najniższa cena z 30 dni: 30,38 zł
To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Róży Krull! Gotowa już była suknia z welonem, w urzędzie stanu cywilnego na pisarkę czekała rodzina i przyjaciele, a w eleganckiej restauracji kucharze i kelnerzy kończyli przygotowywanie weselnej uczty. Do szczęścia zabrakło tylko jednego: pana młodego....
dodaj do schowka Do koszyka 26,66 zł Cena regularna: 46,90 zł -43% Najniższa cena z 30 dni: 26,57 zł
Jedna z najbardziej wyczekiwanych serii Joanny Balickiej! W psychologii każde kłamstwo ma konkretny kolor. Czerwony oznacza kierowanie się chęcią zemsty, bez zwracania uwagi na konsekwencje. Caliente Hamilton to twardo stąpająca po ziemi kobieta sukcesu, która swoją przyszłość wiąże z polityką....
dodaj do schowka Do koszyka 30,57 zł Cena regularna: 49,90 zł -39% Najniższa cena z 30 dni: 28,94 zł +6%
Młodzieżowa trylogia pełna romantycznych uczuć, przygód, poświęcenia i przyjaźni. Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Taka prawdziwa, bezgraniczna i nieprzemijająca? Trzy dziewczyny, na drodze których zjawiają się mężczyźni skrywający tajemnice. Trzy niezwykłe historie, które przyspieszą...
dodaj do schowka Do koszyka 89,01 zł Cena regularna: 98,90 zł -10% Najniższa cena z 30 dni: 69,23 zł +29%
"Czasami człowiek nie wie, że zło nie znajduje się w nim, ale obok niego". Aurora Devis rozpoczyna ostatni rok szkoły. Miał on w żaden sposób nie różnić się od poprzednich, a jednak od pierwszych dni stało się jasne, że zmieni się wszystko. Jej brat znajduje brutalne dowody na kłamstwa ich matki i...
dodaj do schowka Do koszyka 28,43 zł Cena regularna: 44,90 zł -37% Najniższa cena z 30 dni: 26,18 zł +9%

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula