Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Stefcia
Wydawnictwo: Papilon
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 24
Opis

„Stefcia” to seria dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i trochę młodszym.

W każdej części przedstawione są łatwe do rozpoznania sytuacje z codzienności maluchów i ich rodziców. Dzieci śledzą przygody sympatycznej bohaterki i odkrywają, jak radzić sobie z wyzwaniami typowymi dla tego wieku. Tym razem Stefcia wybiera nowe buty. To dla niej trudne, bo bardzo lubi swoje czerwone lakierki, z których wyrosła. Stefcia jest smutna i rozczarowana. Jak poradzi sobie w takiej sytuacji? Co pomoże jej uporać się z emocjami i cieszyć się z nowej pary butów?

Ciepła i przyjazna seria o Stefci, przygotowana we współpracy z doświadczoną psycholożką, przyciąga uwagę i wspiera dziecko w codziennym rozwoju:

  • prosty język 
  • krótkie teksty
  • elementy aktywizujące 
  • zabawa i humor 
  • czytelne, wesołe ilustracje 
  • szczegóły na obrazkach.

Na końcu każdej książki rodzice znajdą inspiracje i wskazówki wspierające ich w wychowawczej przygodzie.

W serii:

  • Stefcia się złości

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii bajki, wiersze i opowiadania lub z serii Stefcia

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest książka "Stefcia wybiera buty"?

Książka "Stefcia wybiera buty" została opracowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym oraz nieco młodszych maluchach. Prosta konstrukcja zdań i krótka forma tekstu idealnie odpowiadają możliwościom koncentracji dzieci od około 2 do 4 roku życia. Narracja skupia się na znanych dziecku sytuacjach codziennych, co ułatwia identyfikację z główną bohaterką i zrozumienie przekazu. Dzięki temu lektura staje się naturalnym wsparciem w poznawaniu otaczającego świata i codziennym rozwoju. Jest to idealna pozycja do wspólnego czytania przed snem lub w ciągu dnia.

Jakie konkretne umiejętności społeczne rozwija ta lektura u przedszkolaka?

Publikacja pomaga dziecku oswoić trudne emocje związane ze zmianą oraz pożegnaniem z ulubionymi przedmiotami. Historia koncentruje się na procesie akceptacji faktu, że wyrasta się z ukochanych rzeczy, co bywa dla malucha źródłem szczerego smutku. Treść została przygotowana we współpracy z doświadczoną psycholożką, co gwarantuje merytoryczne i bezpieczne podejście do dziecięcej wrażliwości. Dziecko uczy się, jak konstruktywnie radzić sobie z rozczarowaniem i znajdować radość w nowych, nieznanych wcześniej sytuacjach. Wspólne czytanie ułatwia maluchowi nazwanie własnych uczuć i potrzeb.

Czy ilustracje w książce zawierają elementy zachęcające dziecko do aktywnego czytania?

Tak, szata graficzna zawiera czytelne, wesołe ilustracje z licznymi detalami, które aktywizują dziecko podczas przeglądania stron. Rysunki są zaprojektowane w taki sposób, aby zachęcać małego czytelnika do wskazywania konkretnych przedmiotów i opowiadania o tym, co aktualnie widzi. Elementy aktywizujące oraz humor zawarty w obrazkach sprawiają, że wspólne czytanie staje się angażującą i interaktywną zabawą. Taka konstrukcja książki sprzyja rozwojowi spostrzegawczości oraz skutecznie wzbogaca zasób słownictwa malucha. Każda strona oferuje szczegóły, które można wspólnie odkrywać przy wielokrotnej lekturze.

Czy wewnątrz publikacji znajdują się porady merytoryczne dla opiekunów?

Na końcu książki rodzice znajdą specjalną sekcję z inspiracjami i wskazówkami wspierającymi proces wychowawczy. Te merytoryczne dodatki pomagają dorosłym lepiej zrozumieć perspektywę dziecka i podpowiadają, jak rozmawiać o codziennych, trudnych dla malucha wyzwaniach. Dzięki wsparciu psychologa, zawarte porady są praktyczne, sensowne i bardzo łatwe do natychmiastowego wdrożenia w domowej rutynie. Jest to wartościowe narzędzie dla opiekunów chcących budować silną więź emocjonalną ze swoją pociechą poprzez literaturę. Sekcja ta stanowi doskonałe uzupełnienie opowiedzianej historii.

Dla jakiej grupy czytelników ta historia może okazać się zbyt prosta?

Z uwagi na bardzo prosty język i krótkie teksty, książka nie jest odpowiednia dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Fabuła koncentruje się na podstawowych problemach rozwojowych typowych dla wczesnego dzieciństwa, które dla siedmiolatków mogą być już mało angażujące. Publikacja skupia się na konkretnych, prozaicznych sytuacjach z życia malucha, więc nie sprawdzi się u odbiorców poszukujących rozbudowanych światów fantasy. Jest to pozycja stricte edukacyjno-wspierająca, dedykowana najmłodszym, którzy dopiero uczą się rozumieć swoje emocje. Dla dzieci umiejących już płynnie czytać samodzielnie, treść może być zbyt mało wymagająca.

Szczegóły
  • Autor: Aleksandra Struska-Musiał
  • Wydawnictwo Papilon
  • Seria Stefcia
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 24
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327107190
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788327107190
  • EAN: 9788327107190
  • Wymiary: 21x25.5 cm
  • Dane producenta:

    Publicat S.A., ul. Chlebowa 24, 61-003 Poznań, Polska, publicat@publicat.pl, tel. 616529252

Recenzje książki Stefcia wybiera buty (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Izabela W. w dniu 2024-05-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Stefcia wybiera buty" Aleksandry Struskiej - Musiał @[Adres usunięty]l to kolejna część z serii o rezolutnej Stefci, którą mogliście poznać już w "Stefcia się złości".

    Dla nas było to pierwsze spotkanie z tą uroczą dziewczynką, ale to jedno spotkanie sprawiło, że razem z córcią będziemy wypatrywać kolejnych tomów, aby móc ustawiać je w biblioteczce Marysi.

    Na rynku pojawia się wiele książeczek dla dzieci, które w prosty i kolorowy sposób próbują pomóc naszym maluchom zrozumieć i oswoić pewne emocje, których nie do końca rozumieją. Co innego jest tłumaczyć tylko słowami przebijając się płacz malca, a co innego pokazać mu na stronach książeczki, gdzie bohater mierzy się z takimi emocjami, które właśnie przytłaczają nasze dziecko.

    "Stefcia wybiera buty" to idealna pozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prosty język i krótki tekst zachęcą nie jedno dziecko do pozostania w miejscu na dłużej niż pięć minut 😉 Książka bawi, ale i uczy, bo zaznaczone na kolorowo ważniejsze słowa przyciągają nasz wzrok i zachęcają do zatrzymania się na dłużej w celu wyjaśnienia i zobrazowania takich określeń jak np. wiekszy lub mniejszy. Podczas czytania możemy również dziecko zachęcić do zabawy szukania rzeczy w jego pokoju w kolorach, które pojawiły się w książeczce ( miałyśmy z córcią przy tym niezły ubaw🥰). I co najważniejsze to sytuacja opisana w książce przydarzyła się nam naprawdę i myślę, że nie tylko mi 😉

    Na końcu znajdziecie porady dla rodziców, które mogą nam pomóc w jak najprostszy i zrozumiały sposób wyjaśnić dziecku kiedy staje przed "ciężkim" wyborem np. nowych butów 😉 Znajdziecie również spis tytułów książeczek, które już są do kupienia w księgarniach, a które pojawią się w najbliższym czasie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aneta P. w dniu 2024-04-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Stefcia: wybiera buty" to kolejna urocza i pouczająca książeczka z serii dedykowanej najmłodszym czytelnikom. Autorka wraz z doświadczoną psycholożką stworzyła serię, która nie tylko bawi, ale także wspiera dzieci w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i emocjami.

    W tej części Stefcia stoi przed trudnym wyborem – musi wymienić swoje ulubione czerwone lakierki na nowe buty. To moment kiedy wiele dzieci przeżywa podobne emocje. Muszą rozstać się z ulubioną rzeczą i wymienić na coś innego. Jednak autorka w ciepły i prosty sposób pokazuje, jak Stefcia radzi sobie z tym wyzwaniem i jakie uczucia towarzyszą tej zmianie.

    Ta sytuacja pokazuje dziecku, że nie tylko ono zmaga się z takimi rozterkami.

    W serii „Stefcia” spotkamy się z prostym językiem oraz krótkimi tekstami. Są to kluczowe elementy dla przyciągnięcia uwagi najmłodszych czytelników. Znajdziemy tutaj również elementy aktywizujące, co sprawia, że dzieci podczas czytania angażują się w nie oraz uczą nowych rzeczy. Plusem jest też to, że książeczka jest zabawna i pełna humoru. Dzięki czemu dziecko z przyjemnością do niej wraca.

    Jednym, dla mnie, z najważniejszych elementów w książkach dla dzieci są ilustracje. W tej książeczce dostajemy pięknie przedstawione wszelkie sytuacje. Są one nie tylko wesołe i urocze, ale też czytelne oraz pełne szczegółów, co sprawia, że dziecko czytając lepiej rozumie opisywane sytuacje oraz emocje małych bohaterów. Dzięki takiemu przedstawieniu maluchy jeszcze lepiej mogą wczuć się w historię Stefci.

    Zaletą jest również to, że na końcu książki znajdziemy wskazówkę dla rodziców, które mogą być wsparciem w trudnych sytuacjach. Dzięki temu rodzice mogą lepiej zrozumieć jakie emocje towarzyszą dziecku w takich momentach, które dla nas wydają się błahe.

    Reasumując, „Stefcia: Wybiera buty” to cudowna część serii dla najmłodszych czytelników. Jest to ciepła, przyjazna i pouczająca historia, pełna humoru i zabawy. Doskonała książeczka ucząca zarówno dzieci radzenia sobie z emocjami, jak i dorosłych jak postępować w danej sytuacji.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Magdalena B. w dniu 2024-04-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy Twoje dziecko ma okazję do podejmowania samodzielnych decyzji? A może zazwyczaj to Ty dokonujesz za nie wyborów? Jak to jest u Was?

    Dziś książka o tym, że w pewnych kwestiach warto pozwalać dziecku podejmować decyzje i słuchać jego opinii.

    „Stefcia wybiera buty” to najnowszy tytuł z ciepłej serii o Stefci, która pomaga najmłodszym dzieciom odnaleźć się w nowych i często trudnych sytuacjach.

    Historia jest prosta, pogodna i z humorem. Tym razem Stefcia przygotowuje się do występu w przedszkolu. Na tę okazję planuje założyć ulubione czerwone lakierki. Niestety okazują się już za małe. Stefcia wybiera się więc z tatą do sklepu po nowe buty. Wybór jest trudny, zwłaszcza że Stefcia bardzo chce, aby nowe buty były w kolorze czerwonym. Czy znajdzie odpowiednie?

    „Stefcia wybiera buty” to książka dla przedszkolaków, ale również i ich rodziców, która wspiera w trudnych emocjach i daje konkretne podpowiedzi. Końcowe strony to wskazówki dla dorosłych, które mogą zainspirować przy kolejnych codziennych wyzwaniach.

    W serii ukazał się do tej pory jeszcze jeden tytuł: „Stefcia się złości”.

    „Stefcia” to książki, z którymi codzienność staje się przyjemniejsza 🙂

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula