Stalowe niebo. Wiatr ze wschodu. Tom 2

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,50 zł
Nasza cena: 27,00 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

Lubisz czytać powieści historyczne, w których zły los nie sprzyja bohaterom i postanawia rozdzielić ich drogi na długie lata?

"Stalowe niebo" autorstwa Marii Paszyńskiej, to drugi tom cyklu "Wiatr ze wschodu", opowiadający historię dwojga ludzi, których rozdzieliła wojna i ludzka niegodziwość.

Rok 1920. Po krwawej rewolucji bolszewickiej w dawnym imperium rosyjskim nastają dni szarej codzienności. Anastazja wychodzi z więzienia i przyjeżdża do Petersburga. Kobieta walczy z uprzedzeniami, zdobywa lekarskie wykształcenie i dyplom, po czym rozpoczyna pracę w szpitalu. Zatraca się w swoim zajęciu, próbując zapomnieć o swoim dawnym ukochanym.

Tymczasem Kazimierz, po zakończonej wojnie polsko-rosyjskiej, wraca na Wołyń, gdzie opiekę nad nim sprawuje Borys Bogdanow - jego nieodłączny towarzysz. Mężczyzna zataił jednak przed Kazimierzem, co tak naprawdę stało się z  jego ukochaną Anastazją.

Po długich latach rozłąki, bólu i cierpienia kochankowie spotykają się ponownie. Jednak świat, który teraz ich otacza, jest zupełnie inny, niż przed laty. Czy ich uczucia były na tyle silne, aby przezwyciężyć przeciwności, na jakie wystawił ich los? Czy to, co łączyło ich kiedyś, jest w stanie połączyć ich teraz?


O autorce

Maria Paszyńska to polska pisarka książek z wielu gatunków: literatury obyczajowej, romansu, literatury pięknej oraz powieści historycznych. "Stalowe niebo" to drugi tom cyklu "Wiatr ze wschodu", który rozpoczyna  tytuł "Czas białych nocy". Inne znane pozycje autorki to m.in.: "Dwa światła", "Powroty", "Świat w płomieniach", "Instytut piękności", "Córka gniewu", "Kraina snów", "Dziewczęta wygnane", "Willa pod Zwariowaną Gwiazdą", "Krwawe morze", "Cień Sułtana", "Gonitwa chmur" czy też "Warszawski niebotyk".

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy przeczytałam pierwszy tom serii „Wiatr ze Wschodu”, byłam tak oczarowana, że recenzję mogłam napisać dopiero po ochłonięciu, po kilku dniach 😉 Jaką radość sprawiła mi następnie propozycja Wydawnictwa Książnica, które zaoferowało mi objęcie patronatem tomu drugiego, p.t. „Stalowe niebo”. To był dla mnie zaszczyt ☺️

  „Wiatr ze Wschodu” to niezwykła, mocno osadzona w realiach historycznych początków XX wieku, opowieść o losach młodych ludzi. Pierwszy tom zakończył się aresztowaniem Anastazji i praktycznie tym samym wydarzeniem zaczyna się „Stalowe niebo”. Śledzimy w nim dalsze koleje losów panny Szewczenko i Kazimierza. Nie zabraknie także Borysa Bogdanowa, ale pojawią się także zupełnie nowe postaci. Akcja nadal rozgrywa się na terenie Wołynia oraz w Petersburgu.

  Idee rewolucyjne, płynące z Rosji, zaczynają rozlewać się na Europę Wschodnią, lecz z czasem okazuje się, że pierwotne ideały całego przewrotu to tylko przykrywka, by nowe rządy mogły być objęte przez ludzi dbających przede wszystkim o własne interesy... Niestety wiąże się to z narastaniem terroru i coraz większej biedy. Anastazja i Kazimierz szukają sposobów, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości, by zadbać o swój byt - każde na swój sposób. Podejmują bardzo trudne decyzje, które odbiją się piętnem na całym ich przyszłym życiu...

  Czy jest dla nich jeszcze nadzieja, by ułożyć sobie przyszłość tak jak by tego pragnęli? Czy całe życie będą musieli iść na ustępstwa, aby tylko uniknąć negatywnych skutków nowego ustroju? I w końcu: czy uda im się ponownie spotkać, odnaleźć zagubioną miłość? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam Was do książki Marii Paszyńskiej 😍💙 Naprawdę warto przeczytać całą serię!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Najbardziej bolesna jest niepamięć o tych, którym przyrzekało się pamiętanie".

  "Stalowe niebo" to długo wyczekiwana kontynuacja losów Anastazji i Kazimierza, którzy rozdzieleni przez wojenną zawieruchę i nienawistnych ludzi, próbują rozpocząć nowy rozdział w życiu.

  Nowy początek

  Nawet najgorszy koszmar Anastazji nie zakładał szybkiego procesu i wyroku skazującego na pobyt w obozie internowania. Po odbyciu kary, tylko jeden pomysł trzymał ją przy życiu - wrócić do Petersburga i znaleźć pracę w szpitalu. Coś, co miało być rozwiązaniem tymczasowym, staje się jej sposobem na życie i pasją, której poświęca coraz więcej czasu.

  Tymczasem Kazimierz wraca z frontu do Ołyki. Rozpacz z powodu odejścia ukochanej pozbawia go chęci do życia. Od śmierci ratuje go nieodłączny towarzysz Borys Bogdanow, który nakłania go do wyjazdu do Łucka. Pogubiony życiowo mężczyzna nie do końca umie się odnaleźć w większym mieście a przyjaźń z Borysem coraz bardziej go ogranicza. Szansa na nowe życie, na odcięcie się od bolesnej przeszłości, pojawia się dość niespodziewanie. Coś zaczyna drgać w jego życiu, tylko absolutnie nie spodziewa się, że Petersburg znowu będzie mu pisany.

  Anastazja i Kazimierz ponownie spotykają się w Petersburgu. Wszystko jest inne - miasto zmieniło swoje oblicze, a każde z nich splotło już swoje życie z innymi ludźmi. Czy jest możliwy powrót do tego, co było? I czy świat im na to pozwoli?

  Niesprawiedliwy świat

  "Stalowe niebo" to melancholijna opowieść o tych, którzy mieli stanowić sens życia, ale zniknęli. Próżno szukać jednej przyczyny tego stanu rzeczy - czy to pochopnie podjęte decyzje, upartość, dług wdzięczności do spłacenia, źli i zawistni ludzie, różnice polityczne, czy po prostu zmieniający się świat.

  Ludzie znikają a innym świat usuwa się spod stóp. Pozbawieni oparcia zatracają się z każdym dniem, dryfując ku zagładzie. Mogą się poddać albo skorzystać z szansy od losu. Pod jednym warunkiem - trzeba zapomnieć, że kiedyś jedyną reakcją na tę szansę były słowa - nie, nigdy w życiu! Ale tego dawnego życia już nie ma. Anastazja i Kazimierz z bólem i gniewem zacierali to, co było wspólne, to, co miało być na zawsze. W tym nowym świecie, w którym każdy nasłuchuje, błądzą, szukając oparcia i namiastki stabilizacji. I gdy zaczyna się to udawać, powraca fala zemsty. Świat nie jest sprawiedliwy i hasło "żyli długo i szczęśliwie" w rzeczywistości rzadko kiedy się spełnia.

  "Dobrodziejstwa przyjmujemy jako coś naturalnego, coś, co nam się z jakichś bliżej nieokreślonych przyczyn należy - mówił (...). Dobre dziedzictwo, fortunę, długowieczność, nieprzeciętny umysł czy urodę każdy przyjmuje z rozkoszą... ale co ze sprawami trudnymi, gorzkimi, brudnymi, które przecież także dotykają każdego?

  Maria Paszyńska ma dar do opisywania historii, które zdarzają się raz na milion. Z rozmachem kreśli burzliwe tło historyczne i zachodzące w społeczeństwie zmiany. Polityka wdziera się w życie zwykłych ludzi, którzy jedyne czego pragną, to odrobiny stabilizacji i spokoju. To także książka o miłości niedocenionej i destrukcyjnej, która odbiera rozsądek. Anastazja i Kazimierz, pomimo młodego wieku, czują się zmęczeni życiem. Poszukują, odnajdują się, znikają... Szukają swojego miejsca, swojej przystani, ale przede wszystkim spokoju.

  "Starość jest podstępna. Wsącza się w człowieka, powoli, niezauważalnie wypierając siły witalne. Nagle budzisz się i dostrzegasz, że wszystko jest przeżyte, najważniejsze partie rozegrane, nie ma nic, na co warto byłoby czekać".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Druga część cyklu Wiatr ze wschodu w moim odczuciu jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Mamy 1920 rok, trudne czasy, Rosja przez ostatnie lata zmieniła się nie do poznania. Anastazja z braku innej możliwości udaje się po pomoc do zaprzyjaźnionego lekarza, który ratuje ją przed dalszą tułaczką. Kazimierz zaś za namową znienawidzonego przeze mnie Borysa zgadza się na wszystko wbrew własnej woli. Po kilku latach przypadkiem znów się spotykają, ale aktualna sytuacja każdego z nich oraz przeszłość nie wprawiają ich w dawną euforię. Czy udać im się przebić mur niedomówień?

  Ten nieszczęsny Borys tak mnie denerwuje, że mam ochotę go kropnąć. Sama Anastazja również wywołuje we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony jest mądra, dobra, a z drugiej jej myślenie jest czasami tak niedorzeczne, że z chęcią bym nią potrząsnęła. Strasznie drażni mnie ciągłe ukrywanie prawdy, brak normalnej rozmowy wyjaśniającej. Ludzie w złości powinni nawet wykrzyczeć to, co leży im na sercu, ale nie Anastazja. Krzywdzi samą siebie, boi się kogoś, kogo wcale nie powinna się bać, wciąż ogląda się za sobie, ucieka, milczy. Ma jednak dopiero 22 lata i za sobą dramatyczną przeszłość. Nie ona jedna postępuje w taki sposób. Sam Kazimierz ogarnięty marazmem zrobił się totalnie ciapowaty, wręcz jak dziecko, a powinien być mężczyzną, twardym i zdecydowanym, zawlec ją gdzieś, zakneblować i powiedzieć wszystko co chce 😂😂. Taki żarcik oczywiście, ale muszę wam powiedzieć, że tak szarpały mną emocje, że szok po prostu... Nie dajcie się jednak zwieść mojej emocjonalnej opinii, bo w moim odczuciu książka jest naprawdę dobra. Z pewnością będzie kolejny tom, który oczywiście z miłą chęcią przeczytam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Drugi tom historii o Anastazji i Kazimierzu. Przyznaje się szczerze, że ogólnie książka jest dobra, można ją jak najbardziej przeczytać, ale mnie nie chwyciła za serce. Chyba tom pierwszy bardziej mi się podobał. Czegoś mi tu brakuje. Aczkolwiek, jeżeli ktoś czytał tom pierwszy, to musi poznać kontynuację losów bohaterów. To, co mi się spodobało, to język, który autorka używa. Maria Paszyńska używa pięknej polszczyzny, która w obecnych czasach jest tak bardzo rzadko spotykana. Ogół historii jest fajny, więc wszystkim miłośnikom tego typu postaci się na pewno spodoba. Fajna powieść historyczna do czytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początku mojej recenzji chciałabym bardzo przeprosić Panią Marię Paszyńską oraz Wydawnictwo Książnica, za zbyt długi czas oczekiwania na recenzję patronacką. Problemy nastąpiły z przyczyn zdrowotnych, tym niemniej bardzo przepraszam.

  Jak już się odrobinę pozbierałam, zaczęłam czytać Stalowe niebo. Czytając delektowałam się każdym zdaniem. Książek Autorki nie da się szybko pochłaniać. To nie są tzw. czytadła na jeden wieczór. Powieści Pani Marii charakteryzują się dużą dozą wiedzy historycznej, mocno zarysowanymi stosunkami międzyludzkimi, ukazanymi zwyczajami z danego okresu. A na dodatek okraszone są delikatnie wątkiem obyczajowym.

  Stalowe niebo to druga część serii Wiatr ze wschodu. Jest rok 1920, Anastazja przez pomówienia trafia do więzienia. Choć nie było to łatwe z uwagi na warunki wyroku nie może wysyłać z niego korespondencji. Dzięki jej pomysłowości, udaje jej się wysłać list do Kaza. Pozostaje ON jednak bez odpowiedzi. Mężczyzna po utracie ukochanej zatraca się w bólu i rozpaczy. Nie zależy mu na dalszym życiu, a sam sobie pozostawiony, próbuje doprowadzić się do śmierci. Jednak Borys wyrywa go z tej matni. Kazimierz jest manipulowany przez „przyjaciela”, który próbuje nie dopuścić do ponownego spotkania kochanków.

  „- To już nie ze mną. Zobowiązanie zaciągnęłaś nie wobec mnie, ale wobec świata, jakkolwiek patetycznie to brzmi – podjął po chwili. – Dostałaś szansę i powinnaś ją wykorzystać najlepiej, jak umiesz, dla większego dobra niż twoje własne szczęście i komfort życiowy. Lekarze często wpadają w pułapkę dobrobytu lub własnej ambicji. Wielu z nich zostało medykami, by spełnić wolę rodziców, jednak i ci, których do zawodu przywiodło powołanie, często po kilku latach praktyki zapominają, o co tak naprawdę chodziło im na początku. Najważniejsze stają się pieniądze lub osiąganie kolejnych sukcesów, pięcie się po szczeblach drabiny prestiżu. – W głosie Kirsanowa słychać było pogardę. Anastazja już dawno temu zauważyła, że do majątku miał stosunek użytkowy, a gonienie za uznaniem w środowisku uważał za dziecinadę. – Musisz wykonywać swoją pracę w imię wyższych wartości, służyć życiu ludzkiemu, walczy ze śmiercią. Wtedy spłacisz dług. Zaczynam mówić jak prawdziwy starzec – stwierdził wyraźnie rozbawiony Kirsanow. – Protekcjonalnie i nazbyt wzniośle. Pora umierać – zakończył, uśmiechając się szeroko, odrobinę zawadiacko.”

  Ten cytat zapadł mi w pamięć z uwagi na obecny, pandemiczny czas. Ale nie chcę tu pisać o tym jacy „źli są lekarze”. W tej chwili pracują ponad swoje możliwości fizyczne, w trudnych warunkach, często bez odpowiedniego sprzętu, aby zapewnić nam opiekę medyczną. Chciałabym wspomnieć o tym, że czasami zapominamy co w życiu jest najważniejsze. Biegniemy za kolejnymi osiągnięciami, sukcesem, pieniędzmi nie oglądając się za siebie. A ważna jest rodzina, spokój ducha, zdrowie i to abyśmy czynili dobro wokół siebie. Jak starała się to zrobić Anastazja. Na miarę swoich dużych lub niewielkich możliwości.

  Stalowe niebo pięknie przedstawia dalsze losy postaci znanych z pierwszego tomu. Realizm życia codziennego rzuca cień na łączące uczucie obojga kochanków. Czy uda im się odnaleźć? Czy ich miłość przetrwa? Tego dowiecie się czytając ten tom i kolejny.

  Za zaufanie i możliwość patronowania tej książce dziękuję Autorce i Wydawnictwu Książnica. Zdecydowanie polecam całą serię i zapraszam na stronę Wydawnictwa: [Adres usunięty]

  Wydawnictwo Książnica

  Ilość stron: 416

  Data premiery: 30 września 2020

  Patronat medialny Zaczytana

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,60 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza mobi epub

Wozy wygnanych niegdyś koczowników stanęły u stóp gór, które oddzielają ich od upragnionej wolności. Losy Szóstej Kompanii Górskiej Straży, dziewczyn z wolnego czaardanu i małej dziewczynki z rodu Verdanno zaczynają się splatać… Zanim na niebie o barwie stali wzejdzie słońce, wyżyna spłynie krwią....
Raija. Saga ze śnieżnej krainy. Tom 1. Oby ptak 0/5 Nasza cena:
2,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raija. Saga ze śnieżnej krainy. Tom 1. Oby ptak

Rok 1718 był niezwykle trudny dla nękanych nieurodzajem i wojną mieszkańców Tornedalen. Erkki Alatalo, pragnący uchronić od głodowej śmierci ukochaną córkę, postanawia wysłać ją do Norwegii. Ufa, że wędrujący ze stadem reniferów Lapończycy, których opiece powierzył ośmioletnią Raiję, znajdą dla...
Mp3 rendez-vous ze śmiercią tom 9 0/5 Nasza cena:
23,40 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mp3 rendez-vous ze śmiercią tom 9

Pani Boynton wraz z dorosłymi dziećmi podróżuje po Bliskim Wschodzie. Podczas wycieczki do Petry kobieta niespodziewanie umiera. Wydaje się, że przyczyną śmierci był atak serca, jednak towarzyszący turystom lekarz ma pewne wątpliwości. Niepokoi go ślad po ukłuciu igły na ręce pani Boynton oraz...
eBook Widelec, Wiedźma i smok. Opowieści ze świata Alagaesii Tom 1: Eragon mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Widelec, Wiedźma i smok. Opowieści ze świata Alagaesii Tom 1: Eragon mobi epub

Autor międzynarodowego bestsellera fantasy powraca z zupełnie nowymi opowiadaniami ze świata Eragona i cyklu Dziedzictwo! Wędrowiec i przeklęte dziecko. Zaklęcia i magia. I oczywiście smoki. Witamy z powrotem w świecie Alagaesii. Minął rok od dnia, gdy Eragon opuścił Alagaesię, szukając idealnego...
Owoc granatu. Tom 3. Świat w płomieniach 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Owoc granatu. Tom 3. Świat w płomieniach

Kolejny tom serii historycznej o Polkach, które II wojna światowa zawiodła z Syberii do Iranu. Elżbieta i Stefania próbują ułożyć sobie życie – w pięknym, egzotycznym kraju, u boku mężów. Jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć: wracają koszmary wojennej przeszłości. Do tego w Iranie...
Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które...
Instytut piękności 5/5 Nasza cena:
25,35 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Instytut piękności

Kobieca strona historii Gdy wygląd decydował o życiu lub śmierci... W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na zagładę Żydówki. W tym niezwykłym gabinecie kosmetycznym, oprócz zabiegów...
Powroty. Owoc granatu. Tom 4 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powroty. Owoc granatu. Tom 4

Halszka z córką w pośpiechu opuszczają Iran, który w 1979 zmienia się w państwo wyznaniowe rządzone przez Chomeiniego. Przylatują do Paryża i zatrzymują się w skromnym mieszkaniu Stefanii i Jędrzeja Walickich. Elżbieta źle się czuje w towarzystwie siostry i szwagra. Człowiek, którego kiedyś...
Willa pod zwariowaną gwiazdą 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Willa pod zwariowaną gwiazdą

Na gruzach dawnego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć...Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich, ma swoje chwile triumfu, choć podskórnie czuć w nim niepokój związany z nieuchronnie zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak...
Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,93 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

Nowa powieść Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury. Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód...
Dziewczęta wygnane. Owoc granatu. Tom 1 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczęta wygnane. Owoc granatu. Tom 1

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie....
Kraina snów. Owoc granatu. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,91 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina snów. Owoc granatu. Tom 2

Druga część trylogii "Owoc Granatu". Oparta na faktach historia wygnanych dziewcząt – Elżbiety i Stefanii, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż po Iran. Tysiące Polek cudem uszło z syberyjskiego piekła. Podążając za Armią Andersa chore, wycieńczone i zrozpaczone docierają...
Wybrane bestsellery
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Sapiens. Od zwierząt do bogów 5/5 Nasza cena:
42,20 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa 5/5 Nasza cena:
29,39 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich...
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Sanatorium Zagłada 5/5 Nasza cena:
29,24 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
42,74 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Pakiet Stulecie Winnych. Wydanie serialowe. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
57,76 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Wydanie serialowe. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Panna z Bajki 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panna z Bajki

Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula