Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2022
Ilość stron:432
Opis

Niezwykła historia kryminalna z Trójmiastem w tle. Poznaj tajemnicę nierozwiązanego śledztwa w sprawie zaginięcia młodej dziewczyny i sprawdź, czy "Środek lata" Małgorzaty Wardy zaskoczy również Ciebie.

Rok temu w Trójmieście zaginęła dziewczyna. Wszelkie poszukiwania okazały się bezowocne i już nikt nie wierzy w rozwiązanie sprawy. Mimo to swoje prywatne śledztwo rozpoczyna młoda dziennikarka - Marlena. Do dyspozycji ma jedynie niewielką teczkę na temat zaginionej Sylwii, co przynosi raczej więcej pytań niż odpowiedzi. Jaka naprawdę była dziewczyna i dlaczego zniknęła?

Tłem sprawy okazuje się tajemniczy romans Sylwii z bratem. W trakcie śledztwa na rodzinę Feyów padają liczne cienie, a osobowość zaginionej zmienia się wraz z relacjami kolejnych świadków. Nagle okazuje się, że pytanie o winnego całej tragedii wcale nie jest już najważniejsze. "Środek lata" Małgorzaty Wardy to wyjątkowa historia kryminalna, w której wątki obyczajowe przeplatają się z doskonale skonstruowaną intrygą.


O autorce

Małgorzata Warda z wykształcenia jest rzeźbiarką, zajmuje się również tworzeniem tekstów piosenek. Napisała już kilkadziesiąt różnych książek obyczajowych i kryminalnych, które są ciepło przyjmowane przez jej fanów. Autorka prowadzi własną stronę internetową, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat jej powieści. Małgorzata Warda pochodzi z Gdyni, dlatego doskonale zna scenerię swojej powieści - "Środku lata".

W jakim klimacie i miejscu osadzona jest akcja powieści "Środek lata"?

Akcja powieści "Środek lata" rozgrywa się w Trójmieście i przesycona jest duszną atmosferą niewyjaśnionej tragedii sprzed roku. Autorka, Małgorzata Warda, wykorzystuje swoją doskonałą znajomość Gdyni, aby stworzyć autentyczne i namacalne tło dla bolesnych wydarzeń w rodzinie Feyów. Fabuła opiera się na powolnym odkrywaniu kolejnych warstw tajemnic, które drastycznie zmieniają postrzeganie nadmorskiego kurortu. Czytelnik obcuje z historią pełną melancholii oraz niepokoju towarzyszącego beznadziejnym poszukiwaniom zaginionej Sylwii.

Czy książka "Środek lata" to klasyczny kryminał, czy raczej dramat psychologiczny?

Powieść stanowi mistrzowskie połączenie wnikliwego dramatu obyczajowego z elementami śledztwa i napięcia psychologicznego. Główny nacisk położono na skomplikowane relacje międzyludzkie oraz traumy, a nie na techniczne aspekty pracy policji czy brutalne opisy zbrodni. Historia skupia się na subiektywnych relacjach różnych osób, które tworzą niespójny i niejednoznaczny obraz zaginionej dziewczyny. Jest to idealna propozycja dla czytelników ceniących głębokie analizy ludzkich zachowań i mroczne sekrety ukryte pod fasadą normalności.

Jaką rolę w fabule odgrywa postać dziennikarki Marleny?

Marlena pełni funkcję katalizatora wydarzeń, która po roku od zaginięcia Sylwii decyduje się na wznowienie poszukiwań na własną rękę. Jako postronna obserwatorka dysponująca jedynie niewielką teczką dokumentów, dociera do faktów ignorowanych wcześniej przez bliskich i organy ścigania. Jej dociekliwość obnaża głębokie rysy na idealnym wizerunku rodziny oraz wyciąga na światło dzienne fakty z odległej przeszłości. Postać ta prowadzi czytelnika przez labirynt sprzecznych zeznań, zmuszając do ciągłej rewizji poglądów na temat winy i kary.

Jakie główne motywy społeczne porusza Małgorzata Warda w tej historii?

Autorka koncentruje się na motywie wykluczenia, destrukcyjnej sile plotki oraz subiektywności prawdy o drugim człowieku. Książka dogłębnie analizuje, jak zniknięcie członka rodziny wpływa na dynamikę grupy i jakie mechanizmy obronne uruchamiają się w obliczu narastającego skandalu. Wątek domniemanego romansu rodzeństwa służy do pokazania, jak łatwo społeczeństwo wydaje wyroki na podstawie niepotwierdzonych informacji. Pisarka wykorzystuje swoje doświadczenie w literaturze zaangażowanej, aby nadać tej opowieści istotną głębię socjologiczną.

Dla kogo powieść "Środek lata" może okazać się nieodpowiednim wyborem?

Książka ta nie jest odpowiednia dla czytelników oczekujących błyskawicznej akcji i dynamicznych pościgów typowych dla thrillerów sensacyjnych. Fabuła rozwija się w sposób stonowany, stawiając na budowanie gęstego napięcia emocjonalnego oraz drobiazgowe obserwacje obyczajowe. Osoby szukające prostego podziału na dobro i zło oraz jednoznacznego finału mogą odczuć niedosyt z powodu skomplikowanej natury bohaterów. Lektura wymaga od odbiorcy dużego skupienia na detalach oraz gotowości do zmierzenia się z trudną, niepokojącą tematyką rodzinną.

Szczegóły
  • Tytuł: Środek lata
  • Autor: Małgorzata Warda
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 432
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382951059
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382951059
  • EAN: 9788382951059
  • Wymiary: 12.5x19.5 cm
  • Dane producenta: Prószyński Media Sp. z o. o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, dzialhandlowy@proszynskimedia.pl, tel. 226077925
Recenzje książki Środek lata (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Krysia S. w dniu 2022-08-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Po książki Autorki sięgam w ciemno, jeszcze nigdy się nie zawiodłam i tak było również tym razem. Małgorzata Warda stworzyła coś na pograniczu jryminału i dramatu obyczajowego, w którym zagadka zaginięcia młodej dziewczyny sprawia, że na światło dzienne wychodzą mroczne tajemnice.

    W Trójmieście znika młoda dziewczyna Sylwia. Po roku bezowocnych poszukiwań, kiedy nikt już nie wierzy w jej odnalezienie, młoda dziennikarka, Marlena, rozpoczyna własne śledztwo. Niewielka teczka dotycząca zaginionej Sylwii i kulisów sprawy okazuje się źródłem wielu pytań: jaka była naprawdę i kto ponosi winę za jej zniknięcie. Uparcie powracał jeszcze jeden wątek - romansu dziewczyny z bratem.

    Fabuła wciągnęła mnie od pierwszych stron, język i styl sprawił, że książkę czyta się naprawdę szybko. Każdy z bohaterów ma charakter i wyróżnia się na tle pozostałych, a przy tym jest bardzo realistyczny. Relacja rodzeństwa, Mateusza i Sylwii przedstawiona naprawdę dobrze, chociaż myślę, że znajdą się osoby, których rozmowy i ich zachowania mogą irytować bądź wrecz uznają je za niesmaczne. Ostatecznie ta relacja musiała tak wygladać aby całościowy odbiór książki wypadł pozytywnie.

    Za co lubię książki Autorki? Za to, że potrafi budować klimat, jak nikt inny. Nie boi się i nie unika trudnych tematów, w tym tych związanych z tematyką porwań i zniknięć. A o czym jest tak naprawdę książka? Przede wszystkim o bardzo trudnej miłości i relacji pomiędzy rodzeństwem, a sam fakt zaginięcia głównej bohaterki nie jest tak istotny dla całej fabuły. To warta uwagi i wciągająca opowieść o uczuciach i o rodzinie, w której wiele rzeczy jest nieoczywistych. Zakończenie dosłownie wbija w fotel. Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Edyta O. w dniu 2022-08-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Dziś chciałabym wam polecić książke Katarzyny Wardy „Środek lata”.

    To moje pierwsze spotkanie z autorką – bardzo udane 😊. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Bardzo ciekawie przemyślana fabuła nie pozwalała mi odłożyć książki na półkę. Autorka porusza wiele tematów społecznych, które w ciekawy sposób wplata w historię bohaterów. Obraz Sylwii, głównej bohaterki zmienia się z każdą opowieścią o niej przez inne osoby. Przyznam, że przez taki zabieg, jeszcze bardziej byłam ciekawa, co się stało i jaka naprawdę była główna bohaterka. Zakończenie przewidywalne ale, nie do końca spodziewałam się takiego obrotu spraw. Przyznam, że bardzo podobał mi się mroczny klimat, mam do teraz poczucie, że był „mokry”. 😊

    Po roku od zaginięcia Sylwii, dziennikarka rozpoczyna swoje śledztwo. Stara się dowiedzieć jak najwięcej od rodziców zaginionej jak i od rodzeństwa. Wspiera ją również pamiętnik, który pisała Sylwia. Nie ma tutaj typowego kryminalnego dochodzenia, dowiadujemy się wiele o życiu bohaterki z perspektywy innych. Czy Marlenie uda się odnaleźć Sylwię? Co zadziało się między bohaterami? Na tę i inne pytania, które zrodzą się Wam podczas czytania znajdziecie w książce 😊 Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-08-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Każda rodzina ma swoje tajemnice, większe lub mniejsze sekrety, ale kiedy dochodzi do zaginięcia jednego z jej członków, na nieskazitelnym portrecie rodzinnym mogą pojawić się liczne rysy…

    Akcja książki rozpoczyna się, kiedy w Trójmieście znika młoda dziewczyna i nikt już nie wierzy w owocne jej poszukiwania. Wtedy na scenę wchodzi Marlena – dziennikarka, która dla dobrego artykułu podejmuje własne śledztwo. Kiedy otwiera teczkę z informacjami o Sylwii ma ona niewielkie rozmiary, bowiem nie ma w niej za wiele informacji. Dziennikarka krok po kroku rozmawiając z jej bliskimi i znajomymi próbuje zbudować sobie obraz dziewczyny, jednak nie okazuje się to wcale takie proste, gdyż jak się okazuje była to dziewczyna o wielu twarzach. A kiedy na horyzoncie pojawia się jej romans z bratem, to Marlena dokładka wszelkich starań, aby odkryć tajemnice rodziny Feyów i znaleźć odpowiedzialnego za jej zniknięcie.

    To już kolejna książka Małgoratzy Wardy na moim koncie i przyznam szczerze, że bardzo je lubię. Dlatego, że porusza trudne tematy, ale w delikatny sposób. Nie robi z nich show i wielkich odkryć, tylko umiejętnie wplata we wciągającą fabułę. I tym razem tak było. W trakcie całej lektury towarzyszył nam wątek romansu pomiędzy rodzeństwem, który nie od początku był oczywisty, mimo wielu delikatnych sygnałów i przesłanek.

    Głównym tematem tej pozycji jest jednak odnalezienie Sylwii i znalezienie przyczyn jej zaginięcia, co jest niezwykle trudne, gdyż przemierzając kolejne strony budujemy sobie bardzo różne obrazy tej dziewczyny w zależności od tego, kto akurat się o niej wypowiada. Długo myślałam i główkowałam i byłam praktycznie pewna, że wiem kto za tym wszystkim stoi, niestety przeliczyłam się z własnymi możliwościami, bowiem okazało się, że nawet nie zbliżyłam się o krok do odkrycia prawdy i tego, co się wydarzyło.

    Zaskoczenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Po przeanalizowaniu od początku do końca przeczytanej książki muszę stwierdzić, że były elementy, które na nie wskazywały, i na które zwróciłam uwagę, ale źle je razem poskładałam , także wielkie brawa dla autorki za trzymanie w napięciu do końca.

    Czytanie to była naprawdę ogromna przyjemność, dlatego zachęcam Was do sięgania nie tylko po książkę „Środek lata”, ale również po inne książki tej autorki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina K. w dniu 2022-08-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kilka lat temu sięgałam po kilka książek tej autorki. Następnie nastąpiła dość długa przerwa w przypadku zapoznawania się z jej twórczością. W ostatnim czasie korzystając z okazji premiery książki ,,Środek lata" postanowiłam ponownie sięgnąć po jeden z jej tytułów. Czy jest to pozycja warta uwagi? O tym za chwilę napiszę więcej, jednak już teraz wspomnę, że wszystko zależy od tego, jakie ma się oczekiwania względem tej książki. Na pewno jeśli odbiorca liczy na wysunięcie się na pierwszy plan wątku kryminalnego to nie do końca będzie zadowolony z tej lektury, w której sprawa zaginięcia jest jedynie tłem dla innych wydarzeń.

    Po roku od zaginięcia nastoletniej Sylwii w sprawę włączyła się dziennikarka Marlena. Wynikało to z powiązań znajomości między redakcją a rodziną zaginionej. Dziennikarka postanowiła dowiedzieć się jak doszło do zaginięcia dziewczyny i dlatego w ogóle miało miejsce to wydarzenie. W związku z tym pomocą okazał się pamiętnik zostawiony przez zaginioną oraz dochodzenie prawdy poprzez spotkania z jej rodzeństwem, rodzicami, czy znajomymi. Czy Marlenie udało się odkryć co stało się z dziewczyną? Czy Sylwia nadal żyła? Dlaczego zniknęła przed rokiem?

    Pozycja skupia się, przede wszystkim, na już wspomnianym całym życiu Sylwii, a nie typowo na warstwie kryminalnej. Zniknięcie nastolatki jest tylko tłem do opisania jej życia, relacji z rodzeństwem, chłopakiem, przyjaciółką. Całość czytałam z olbrzymim zainteresowaniem jednocześnie przez cały czas czekając na genialne zakończenie wątku zniknięcia. Tego się niestety nie doczekałam i pozostał mi wielki niedosyt przy lekturze ostatnich kilku stron. Całość była skonstruowana naprawdę wzorowo, ale jej zakończenie okazało się bardzo nijakie. ,,Środek lata" Małgorzaty Wardy to pozycja bardzo dobrze napisana, wciągająca, zagłębiająca się w pozycję postaci, jednak zabrakło mi większego efektu na zakończenie tej historii.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna Z. w dniu 2022-07-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Środek lata" Małgorzata Warda - autorka

    Za mną już środek lata...

    Choć patrząc za okno to już chyba koniec lata, zbyt chłodno jak na lipiec, ponuro i mokro, czasmi mam wrażenie, że to juz jesień, jedyne co mnie podtrzymuje na duchu to to, że urlop wciąż przede mną. A jak tam u Was?

    Przed, w trakcie, czy juz po?

    Koniecznie musicie napisac co czytacie w ten chłodny letni wieczór.

    Ja tym razem sięgnęłam po wznowienie ksiazki Małgorzaty Wardy od Prószyński i S-ka opowiadającej o skomplikowanej relacji brata

    i siostry.

    Sylwia młoda dziewczyna zaginęła przed rokiem, niestety policji nie udało się odnaleźć dziewczyny. Po roku młoda dziennikarka Marlena postanawia wrócić do tego tematu, wszczyna własne śledztwo, oczywiście ma z tego powstać świetny artykuł

    a moze i coś więcej.

    O losach Sylwii dowiadujemy się przede wszystkim z jej pamiętnika, rodzina nie wiele mówi, a wielu

    z nich coś ukrywa.

    Ale ja nie będę ukrywać 🤓, że dla mnie jak do tej pory numerem jeden wśród powieści Małgorzaty Wardy jest seria "Dziewczyna z gór", choć przeczytałam tylko kilka pozycji tej autorki, znaczna większość jeszcze przede mną, wiec wsztsko się może zmienić.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Co dalej po Środek lata? Sprawdź te propozycje

Jeśli zaintrygowała Cię mroczna intryga Małgorzaty Wardy i klimat nadmorskiego miasta, w tej liście znajdziesz książki, które rozwijają podobne motywy: tajemnice z przeszłości, skomplikowane relacje i napięcie towarzyszące prywatnemu śledztwu. To propozycje zarówno z kręgu obyczaju, jak i powieści o silnych emocjach i sekretach, które długo nie pozwalają zapomnieć o bohaterach.

  1. 1. Podaruj mi jutro. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 1, Ilona Gołębiewska

    Podaruj mi jutro. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 1 przenosi czytelnika do rodzinnych sekretów, starych domów i miejsc, które same w sobie kryją wiele tajemnic - elementy bliskie atmosferze miejskiego śledztwa z Środka lata. Powieść zachwyca detalami miejsca i portretami bohaterów, dla których przeszłość ma ogromne znaczenie. Między historią rodzinną a współczesnymi wyborami pojawiają się sytuacje, które odsłaniają dawne winy i uczucia. To idealna pozycja dla osób, które lubią, gdy miejsce akcji staje się niemym, ale wymownym świadkiem wydarzeń.

  2. 2. Zaczekaj na miłość. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 3, Ilona Gołębiewska

    Zaczekaj na miłość. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 3 to opowieść o ambicji, wyborach zawodowych i uczuciach, które potrafią skomplikować życie - tematy bliskie obyczajowej stronie Środka lata. Główna bohaterka staje przed dylematami związanymi z tożsamością i karierą, co prowadzi do konfrontacji z samą sobą i z innymi ludźmi. Powieść łączy modowy świat z osobistymi dramatami, tworząc barwny portret współczesnej młodej kobiety. To lektura dla tych, którzy cenią bohaterki złożone i pełne sprzeczności.

  3. 3. W sieci uczuć, Agnieszka Lewandowska-Kąkol

    W sieci uczuć opisuje losy trzech sióstr rozdzielonych wojenną zawieruchą, co zainteresuje czytelników ceniących silne, kobiece narracje i historyczny kontekst. Książka pokazuje, jak wojna i przesiedlenia niszczą plany i kształtują charaktery, jednocześnie odsłaniając siłę przetrwania i więzi. Dla tych, którzy w Środku lata docenili rozbudowane tło społeczne i złożone portrety postaci, ta powieść oferuje dramatyczne, poruszające historie. To lektura pełna emocji, nadziei i trudnych wyborów.

  4. 4. Wierność jest trudna. Miłość i inne szaleństwa. Tom 2, Agata Przybyłek

    Wierność jest trudna. Miłość i inne szaleństwa. Tom 2 to lekka, rodzinna komedia omyłek i nieporozumień, która dobrze zrównoważy nastrój po poważniejszym kryminale. Książka pokazuje, jak codzienne wydarzenia i rodzinne animozje potrafią przerodzić się w małe dramaty, dając przy tym sporą dawkę humoru i ciepła. Dla tych, którzy po intensywnym śledztwie chcą odprężenia przy sympatycznych bohaterach, to przyjemna lektura. Autorka z wdziękiem pokazuje, że miłość i chaos często idą w parze.

  5. 5. Ta, którą znam, Małgorzata Warda

    Ta, którą znam to powieść tej samej autorki, osadzona w klimacie powrotu do rodzinnego domu i rozliczeń z przeszłością - bezpośrednio trafia w gusta czytelników Środka lata. Historia zaczyna się od tragicznego wypadku i stopniowo odsłania mroczne tajemnice, które bohaterka musi skonfrontować. Narracja łączy kryminalny rys z obyczajowym wnikaniem w psychikę postaci, co tworzy gęsty, niepokojący klimat. Dla tych, których zaintrygowała Marlena i jej śledztwo, to naturalny dalszy krok w stronę podobnych emocji i pytań.

  6. 6. Będziesz tam?, Guillaume Musso

    Będziesz tam? Guillauma Musso to opowieść o pustce, drugiej szansie i czasie, który można wykorzystać na naprawienie tego, co utracone - motywy bliskie refleksjom pojawiającym się w Środku lata. Książka łączy napięcie z melancholią i pyta, co zrobilibyśmy, mając możliwość zmiany decyzji z przeszłości. Fabuła oferuje zaskakujące zwroty i emocjonalne przesilenia, które utrzymują czytelnika w napięciu. Dla tych, którzy lubią, gdy kryminalna intryga splata się z egzystencjalnymi dylematami, to wartościowa propozycja.

  7. 7. Nagły świt. Saga rodziny Polakowskich. Tom 1, Agnieszka Jeż

    Nagły świt. Saga rodziny Polakowskich. Tom 1 to opowieść o przetrwaniu i sile więzi w obliczu skrajnych doświadczeń, która może zainteresować czytelników szukających wątków dramatycznych i moralnych wyborów. Książka pokazuje, jak tragedie i presja potrafią odsłonić ukryte charaktery i sekrety rodzinne. Dla osób, które w Środku lata ceniły psychologiczną głębię i humanistyczny wymiar opowieści, ten tytuł dostarcza intensywnych emocji i trudnych pytań. To powieść o konsekwencjach historii i o tym, jak człowiek radzi sobie w ekstremalnych sytuacjach.

  8. 8. Siedmiu mężczyzn i siedem filiżanek Ludwiki Mayer, Sylwia Markiewicz

    Siedmiu mężczyzn i siedem filiżanek Ludwiki Mayer to portret kobiety o bogatej, niejednoznacznej przeszłości, która zmuszona jest stawić czoła rodzinnej codzienności i własnym sekretom. Powieść ciekawi szczegółowym rysunkiem relacji i tego, jak dawne związki wpływają na życie w późniejszych latach. Dla tych, którzy w Środku lata dostrzegli fascynację skomplikowanymi biografiami postaci, ta historia będzie interesującym studium charakteru. Autorka pokazuje, że nawet z pozoru zwyczajne życie potrafi kryć nieoczekiwane zwroty akcji.

  9. 9. Identical. Students. Tom 3, Aleksandra Negrońska

    Identical. Students. Tom 3 to współczesna, dynamiczna opowieść o młodych ludziach, ich związkach i decyzjach, które często komplikują proste plany. Seria trafia w gusta tych, którzy lubią emocjonalne zwroty akcji i relacyjny dramat skoncentrowany na bohaterach w ważnym dla nich okresie życia. Jeśli ciekawi Cię, jak presja wyborów osobistych wpływa na przebieg wydarzeń podobnych do tych w Środku lata, ta część dostarczy szybkiego, angażującego tempa. To lżejsza, ale emocjonalnie intensywna propozycja dla fanów młodzieżowo-dorosłych opowieści.

  10. 10. Tie me down. Bellamy Creek, Melanie Harlow

    Tie Me Down. Bellamy Creek to ciepła, miejscami pikantna opowieść o powrotach do rodzinnego miasteczka i o tym, jak przeszłość potrafi wypłynąć w najmniej spodziewanym momencie. Czytelnicy zainteresowani relacjami, które komplikują śledztwo i odsłaniają ukryte fakty, znajdą tu podobne napięcie emocjonalne do tego z Środka lata. Autorka buduje intymny klimat małej społeczności, gdzie każdy zna każdego, a dawne uczucia mogą utrudnić wyjaśnienie prawdy. To lekka, ale jednocześnie poruszająca lektura o konsekwencjach powrotu do korzeni.

  11. 11. Damaged, Tijan

    Damaged kontynuuje mroczne, intensywne wątki emocjonalne i traumy bohaterów, co może przypaść do gustu tym, którzy w Środku lata cenią psychologiczną głębię postaci. Autorka koncentruje się na procesie odbudowy po przeżyciach i na tym, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość. Emocjonalne zmagania, relacje o wysokiej stawce i zwroty akcji tworzą atmosferę silnego napięcia. To lektura dla tych, którzy szukają intensywnych opowieści o radzeniu sobie po dramatycznych wydarzeniach.

  12. 12. Rodzina Channingów, Henry Wood

    Rodzina Channingów to klasyczna opowieść o tym, jak jedno wydarzenie może wstrząsnąć spokojnym porządkiem prowincjonalnego życia i odsłonić skrywane grzechy. Czytelnicy zainteresowani społecznymi reperkusjami rodzinnych tajemnic z Środka lata docenią tu portret społeczności i wagę reputacji. Książka skupia się na moralnych konsekwencjach i lojalnościach, które rządzą życiem małego miasteczka. To powieść o tym, że pozory często mylą, a prawda ma wiele twarzy.

  13. 13. Do trzech razy serce, Krystyna Mirek

    Do trzech razy serce bada, jak kłamstwo i oddanie wpływają na życie kolejnych pokoleń, co będzie interesujące dla czytelników zafascynowanych skomplikowanymi relacjami rodzinymi w Środku lata. Autorka stawia bohaterów w sytuacjach, gdzie miłość nie daje łatwych odpowiedzi, a zaufanie wystawione jest na ciężką próbę. Powieść balansuje między czułością a dramatem, ukazując, że osobiste wybory niosą długie konsekwencje. To poruszająca, bliska emocjonalnie historia o tym, co naprawdę oznacza oddanie drugiej osobie.

  14. 14. Nasze miejsce, nasz czas. Opowieść warmińska. Tom 6, Wioletta Sawicka

    Nasze miejsce, nasz czas. Opowieść warmińska. Tom 6 to finał sagi, w której miłość, tęsknota i pokolenia odciskają piętno na losach bohaterów. Czytelnikom zafascynowanym wielowymiarowymi portretami postaci z Środka lata spodoba się tu powolne rozplątywanie rodzinnych tajemnic i decyzji, które kształtują życie na dekady. Autorka umiejętnie łączy obyczajową wrażliwość z epicką perspektywą, co daje satysfakcjonujące zakończenie długiej opowieści. To lektura dla tych, którzy lubią zgłębiać przeszłość, by zrozumieć teraźniejszość.

  15. 15. Mój sąsiad wróg. Tom 1, Marcin Margielewski

    Mój sąsiad wróg. Tom 1 konfrontuje miłość z głębokimi podziałami i społecznymi konsekwencjami, co spodoba się tym, którzy w Środku lata docenili wątki moralnych dylematów. Powieść pokazuje, jak prywatne wybory splatają się z większymi konfliktami i jak trudne może być życie pomiędzy różnymi światami. To historia, która nie boi się trudnych tematów i pytań o tożsamość oraz cenę uczuć. Silne emocje bohaterów i społeczny kontekst tworzą dramatyczne tło zbliżone klimatem do kryminalno-obyczajowego śledztwa.

  16. 16. Wojenne siostry, Anna Rybakiewicz

    Wojenne siostry przedstawiają dramatyczne wybory w czasach okupacji i ideologicznych podziałów, co przemówi do czytelników zainteresowanych ciężarem przeszłości i jej wpływem na relacje międzyludzkie. Historia bliźniaczek ukazuje rozdźwięk między różnymi drogami życia i ceną, jaką trzeba zapłacić za podążanie za własnymi przekonaniami. To powieść o lojalnościach, zdradach i poszukiwaniu wolności w trudnych warunkach. Jeśli podobały Ci się w Środku lata wątki o ujawnianiu skrywanych prawd, ta książka dostarczy równie silnych emocji na innym tle historycznym.

  17. 17. Złota brama, Sara Weber

    Złota brama przenosi czytelnika do świata intryg, polityki i namiętności w realiach historycznych, oferując inną, lecz równie wciągającą formę tajemnicy niż współczesne śledztwo w Środku lata. To powieść pełna pałacowych machinacji i dramatów osobistych, gdzie lojalność i zdrada mają ogromne konsekwencje. Dla osób lubiących intrygę z dużą dawką emocji i złożonych relacji, ten historyczny fresk będzie atrakcyjną odmianą tematu. Silne, niezależne bohaterki i ciekawe tło epoki czynią tę lekturę porywającą.

  18. 18. Leigh Rivers. The Edge of Darkness Trilogy. Tom 2, Leigh Rivers

    Leigh Rivers. The Edge of Darkness Trilogy. Tom 2 to mroczna, intensywna kontynuacja opowieści o zemście, traumie i relacjach na granicy wytrzymałości psychicznej. Czytelnicy zainteresowani mroczniejszym obliczem romansu i napięciem psychicznym znajdą tu podobne wrażenia do tych, które mogą przyciągać w Środku lata. Książka gra na konfrontacji bohaterów z ich najgłębszymi lękami i pragnieniami, budując duszną, napiętą atmosferę. To wybór dla osób, które nie boją się trudnych emocji i złożonych, czasem kontrowersyjnych relacji.

  19. 19. Skandal, Natalia Antczak

    Skandal to dark romance z wątkiem śledztwa i tragedii w małym mieście, co czyni ją naturalnym wyborem dla czytelników poszukujących mrocznego, napięciowego klimatu podobnego do Środka lata. Powieść łączy tajemnicę, napięcie i skomplikowane relacje młodych bohaterów, gdzie prawda wychodzi na jaw stopniowo i brutalnie. Autorka tworzy atmosferę podejrzeń i niepewności, w której każdy może okazać się kimś innym, niż się wydaje. To lektura dla osób, które lubią mroczne, emocjonalne historie z elementem kryminalnym.

  20. 20. Wiosna w chacie pod starym świerkiem, Wioletta Piasecka

    Wiosna w chacie pod starym świerkiem to opowieść o siostrzanych urazach, miłości i próbie naprawienia dawno wyrządzonych krzywd, która spodoba się czytelnikom zainteresowanym obyczajowymi źródłami konfliktów. Autorka sprawnie ukazuje, jak rany z przeszłości formują teraźniejsze relacje i jak trudno o przebaczenie w bliskich rodzinnych więzach. Dla tych, którzy w Środku lata docenili emocjonalne napięcie wynikające z dawnych zranień, ta powieść daje satysfakcjonujące rozliczenie z przeszłości. Cicha, wiejska sceneria kontrastuje tu z burzliwymi uczuciami bohaterów.

Każda z tych książek otwiera inny rodzaj zagadki i inny rodzaj emocji - od rodzinnych dramatów po mroczne romanse i historyczne epiki. Niech taki wybór rozwija ciekawość i prowadzi w stronę kolejnych dobrze opowiedzianych historii.

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula