Słodka pokusa

Autor:

Cora Reilly

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
343
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,72 zł
Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Jednotomowa historia autorki słynnych „Złączonych”!

Po stracie żony Cassio zostaje sam z dwójką małych dzieci. Musi szybko znaleźć dla nich matkę, a dla siebie kobietę, która ogrzeje jego łóżko.

Cassio ma władzę, a wraz z nią obowiązki. Mafioso doskonale wie, że w jego świecie posiadanie żony jest nakazem, bo nie ma niczego ważniejszego od tradycji i honoru. I z tego powodu żeni się z osiemnastoletnią dziewczyną.

Giulia zawsze zdawała sobie sprawę, że poślubi mężczyznę, którego wybierze dla niej ojciec. Ale nie przypuszczała, że będzie ON dużo starszy od niej. Nagle musi zostać matką dwójki maluchów, kiedy nigdy nie trzymała niemowlaka w ramionach. Giulia szybko się zorientuje, że Cassio nie jest zainteresowany związkiem z nią. Szukał jedynie niani dla swoich dzieci.

Jednak dziewczyna postanowi zawalczyć o swoją wizję szczęścia.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Żelazne zasady i tradycje decydowały o każdym aspekcie mojego życia”.

  Cassio to pełen mroku, bezwzględny, brutalny człowiek mafii. W świecie, w którym przyszło mu żyć pełni funkcją podszefa, w tym, co robi jest bardzo skuteczny, wzbudza strach i szacunek. Podlega bezpośrednio capo Luce Vitelli – dobrze nam znanemu z serii „Złączeni”. Cassio w tajemniczych okolicznościach stracił żonę. Pozostał z dwójką malutkich dzieci. Kompletnie nie radzi sobie z nimi, z dużą niechęcią, ale koniecznością zaczyna rozglądać się za nową żoną, która zastąpi jego dzieciom matkę. W jego świecie wybór żony nie jest przyjemnością, a koniecznością. Wybór trafia na Giulię, dziewczynę, która w przeddzień ślubu skończy osiemnaście lat. Giulia nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia, decyzja zapadła. Dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę z realiów obowiązujących w mafijnym świecie. Wie, jaką rolę przyjedzie jej pełnić boku czternaście lat starszego brutalnego i niedostępnego mężczyzny. Niespodziewani ma zostać matką małych dzieci – a o ich wychowaniu nie ma zielonego pojęcia. Widząc obojętność Cassio, postanawia zawalczyć o swoje szczęście. Czy jej się uda?

  Aranżowane małżeństwa to standard w mafijnym świecie. Liczą się wzajemne korzyści, zabezpieczenie pozycji, władza. Uczucia odbierane są, jako słaby punkt, który zawsze będzie mógł wykorzystać przeciwnik. Pani Cora z łatwością i ogromną empatią potrafi oddać uczucia, jakie targają naszymi bohaterami. Czuć ogromne zaangażowanie, pasję i pełen humoru zadziorny pazur pisarki. Narracja toczy się naprzemiennie z perspektywy Giuli i Cassio. Do obojga poczułam ogromną sympatię. Jednak to Giulia całkowicie skradła moje serce. Jest inteligentną, młodą, niedoświadczoną kobietą, która stanęła przed ogromnym wyzwaniem – pozyskanie uczuć męża. Postępuje według tego, co podpowiada jej serce. Jest zadziorna, odważna, nieustępliwa i bardzo silna. Każde jej małe zwycięstwo, wywoływało mój szczery uśmiech.

  Tajemnice, niedopowiedzenia, brak szczerości, wymaganie bezwzględnego posłuszeństwa - na takich relacjach nie da się zbudować żadnego związku. Pokomplikowane relacje rodzinne, próba ich naprawienia. Do tego dochodzą stereotypy, które bardzo utrudniają dotarcie do drugiego człowieka. Cassio bardzo kocha swoje dzieci, jednak zupełnie nie radzi sobie z nimi, nie potrafi do nich dotrzeć. Honor, oddanie, rodzina, lojalność.

  Powieść emanuje niepokojem, tajemnicami. Kolejna książka autorki, od której nie mogłam się oderwać. Znajdziemy w niej mało o samej mafii, a zdecydowanie więcej o uczuciach i rodzinie. On zimny, niebezpieczny mafioso, ona bardzo dojrzała, młodziutka kobietka. Bardzo polecam, fani mafijny klimatów będą zachwyceni. Tatiasza ie jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Znaleźć szczęście w świecie, w którym jest ono uważane za mrzonkę i dziecięcą fanaberię jest co najmniej zadaniem trudnym by nie rzec niemożliwym. Czasem jednak ktoś upiera się przy swoim zdaniu, nie bezmyślnie, lecz dlatego, że dostrzega coś więcej niż inni. Droga może być długa i wyboista, na mecie, której wcale nie musi czekać to, czego się oczekiwało, ale dlaczego od razu zakładać najgorszy wynik?

  Nie jest łatwo patrzeć z optymizmem w przyszłość jeśli wydaje się ona z góry pozbawiona kontroli człowieka i skazana na zależność od kogoś innego. Giulia zawsze wiedziała jaki będzie jej los, lecz nie przypuszczała, że tak szybko będzie musiała stawić mu czoła. Była córką mafiosa i miała zostać żoną człowieka, który również parał się taką działalnością. Problem w tym, że jej wizja związku z Cassiem jest całkiem inna niż jego, no cóż odwagi u tupetu dziewczynie nigdy nie brakowało. Ślub i nowe obowiązki wcale nie zmieniły ją, nawet więcej zamierza wykroić dla siebie i nie tylko trochę normalności i szczęścia, nie chwilowego. Ale w ich otoczeniu rzadko kiedy da się je zauważyć, za to, co innego jest codziennością – brutalność, podejrzliwość i karanie śmiercią za zdradę, jakakolwiek by nie była. Czy to nie za wiele jak na tak młodą osobę? Giulia musi zmierzyć się też z rodzinnymi tajemnicami, krwawymi i śmiertelnie groźnymi oraz prawami, od jakich nie ma odstępstw. Cassio chciał odpowiedniej kobiety, takiej odpowiadającej jego pozycji i wiedzącej gdzie jest jej miejsce. Kłopot w tym, że jego żona nie do końca jest taką jaką miał w planach, ale może taką jaką potrzebuje? Ale czy to nie będzie dla nich niebezpieczne? W końcu nie łamie się żadnych praw bezkarnie, nawet jeśli ma się dobre chęci. Pozostaje jeszcze skrywana prawda, tragiczna i bolesna, czy jej poznanie nie zniszczy wszystkiego?

  Cora Reilly nie boi osadzać się pisanych książek w mrocznym i brutalnym świecie mafijnych rodzin. W żadnym razie nie ucieka od brutalnych zasad, wplata je w swoje obyczajowe opowieści w żadnym razie ich osładzając czy też umniejszając, one po prostu są jednym z ich elementów. Nie inaczej jest również w „Słodkiej pokusie”, gdzie od nich wszystko się zaczyna, ale gdzie już kończy to całkiem inna sprawa. Można by przypuszczać, że taka atmosfera nie pasuje do uczuciowych wątków, lecz ta autorka umie je wykorzystać na korzyść swojego pomysłu na motyw oraz w kreacji bohaterów. Tu nie ma udawania, że przemoc i towarzysząca mu otoczka nie rani, a miłość jest czymś prostym i nieskomplikowanym. Jednak na takim gruncie jak się okazuje można tworzyć intrygujące historie, a „Słodka pokusa” jest jedną z nich, w jakich czytelnik znajdzie o wiele więcej niż się spodziewa. Na pewno nic prostego, w jasnych i łagodnych barwach, raczej mroczniejszych, kontrastowych i przede wszystkim z dużej gamie odcieni emocji. Pisarka z dwóch gatunków wybrała elementy, jakie w sumie złożyły się na ciekawą powieść o ludziach różniących się od siebie od siebie pod każdym względem i mających odmienne oczekiwania. To, co zaczyna ich łączyć okazuje się czymś zaskakującym i pokazującym ile da się zbudować na kompromisie i zrozumieniu drugie człowieka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna genialna historia z kręgów mafinych. Jestem zdumiona, bo po raz kolejny losy bohaterów skradly moje serce. Ale ta historia była inna, niż pozostałe, poza kilkoma podobieństwami jak aranżowane małżeństwo, mafia ponad wszystko ale tylko na początku tu było inaczej. Historia Cassio i Giulii po prostu jest urzekająca w każdym calu. Bo małżeństwo z rozsądku z nastolatką, która ma sprostać wymaganiom męża podszefa, ma stać się matką dla jego dzieci i uporać się ze zrujnowaną rodzina. W tym wszystkim młoda kobieta rzucona na głęboką wodę ma nie zapomnieć o sobie a jednocześnie szybko dorosnąć, jej chęć by to małżeństwo mimo wszystko sie udało. Tu była walka, ale o rodzinę, o dzieci, miłość, utracone zaufanie do ludzi, do instytucji małżeństwa, odkrywanie rodzicielstwa na nowo. Przeżywałam wsztstkie wzloty i upadki wraz z bohaterami i na prawdę trzymałam za nich kciuki. Już dawno tak bardzo nie pragnęłam happy endu na końcu książki. Jestem bez dwóch zdań zakochana w tej historii a okładka to taka wisienka ba torcie. Fani @cora na pewno się nie zawiodą, bo jak zwykle mamy mafię ale w nowej cudownej odsłonie. Czekam z niecierpliwością na kolejne książki autorki ❤

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno nie zarwałam nocki dla żadnej historii, a tu proszę. Mogę się pochwalić, że zaczęłam wczoraj i skończyłam, jak zamknęłam ostatnią stronę. Czytałam jednym tchem a bohaterowie, no cóż, zostają moimi ulubieńcami. To już nie Aria i Luca, ani nie Lili i Romero są moimi ulubieńcami, a na prowadzenie wysunęła się Giulia i Cassio.

  Jest to historia dwojga ludzi, których jak to bywa w książkach Cory połączył rodzinny obowiązek, ślub z rozsądku, bo tak trzeba i tak mówi spuścizna mafii. Małżeństwo zbudowane na tajemnicy. On jest podszefem Luki i jako drugi znany w szeregach mafii bezwzględny człowiek. Po śmierci żony zostaje z dwójką małych dzieci i z rozsądku bierze sobie za żonę młodziutką dziewczynę, która początkowo przez niego samego uważana jest za dziecko. Między nimi jest znaczna różnica wieku. Mężczyzna po trzydziestce i niewinna kobieta wkraczająca w dorosłość. Jednak wszystko nabiera innych barw, gdy Giulia wprowadza się do posiadłości Cassio, a z czasem wymiata z niego pozostałości zgliszczy, jakie pozostawiła pierwsza żona mafioza.

  Historia niesamowicie zaskoczyła mnie fabułą, tą tajemnicą. Bohaterowie do pokochania od samego początku, a Cassio, to ten typ książkowego męża. Oczywiście jak to bywa w powieściach Cory nie zabraknie elektryzujących scen, które zdecydowanie potrafią pobudzić wyobraźnię. Książka w sam raz na dzisiejszy Walentynkowy wieczór i nie tylko.

  Polecam gorąco (𝒩𝒾ℯ)𝒸𝓏𝓎𝓉𝒶𝓂_𝓌_𝓅𝒶𝓅𝒾ℯ𝓇𝓏ℯ 😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4

Czwarty tom serii mafijnej, która podbiła listy bestsellerów w Polsce! „Wspiąłem się po szczeblach w tym światku mafijnym i nikt nie zabierze mi tego miejsca”. Kuzynka Avy – Melissa Martinez – prowadzi w miarę normalne życie. Studiuje i stara się nie rzucać w oczy. Nie chce mieć nic wspólnego z...
Trust. Pokusa. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trust. Pokusa. Tom 3

Miłość to zawsze miłość, choćby cały świat twierdził inaczej. Logan nie miał dotąd zbyt wielu powodów, aby komukolwiek zaufać. Nauczył się żyć w przebraniu – w zbroi, której nigdy nie zdejmował. Los sprawił jednak, że na jego drodze stanął Tate, a mur dzielący Logana od świata runął. Czy związek z...
Pokusa 0/5 Nasza cena:
17,00 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa

Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu „Seks w wielkim mieście” – mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta. Zamiast tego jeździ rozklekotanym starym autem, wynajmuje małe mieszkanie z jedyną przyjaciółką, którą ma, i chwilowo jest bezrobotna. Kiedy,...
Take. Pokusa. Tom 2 4/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Take. Pokusa. Tom 2

Logan i Tate są w związku, jednak wolą unikać tego określenia. Życie w lekkim niedopowiedzeniu wydaje się dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Kiedy Diana, była Tate’a, wraz z jego siostrą odkrywają ich relację, nadchodzi czas, by zmierzyć się z nieuniknionym. Rodzina Tate’a nie przyjmuje do...
Słodka nadzieja 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodka nadzieja

Ally Lucia jest kuzynką gwiazdora futbolu amerykańskiego, Romea Prince'a, a także najlepszą przyjaciółką kilku świetnych dziewczyn. To osoba, na którą można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze pragnęła namiętności, bajkowej miłości i uczucia, które magicznie odmieni jej los. Czuje się jednak...
Pokusa. Uwikłani. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa. Uwikłani. Tom 1

Elektryzująca… hipnotyzująca… fascynująca… książka, o której mówią wszyscy! Ona zatraca się w swoich chorobliwych obsesjach. On skrywa mroczne tajemnice z przeszłości. Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Withers właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w...
Pakiet Uwikłani. 3 tomy: Pokusa, Obsesja, Na zawsze 0/5 Nasza cena:
55,19 zł 84,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Uwikłani. 3 tomy: Pokusa, Obsesja, Na zawsze

Jedna z najbardziej elektryzujących i ekscytujących serii erotycznych, która zawładnęła sercami polskich czytelniczek – teraz w jednym pakiecie! Uwikłani to seria, która stała się bestsellerem zdobywając uznanie miłośniczek literatury erotycznej. To także największy sukces literacki fenomenalnej...
Try. Pokusa. Tom 1 4/5 Nasza cena:
15,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Try. Pokusa. Tom 1

Niespodziewana pokusa, która może przerodzić się w głębokie uczucie. Pierwszy tom gorącej serii romansów MM! Tate Morrison jest w trakcie rozwodu ze swoją żoną z piekła rodem. Pracuje jako barman i nie narzeka na brak zainteresowania wśród kobiet. Nie jest jednak zainteresowany przelotnymi...
Pokusa Erin 4/5 Nasza cena:
20,00 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa Erin

Nowa powieść Elizabeth O’Roark, autorki „Przebudzenia Olivii” Erin Doyle najbardziej na świecie nie znosi kobieciarzy, a Brendan Langstrom, to jej zdaniem dokładnie taki typ faceta. Mężczyzna nie jest zainteresowany stałym związkiem i zależy mu tylko na przygodach na jedną noc. Jej narzeczony Rob,...
Pakiet Gangsterzy Tom 1-4: Serce gangstera, Zemsta gangstera, Ryzyko gangstera, Pokusa gangstera 0/5 Nasza cena:
100,88 zł 155,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Gangsterzy Tom 1-4: Serce gangstera, Zemsta gangstera, Ryzyko gangstera, Pokusa gangstera

Serce gangstera Pierwszy tom nowej serii mafijnej! Ponad milion odsłon na Wattpadzie! " – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem, na który Nick się wzdryga. – Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby". Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała,...
Słodka dusza 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodka dusza

Elsie Hall musi walczyć o przetrwanie na ulicach Seattle. Jest bezdomna i codziennie rozpaczliwie poszukuje ciepła i jedzenia. Świat dookoła wydaje się niebezpieczny, a ludzie bezwzględni. Delikatna Elsie żyje uwięziona w ciszy. Jest krucha i słaba - i bezbronna, z łatwością może paść ofiarą...
Moja słodka Audrina 5/5 Nasza cena:
24,59 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja słodka Audrina

W pięknym, położonym w lesie domu mieszka z pozoru szczęśliwa, zamożna rodzina. Dom jednak kryje w sobie mroczną tajemnicę... Audrina zawsze chciała być taka jak siostra, wiedziała jednak, że rodzice nigdy nie pokochają jej tak, jak kochali tamtą. Nieżyjąca siostra Audriny była ukochanym,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula