Seria Born in Blood Mafia Chronicles - Cora Reilly

Trzymający w napięciu romans, a nawet kilka. Wciągające powieści z wątkiem mafijnym w tle. Seria "Born in Blood Mafia Chronicles" uznana została przez polskie czytelniczki za najlepszy cykl mafijny obcego autora.

Cykl "Born in Blood Mafia Chronicles" Cory Reilly to seria ekscytujących romansów, której bohaterowie powiązani są ze światem mafii. Tworzą ją tytuły: "Złączeni honorem", "Złączeni obowiązkiem", "Złączeni nienawiścią", "Złączeni pokusą", "Złączeni zemstą", "Złączeni miłością" i "Złączeni przeszłością".

Aria Scuderi pochodzi z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago. W jej świecie dziewczyny nie mają prawa decydować o sobie, a jednak ona wciąż walczy o swoją niezależność. W wieku piętnastu lat rodzice zaręczają ją z najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry, Lucą Vitiellim, a gdy Aria kończy osiemnaście lat, ma stanąć z nim na ślubnym kobiercu. I choć Luca uchodzi za najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera, to dziewczyna jest przerażona wizją ślubu z niemal obcym i bardzo groźnym mężczyzną. Jedyną szansą na uniknięcie zaaranżowanego małżeństwa jest ucieczka i porzucenie dotychczasowego życia. Jednakże Aria nie potrafi porzucić rodziny, toteż decyduje się wypełnić jej wolę i znaleźć sposób by podbić serce przystojnego gangstera.

Kolejne tomy przedstawiają losy kolejnych postaci z najważniejszych mafijnych rodzin w Chicago. Choć każdą z powieści można czytać osobno, bez znajomości pozostałych, to jednak warto potraktować cykl całościowo, zwłaszcza że postaci z poprzednich części pojawiają się w tle kolejnych.

Głównymi bohaterami poszczególnych tomów czyni autorka przystojnych mafiosów oraz nie zawsze zainteresowane nimi kobiety. Tak jest chociażby w przypadku młodego wdowca, Dantego Cavallaro i wybranej do roli jego nowej żony, Valentiny, również wdowy, czy Gianny Scuderi, która obiecała sobie nie podzielić losu swojej siostry Arii, oraz Matteo Vitiello, który postanowił, że ożeni się z Gianną, gdy tylko ujrzał ją na ślubie swojego brata Luki, na co chętnie przystał ojciec Gianny i Arii, Rocco Scuderi.

Cora Reilly to mieszkająca w Niemczech pisarka specjalizująca się w romansach mafijnych. Z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania pisarka, w wolnych chwilach lubi gotować i planować podróże. Jest autorką poczytnych serii powieściowych: "Born in Blood Mafia Chronicles" i "The Camorra Chronicles" oraz wielu samodzielnych tytułów.