Złamana lojalność

Autor:

Cora Reilly

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
359
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,72 zł
Nasza cena: 25,92 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Nowa seria autorki słynnych „Złączonych"!

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak ON zostanie consigliere w chicagowskim oddziale. Jednak tak się nie dzieje. Skazany na śmierć, ledwo żywy czternastoletni chłopak walczy o przetrwanie.

Mafijny świat jest jedynym, jaki zna, więc kiedy Fabiano spotyka Remo Falcome, stawia sobie nowy cel: stać się częścią innej rodziny mafijnej. Ale żeby tak się stało, musi na to zasłużyć.

I zasłuży – walcząc w klatkach i zyskując miano mężczyzny, którego trzeba się bać. W ten sposób delikatny Fabi odchodzi na zawsze. Jego miejsce zajmuje bezwzględny i bardzo niebezpieczny człowiek.
Leona pragnie zwyczajnego życia, z dala od matki narkomanki. Jednak gdy kobieta wpada w oko Fabiano Scuderiemu, jej marzenie pryska jak bańka mydlana.Dla Fabiano liczy się tylko Camorra. Czy będzie gotowy zaryzykować wszystko, o co tak ciężko walczył?

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy tylko ja mam wrażenie, że po mafii, ochroniarzach i prezesach, zaczyna się czas na bokserów? ;) albo łączenia boksu np. z mafią? Nie żebym miała coś przeciwko, ale zaczynam zauważać pewne wzorce, które co jakiś czas przychodzą takimi jakby falami ;P

  Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Cory Reilly. Po wszystkich zachwytach nad serią „Złączeni”, którą mam oczywiście w planach kiedyś przeczytać, miałam spore oczekiwania, jeśli chodzi o lekturę „Złamanej lojalności”. Liczyłam na historię, która porwie mnie od pierwszych stron, zaskoczy, wzruszy i nie wiem co jeszcze – spodziewałam się ogromnego WOW, no ale niestety.. nie wyszło tak jak chciałam i częściej przewracałam oczami niż się zachwycałam.

  Książkę szybko się czyta. Do połowy nie miałam jej nic do zarzucenia, no bo przecież zawsze na początku poznajemy bohaterów. I to było fajne – wspominanie przeszłości Fabiano, czy historia Leony, albo ich pierwsze spotkanie – to mi się bardzo podobało. Ale im dalej tym miałam wrażenie, że główna bohaterka to jakaś totalna niedorajda życiowa. Zaczęła mnie tak irytować swoim zachowaniem, że co chwilę przewracałam oczami. Po tym co przeszła, po jej sytuacji życiowej i zachowaniu rodziców w stosunku do niej, spodziewałam się, że dziewczyna będzie ogarnięta, zdecydowana i będzie wiedzieć czego chce – no bo w sumie od początku zbierała pieniądze na studia i chciała do czegoś dojść w życiu. No ale to co robi, to po prostu woła o pomstę do nieba! Miałam wrażenie, że boi się własnego cienia, do tego ta jej niska samoocena i ciągłe zwodzenie Fabiano, po tym co dla niej robił i te „podejścia” do seksu – już momentami doprowadzało mnie do rzucania przekleństw. Myślę, że właśnie sama postać Leony, zepsuła mi frajdę z całej książki. Historia sama w sobie jest bardzo fajna i wciągająca. I chce się ją poznawać, z każdą stroną coraz bardziej, ale po drodze trafia się na taką Leonę i czar pryska…

  Obiło mi się o uszy, że „Złamana lojalność” to najsłabsza z książek autorki. Nie mogę tego potwierdzić, bo czytałam tylko tę, ale jeśli taka jest prawda, to nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejne książki tej serii i liczyć dalej na to wielkie WOW ;) może następnym razem będzie lepiej :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Złamana lojalność" to opowieść opuszczonego przez bliskich chłopca, który był wychowywany, aby zająć miejsce ojca w mafijnym świecie. Los, miał wobec niego jednak inne plany i skazany na śmierć nastolatek, musiał szybko stać się mężczyzną.

  Fabiano to człowiek, który nie boi się niczego. Swoją pozycję osiągnął własnymi pięściami, sprytem i opanowaniem. Sam wybrał sobie rodzinę, dla której jest w stanie poświęcić życie. Gdy na jego drodze staje Leona, wszystko w co dotąd wierzył i czuł zmienia się. Czy lojalność okaże się ważniejsza od powoli rodzącego się uczucia?

  Cora Reilly po raz kolejny zaczarowała mnie i zostawiła z burzą myśli i kacem książkowym. Historia Fabiano i Leony wielokrotnie łamała mi serce i sprawiała, że przeżywałam wydarzenia, jakbym sama była ich uczestnikiem. Oboje nie mieli w życiu lekko. Ona, córka narkomanki chce zacząć wszystko od nowa. I on, pokrzywdzony, zdradzony, obdarty z uczuć. Dwoje ludzi, którym przyszło żyć w rządzącym się własnymi prawami świecie.

  Fabiano polubiłam już od pierwszych stron "złączonych honorem". Z radością, ale i z niepokojem obserwowałam jego przemianę, aż w końcu dostałam całą część z jego perspektywy, która mnie urzekła, ale równocześnie zdruzgotała. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić przez co ten młody człowiek musiał przejść i ile bólu go to kosztowało. Dosłownie czułam głośno bijące z emocji serce, gdy przekładałam kolejne kartki.

  Autorka pokazała wewnętrzną walkę, jaką musieli stoczyć bohaterowie z własnym sumieniem i wartościami, które dotąd stawiali na pierwszym miejscu. Czasami człowiek jest zmuszony dokonać wyboru. Trzeba zdecydować, czy żyć zgodnie z zasadami, czy chociaż raz posłuchać głosu serca.

  "Złamana lojalność" to przepiękna historia, która daje człowiekowi nadzieję i pokazuje, że dla niektórych warto zaryzykować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jesteśmy kowalami swojego losu, lecz materiał z jakiego jest ON wykuwany ma w sobie również to, co dostajemy od najbliższych, rodziny i tych, którzy nią się stali. Czasem jest to materiał bez żadnej skazy, najwyższej próby, jednak częściej ma w sobie ból i siłę przetrwania wbrew wszystkim i wszystkiemu. Jakie może być przeznaczenie, mające w sobie coś co powinno złamać, lecz okazało się czymś zupełnie przeciwnym?

  Las Vegas miasto grzechu albo raczej ich liczby mnogiej, wcale nie większych niż w innych miejscach, ale tu nikt ich nie ukrywa. Zresztą czy dałoby się to zrobić w blasku wszechobecnych neonów? Dla Leony wcale nie jest gorsze czy lepsze od innych, po prostu nie ma zbytnio wyboru, stara się po prostu przetrwać. Fabiano także nie wybierał go świadomie, lecz teraz stało się dla niego domem, ostoją. Dawno temu był kimś innym, skazanym na klęskę, teraz wygrywa, raz za razem. Czy tych dwoje może coś łączyć? Obaj znają życie, pomimo młodego wieku zbyt wieli widzieli i słyszeli, w niej jest jeszcze niewinność, jaką ON dawno temu utracił. Ona powinna trzymać się od niego z daleka, ale dostrzega w nim to, czego nikt nie widzi. Pytanie tylko czy jest to warte tego co zostało okupione bólem i krwią? Co jeszcze trzeba będzie poświęcić by zdobyć coś uważane za słabość?

  Świat jest brutalny, nie zerojedynkowy, zbyt często wymagający podjęcia decyzji, których często nie potrafią podjąć osoby nie tylko starsze, lecz i z o wiele większym bagażem życiowym. Tam gdzie coś się kończy również jest początek i to jaki! „W złamanej lojalności” Cora Reilly po raz kolejny wchodzi w mafijne środowisko i to z gatunku tych, w których dominują trzy kolory: czerń, szarość i czerwień, a śmierć jest czymś tak samo oczywistym jak i oddychanie. Coś jeszcze ma wartość najwyższą – lojalność, lojalność wobec mafii, wszystko inne musi zejść na dalszy plan. A jeśli tak nie jest? No właśnie i tu zaczyna się jeden z wątków. Pisarka doskonale czuje się w takich klimatach, lecz daleko jej do ukazywania prostych układów, sięga głębiej, dalej, pokazuje to, od czego odwraca się wzrok, stara od siebie odsunąć. Jak w takich okolicznościach opisać miłość? Na pewno bez zbędnych ozdobników, pozostawić to, co najważniejsze i dać działać bohaterom. Na to postawiła Cora Reilly, oczywiście dodając drugi i trzeci plan, równie wyraziste co postacie, lecz nie je nie przyćmiewający, ale doprawiający do smaku całość. Zamiast jaśniejszych barw są emocje, kiełkujące nieśmiało na nieurodzajnym gruncie, dające nadzieję, chociaż czasem je również odbierające. Autorka nie boi się odważnych scen, mocnych akcentów, nie waha się obrazując zło, nie usprawiedliwia go, ale pokazuje z czego się wywodzi. Początkowo część nie do końca zapowiada rozwój fabuły, lecz staje się doskonałym gruntem do rozwoju wydarzeń, którym daleko do oczywistych i prostych, bo tam gdzie spotyka się niewinność i jej odwrotność nic nie jest jednoznaczne. Co umiejętnie i intrygująco zostało wykorzystane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli chodzi o twórczość Pani Cory Reilly to ja czytam całkowicie nie po kolei - ale jeśli się a to kto zabroni, prawda? I tak też jest w tym przypadku - nie czytałam serii Złączeni, a jedyna książka Cory jaką mam na koncie będzie u nas pod koniec pierwszego kwartału zapewne, Sweet Temptation (i byłam nią zachwycona!). A więc teraz przyszła pora na początek nowej serii - Camorra Chronicles, która będzie opowiadać o losach Camorry. Na pierwszy ogień idzie Fabiano, najmłodszy brat Arii i reszty żeńskich przedstawicielek, co mi się bardzo podoba, ale też powoduje, że wiele szczegółów musi być zachowanych przy tworzeniu.

  Fabiano (Fabi) był od najmłodszych lat wychowywany na consigliere, miał przejąć schedę po ojcu, jednak życie miało całkiem odmienne plany, zwłaszcza gdy jego siostry zdradziły rodzinę i zostały wciągnięte w Familiage, co było jedną z najgorszych zbrodni! Tak oto Fabi został sam i otrzymał od ojca wyrok, wyrok śmierci. Miał zostać zabity przez wrogów oddziału Chicago, w wieku czternastu lat został sam i właśnie w tym momencie przygarnął go Remo Falcone, też uciekający, ale mający z tyłu głowy wizję o zostaniu capo Camorry. Czas miał, Fabiano dorastał i rozwijał się, a po pewym czasie został egzekutorem w oddziałach Remo. A i coś co sprawia, że to nie jest zwykły egzekutor - Fabi walczy, ale nie w byle jakich walkach - zapamiętajcie to!

  Leona, to młoda dziewczyna, która została już bardzo mocno doświadczona przez los. Jej największym marzeniem jest pójść na studia, i liczy na to, że przeprowadzka do ojca mieszkającego w Vegas da jej chociaż cień szansy na to. Po przyjeździe nie mając tak naprawdę niczego, udaje się szukać pracy w stroju kompletnie nie adekwatnym do pogody. To właśnie tym zwraca na siebie uwagę Fabio, którego nie zna i nie wie kim jest, traktuje go jak normalnego faceta, ale czy ON nim jest. Zaczyna się niebezpieczna gra, kto wyjdzie z niej zwycięsko?

  Co do wrażeń to są one jak najbardziej na plus, gdyż od książki nie mogłam się oderwać! Pani Reilly ma takie coś w swoich historiach co mnie wciąga bezgranicznie! Ale jak zawsze po beczce miodu musi być łyżka dziegciu, tak też jest i tutaj. Moim problemem jest postać Leony, która jest przedstawiona na całkowitej kontrze do Fabiego - niewinna, niedoświadczona, bezinteresowna. Tylko co jeśli taka niedoświadczona osoba, a potrafi wykorzystać niczym rasowa oszustka w niektórych momentach? Ten dysonans wywołał u mnie największy problem w lekturze. To powód dla którego ta pozycja nie dostała maksymalnej oceny w moim mniemaniu.

  O tym i nie tylko się przekonacie czytając Złamaną Lojalność! Słyszałam opinie, że ten tom można uznać za najsłabszy, jeśli to jest najsłabsze to ja CHCĘ WIĘCEJ i WIĘCEJ!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Złamana lojalność" to kolejna seria książek Cory Reilly. Niby nowa ale niejako łączy się z serią "złączeni". Czy jest gorsza? Czy jest lepsza? To musicie się przekonać sami. Opinie są podzielone. Zreszta jak i przy serii złączeni. Jedni ją kochają dla innych jest słaba. Jaka jest seria Camorra Cronicles? Jest inna, zupełnie inna.

  Fabiano od najmłodszych lat był przygotowywany, by zostać następcą ojca. Ale zamiast tego "zapłacił" za decyzję jaką podjęły jego siostry. Ojciec zgotował mu chyba najgorszy scenariusz niż jego siostrom. Bity, poniżany a w końcu skazany na śmierć przez własnego ojca.

  Udało mu się przeżyć i dzięki spotkaniu na swojej drodze Remo Falcone stał się zupełnie kimś innym. Twardym, pozbawionym uczuć i serca człowiekiem. Prawą ręką Remo capo Camorra. Jest egzekutorem, uczucia i ludzkie odruchy są mu obce. Dużym plusem jest to, że książka to zupełnie inna bajka. Nie mamy tu mafii w stylu Nowego Yorku w wydaniu Luki czy Mateo, czy nawet tej z Chicago w stylu Dantego. Mamy tu zupełnie inny styl, inne zasady. Lojalność, walki na śmierć i życie za kasę, długi itp. Książka jest też zupełnie inna.

  Nie mamy tu także typowej historii miłośnej w formie zaaranżowanego małżeństwa i całej tego zdobywania zaufania i miłości żony. Jest owszem dziewczyna, dla której Fabiano był w stanie poświęcić życie i złamał zasadę lojalności. Leona młoda dziewczyna, która przypadkiem stanęła na jego drodze. Młoda, naiwna i zupełnie inna, nie należy do świata mafii. Jedyne, do czego się można przyczepić to akcje w pierwszej części książki. Strasznie rozwleczona. Niby Leone i Fabiano cos do siebie czuja ale... Leona niby się boi ale ciągle pozwala na dużo więcej niż chce Fabiano. Ten z kolei twierdzi, że niby nic dla niego nie znaczy, a jednak ciągle ja chroni.... Co go czeka po złamaniu zasady lojalności? Czy Leona i Fabiano będą razem? Jeśli czytaliście serię złączeni, czeka was niezła niespodzianka...

  Drugą część książki nabiera przyspieszenia. W końcu mamy to co czytelnik uwielbia. I za szybko się kończy. Jeśli następne tomy będą lepsze albo przynajmniej w podobnym stylu co ten to ta seria przebije poprzednią. Uwielbiam serię złączeni ale ta ma w sobie to coś. Może to świeżość, zupełnie inny styl mafijny. Klasycznie mamy tu przemianę głównego bohatera pod wpływem miłości i kobiety ale styl i historia zupełnie inna. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów serii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Niegrzeczny szef. Intensywne doznania. Tom 1 5/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczny szef. Intensywne doznania. Tom 1

Nowa powieść autorki bestsellerowej "Turbulencji" i serii Domniemanie niewinności Michael Leighton, dyrektor nowojorskiego wydawnictwa i znany playboy, szuka nowej asystentki. Dotychczasowe kandydatki nie potrafiły sprostać jego oczekiwaniom. Aż pojawiła się ona. Mya nie cierpi swojego nowego...
Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
23,75 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

Nowa powieść Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury. Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód...
Jaśminowa saga. Tom 1. Czas grzechu 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jaśminowa saga. Tom 1. Czas grzechu

Jaśminowa Saga to epicka opowieść o kilku pokoleniach rodziny Jaśmińskich, rozgrywająca się na tle epokowych wydarzeń, w jednym miejscu, choć w trzech różnych rzeczywistościach: w Danzig, w Wolnym Mieście Gdańsku i w Gdańsku. Jest 1916 rok. Paweł, syn introligatora Antoniego i jego żony Elżbiety,...
Phenomenal X. Hard Knocks. Tom 1 4/5 Nasza cena:
26,35 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Phenomenal X. Hard Knocks. Tom 1

Porządna dziewczyna. Cieszący się złą sławą bad boy. Jedna fenomenalna miłość. Xavier Cold, znany jako Phenomenal X, wychował się na niebezpiecznych ulicach Detroit. Teraz jest nową gwiazdą w świecie profesjonalnego wrestlingu. Mężczyźni się go boją, a kobiety tracą rozum z pożądania. Anna Cortez...
Ocean uczuć. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,15 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocean uczuć. Tom 1

Twoje przeznaczenie jest na wyciągnięcie ręki.W życiu Anny nie brakowało trudnych momentów. Najpierw straciła ojca, potem opuściła ją matka. Wychowana przez nieznoszącą sprzeciwu, kontrolującą wszystko babcię oraz dziadka alkoholika, nie doświadczyła prawdziwego, szczęśliwego dzieciństwa. Odtrącana...
Czas burz. Tom 1 3/5 Nasza cena:
31,01 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas burz. Tom 1

Bestsellerowa Charlotte Link w nieznanej dotychczas odsłonie! Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego. Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem...
W butach Valerii. Valeria. Tom 1 4/5 Nasza cena:
22,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W butach Valerii. Valeria. Tom 1

Gorący Madryt, babskie pogaduchy przy winie i zmysłowa miłość. Wejdź w buty Valerii i odkryj siłę kobiecej przyjaźni! Kiedy twój wydawca czeka na kolejny bestseller, a ty kompletnie nie masz weny twórczej, jest kiepsko. Jeśli dodasz do tego sześcioletnie małżeństwo z facetem, który od dawna nie...
Lilianna. PInk Tattoo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,35 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilianna. PInk Tattoo. Tom 1

Pierwszy tom nowej serii autorki Dziewczyny ze złotej klatki i Nasze wczoraj Tatuaż może być zbroją, czyjąś historią, którą poznaje się obraz po obrazie. Lilianna zapomniała, czym jest bezpieczeństwo. Jedna lekkomyślna decyzja sprawiła, że już nie pamięta, jak wygląda dzień bez strachu, ale dla...
Offside. Siostry Barker. Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,76 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Offside. Siostry Barker. Tom 1

Pierwszy tom serii o siostrach Barker. Kiedy hokejowy fenomen Billie-Jo Barker wraca po kontuzji do rodzinnego miasteczka i postanawia dołączyć do miejscowej męskiej ligi hokeja, rozpętuje się piekło. Nie chodzi nawet o to, czy Billie ma talent, bo tego nikt nie kwestionuje, ale o to, że Billie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula