Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
392
Nasza cena: 31,69 zł 49,90 zł Taniej o: 36%

Niesamowite historie, które chwytają za serce, i zatrważające dane ukazujące obecną skalę problemu przemocy domowej!

Jeśli nie jesteś obojętny wobec cierpienia ofiar, chcesz poznać jego genezę i poznać zjawisko z różnych perspektyw - koniecznie sięgnij po reportaż "Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej" autorstwa Rachel Louise Snyder.

"Mnie to nie dotyczy" - myśli każdy z nas. Prawda jest jednak inna i niestety bardziej przerażająca. Codziennie widzimy ofiary przemocy domowej i nie mamy pojęcia o tym, co dzieje się w ich domach. Wydawnictwo Czarne po raz kolejny porusza bardzo ważny problem, będący podstawą narastającej dyskusji społecznej.

Autorka reportażu przytacza wiele danych statystycznych, przedstawia historie osób, które doświadczyły przemocy na własnej skórze i rozmawia z osobami, które miały bezpośrednią styczność z tym problemem. Analizuje również stosunek amerykańskiego rządu do powagi tego zjawiska. Liczba ofiar jest ogromna, a może być jeszcze większa, jeśli świadomość społeczna nie zostanie zwiększona i nie poweźmie się drastycznych kroków w walce z tym problemem. Reportaż będzie świetnym krokiem do poznania zjawiska oraz edukowania innych.

Jedna z najlepszych książek non-fiction 2019 roku według magazynu "Kirkus Reviews".


Opinie o książce

Czytając |Śladów pobicia brak”, dowiedziałam się, że w latach 2000–2006 więcej Amerykanek zmarło wskutek przemocy domowej niż amerykańskich żołnierzy poległo na polu bitwy. To szokujące, że najniebezpieczniejszym miejscem na świecie jest dla kobiet ich dom. Nadal istnieje wiele państw, w których przemoc wobec żony lub członka rodziny jest uznana za legalną. Co więcej, w ponad 10 państwach sprawca gwałtu może uniknąć skazania, jeśli poślubi swoją ofiarę.

Angelina Jolie

"Śladów pobicia brak” obala mity dotyczące przemocy domowej […]. Dzięki wnikliwemu i niezwykle głębokiemu potraktowaniu tematu książka Synder skłania nie tylko do refleksji nad problemem przemocy, ale też nad sposobem pisania na tego rodzaju tematy. […] Autorka wykorzystuje wiele technik właściwych dobrym powieściom: opowiada wartko, umiejętne ożywia szczegóły, celnie charakteryzuje postaci. A przy tym wszystkie wątki omawia głęboko i wyczerpująco. Z niezwykłą lekkością przechodzi też od faktów historycznych do współczesności, od konkretnych przypadków do naukowej analizy. To pisarka, która po mistrzowsku ożywia tę opowieść, by sprawić, że naprawdę nas ona obejdzie.

Parul Sehgal, "The New York Times"

Snyder napisała książkę o bardzo wielu rzeczach: o mężczyznach, którzy biją i zabijają swoje żony lub partnerki, o ludziach, którzy próbują przewidzieć, czy dojdzie do morderstwa, i tych, którzy usiłują pomagać sprawcom, a także o ubóstwie, depresji, rozpaczy, przywilejach, egzekwowaniu prawa, więzieniach, zdrowiu psychicznym, polityce i sprawach płci. Mogło się to udać tylko naprawdę utalentowanej, pewnej swojej wiedzy i fachu pisarce.

Masha Gessen

Tej książki nie sposób odłożyć. Jest wciągająca jak najlepsza powieść, bezpośrednia jak osobiste wyznanie, doskonale udokumentowana i poparta ogromem wiedzy. […] Autorka przenosi nas w świat ofiar, oprawców i tych, którzy na różne sposoby mierzyli się i uporali z przemocą. Ich historie są wstrząsające, ale Snyder nie pozwala nam przerwać, tylko wskazuje możliwe rozwiązania. […] Po kilku rozdziałach powiedziałem znajomej prokurator, że wszyscy w jej biurze, a właściwie wszyscy urzędnicy, którzy mają do czynienia z problemem przemocy w rodzinie, muszą przeczytać tę książkę. Ona ratuje życie.

"The Washington Post"

Nie wiem, skąd Rachel Louise Snyder wzięła siłę, by napisać tę książkę – czyta się ją jak dziennik korespondenta wojennego. Opisując konsekwencje przemocy domowej, Snyder chce sprawić, by prywatny koszmar stał się sprawą publiczną. „Śladów pobicia brak” jest lamentem nad ofiarami, krzykiem oburzenia wobec sprawców, apelem o to, byśmy dzięki wiedzy i zrozumieniu stali się lepszymi ludźmi.”

Ted Conover

Snyder traktuje temat przemocy w rodzinie zarówno szeroko, jak i bardzo wnikliwie. […] Jej współczucie i empatia w stosunku do ofiar są ogromne i zaraźliwe. Podobnie jak jej zainteresowanie postawami sprawców, z których część zdaje się gotowa zmienić się i odpokutować. Mocno też podkreśla, że wszyscy, którzy próbują zreformować system – badają naturę przemocy domowej, określają jej skalę i ryzyko wystąpienia, zadają pytania o to, czy schroniska dla kobiet rzeczywiście są pomocne, doradzają ofiarom i zapewniają im potrzebne wsparcie – są prawdziwymi bohaterami.

"Los Angeles Times"


O autorce

Rachel Louise Snyder to amerykańska dziennikarka, pisarka i profesorka. Tematem przemocy domowej zajmuje się od dawna, dlatego jej spostrzeżenia są szczególnie cenne. To kolejna pozycja Wydawnictwa Czarnego z serii amerykańskiej, która porusza wiele tematów ważnych dla historii i kultury Ameryki. W serii ukazały się również książki takie jak "Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę" czy "Nienawiść sp. z o.o.".

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Śladów pobicia brak
 • Autor: Rachel Louise Snyder
 • Wydawnictwo Czarne
 • Seria Amerykańska
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 392
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381911764
 • Język: polski
 • Podtytuł: W pułapce przemocy domowej
 • Oryginalny tytuł: No Visible Bruises
 • Tłumacz: Gucio Kaja
 • ISBN: 9788381911764
 • EAN: 9788381911764
 • Wymiary: 14x22 cm

Recenzje książki Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej (5)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Statystyki dotyczące przemocy domowej w Ameryce są zatrważające. Rachel Loiuse Snyder w swoim reportażu ,,Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej" rozmawia zarówno z ofiarami jak i oprawcami a także policjantami i działaczami społecznymi. Ukazuje problem przemocy wobec wielu perpektyw. Nie wytyka palcem, nie ocenia. Często wskazuje na luki w prawie, które pozwalają sprawcy uniknąć kary, skazując tym samym ofiarę na dalsze cierpienia. Autorka w swojej publikacji odnosi się zarówno do ogółu jak i analizuje konkretne przypadki przemocy, które nie rzadko doprowadziły do śmierci. Najczęściej ofiarą jest kobieta i to nie ulega zmianie, jakkolwiek by na to nie spojrzeć.

  Większość tego typu reportaży sprowadza się do wniosku, że bity będzie w przyszłości także bił. Nie od dziś wiadomo, że przemoc rodzi przemoc.

  Uwypukla wady systemu, który ciągle zawodzi. Wady, które można odnieść nie tylko do Ameryki, ale do większości krajów, gdzie przemoc stanowi problem. I te wady, brak współpracy między poszczególnymi instytucjami są wszędzie takie same i to one rodzą największe problemy. Pomijając już brak empati i przeszkolenia na pierwszej linii front walki z przemocą. Zdarza się i nie rzadko, że policja rozkłada w goście bezradności ręce, noe reaguje należycie do sytuacji i zagrożenia, bagatelizuje sprawę.

  I znowu... ofiary pragną pomocy, ale boją się oprawcy a środowisko nie reaguje, bo masa ludzi wychodzi z założenia, że co się dzieje u kogoś za ścianą to nie nasza sprawa. Sąsiad szybciej się zainteresuje tym, że Zenek spod piątki kupił golfa na kredyt niż tym, że za ścianą panują nieustanne krzyki i awantury...

  To wszystko jest błędnym kołem. Ciężko czyta się tego typu lektury. Tym bardziej, że w świetle czy obyczajów i prawa nie dzieje się nic nadzwyczajnego.

  Póki nie ma śladów, nie ma przemocy...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy kiedy słyszymy mocną kłótnię znajomych lub widzimy, że mąż szarpie żonę- reagujemy??

  W przeważającej większości odpowiedź zapewne będzie negatywna, bo w naszym świecie panuje przekonanie, że nie wolno się wtrącać w sprawy innej rodziny.

  Dzięki takiej postawie wiele kobiet maltretowanych za zamkniętymi drzwiami, nie widząc znikąd pomocy tkwi w takim toksycznym związku razem z dziećmi.

  Czasami bywa tak, że kończy się to śmiercią.

  Jego lub jej.

  Matki lub ojca.

  Żony lub męża.

  I wtedy jest zostaje smutek, żal, obwinianie się i wiele pytań- dlaczego???

  A ofiary, nawet jeśli nie mówią wprost, wysyłają sygnały, że dzieje się źle.

  Tylko my nie chcemy, albo nie umiemy ich odczytać.

  Autorka tego reportażu podeszła do tematu niezwykle profesjonalnie i dobitnie.

  Nikogo nie ocenia.

  Przedstawia osobiste historie takiej domowej przemocy, które skończyły się również śmiercią.

  Pokazuje jak mocno dotyka to całe rodziny, gdzie już do końca zostanie żal i wyrzuty sumienia.

  Analizuje problem psychicznego przywiązania ofiar do sprawców( beze mnie jesteś nikim, zabiorę Ci dzieci ) i wytyka błędy administracji i policji, bo nie potrafią w zdecydowany sposób im pomóc.

  Nie ma zaplecza lokalowego dla takich kobiet, a przecież nie każda potrafi rzucić wszystko i udać się do nieznanego schroniska niekiedy na drugim końcu stanu.

  Ja jestem tą książką mocno podłamana i do tej pory przeżywam to wszystko o czym tutaj przeczytałam.

  Pomimo, że ten reportaż jest wstrząsający, to jednak bardzo potrzebny.

  Bo prawda zawsze boli, ale może dzięki niej uda się uratować niejedno istnienie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nikt z nas nie wie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Nie mamy pojęcia, ile dobranych i zgodnych par toczy wojny w domowym zaciszu. A kiedy widzimy rodzinną kłótnię, mężczyznę szarpiącego swoją żonę czy próbującego siłą wtargnąć do domu, czy reagujemy i podejmujemy właściwe kroki? Okazuje się, że nie. Bo nie chcemy widzieć problemu, bo nie wiemy, co zrobić, bo zwyczajnie nie jesteśmy wyczuleni na znaki świadczące o pogarszaniu się sytuacji.

  Autorka reportażu postanowiła zgłębić kwestie składające się na pojęcie przemocy domowej w USA. Okazuje się, że problem ten dotyka o wiele więcej kobiet, niż można by przypuszczać. Po prostu wygodnie jest zamieść tę sprawę pod dywan, niż rozmawiać o tak nieprzyjemnych rzeczach i dopuścić do świadomości przekonanie, że system niestety wciąż zawodzi. Wiele spośród tych ofiar można było uratować, zapobiegając niepotrzebnym cierpieniom.

  Snyder analizuje ten temat, wskazując, że jest ON bardzo trudny i złożony. Na stronach powieści porusza wiele zagadnień, które składają się na fakt istnienia i rozwoju takiego rodzaju przemocy. Pozwala czytelnikom zbliżyć się do rodzin dotkniętych taką niepotrzebną śmiercią. Wraz z nią szukamy znaków, które pozwoliłyby przewidzieć zbliżającą się tragedię. Poznajemy przepisy prawne, analizujemy regulacje, dowiadujemy się, w jaki sposób rozwija się systemy zapobiegania i jakie fundusze zostały na ten cel przeznaczone. Zaglądamy za mury więzienia, gdzie trafili ci, którzy przyczynili się do uszkodzeń ciała i śmierci w wyniku przemocy domowej. Próbujemy zrozumieć, w jaki sposób do tego wszystkiego w ogóle dochodzi.

  Temat ten jest bardzo trudny, mocno obciążający i naprawdę niewdzięczny. A jednak, w mojej opinii, naprawdę warty zgłębienia. Być może ta lektura pozwoli rzeczywiście komuś pomóc lub spojrzeć inaczej na pewne sprawy? Byłam pod wrażeniem, w jaki sposób autorka podeszła do realizacji tego tematu. Jak wiele energii i czasu poświęciła na rozmowy, obserwacje, uczestnictwo. Widać, że nie potraktowała tych kwestii pobieżnie, a praca nie została wykonana pospiesznie. Za każdym razem znajdowała się na miejscu ofiary lub w położeniu sprawcy. Zamieniała się z nimi, by lepiej zrozumieć. Bo o to w dużej mierze w tym chodzi. Nie wystarczy poznawać statystyk czy zapamiętać liczb, należy sięgnąć głębiej i zaangażować się bardziej.

  „Śladów pobicia brak” to reportaż opisujący życie. Smutne, niesprawiedliwe, zawodzące. Czyli niepokojąco prawdziwe w tym nieciekawych obliczu. To fragmenty ludzkich historii, przykre losy tych, którzy na krzywdę w żaden sposób nie zasłużyli, to opowieść o winie i karze, przejmująca droga podjętych decyzji i poniesionych konsekwencji. To emocje, refleksje, wspomnienia. To cała mieszanka składająca się na fakt, że książkę można nazwać dobrym reportażem. Bardzo polecam ten tytuł.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej" autorstwa Rachel Louise Snyder" to kolejny reportaż od @wydawnictwoczarne który mną bardzo wstrząsnął. Nie wiedzieć czemu, nigdy wcześniej nie zagłebiałam się w ten temat, więc książka dostarczyła mi sporo informacji, które nadal ciężko mi jest pojąć.

  Autorka, poprzez przeróżne historie ofiar, oprawców czy nawet organów ścigania, pokazała nam, jaka jest ogromna skala przemocy domowej w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie. Ponadto, obaliła wszelkie mity dotyczące przemocy, w które niestety sama też poniekąd wierzyłam.

  .

  Była to dla mnie jedna z najcięższych książek jakie ostatnio czytałam i uważam, że ten tytuł zasługuje na większy rozgłos, gdyż uświadamia czytelnika, jakie ogromne konsekwencje ma przemoc domowa dla całego społeczeństwa.

  Przyznaję, czytałam ją bardzo długo, ale nie dlatego, że była ona nudna, lecz poruszany w niej temat, był dla mnie bardzo przytłaczający i przerażający, przez co czułam się udręczona. Oczywiście, nie jest to żadna wada książki, po prostu sama treść mocno na mnie wpływała i musiałam sobie to dozować. Dodatkowo Rachel bardzo obrazowo i realnie przedstawiła historie, co jedynie potęgowało te wszystkie targane mną emocje. Ogólnie, sama książka była przeładowana emocjami, więc nie dało się tego po prostu przeczytać na raz.

  .

  Podczas lektury miałam sporo przemyśleń na temat przemocy domowej, jednak teraz, ciężko jest mi jest cokolwiek napisać. Po prostu, nie potrafię tego wszystkiego wyrzucić z głowy, by z wami podzielić sie tymi spostrzeżeniami. Pierwszy raz mam taką blokadę, ale to świadczy jedynie o tym, jak dobry jest ten reportaż.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przemoc domowa to niestety wciąż bardzo powszechne zjawisko. Jako, że nigdy nie brakowało go w mojej rodzinie to zawsze szukałam wytłumaczenia patologii w książkach. Niestety różne pozycje zawsze mocno spłycały temat. Na szczęście inaczej było w przypadku "Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej". Przedstawia ona problem w inny sposób: jako coś niewidzialnego i niewykrywalnego przez otoczenie. Uzmysłowiła mi ona jak wiele osób nie wie co dzieje się w ich otoczeniu. Ludzie nie mają pojęcia, że za ścianą bloku właśnie dochodzi do przemocy. Książka bardzo ważna i potrzebna - być może uzmysłowi części społeczeństwa jak poważny jest to temat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Co minutę dwadzieścia osób w Stanach Zjednoczonych doświadcza przemocy ze strony swoich partnerów. Przemoc ta jest drugą główną przyczyną zgonów Afroamerykanek, trzecią główną przyczyną zgonów reprezentantek rdzennej ludności USA i siódmą główną przyczyną zgonów białych kobiet. Każdego roku w...
dodaj do schowka Do koszyka 32,68 zł
Syberia – miejsce zsyłki tysięcy Polaków, którzy w XIX wieku trafiali tam między innymi po nieudanych powstaniach. Kraina, której obraz utrwalili na swych dziełach tacy malarze jak Malczewski czy Grottger, nieodłącznie kojarzy się z katorgą. Wojciech Lada zrywa z tą martyrologiczną, wzniosłą...
dodaj do schowka Do koszyka 25,54 zł
Reporterska opowieść o 4 czerwca 1989 roku – o dniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z perspektywy niedużych miast i drobnych spraw. O codzienności. O miesiącach tuż przed wyborami i tuż po wyborach. O problemach, z którymi borykali się Polacy w 1989 roku – zapaści gospodarczej,...
dodaj do schowka Do koszyka 24,27 zł
To książka o wojnach, które toczą się na całym świecie. Tych głośnych i tych marginalizowanych, budzących tylko chwilowe współczucie. O ludziach, którzy żyją w poczuciu strachu i beznadziei, próbując odnaleźć sens w otaczającej ich brutalnej rzeczywistości. To raport ze stref kryzysu. Bauer wybiera...
dodaj do schowka Do koszyka 27,77 zł
W Łodzi dzieje się dokładnie to samo, co w każdym polskim mieście. Tylko że dzieje się bardziej. Ta książka to podróż po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru”. Miasta, w którym ŁKS i RTS wciąż piszą po murach, rewitalizacja pochłania miliony, a secesyjne kamienice chylą się ku...
dodaj do schowka Do koszyka 33,68 zł
Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem Kroniki zakopiańskie to zbiór opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Zakopanego, Tatr i Podtatrza, „reportaże z przeszłości” wioski, a potem miasteczka, które powstało u stóp Tatr. Prywatna historia Zakopanego – subiektywna i emocjonalna,...
dodaj do schowka Do koszyka 40,45 zł
Wybrane bestsellery
Piąty tom serii "Hellish"! Tę historię można czytać, nie znając poprzednich tomów. Pierwszy tom dylogii „Agony”, historii najmłodszego z braci Scott. „A kiedy twoja dusza zostanie pożarta, pamiętaj, że cię przed tym ostrzegałem”. Aiden Scott wraz z rodzeństwem odziedziczył wielki spadek, w tym...
dodaj do schowka Do koszyka 30,45 zł
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową to książka przygotowana do nauki liter i czytania przy użyciu metody sylabowej rekomendowanej przez MEN. Dziecko uczy się rozpoznawać poszczególne litery, łączy je w sylaby i odczytuje słowa z nich powstające. Od prostych wyrazów jednosylabowych stopniowo...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
Kontynuacja doskonałego, wciągającego i pełnego namiętności cyklu „Z ciała i ognia”. Bohaterowie, uniwersum i magia, które oczarowały miliony czytelników na całym świecie. Jedyną osobą zdolną ocalić teraz Serę jest ten, którego przez całe życie pragnęła zgładzić. Prawda o planie Serapheny wyszła na...
dodaj do schowka Do koszyka 41,52 zł
Witaj w progach Akademii 4-latka  Znajdź ukryte kotki, dorysuj kropeczki biedronce i zaprowadź alpakę do koleżanek. Baw się i rozwijaj Rozrywkowy zeszycik zachęci do zabawy i ćwiczeń wspomagających rozwój każdego malucha. Dostosowane do wieku dziecka zadania pozwolą mu rozwijać spostrzegawczość,...
dodaj do schowka Do koszyka 3,54 zł
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 40,99 zł
NATYCHMIASTOWY NUMER JEDEN NA LIŚCIE BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA" Oprah Winfrey i Arthur C. Brooks - profesor Harvardu, który zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia - dają ci do ręki sprawdzony przepis na lepsze życie. Jeśli czujesz, że nie jesteś tak szczęśliwy, jak chciałbyś być, to ta książka...
dodaj do schowka Do koszyka 34,99 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula