Seria Amerykańska

Czy obiektem Twoich fascynacji są historie o ciągnących się setki kilometrów Stanach Zjednoczonych? Marzysz, aby udać się na wyprawę i poznać mit wolnej, zbuntowanej i niepokornej Ameryki? "Seria Amerykańska" wydawnictwa Czarnego czeka na Ciebie, oferując dziesiątki niebanalnych pozycji, których autorzy zabiorą Cię w podróż na kartach swoich niezwykłych reportaży.

Wydawnictwo Czarne z siedzibą w Wołowcu tworzy "Serię Amerykańską", gdzie ukazują się książki opisujące historię i kulturę Stanów Zjednoczonych, biografie najróżniejszych postaci, które pojawiły się w dziejach USA, nierzadko dokonując rzeczy niezwykle ważnych. To opowieści o ludziach, którzy tworzyli ten kraj, o buntownikach, artystach, marzycielach. To także historie o konkretnych miejscach i czasach, które ze względu na okoliczności i wkład w rozwój narodu zasługują na uwiecznienie na kartach historii.

W serii tej znajdziemy pozycje licznych autorów, zarówno polskich jak i zagranicznych, skupiających swoją uwagę na zupełnie różnych, ale w każdym przypadku jakże istotnych kwestiach dotyczących Stanów Zjednoczonych.

Magdalena Rittenhouse, polska dziennikarka, w swojej książce "Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero" zabiera czytelnika w podróż ulicami miasta, Patti Smith - jedna z najważniejszych kobiet w historii rocka - w "Poniedziałkowych dzieciach" opowiadając historię pięknej miłości, kroczeniu pod prąd jednocześnie oddaje hołd Nowemu Jorkowi lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Matt Taibbi w książce "Nienawiść sp. z.o.o" bezlitośnie rozprawia się z branżą medialną i dziennikarską oraz wnikliwie analizuje kampanie polityczne w USA, a Sam Quinones w "Dreamlandzie" we wstrząsający sposób opowiada historię epidemii od opiatów i amerykańskiego "bólu".

To zaledwie kilka przykładów pozycji i tematów, jakie poruszają autorzy reportaży ukazujących się w "Serii Amerykańskiej". Jest to nie tylko niezwykła kopalnia wiedzy na temat tego różnorodnego i pociągającego wielu kraju, ale również lista wzruszających i porywających historii o ludziach, którzy od setek lat tworzą jego historię.

Książki z serii Amerykańska