Seria Władca Pierścieni

“Władca pierścieni” - trylogia literatury fantasy, której nie można i trudno jest nie znać! Klasyka gatunku i pierwowzór wszelkich innych rozległych, fantastycznych uniwersów. Czy Frodo Baggins zdoła wypełnić misję i zniszczyć powierzony mu pierścień Saurona?

“Władca pierścieni. Drużyna pierścienia” - jak to wszystko się zaczęło?

Wiele lat upłynęło odką Bilbo Baggins powrócił do Shire ze swej pamiętnej wyprawy. Pewnego pięknego dnia Bilbo Baggins świętuje swoje sto jedenaste urodziny. W tym samym czasie trzydziestą trzecią rocznicę swojego przyjścia na świat obchodzi także adoptowany dziedzic jego fortuny, Frodo.

 

Bilbo postanawia odejść z krainy hobbitów używając do tego mocy zdobytego przed laty pierścienia. Pozostawia wszystko Frodowi, a za namową czarodzieja Gandalfa Szarego powierza jego opiece także i swój pierścień. Mija siedemnaście lat. Gandalf powraca, by wyjawić Frodowi tajemnicę tego niezwykłego przedmiotu. Tymczasem złe moce sług Saurona zaczynają sięgać nawet spokojnej i sielskiej krainy hobbitów?

Oto początek jednej z najbardziej pasjonujących historii w dziejach literatury, a literatury fantastycznej w szczególności. Od ponad pół wieku cieszy się ona niegasnącą popularnością wśród kolejnych pokoleń Czytelników.

“Władca pierścieni” - trylogia, która zrodziła całe uniwersum

Na klasyczną trylogię "Władca pierścieni" Johna R. R. Tolkiena składają się następujące powieści:

 


W realiach tego samego świata rozgrywa się także akcja wcześniejszej powieści autora pod tytułem "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Opowiada ona właśnie o tym, jak to Bilbo Baggins wszedł w posiadanie pierścienia. Warto wiedzieć, że Tolkien stworzył całą mitologię Śródziemia. Elfickie legendy, opisy wcześniejszych i późniejszych względem zasadniczej akcji trylogii wydarzeń, znajdzie Czytelnik w książce "Silmarillion".

Gadżety z “Władcy pierścieni” - gratka dla fanów serii

Natomiast w serii niniejszej prezentujemy także i gry planszowe nawiązujące do "Władcy pierścieni". Dla wielbicieli cyklu będą one z pewnością stanowić wspaniałą rozrywkę.

 

Oferowane poniżej plakaty powinny przypaść do gustu zarówno wielbicielom prozy Tolkiena, jak i znakomitych ekranizacji jego utworów, jakimi były wyreżyserowane przez Petera Jacksona  “Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” oraz dwie pozostałe części trylogii. Niemal każdy fan książkowego cyklu wysoko ceni również adaptacje filmowe, a to za sprawą pamiętnych scen batalistycznych czy wybitnym kreacji aktorskich w wykonaniu m. in. Elijaha Wooda, Viggo Mortensena, Cate Blanchett, Liv Tyler, Orlando Blooma czy Iana McKellena.


Produkty z serii Władca Pierścieni

Może zainteresują Cię również