Seria Teraz egzamin ósmoklasisty

Seria "Teraz egzamin ósmoklasisty" to opracowane przez Wydawnictwo Nowa Era kompleksowe kompendium wiedzy, które w dużym stopniu ułatwia przygotowania do egzaminu po podstawówce. Cykl składa się zarówno z repetytoriów, jak i arkuszy egzaminacyjnych, usprawniających naukę oraz weryfikujących posiadane umiejętności. Książki dostępne są z języka polskiego, angielskiego i matematyki.

“Teraz egzamin ósmoklasisty” wyd. Nowa Era - co wyróżnia te repetytoria?

Egzamin ósmoklasisty to zdecydowanie jedno z największych wyzwań każdego ucznia. Aby zadbać o właściwe przygotowanie i skuteczne usystematyzowanie wiedzy, warto sięgać po dodatkowe materiały, które pomogą powtórzyć wymagane na egzaminie treści oraz pozwolą oswoić się z arkuszem. Świetną propozycję stanowi więc pakiet "Teraz egzamin ósmoklasisty. Repetytorium oraz arkusze" stworzony przez ekspertów Nowej Ery. Seria składa się z dwóch odrębnych części dedykowanych podstawowym przedmiotom egzaminacyjnym (język polski, angielski i matematyka), gdzie jedna zawiera wyłącznie arkusze egzaminacyjne, a druga kompleksowe repetytorium, służące do utrwalania wiadomości. 
 
Uwzględniony w podręcznikach materiał został odpowiednio dobrany pod względem wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki czemu zwraca uwagę na najistotniejsze treści, niezbędne do zdania egzaminu. 
Ponadto cykl "Teraz egzamin ósmoklasisty" pomaga przybliżyć strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, przygotowuje do tworzenia wypowiedzi pisemnych i analizy zadań matematycznych, ułatwia powtórkę najważniejszych zagadnień, a także efektywnie rozwija posiadane już umiejętności. Repetytoria można z powodzeniem wykorzystywać do pracy na lekcji, w trakcie korepetycji oraz przy samodzielnej nauce w domu. 
 

“Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski” - co znajdziemy w repetytorium do języka polskiego? 

 
Najnowsza edycja publikacji "Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski" przeznaczona jest dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na koniec szkoły podstawowej z języka polskiego. Zawarty w kompendium materiał ułatwia efektywniejszą powtórkę zagadnień z podstawy programowej oraz z literatury i języka, a także umożliwia samodzielne wykonywanie zadań egzaminacyjnych. 
 
Zamieszczone w opracowaniach treści pozwalają uporządkować wiadomości z zakresu lektur obowiązkowych oraz motywów literackich. Dodatkowo podręcznik kształtuje umiejętność analizy i interpretacji tekstów literackich, rozwija kompetencje retoryczne, uczy analizy tekstów w kontekście lektur oraz przybliża strategie związane z wyszukiwaniem właściwych informacji w materiałach egzaminacyjnych. 
 
Repetytorium "Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski" zawiera też zasady tworzenia wypowiedzi pisemnych wraz z przykładami i szczegółowymi instrukcjami, które okażą się niezwykle przydatne dla ucznia oraz staną się znakomitym uzupełnieniem codziennych lekcji.
 

“Teraz egzamin ósmoklasisty. Język angielski” - cenna powtórka umiejętności językowych

Podręcznik "Teraz egzamin ósmoklasisty. Język angielski" w wyjątkowo efektywny sposób pomaga wyćwiczyć umiejętności sprawdzane na egzaminie z języka angielskiego. W repetytorium można odnaleźć kompleksową powtórkę gramatyki, ćwiczenia utrwalające znajomość leksyki, bogaty zbiór potrzebnych zwrotów kształtujących funkcje językowe oraz przykładowe wypowiedzi pisemne z komentarzem. Dostępne w arkuszu zadania egzaminacyjne wraz z modelowym nagraniem i szablonem karty odpowiedzi umożliwiają samodzielne przeprowadzenie próbnego egzaminu, dzięki czemu uczeń ma szansę wcześniej sprawdzić się w sytuacji bezstresowej.
 

“Teraz egzamin ósmoklasisty. Matematyka” - egzamin z matematyki bez tajemnic

 
Egzamin na koniec szkoły podstawowej z matematyki nie musi być zmorą większości uczniów. Z pomocą przychodzi bowiem repetytorium "Teraz egzamin ósmoklasisty. Matematyka", które przypomina i porządkuje teoretyczną wiedzę matematyczną. Podręcznik pozwala wyćwiczyć kluczowe umiejętności umożliwiające szybkie rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych, usprawnia doskonalenie strategii egzaminacyjnych oraz uczy pracy pod presją czasu. Dodatkowo zawiera podstawowe informacje matematyczne w formie plakatu z wybranymi regułami i prawidłowościami matematycznymi. Na tego rodzaju opracowanie powinien zwrócić uwagę każdy uczeń, potrzebujący wsparcia w nauce przed egzaminem ósmoklasisty.