Seria Poznaję i rozumiem świat

Pracujesz z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną? Skorzystaj z serii książek zatytułowanej "Poznaję i rozumiem świat" autorstwa Agnieszki Borowskiej-Kociemby i Małgorzaty Krukowskiej. Nauka stanie się przyjemniejsza oraz bardziej efektywna.

Seria "Poznaję i rozumiem świat" składa się z podręcznika oraz kart pracy przeznaczonych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, dla przedszkoli i zespołów rewalidacyjno-wychowawczych. W skład serii wchodzi także przewodnik adresowany do nauczycieli.

Podręcznik został skonstruowany w taki sposób, by nauczyciel mógł korzystać z niego na wiele sposobów. Znajdują się w nim duże ilustracje oraz wyraźne litery. Treść podręcznika uwzględnia cykl życia człowieka i przyrody.

Z kartami pracy można prowadzić zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju. Zawartość czterech teczek zachęca dzieci do korzystania ze wszystkich zmysłów, choć propozycje zajęć skupiają się głównie na dotyku. Wszystkie grafiki i ich rozmiar zostały przygotowane tak, by uczniowie nie mieli problemów z transferem z przedmiotów realnych na karty pracy.

Przewodnik skierowany jest do nauczycieli oraz terapeutów. Pomaga zrozumieć dzieci ze szczególnymi potrzebami oraz pracować z nimi w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników. Zawiera dodatek w postaci płyty CD. Zamieszczone na niej rozmaite dźwięki i piosenki będą pomocne w prowadzeniu zajęć.

Agnieszka Borowska-Kociemba i Małgorzata Krukowska są autorkami książki "Mój rok. Podręcznik dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną".