Seria Oko Jelenia - Andrzej Pilipiuk

"Oko jelenia" to seria składająca się z siedmiu części, których autorem jest polski pisarz fantasy, Andrzej Pilipiuk. Cykl ten odznacza się bardzo intrygującym i niebanalnym pomysłem - wydarzenia w niej przedstawione są osadzone w realnym świecie, bohaterami są zwykli ludzie, jednak ich przygody oraz czas i miejsce ich pobytu zaskoczy każdego czytelnika.

Autor na początku pierwszego tomu zachęca odbiorcę do dalszej lektury nie tylko zaskakującymi zwrotami akcji, ale również postaciami, które cechują się niecodziennym zachowaniem i usposobieniem. Cała seria jest niezwykle szczegółowo przygotowana. Z uwagi na fakt, że Pilipiuk to archeolog z wykształcenia, nie ma mowy o niedokładnych opisach miejsc, czy wydarzeń historycznych, których w książkach nie brakuje.

Wszystkie części opowiadają o losach Marka, Polaka będącego nauczycielem informatyki. Marek wraz z jednym z uczniów - Staszkiem - przenosi się w czasie kilkaset lat wstecz. Muszą poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Nie mają nic prócz ubrań, które i tak nie pasują do epoki, w której przyszło im teraz żyć. Na swojej drodze spotykają także Helę. Dziewczyna pochodzi z innych czasów i, podobnie jak Marek i Staszek, została ocalona przed śmiercią.

Andrzej Pilipiuk jest autorem wielu innych powieści, jednym z najsłynniejszych jego cykli, obok "Oka jelenia", jest seria książek o Jakubie Wędrowyczu.

Książki z serii Oko Jelenia

Może zainteresują Cię również