Seria Nowa Teraz Matura

Seria książek, które stanowią idealną pomoc naukową dla wszystkich, chcących zdać maturę. Przygotuj się do egzaminu dojrzałości, korzystając z odpowiednio skonstruowanych publikacji.


"Nowa Teraz Matura" to seria książek, które mają za zadanie przygotować młodzież do egzaminu maturalnego. Publikacje zostały przygotowane w taki sposób, by oswoić uczniów z zadaniami, jakie mogą otrzymać na egzaminie dojrzałości.


W serii ukazały się pozycje do poszczególnych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, geografii, biologii, fizyki, chemii i historii. Dwa pierwsze zostały podzielone na zakres podstawowy oraz rozszerzony. Do każdego z wymienionych przedmiotów przygotowane zostało vademecum oraz zbiór zadań maturalnych.


Vademecum ma w jasny, a zarazem bardzo szczegółowy sposób objaśniać poszczególne zagadnienia, które mogą się pojawić na maturze. Zawarta w nim wiedza jest uzupełniana poprzez materiały dostępne za pośrednictwem platformy internetowej. Zadania, znajdujące się w zbiorach, korespondują z treściami poszczególnych vademecum. Przejrzysta formuła książek pozwala łatwiej korzystać ze zgromadzonych tam informacji. Wszystkie najważniejsze hasła i pojęcia zostały wyróżnione, by łatwiej było je odnaleźć. Ponadto, książki zostały dopasowane do potrzeb młodych odbiorców, by lepiej było im usystematyzować wiedzę.


Seria ma za zadanie zwiększyć efektywność nauki, a publikacje papierowe są ściśle połączone z materiałami cyfrowymi, dostępnymi dla każdego, kto chce być gotowy do nadchodzącej matury.