Seria Matematyka z plusem

"Matematyka z plusem" to seria podręczników do matematyki dla uczniów szkoły podstawowej, stworzona przez wydawnictwo naukowe i oświatowe GWO. Seria cieszy się dobrą opinią wśród nauczycieli i uczniów, którzy z nich korzystają. Podręczniki są dobrze przystosowane do programu nauczania dla każdej klasy szkoły podstawowej, a wiele zadań odpowiada tym, jakie mogą pojawić się na sprawdzianie wiedzy po 8 klasie.

“Matematyka z plusem” – podręczniki do matematyki w atrakcyjnym wydaniu

Uniwersalna seria pozwala na pracę w klasach o zróżnicowanym poziomie wiedzy uczniów. Zadania i ćwiczenia matematyczne są dostosowane do możliwości najsłabszych, jak i tych bardziej uzdolnionych. Zadania tekstowe w większości poruszają rozmaite tematy, przy których omawianiu nauczyciel może nawiązywać do innych przedmiotów, co pozwala na wzbogacenie lekcje. Dzięki temu algebra czy też geometria nie powinna sprawiać dużych problemów dziecku.

Konstrukcja podręczników z serii “Matematyka z plusem”

Wszystkie tematy w podręczniku kończy się krótkim testem podsumowującym, a każdy dział - zbiorem zadań uzupełniających. Uzupełnieniem podręcznika są: "Zeszyt ćwiczeń" i "Zbiór zadań". Zawierają zestawy zadań do każdego rozdziału z podręcznika, co umożliwia przećwiczenie omawianych tematów. W zbiorze zadań autorzy dobrali ćwiczenia tak, by uczniowie mogli opanować nowe wiadomości, a także powtarzać zagadnienia z poprzednich klas. Znajdziemy tu więc i zestaw ćwiczeń podstawowych i specjalne lekcje powtórzeniowe, które z pewnością przydadzą się również na teście kończącym.


Każda dział podręcznika jest dostosowany do wymogów znowelizowanej ustawy oświatowej. Dodatkowo wydawca również załącza w swojej ofercie rozszerzone wersje, a także podzielone na konkretne działy. Na przykład podręcznik "Matematyka z plusem, klasa 6" jest podzielony na kilka części, dzięki temu dziecko nie musi dźwigać grubej książki, a jedynie pojedynczy dział, który właśnie jest omawiany.

Produkty z serii Matematyka z plusem