Seria MATeMAtyka

"MATeMAtyka" to jedna z najlepszych serii do nauki matematyki w szkołach średnich. Adresowana jest do uczniów liceum i technikum. W jej ramach ukazują się dwie "ścieżki": podstawowa i rozszerzona.


Tym, co wyróżnia serię podręczników "MATeMAtyka" od innych dostępnych na rynku są z pewnością:

  • małe porcje wiedzy,
  • nawiązania do tego, co było wcześniej,
  • częste powtórki materiału,
  • przykłady z życia wzięte.

Poza tym autorzy pokazują uczniom, że do każdego zadania można podejść na wiele sposobu. Uczy to znakomicie logicznego myślenia i analizy problemu zamiast bezrefleksyjnego dostosowywania się do klucza. Nie zapomniano przy tym jednak o maturzystach. W końcu matematyka na maturze jest przedmiotem obowiązkowym. Z tą serią przygotujecie się do niej naprawdę dobrze!


Doskonałym uzupełnieniem treści zawartych w podręcznikach są zbiory zadań. W naszej ofercie są zarówno zbiory z serii "MATeMAtyka" dla zakresu podstawowego, jak i rozszerzonego. W obu przypadkach duży nacisk położono na zadania typu maturalnego. W zbiorze dla uczniów z rozszerzoną matematyką zadbano też o to, by zadania miały bardzo zróżnicowaną formę (np. sposób zadawania pytań). Umożliwia to analizę i przeprowadzenie dowodu na wiele głębszym poziomie zrozumienia.


Nad poprawnością merytoryczną poniższych podręczników i zbiorów zadań czuwa doświadczony zespół autorski. Seria ukazuje się nakładem wydawnictwa Nowa Era.

Produkty z serii Matematyka

Może zainteresują Cię również