Seria Lato - Jenny Han

Seria powieści dla młodzieży, która poruszy wątek tych najbliższych relacji. Rozterki miłosne, rodzinna tragedia i tylko, a może aż przyjaźń: to wszystko znajdziesz we wspomnianych książkach.


"Lato" to seria młodzieżowych książek, które doskonale wpasują się w gusta nastoletnich czytelników. W skład serii wchodzą następujące powieści: "Tego lata stałam się piękna", "Bez ciebie nie ma lata", "Dla nas zawsze będzie lato".


Główną bohaterką serii jest Belly. Dziewczyna przez większość swojego nastoletniego życia nie mogła się doczekać wyjazdu na letnie wakacje. To wtedy spotyka się z dwójką braci Fisher: Conradem i Jeremiahem. Obaj są dla niej od zawsze niezwykle ważni. Jeden to jej najlepszy przyjaciel, bez którego nie byłaby taka, jak jest, w drugim natomiast od dawna skrycie się podkochuje. W końcu jednak dochodzi do sytuacji, gdy wszystko się zmienia.


W domu chłopców dochodzi do tragedii, z którą młodym ludziom trudno sobie poradzić. Belly chciałaby im pomóc, jednak nie na wszystko może coś poradzić. Czy cała trójka wybrnie z kłopotów, a ich więzi się utrzymają? Czy Belly zdobędzie się na wyznanie swoich uczuć?


Jenny Han jest amerykańską pisarką, znaną z literatury dla dzieci i młodzieży. Urodziła się trzeciego września 1980 roku w Richmond. Dużą popularność oraz rozpoznawalność wśród grona czytelniczego przyniosły jej powieści: "Tego lata stałam się piękna" oraz "Do wszystkich chłopców, których kochałam". Druga z nich doczekała się też swojej filmowej odsłony.