Seria Księżycowe Miasto - Sarah J. Maas

"Księżycowe Miasto" - kolejna porywająca seria powieściowa autorki niezapomnianego cyklu "Szklany Tron". Poznaj nowych bohaterów i przekonaj się, jak mroczna i nieprzewidywalna potrafi być opowiadana historia.

 

Seria "Księżycowe Miasto" to dzieło popularnej amerykańskiej autorki, Sarah J. Maas. To zupełnie nowa odsłona twórczości pisarki, tym razem skierowana do nieco starszego odbiorcy, utrzymana po raz pierwszy w klimacie urban fantasy. Tym razem fani powieści tej autorki mają okazję poznać zupełnie nową, interesującą bohaterkę, Bryce Quinlan i przeżywać z nią niesamowite przygody w świecie, którego jeszcze nie znają.

Do tej pory ukazały się dwa tomy serii zatytułowane "Dom Ziemi i Krwi" i "Dom Nieba i Oddechu". Polskie wydania, ze względu na ich obszerność, w obu przypadkach zostały podzielone na dwie części.

 

Główna bohaterka, Bryce Quinlan jest pół człowiekiem, pół fae. Na co dzień zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki, a także pewnych magicznych artefaktów, które nie są do końca legalne. Nocami natomiast prowadzi imprezowe życie, bawiąc się wraz z przyjaciółmi w klubach. Jej uporządkowane życie lega jednak w gruzach wraz z chwilą, gdy w mieście dochodzi do brutalnego morderstwa.


O autorce

 

Sarah Janet Maas jest amerykańską pisarką powieści fantasy. Urodziła się 5 marca 1986 roku w Nowym Jorku. Jej debiutem literackim była powieść "Szklany tron", która ukazała się w 2012 roku. Szybko wspięła się na pierwsze miejsce listy bestsellerów "New York Timesa". Maas jest po studiach z kreatywnego pisania oraz z religioznawstwa.

 

Sarah J. Maas swoją pierwszą książkę rozpoczęła pisać, mając szesnaście lat. Ta szybko została dostrzeżona, a z czasem docenili ją czytelnicy na całym świecie. Seria młodzieżowa "Szklany Tron" została zainspirowana baśnią o Kopciuszku, natomiast kolejna seria Maas, "Dwór cierni i róż" historią o Pięknej i Bestii. Nowo zaczęty cykl "Księzycowe Miasto" ma natomiast być skierowany do dorosłego odbiorcy.