Seria Joe Goldberg - Caroline Kepnes

Czy stalker może być czarujący? To pytanie z pewnością będą zadawać sobie czytelnicy serii “Joe Goldberg” autorstwa Caroline Kepnes. To idealna pozycja dla wielbicieli thrillerów. Historia o Joe Goldbergu doczekała się także niezwykle popularnej ekranizacji na platformie Netflix. Tomy serii sprzedają się niczym ciepłe bułeczki i elektryzują czytelników!


Niektórzy mogą się zastanawiać, co właściwie przesądziło o tym, że seria Joe Goldberg stała się tak popularna? Wpływ na to ma niezwykle uwodzicielska i mroczna fabuła książek. Wraz z rozwojem historii czytelnik poznaje pracownika księgarni - Joe Goldberga, który popada w obsesję dotyczącą początkującej pisarki o imieniu Guinivere Beck. Ta historia, choć ma wątki romantyczne, w żadnym wypadku nie jest romansem. To thriller z krwi i kości, a do tego ma wyjątkową i mroczną atmosferę.


Tomy z serii Joe Goldberg, które zostały dotychczas przetłumaczone na język polski. to:


  • "Ty" (Tom 1),
  • "Ty kochasz mnie" (Tom 2),
  • "Ukryte ciała" (Tom 3).


Co ciekawie, o sukcesie tej historii świadczy nie tylko ekranizacja w postaci serialu na Netflixie. Seria o Joe Goldbergu została przetłumaczona aż na 19 języków. Za debiut Caroline Kepnes, czyli pierwszy tom o nazwie "Ty", została nominowana do prestiżowych nagród, takich jak CWA New Blood Dagger Award. Już w kilka miesięcy po premierze, autorka podpisała kontrakt na ekranizację książki. Seria Joe Goldberg szturmem zdobyła serca wielu wielbicieli thrillerów na całym świecie!


Caroline Kepnes to amerykańska autorka thrillerów i scenarzystka. Wielbicielom serii “Joe Goldberg” mogą przypaść do gustu inne książki pisarki, takie jak “Providence”. To również historia pełna mroku, tajemnicy i zapewniająca mocne wrażenia czytelnikom.