Seria Effekt

Seria podręczników i ćwiczeń służących do nauki języka niemieckiego. Wybierając ją, przekonasz się, że przyswajanie nowych słów wcale nie jest takie trudne, a postępy mogą następować bardzo szybko.

"Effekt" to podręczniki, a także dopasowane do nich zeszyty ćwiczeń, służące do nauki języka niemieckiego w liceum i technikum. Seria składa się z dwóch części podręcznika oraz dwóch zeszytów ćwiczeń.

Każda z pozycji została przygotowana w oparciu o podstawę programową, aby we właściwy sposób móc przygotować uczących się do nadchodzącego egzaminu maturalnego z języka obcego. Wiedza, zawarta na kartach książek, została przekazana w przystępny sposób, który jest w pełni zrozumiały dla ucznia w wieku licealnym. W treści znajdują się teksty i informacje związane z zainteresowaniami nastolatków, tak, by język niemiecki nie kojarzył im się z czymś nudnym.

Każdy podręcznik "Effekt" prezentuje zasady gramatyczne tak, by chętni mogli łatwo dokonać powtórki materiału. By zachować przejrzystość i lepiej skondensować wiedzę, twórcy podręcznika umieścili w nim rozmaite tabele oraz wykresy.

Rozdziały dzielą się na trzy podrozdziały, a do nich dochodzą jeszcze wybrane zagadnienia gramatyczne, lista słownictwa niemieckiego i wyrażeń, trening biegłości językowej, a także test sprawdzający wiedzę z danego działu. Ciekawym dodatkiem jest także "Tymeks Blog", czyli prowadzony przez nastolatka zgłębiającego język niemiecki pamiętnik publikowany w Sieci.

Uczniowie mają też do dyspozycji materiały dodatkowe, w tym tematy okolicznościowe, ćwiczenia pomagające w nauce wymowy, a także tablice gramatyczne, które pozwalają w łatwy sposób usystematyzować zdobytą wiedzę.

Wydane są trzy części podręcznika "Effekt 1", "Effekt 2" i 3 część, po to, aby uczeń mógł na spokojnie przyswoić informacje, adekwatnie do posiadanej już wiedzy.