Seria Ed i Lorraine Warren

Ich dzieła nie są horrorami, choć na każdej stronie w czytelnika uderza nieopisana groza. Małżeństwo Ed i Lorraine Warren stawało twarzą w twarz z nadprzyrodzonym zagrożeniem, czego efektem są niesamowite historie nawiedzeń i opętań.

Ed i Lorraine Warren byli znanymi łowcami zjawisk i istot paranormalnych. Amerykańskie małżeństwo przez dekady tworzyło niezwykłą parę, która niestrudzenie stawiała czoła duchom oraz demonom. Edward był samoukiem, co nie przeszkodziło mu stać się wybitnym demonologiem, jedynym świeckim reprezentantem tej profesji, który został zaakceptowany przez Watykan. Jego idealnym uzupełnieniem była Lorraine ? medium ze zdolnością jasnowidzenia. Oboje postanowili podzielić się swoją wiedzą, oddając w ręce czytelników prawdziwą gratkę dla miłośników historii grozy.

Małżeństwo Warrenów kojarzone jest z najgłośniejszymi przypadkami nawiedzeń w Stanach Zjednoczonych. Para prowadziła śledztwo m.in. w sprawie lalki Annabelle, rezydencji z miasteczka Amityville czy cmentarza Union w Connecticut. W roku 1952 powołali oni do życia specjalną grupę badającą zjawiska nadprzyrodzone - Stowarzyszenie ds. Badań Parapsychicznych w Nowej Anglii. Co więcej, liczne przeklęte przedmioty postanowili udostępnić w swoim muzeum (Warren Occult Museum).

Ed i Lorraine Warren są autorami książek, w których przedstawili oni najciekawsze sprawy, z jakimi mieli do czynienia (np. w pozycjach "Opętania. Historie prawdziwe" oraz "Nawiedzenia. Historie prawdziwe"). Skłoniły one producentów filmowych do nakręcenia licznych adaptacji. Wśród nich są takie głośne filmy jak "Obecność" czy "The Amityville Horror".

Dzieła Warrenów znajdą uznanie w oczach entuzjastów strasznych historii. Docenią je szczególnie osoby, które nie liczą na podkoloryzowany horror, ale prawdziwą relację z wydarzeń. Tym właśnie są książki amerykańskich demonologów.

Bestsellery - ebooki - literatura faktu

Nowości - ebooki - literatura faktu