Seria Dziedzictwo - Monika Skabara

Elektryzująca, pełna niebezpieczeństw seria mafijna. Poznaj wybuchowe pary bohaterów i zobacz, co je ze sobą połączy, czyniąc historię jeszcze ciekawszą.

"Dziedzictwo" jest serią powieści mafijnych, w ramach której często dochodzi do porachunków między organizacjami. Każda z części opowiada o innej parze bohaterów, w jakiś sposób połączonych i zależnych od siebie nawzajem. W ramach cyklu ukazały się: "Rosyjska księżniczka", "Odzyskana korona" oraz "Trzeci dziedzic".

"Rosyjska księżniczka" to historia, w której Czytelnicy poznają Saszę Askarową, będącą jedyną córką rosyjskiego mafiosa. Kobieta jest na tyle bezwzględna, że lepiej jej się nie narażać. Odpowiednio wyszkolona, zabija bez mrugnięcia okiem. Gorzej, że zainteresowała sobą Antonia Morinellego, syna szefa włoskiej mafii. Ostatecznie doprowadza do rozejmu między rodzinami, jednak na jego mocy rosyjski mafioso musi mu oddać swoją córkę. Czy Sasza ulegnie Antoniowi?

"Odzyskana korona" opowiada o losach Jurija Dunajewa, który podzielił się obowiązkami z Saszą. Przed nim trudne zadanie. Po zamieszkaniu w Londynie, musi zacząć w odpowiedni sposób kontrolować to, co przypadło mu w udziale. Z kolei Eliza Tatarczuk wciąż ukrywa się pod różnymi nazwiskami. Dopiero teraz, w Londynie, może trochę odpuścić. Wszystko jednak zmieni się, gdy przekroczy próg klubu Pandemonium.

"Trzeci dziedzic" przedstawia losy Vincenza Morinellego, najmłodszego syna spośród mafijnej rodziny. To właśnie jego wiek sprawia, że wykorzystuje się go do brudnej roboty, a bracia robią sobie z niego chłopca na posyłki. Ma już serdecznie dość takiego traktowania, dlatego gdy nadarza się okazja odnalezienia Wilka, okradającego transporty Morinellich, podejmuje się tego zadania. Wtedy jednak na jego drodze pojawia się Mona. Niejednokrotnie skrzywdzona, dawno temu poprzysięgła zemstę rodzinie Morinellich. Aby dotrzeć do Antonia, zamierza się posłużyć jego najmłodszym bratem. Czy jednak Vincenzo da się zmanipulować?

Autorką cyklu "Dziedzictwo" jest Monika Skabara.