Seria DC Black Label

Seria “DC Black Label” wkracza do Polski. To dowód, że komiks nie jest jedynie rozrywką dla dzieci, ale może też stanowić poważną lekcję dojrzałości.

“DC Black Label” jest dziełem artystycznym w najczystszej postaci. Przypomina nam o tym, że sztuka ma prowokować, budzić kontrowersje i zmuszać do myślenia. Im lepszy obraz, tym większy zamęt wprowadzi, zmuszając ludzi do wyrażania swoich poglądów na dany temat. Czas wyeliminować tematy tabu i ukazać rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę - bez ozdobników i cenzury.

“Batman. Biały Rycerz” jest pierwszą częścią serii o znanym wszystkim fanom Gotham City. Joker po latach wychodzi z szaleństwa i odradza się jako Jack Napier. Pragnie ratować i odbudować miasto, które w przeszłości zaznało terroru z jego winy. Razem z Harley Quinn za cel stawiają sobie unieważnienie zasług Batmana. Napier ujawnia prawdę o korupcji panującej wśród władz miasta i sam zostaje jego radnym, szykując się do całkowitego przejęcia władzy. Kontynuacja historii zawarta jest w drugiej części serii: “Batman. Przeklęty”. Bruce Wayne nie pamięta nic z minionych wydarzeń, a im dłużej próbuje rozwikłać zagadkę i odzyskać pamięć, tym bardziej zaczyna wątpić we wszystko, co odkrywa. Zgłasza się po pomoc do Constantine’a, który uwielbia manipulować ludźmi, a Batman musi mu zaufać. Nowi, ale mimo to dobrze już znani czytelnikom przeciwnicy Bruce’a Wayne’a powracają, by ostatecznie dowieść swej siły i sprytu. Komiksy dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi utrzymują czytelnika w napięciu od pierwszych aż do ostatnich stron.

Po przeczytaniu serii “DC Black Label” nikt nie pozostanie obojętny. Mroczny klimat, rewelacyjne ilustracje, inteligentne dialogi w mieście pełnym intryg, spisków i korupcji zmuszają do wielu przemyśleń. Zarówno Sean Murphy, jak i Brian Azzarello oraz Lee Bermejo wznieśli się na wyżyny. I mimo że do tej pory uznawani byli za najlepszych współczesnych scenarzystów i ilustratorów, pokazali, że nadal potrafią zadziwiać ludzi, tworząc dzieła lepsze, niż można by sobie wyobrazić.