Seria Castle Rock

"Castle Rock" to seria horrorów Stephena Kinga (i nie tylko), których akcja toczy się w fikcyjnym miasteczku Castle Rock lub jego okolicach.
 

Gwendy Peterson ma dwanaście lat. Mieszka w niewielkim miasteczku Castle Rock w stanie Maine. Pewnego dnia tajemniczy nieznajomy, Richard Farris, daje jej na przechowanie niezwykłe pudełko. Można w nim znaleźć pieniążki i słodycze, ale również guziki, których naciśnięcie powoduje, że pewne sprawy układają się dla Gwendy o wiele korzystniej. Lecz wszystko ma przecież co najmniej dwie strony, o czym dziewczynka wkrótce boleśnie się przekona...
 

Przed Wami pasjonujący cykl powieści grozy, którego autorami są Stephen King i Richard Chizmar. Niewtajemniczonym wyjaśnijmy pokrótce, jak sprawa wygląda. W 2017 roku dwaj znakomici amerykańscy twórcy horroru, których zapewne nie trzeba przedstawiać, napisali wspólnie opowiadanie, a w zasadzie minipowieść "Pudełko z guzikami Gwendy". Dwa lata później Richard Chizmar wydał pod własnym nazwiskiem jej kontynuację, czyli "Magiczne piórko Gwendy". Zwieńczeniem trylogii jest "Ostatnia misja Gwendy", pod którą znów podpisali się obaj panowie.
 

I teraz najlepsze! W miasteczku Castle Rock lub w jego okolicach rozgrywa się też akcja kilku innych powieści Stephena Kinga. Dlatego właśnie wydawnictwo Albatros zdecydowało się wydać je pod wspólnym szyldem. W serii mamy więc cykl o Gwendy, ale również takie powieści, jak "Uniesienie", "Cujo", "Mroczna połowa", "Martwa strefa" czy "Sklepik z marzeniami".
 

W 2018 roku miał swoją premierę serial pod tytułem "Castle Rock" produkcji Bad Robot Productions i Warner Bros. Serial luźno nawiązuje do twórczości Stephena Kinga. Dostępny jest na HBO GO i na HBO 3.