"Ringo" to klasyczny western, wzorowany na najlepszych filmowych dziełach. Co ciekawe można się w nim doszukać także sporego podobieństwa do późniejszego komiksu Wróblewskiego pt. "Przyjaciele Roda Taylora" - główni bohaterowie wyglądają niemal jak bracia.
Pierwotnie komiks był drukowany w postaci pasków na łamach Dziennika Wieczornego w 1970 roku. Na potrzeby tego wydania zbiorczego zrekonstruowano drobiazgowo ilustracje, a także przerobiono teksty na wersję z dymkami.
Poza komiksem "Ringo" w tym albumie znalazły się także jego zapowiedzi i reklamy, a także ilustracje Jerzego Wróblewskiego przedstawiające bohaterów serialu "Bonanza".
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii komiksy polskie lub z serii Z archiwum Jerzego Wróblewskiego
