Najlepsze prezenty dla 3, 4 i 5-latków

W tym miejscu wybraliśmy książki dla 3-, 4- i 5-latków. Dziecko 3-, 4-, a nawet 5-letnie to młoda osoba, która łaknie informacji o świecie w sposób zupełnie niezwykły. Ciągłe i nieustające pytania o wszystko biorą się z niewyczerpanych pokładów ciekawości świata. Dlatego przy wybieraniu prezentów dla dzieci z tej grupy wiekowej trzeba pamiętać, aby wybierać takie, które będą nie tylko bawić, ale również uczyć najmłodszych, dostarczać im rozrywki, ale i zaspokajać ich ciekawość.

Wróć do strony prezentowej >>

Prezent dla 3-latka i 3-latki – jakie zabawki i książeczki wybrać?

Zabawka dla trzylatka powinna uczyć i bawić. Taką funkcję spełnią zestawy edukacyjne Montessori, z którymi dziecko pozna cyferki i słownictwo. Oczywiście w pokoju, a szczególnie łóżku takiego malucha nie może zabraknąć przytulanek. Pluszowa lalka Masza i śmiejący się Misza skutecznie pocieszą nawet po najstraszniejszym koszmarze i będą cudownym prezentem dla 3-latka na urodziny.

Puzzle to rozrywka, którą kochają zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Najważniejsze, żeby ilość elementów była dostosowana do wieku, a grafika odpowiadała zainteresowaniom układającego. Moje pierwsze puzzle w wersji wydarzenia i zwierzęta leśne będą stanowić idealny prezent dla trzylatka.

Pomysły na prezent dla 3-letniej dziewczynki? Zestaw kreatywny z laleczką z pewnością nie zawiedzie. Co wybrać dla 3-letniego chłopca? Skaczący pająk bez wątpliwości pomoże mu spłatać figla kolegom z przedszkola.

Jaki prezent dla 4-latka i 4-latki?

Klocki LEGO to kultowe zabawki, które mimo upływu lat nie tracą popularności. Zestaw strażacki lub pojazd do robót drogowych będzie doskonałym prezentem dla 4-latka. Co wybrać dla dziewczynek? Maszyna do szycia lub zestaw do wyszywania pozwolą na stworzenie licznych kreacji dla lalek. Zestaw masy plastycznej z konikami i dinozaurami są wyśmienitymi zabawkami edukacyjnymi dla 4-latka ciekawego otaczającego go świata.

Skromnym, ale bardzo dobrym prezentem dla 4-latki na urodziny będzie breloczek syrenka z pomponem, którym można pochwalić się koleżankom w przedszkolu. Jakie inne zabawki dla 4-letniej dziewczynki wybrać? Lalki Cave Club lub dinozaur z tej samej serii z pewnością nie zawiodą.

Pomysł na prezent dla 5-latka i 5-latki

Wybór prezentu dla pięciolatka to niemałe wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, jak wśród nich znaleźć najlepszy podarunek na urodziny? Jeśli solenizant należy do miłośników zwierząt, na pewno będzie zachwycony zestawem weterynarza z płaczącym psem lub uroczą figurką Shiba Inu z małym szczeniaczkiem.

Co wybrać dla dziewczynki zakochanej w zwierzakach? Piesek przytulanka oraz domek z lalkami i zwierzaczkami nie tylko będą doskonałym prezentem dla 5-latki, ale przede wszystkim nauczą odpowiedzialności i empatii. Puzzle są mądrymi zabawkami niezależnie od płci dziecka.

Co dla chłopców? Tor wyścigowy Hot Wheels wraz z dodatkami do niego będą wyśmienitymi zabawkami dla 5-latka. Lalka Barbie w roli opiekunki dziecięcej idealnie sprawdzi się jako prezent dla 5-letniej dziewczynki.