Poszukiwani poszukiwany

Średnia: 3.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
326
Rok wydania
2017
Inne wersje (4)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
eBook, mobi, epub
za 19,13 zł
Audiobooki mp3
od 19,79 zł
Nasza cena: 34,90 zł

Produkt niedostępny


Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety…
Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być (nie) może nadszedł czas na nie… Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie?
Recenzje (4)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślę, że powinnam napisać do Pawła Opydo z propozycją lektury, którą mógłby umieścić w swoim programie Złe książki. Naprawdę, czytałam już wiele kiepsko napisanych publikacji, nie raz zdarzyło mi się zapoznać z czymś niefajnym, ba - nawet przeczytałam 50 Shades od Grey, bo jestem z tych ludzi, którzy uważają, że muszą coś poznać, żeby tego nie lubić. Jednak oto w moje ręce trafiła książka Małgorzaty Falkowskiej, Poszukiwani, poszukiwany. Nie mam pojęcia czy to jest jakiś zmyślny żart autorki, czy ta pozycja została wydana z totalną powagą, ale mam pewne obawy, że druga opcja jest tą właściwą.

  Wyobraźcie sobie, że chcecie mieć dzieci. Nie w przyszłości, tylko właśnie dojrzeliście do tej decyzji - razem z ukochaną osobą pragniecie starać się o potomka. Niestety, okazuje się, że jesteśce bezpłodni. Co robicie? Oczywiście, szukacie pierwszego lepszego faceta lub pierwszej lepszej kobiety, z którymi Wasz partner będzie mógł kopulować, aby spełnić Wasze marzenia i zostać zapłodnionym, bądź kogoś zapłodnić. Nie? Naprawdę? A właśnie to robią bohaterki książki Poszukiwani, poszukiwany!

  Monika i Julia są razem i bardzo się kochają - tak przynajmniej głosi opis tej powieści. Przed zagłębieniem się w ich historie, dowiedziałam się z informacji na okładce, że Poszukiwani, poszukiwany jest już trzecią książką, która powstała w ramach swoistego uniwersum, które stworzyła Falkowska. Wszystkie książki autorki opowiadają o sześciu przyjaciółkach, których jedynym celem w życiu wydaje się być posiadanie męża, a potem potomstwa. Monika i Julka mężów mieć nie będą, ale i tak pragną mieć dzieci. Obie. Jednocześnie. Za sprawą dziwnego toku myślenia dochodzą do wniosku, że na pewno nie uda im się skorzystanie z projektu in vitro, a bank spermy odrzucają od razu, komentując, że nie wiedziałyby jak sobie te plemniki włożyć.

  Z pomocą przychodzą przyjaciółki. Chociaż takich bliskich osób nikomu nie życzę. Widać, że Falkowska mocno siedzi w kulturze seriali, bo nawiązania do Friends czy Pretty Little Liars widać gołym okiem. Tyle tylko, że postacie z tych programów są stworzone porządnie, przemyślanie i mają sobie coś więcej, niż jedną cechę. Jak się już domyślanie, postacie w tej książce nie mają w sobie żadnej głębi. Mam wrażenie, że autorka po prostu raz usiadła w fotelu, zapisała sześć przypadkowych imion, a potem do każdego dobrała jedną cechę charakteru i już - powieść gotowa! I tak, mamy obsesyjną pedantkę, ale mamy także niezbyt ogarniętą życiowo dziewczynę, która nie potrafi powiedzieć jednego zdania bez popełnienia przynajmniej trzech błędów. Wszystkie bohaterki przedstawiają tak skrajne wizerunki, że nie ma szans, aby czytelnik się z nimi utożsamił. Jeszcze żeby Falkowska zatroszczyła się o jakieś rozbudowanie postaci, ale i tutaj autorka zawodzi - przyjaciółki nie mają w sobie nic, poza tymi głównymi cechami. Zero jakichkolwiek innych cech. Zero.

  To samo tyczy się naszej zakochanej pary, czyli Moniki I Julki. One po prostu są lesbijkami - i nic więcej. Chociaż i kwestia ich orientacji mocno kuleje. Na okładce widnieje zdjęcie Małgorzaty Falkowskiej, wraz z jej biogramem, w którym można wyczytać, że jest żoną i matką. Dziwi mnie więc to, że nie potrafi pisać o tym, jak wygląda związek. Bohaterki prawie w ogóle się nie dotykają - co najwyżej, dają sobie buziaka, albo raz czy dwa złapią się za ręce. W ich rozmowach nie ma żadnego uczucia. Wydaje się, że w ogóle nie wiedzą jak do siebie mówić, że w ogóle się nie znają i że nie chcą ze sobą przebywać. Dialogi między Moniką a Julką ograniczają się do wymienienia trzech zdań i już - akcja leci dalej.

  Poza tym, dziewczyny wydają się być kompletnie niezorientowane w otaczającym je świecie. Mają po 27-28 lat, a nie mają pojęcia o klubach w Warszawie, nie wiedzą jak wziąć kredyt, jak znaleźć mieszkanie i nie mają pojęcia co to Pokemony i jak wymawia się "Charmander" (naprawdę, scena o tym również pojawia się w książce). Poza tym, często mówią o ludziach w wieku studenckim, jakby były już sześćdziesięcioletnimi babciami: wspominają o tym, że nie potrafią zrozumieć dzisiejszej młodzieży.

  To jednak nie koniec. Pomimo tego nierozgarnięcia, bez skrupułów komentują środowisko. Wzdryga je na samą myśl, o "tej dzisiejszej młodzieży", która oddaje się dewiacją seksualnym na wycieczkach szkolnych. Uważają, że dzisiejsi nastolatkowie nic, tylko uprawiają przygodny seks. Chyba to sprawiło, że mają takie, a nie inne zdanie o mężczyznach - bohaterki uważają bowiem, że każdy facet leci na duże cycki i łatwo jest go otumanić. Poza tym, twierdzą, że facet to tylko samiec alfa, którego mogą wykorzystać do oddania spermy w ich waginy, po czym nic się nie stanie, jeśli takiego osobnika porzucą. Wśród tych kwiatków, znajdziemy również gromkie okrzyki ku chwale miłości lesbijskiej oraz feminizmu - szkoda tylko, że Falkowska totalnie nie rozumie co zacz. Widać jednak, że autorka ma pewien uraz do obecnego Rządu, gdyż co rusz jedna z bohaterek jej książki rzuca jakiś komentarz w stronę partii rządzącej (a wiadomo o kogo chodzi, gdyż zaznaczone jest, że akcja powieści dzieje się w Polsce w 2016 roku).

  I tak, Monika i Julka szukają mężczyzn, którzy w tym samym czasie zapłodnią je, po czym się ulotnią. Początkowo przyjaciółki proponują wykorzystanie swoich partnerów, ale ci odpadają w przedbiegach - i, nie bądźcie tak optymistyczni, nie dlatego, że są po prostu związani z przyjaciółkami głównych bohaterek, ale z takich powodów, jak to, że jeden z nich właśnie został ojcem bliźniaków i co się stanie, jeśli ON taki płodny i zapłodni podwójnie i Monikę, i Julkę?

  Poszukiwania przenoszą się więc do klubu, jednak i tam się nie udają. Następnie każda z bohaterek szuka odpowiednich kandydatów w pracy. Czasem trafia się jakiś przypadkowy facet. Wszyscy jednak zostają odrzuceni.

  Dziewczyny ani razu nie wpadają na pomysł, aby przedyskutować owe poszukiwania. Nawet nie uważają, że coś jest nie tak. Kobiety, które nigdy nie były w związku z żadnym mężczyzną, które nigdy nie uprawiały seksu z osobnikiem płci przeciwnej, które - co ważniejsze - kochają się i właśnie kupiły razem mieszkanie, wspólnymi siłami szukają sobie partnerów seksualnych, których po zapłodnieniu mają zamiar porzucić, niczym resztki z obiadu. Bardzo przyjemna lektura z tego Poszukiwani, poszukiwany, prawda?

  Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ myślałam, że otrzymam ciekawą opowieść o jednopłciowym związku dwóch kobiet. Niestety, otrzymałam seksistowską opowieść, z okropnym przedstawieniem osób ze społeczności LGBT. Nie polecam czytania tej książki nawet w celach humorystycznych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To nie jest kolejna komedia (dla) o kretynkach!

  Po desperackich poszukiwaniach męża przez Berkę ("Mąż potrzebny na już") i historii Zośkowej przemiany ("Gorzej być (nie) może") czas na kolejną przygodę u boku bohaterek Małgorzaty Falkowskiej. Poznajcie Monikę i Jolę, 2/6 teamu zwariowanych przyjaciółek. Wtajemniczeni wiedzą, że dziewczyny tworzą związek homoseksualny. Związek, który wkracza właśnie w kolejny etap. Etap (przyszłego) rodzicielstwa. Tak, tak. Monia i Jola starają się o dzieci.

  Pozostałe 4/6 ekipy, czyli niezawodne przyjaciółki, oczywiście, służą dobrą radą, ale ten, kto chociaż raz spędził u ich boku kilka godzin wie, że z tego nie może wyniknąć nic... dobrego. Ale śmiesznego już tak ☺

  Kolejne próby zajścia w ciążę kończą się niepowodzeniem, a na domiar złego, jak to w życiu bywa, zaczynają piętrzyć się niespodziewane kłopoty. Czy nadejdzie wreszcie dzień, w którym spełni się wielkie marzenie pary o dwójce małych brzdąców? I co w ogóle u pozostałych przyjaciółek?

  To nie jest kolejna komedia o kretynkach!

  O tym trzeba już wspomnieć na początku.

  Każda z bohaterek jest wyrazista i chociaż ich wybory mogą wydawać się mocno niedorzeczne (kto nadaje swojemu dziecku imię zwycięzcy telewizyjnego show?! Bogu dzięki, że "Agenta" nie wygrała Tamara, bo wtedy synek Berki miałby na imię Macademian Boy 😂 lub wymyśla casting na... zastępczą przyjaciółkę? ), to są to kobiety wyjątkowe i inteligentne. Nawet ulubienica tłumów, Zosia, która w "Poszukiwani, poszukiwany" nie straciła ani trochę ze swojego uroku.

  "- Bożeszcze, Jolunia! (...) Jakbym ja wzięła te pustaki, co po ulicach w Polsce chodzą, to byłaby to największa szkoła w Kenii, a może i całej Afryce".

  Wiecie, co najbardziej lubię w powieściach Małgorzaty Falkowskiej? Właśnie to, że pod tą całą pierzynką z humoru (brawo dla autorki za wyobraźnię 👏) kryje się bogate wnętrze poruszające ważne i trudne tematy.

  W najnowszej powieści na pierwszy plan wysunięta jest historia związku dwóch kobiet przedstawiona z ich własnych perspektyw (Monia i Jola są tu narratorkami). Opowiadają nam one o próbach zajścia w upragnioną ciążę. Zdają relację z poszukiwań wspólnego lokum. Zwierzają się z problemów, wątpliwości. Dzielą się swoimi rozterkami. Bo chociaż przyjaciółki zaakceptowały uczucie, które ich łączy, z innymi nie jest już tak łatwo. A przecież każdy ma prawo do miłości. Bez względu na wiek, rasę, czy płeć. Możemy tego nie rozumieć. Ba! Możemy tego nie akceptować. Ale szanujmy wybory i decyzje innych, nawet wtedy, kiedy dla nas są one kompletnie nie do przyjęcia!  W pierwotnym zamyśle autorki, historia przyjaciółek miała zamknąć się w trzech częściach. Jednak, jak sama przyznała, nie potrafi ona rozstać się ze swoimi bohaterkami, które żyją już własnym życiem. W związku z tym zakończenie "Poszukiwani, poszukiwany" jest furtką do następnej powieści. Przejście to jest, niestety, jeszcze zamkniętę. Tak się nie robi! Oj, nie robi! W głowie mam tyle różnych scenariuszy, a i tak ten właściwy posiada tylko Małgosia. Jak żyć, kiedy u dziewczyn dzieją się takie rzeczy?! I jak wytrzymać do premiery "Nowe starego początki"?!

  Małgorzata Falkowska jest optymistką. I ten optymizm czuć w jej powieściach, chociaż stawia ona przed dziewczynami wiele przeszkód. Ale przecież nikt nie powiedział, że życie będzie łatwą podróżą, prawda?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Falkowska po raz trzeci zabiera nas w niezwykłą przygodę z paczką zwariowanych przyjaciółek. Tym razem główne skrzypce grają Monika i Jolka, potwierdzenie powiedzenia, że przeciwieństwa się przyciągają. Dziewczyny jak każda kochająca się para, chcą założyć rodzinę i mieć potomstwo, wpadają na iście szatański plan, by dzieci pojawiły się w ich życiu. Rozpoczynają się komiczne poszukiwania odpowiedniego kandydata na ojca. Małgorzata Falkowska wykazała się wyobraźnią przy tworzeniu postaci potencjalnych ojców, każdy z nich jest inny, jednak łączy ich jedno — sceny z nimi są tak śmieszne, że nie można ich brać na poważnie. To właśnie bohaterowie są najmocniejszym punktem każdej z książek autorki, takiej różnorodności, a jednocześnie wzajemnego uzupełniania się nie spotkałam w żadnej innej książce. Jolka jest moją ulubienicą, kompletnie nie rozumiem osób, które tak bardzo się jej czepiają. Przyznaje, jest wredna, szczera i bezpośrednia, ale przy tym ma olbrzymie serce i dla swoich bliskich jest gotowa na wiele. Tak więc Jolka jest ekstra i uprzejmie proszę się jej więcej nie czepiać. Zośka, tak o niej też muszę wspomnieć, ta dziewczyna jest nie do podrobienia. Bardzo odczuwalny jest tutaj jej brak, chociaż zadbała o ''przyjaciółkę na zastępstwo'', to Anka, choć równie szalona, nie zastąpiła mi głupiutkiej Zosi. Jedna nowa bohaterka bardzo rzuciła mi się w oczy — Daria Skiba — tak, to ta osóbka z bloga Kraina Książką Zwana! Wspomniałam już o najmocniejszym elemencie książki, pora na to, co najbardziej mnie urzekło w tej powieści. Styl autorki, Małgosia pisze lekko, z humorem, jednocześnie poruszając bardzo kontrowersyjny temat, jakim są związki homoseksualne i posiadanie przez nich dzieci. Byłam zdziwiona, jak łatwo Małgosia opisała ten temat, jednocześnie nie gubiąc humoru i lekkości, które towarzyszą jej książkom.

  Uwielbiam tę książkę! Czyta się ją błyskawicznie jak na mój gust zbyt szybko. Byłam zła, kiedy coś odrywało mnie od lektury. Małgorzata Falkowska stworzyła powieść genialną, z bardzo fajnymi bohaterkami, takimi prawdziwymi z krwi i kości. Choć Poszukiwani, poszukiwany porusza ważną kwestię związków homoseksualnych, to pozostaje komedią, której nie można przeczytać bez ataków śmiechu. Gorąco zachęcam was do przeczytania książek Małgosi Falkowskiej!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tym miejscu chcę napisać opinię o całym cyklu powieści Małgorzaty Falkowskiej, w skład którego wchodzą: „Mąż potrzebny na już”, „Gorzej być (nie) może”, „Poszukiwani poszukiwany”.

  Jest to historia sześciu przyjaciółek: Berki, Zośki, Jolki, Moniki, Baśki i Marietty. Znają się od dzieciństwa, często wspominają osiedlowy trzepak, na którym się bawiły. Teraz są przed trzydziestką i maja różne problemy, wpadają w dziwne tarapaty.

  Każda z nich jest inna, ale razem tworzą nierozerwalną całość, wzajemnie się uzupełniają. Jolka to twarda babka, sprawiająca wrażenie zarozumiałej, Zośka to ideał – tak o sobie myśli, Monika jest delikatna, wrażliwa, Baśka dość rozważna, twardo stąpająca po ziemi, Marietta to chorobliwa pedantka i Berka, roztrzepana dziewczyna.

  Prócz przyjaźni, możemy im pozazdrościć pomysłowości. Szukasz męża? To wybierz się na różne mecze, przecież tam jest tylu mężczyzn, a może szybka randka? Z tego mogą wyniknąć ciekawe historie.

  A jak pokazać egocentryczce, że świat nie kręci się wokół niej, że pieniądze to nie wszystko? Trzeba dziewczynę w coś wmanewrować i pokazać jej inny świat, życie ludzi potrzebujących.

  Myślisz, że znalezienie ojca dla dziecka to mały problem? Nie dla dwóch kobiet, które tworzą związek homoseksualny.

  Czy casting na przyjaciółkę zastępczą może okazać się strzałem w dziesiątkę, a może porażką?

  Poruszony jest tutaj wątek biedy w Afryce, znaczenie też ma obraz domu dziecka, który uczy pokory do życia, losu. Ukazana jest również praca opieki społecznej. Wątki te są delikatnie zaznaczone, mają czytelnikowi uzmysłowić pewne rzeczy, ale nie na siłę.

  Jeżeli chcecie poznać stare przysłowia w nowej wersji, jeżeli poszukujcie nowych słów, to zapraszam do lektury. Ta seria przepełniona jest zabawnymi dialogami, śmiesznymi sytuacjami.

  „Proszę pana, dla pana może to być nic, a dla mnie może to być coś. Pańskie „nic” nie musi być jednoznaczne z moim nicem, lecz z moim cosiem...”

  Z tymi książkami nie można się nudzić. Nie powiem, że się szybko czyta, bo czasami wybuch śmiechu przeszkadza w kontynuacji, albo łzy wywołane śmiechem. Niektóre dialogi, zdania są tak zakręcone, zabawne, że dla pełnego, jasnego obrazu sytuacji trzeba przeczytać je jeszcze raz.

  Myślę, że te książki są dobrym lekarstwem na stres. Od czasu, do czasu potrzebujemy takiej lekkiej literatury, aby rozluźnić swoje ciała i umysły. Myślę, że to dobry materiał na film. Tylko ciężko byłoby znaleźć obsadę, bo bohaterki są dość wyraziste. Widziałabym tu nowe twarze, a nie „opatrzone” już w innych filmach czy serialach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
W cieniu rozkwitających dziewcząt 0/5 Nasza cena:
34,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu rozkwitających dziewcząt

Arcydzieło, nie bardzo daje się definiować. Arcydziełem jest to, co do czego zgadzamy się, że jest arcydziełem. Musi zatem zyskać odpowiednią liczbę entuzjastów, a niekiedy trwa to długo. Musi przejść próbę czasu, a bywa przecież, że popada na pewien okres w zapomnienie. A przede wszystkim musi...
W poszukiwaniu szczęścia 4/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu szczęścia

Nie marudź, tylko żyj! W tej książce nie znajdziesz idealnych, wymuskanych, seksownych bohaterek, których jedynym zmartwieniem jest nadmiar adoratorów. Poznasz za to historię zupełnie przeciętnej kobiety, mającej kilka marzeń: żyć odrobinę lepiej, ważyć kilka kilogramów mniej, uśmiechać się trochę...
W poszukiwaniu złotego środka. Spotkania 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu złotego środka. Spotkania

Zosia, Leon i Dorota poznają się w Małym Cichym. To właśnie tam, w magicznej scenerii pośród majestatycznych Tatr, przeżywają wspólnie piękne chwile. Spotkania na szlaku, podczas modlitwy w górskim kościółku czy w domu pani Kasi przy pięknie pachnącym cieście, obfitują w głębokie rozmowy o życiu i...
W poszukiwaniu tego czegoś 0/5 Nasza cena:
24,60 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu tego czegoś

Napisany przez Krzysztofa Gibaszewskiego Hasag, wstrząsający i wysoko ceniony przez czytelników i krytyków, zaowocował kilkoma obrazami, ale tym razem było trudniej. To nie jest tekst na parę obrazów, ale na wielką wystawę... Oczekujący prostej rozrywki rozczarują się. To pozycja dla wymagającego...
Czad. W poszukiwaniu straconego czasu 0/5 Nasza cena:
35,18 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czad. W poszukiwaniu straconego czasu

Trzydziestoletni pracownik korporacji, wykończony nieustanną szermierką z kalendarzem i osaczającym go ze wszystkich stron bezsensem codzienności, postanawia udać się w samotną podróż na Saharę, znanej mu jedynie z telewizyjnych programów podróżniczych. Decydując się na wyprawę do Republiki Czadu,...
W poszukiwaniu zaginionych smaków 0/5 Nasza cena:
18,86 zł 23,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu zaginionych smaków

Trzeba być mistrzem słowa, by namalować nim obrazy pachnące wiśnią i wanilią, wyzwolić wszystkie smaki na koniuszku języka osnute korzenną nutą, różaną wonią, goryczką cynamonu. Cykl opowiadań w wysublimowany sposób osadzony w dwudziestych latach lśniących rewii, odważnie obnażonych tancerek,...
To nie jest twoje dziecko 3/5 Nasza cena:
23,67 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie jest twoje dziecko

Jak wysoka może być cena macierzyństwa? Troje bohaterów: dobrze sytuowane małżeństwo, Anna i Paweł, oraz studentka Michalina, podejmuje brzemienną w skutkach decyzję, która nieodwracalnie zaważy na losie każdego z nich. "To nie jest twoje dziecko" jest mroczną opowieścią o jednym z największych...
Wyspa singli 0/5 Nasza cena:
17,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa singli

Jak daleko można posunąć się w walce o widza i o siebie nawzajem? Chyląca się ku upadkowi stacja telewizyjna szuka pomysłów na doścignięcie konkurencji. Tworzy kontrowersyjny reality show, w którym główną nagrodą jest... miłość. Michał, Karina i Marta zaczynają zaciekłą rywalizację na oczach...
Pakiet: Paleta marzeń, Wernisaż 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Paleta marzeń, Wernisaż

Dwie powieści w cenie jednej! Miłość i sztuka w bestsellerowej „Palecie marzeń” Małgorzaty Falkowskiej oraz w rewelacyjnym „Wernisażu” Oskara Salwy! Paleta marzeń Magda, która mimo młodego wieku ma już za sobą bagaż doświadczeń, pewnego dnia widzi w gazecie portret córki i pozywa ulicznego malarza...
Paleta marzeń 4/5 Nasza cena:
18,45 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paleta marzeń

Magda, mimo swojego młodego wieku, ma już za sobą bagaż doświadczeń, a najważniejszą osobą w jej życiu jest córka Pola. Choć dobrze sytuowani rodzice zapewniają jej bezpieczeństwo finansowe, nie może realizować swoich pasji i czuje się niczym ptak zamknięty w złotej klatce. Pewnego dnia Magda widzi...
Na lodzie 4/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na lodzie

Uczestnictwo w olimpiadzie to cel każdego sportowca. Dla Leny, łyżwiarki figurowej, kwalifikacja na igrzyska w Pjongcznagu to efekt ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Gdy niefortunny wypadek zaprzepaszcza jej szansę na udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, dziewczyna się załamuje. Bliscy,...
Paleta marzeń. Na zawsze razem 0/5 Nasza cena:
27,74 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paleta marzeń. Na zawsze razem

Były mąż kontra prawdziwa miłość. Kto będzie zwycięzcą? Czy Magda i Alek odnajdą się mimo przeciwności? Po bolesnej rozmowie z Magdą Alek nie wyobraża sobie dalszego życia w Toruniu. Decyduje się poszukać na nowo swojego miejsca, nie oglądając się za siebie. Magda szybko żałuje swojej decyzji i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula