Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 408
Opis

PAKT Z DEMONEM?

A MOŻE… PRZYSŁUGA DLA ŚMIERCI?

Irae prowadzi stabilne życie. Zawodowo zajmuje się zabijaniem demonów, a w wolnych chwilach lubi posiedzieć w swoim ulubionym barze. Tę jakże idylliczną dla niej sytuację przerywa znienacka kumpel Śmierć, który pojawia się w jej mieszkaniu z prośbą o przysługę. I choć bardzo by chciała, nie może mu odmówić – za często ratował ją z opałów.

No cóż – to, co miało być łatwym zleceniem, okazało się istnym piekłem. Nie dość, że władowała się w sam środek wojny nie z tego świata, to jeszcze przeżyła… własną śmierć?

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii przygodowe i fantastyka

W jakim nurcie fantastyki utrzymana jest powieść "Pani Ciemności"?

Książka stanowi połączenie urban fantasy z elementami dark fantasy i dynamicznej przygody. Autorka osadza akcję w świecie, gdzie demony i personifikacja Śmierci są stałymi elementami rzeczywistości głównej bohaterki. Fabuła koncentruje się na wartkiej akcji oraz nadnaturalnych konfliktach rozgrywających się w miejskiej scenerii. Jest to propozycja dla czytelników ceniących mroczniejszy klimat i motywy walki z siłami piekielnymi.

Jaką bohaterką jest Irae i czego można się spodziewać po narracji?

Irae to profesjonalna łowczyni demonów, której postawa cechuje się dużą pewnością siebie i sarkastycznym poczuciem humoru. Narracja jest prowadzona w sposób bezpośredni, co pozwala szybko zagłębić się w codzienność postaci łączącej życie towarzyskie z niebezpiecznym fachem. Relacja protagonistki ze Śmiercią wprowadza do historii unikalną dynamikę opartą na długu wdzięczności i lojalności. Czytelnik otrzymuje opowieść o silnej kobiecie rzuconej w wir wydarzeń przekraczających ludzkie pojmowanie.

Dla kogo ta książka nie będzie odpowiednim wyborem?

Powieść nie jest wskazana dla osób unikających w literaturze brutalnych scen walki oraz mrocznej, demonicznej tematyki. Ze względu na profesję głównej bohaterki oraz motyw wojny między światami, w treści pojawiają się opisy przemocy i drastyczne momenty. Czytelnicy poszukujący lekkiej, klasycznej fantastyki typu high fantasy mogą poczuć się przytłoczeni surowym klimatem urban fantasy. Książka jest skierowana do starszej młodzieży i dorosłych odbiorców akceptujących motywy związane ze śmiercią i zaświatami.

Czy fabuła książki "Pani Ciemności" skupia się wyłącznie na wątkach paranormalnych?

Główna oś fabularna opiera się na spłacie długu wobec Śmierci, co prowadzi do udziału w wielowymiarowej wojnie. Choć elementy nadprzyrodzone dominują, istotnym aspektem są relacje między bohaterami oraz konsekwencje podejmowanych przez nich decyzji. Historia eksploruje granice między życiem a śmiercią, stawiając bohaterkę w sytuacjach wymagających trudnych wyborów. Całość dopełnia tempo akcji, które nie pozwala na nudę podczas śledzenia losów Irae.

Jakie główne motywy wyróżniają tę pozycję na tle polskiej fantastyki?

Wyróżnikiem tytułu jest nietypowe przedstawienie postaci Śmierci jako bliskiego znajomego i sprzymierzeńca głównej bohaterki. Milena Krystera odchodzi od ponurego wizerunku kostuchy, nadając jej ludzkie cechy i włączając w codzienne życie łowczyni. Motyw przeżycia własnej śmierci przez protagonistkę stanowi punkt zwrotny, który redefiniuje zasady świata przedstawionego. To świeże podejście do demonologii sprawia, że historia nabiera unikalnego, nieco groteskowego charakteru.

Szczegóły
  • Tytuł: Pani Ciemności
  • Autor: Milena Krystera
  • Wydawnictwo Nowa Baśń
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2025
  • Ilość stron: 408
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382034370
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382034370
  • EAN: 9788382034370
  • Wymiary: 14x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Nowa Baśń, ul. Czechowska 10, 60-447 Poznań, Polska, tomasz.zysk@nowabasn.com
Recenzje książki Pani Ciemności (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila K. w dniu 2025-10-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    💀🔥 Pani Ciemności autorstwa Mileny Krystery to powieść, która od pierwszych stron rzuca czytelnika w wir walki, magii i mrocznych tajemnic. Główna bohaterka, Irae, nie jest typową heroiną – jej praca polega na eliminowaniu demonów, a wolny czas spędza w barze, z pozoru prowadząc zwyczajne życie. Wszystko zmienia się, gdy zjawia się u niej sam Śmierć, stary znajomy, prosząc o przysługę, której nie sposób odmówić. Od tego momentu rozpoczyna się opowieść pełna niebezpieczeństw, nieoczekiwanych zwrotów akcji i pytań o granice pomiędzy światem ludzi a tym, co czai się w mroku.

    💀🔥 Autorka zgrabnie łączy dynamiczną akcję z lekką dawką humoru i ciętych dialogów. Irae to postać, którą łatwo polubić – zadziorna, nieustępliwa i pełna sarkazmu, ale jednocześnie niepozbawiona wrażliwości. Jej relacja ze Śmiercią, ukazana w nietypowy sposób, jest jednym z najmocniejszych punktów fabuły. To nie tylko sojusz, ale także przyjaźń podszyta wdzięcznością i ironią. Tego typu nieoczywiste układy sprawiają, że książka nabiera charakteru i nie powiela utartych schematów fantastyki miejskiej.

    💀🔥 Tempo akcji nie zwalnia ani na chwilę – po spokojnym wprowadzeniu fabuła szybko nabiera rozmachu, a każde kolejne wydarzenie wydaje się jeszcze bardziej szalone od poprzedniego. Wojna w zaświatach, własna śmierć bohaterki, sekrety dawnych demonów – wszystko to buduje atmosferę niepokoju i napięcia. Momentami chaos wydarzeń bywa przytłaczający, ale jednocześnie pasuje do historii, w której nic nie jest pewne, a każdy krok może oznaczać wejście w kolejną pułapkę.

    💀🔥 Jednym z największych atutów książki jest świat, który stworzyła Milena Krystera. Autorka zadbała o szczegóły – zarówno w kreacji demonów i nadprzyrodzonych bytów, jak i w opisach miejsc, gdzie magia przenika codzienność. Czuć, że to uniwersum ma potencjał na rozwinięcie w kolejnych częściach, bo wiele pytań pozostaje otwartych. Dodatkowo każdy z bohaterów drugoplanowych wnosi coś nowego – jedni rozładowują atmosferę humorem, inni pogłębiają grozę sytuacji.



    💀🔥 Szczególną uwagę zwraca postać Sio, która szybko staje się ulubieńcem czytelnika. To bohater nietuzinkowy, charyzmatyczny i błyskotliwy, a każda scena z jego udziałem nabiera wyjątkowej energii. Relacje pomiędzy bohaterami w ogóle są jednym z filarów tej powieści – pełne napięcia, drobnych uszczypliwości, ale też lojalności i ukrytej troski. Dzięki nim historia nie jest tylko opowieścią o walce z demonami, ale też o przyjaźni, obowiązku i potrzebie znalezienia swojego miejsca.



    💀🔥 Pani Ciemności to książka, którą czyta się szybko i z przyjemnością, szczególnie wtedy, gdy szuka się czegoś mrocznego, a jednocześnie pełnego energii. To mieszanka urban fantasy, akcji i odrobiny filozoficznego pytania o granice życia i śmierci. Milena Krystera stworzyła opowieść wciągającą, barwną i dynamiczną, idealną na wieczory, kiedy za oknem panuje jesienna szarość, a czytelnik ma ochotę zanurzyć się w świecie pełnym demonów i niepokornych bohaterów. To początek historii, która z pewnością ma potencjał, by rozwinąć się w coś jeszcze większego i jeszcze mroczniejszego.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zopowieści W. w dniu 2025-09-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    🍁𝚁𝚎𝚌𝚎𝚗𝚣𝚓𝚊🍁

    // współpraca
    reklamowa //

    🄾🄲🄴🄽🄰: 9/10⭐

    🅃🅈🅃🅄🄻: Pani ciemności

    🄰🅄🅃🄾🅁: Milena Krystera

    🅆🅈🄳🄰🅆🄽🄸🄲🅃🅆🄾: @wydawnictwonyks

    🅂🅃🅁🄾🄽🅈: 408

    Irae jest młodą dziewczyną ze stabilnym i poukładanym życiem. Przynajmniej według jej standardów, bo jej praca zawodowa jest dość nietypowa. Dziewczyna jest łowczynią demonów. Niestety, ale jedne z wielu odwiedzin jej dobrego przyjaciela Śmierci, pociągną za sobą ogromne konsekwencje, które zaburzą spokojne życie Irae.

    Przysługa dla Śmierci. Pakt z demonem. A w tym wszystkim Irae, która nie do końca już wie, kim jest.

    Pani Ciemności to świetna książka na UrbanFantasy na nadchodzącą jesień. Mamy szarą moralnie główną bohaterkę, która zostaje uwikłana w tajemnicze morderstwa, a do tego jest zmuszona zbratać się z niektórymi z demonów, których wcześniej jedynie zabijała na zlecenie.

    Mamy też bardzo specyficzną postać Śmierci, który jest z jednej strony egoistyczny, a z drugiej troszczy się o naszą Irae.

    Mamy w tej książce trzy wątki, za którymi podążamy wraz z główną bohaterką i które trzymają nas w napięciu do samego końca. Jest to ciekawy zamysł, bo nawet jeśli jeden z wątków nie jest dla nas zbyt intrygujące, to dwa inne będą nas trzymać w napięciu i niepewności.

    Bardzo polecam Wam tą książkę na nadchodzące długie wieczory 🍁

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Emilia R. w dniu 2025-09-19
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Poznajcie Irae młodą łowczynię, która żyje z zãbijãnia dëmonów. Jej życie na razie było spokojne - od demona do demona w między czasie spędzała czas w barze przyjaciela. Jednak spokój nie moze trwać wiecznie....Irae ma jednego wyjątkowego znajomego - samą Śmiërć - choć mimo formy żeńskiej jest to niezwykle przystojny osobnik płci męskiej. Istota ma do Irae prośbę. W świecie ludzi zaczyna być niebezpiecznie przez pewną Agencję, której siedzibę i przywódcę należy niezwłocznie odnaleźć. Ale co zrobić gdy się nagle umarło?

    Przyznaję od razu, że główna bohaterka jest rewelacyjna. Już dawno nie "spotkałam" tak dzielnej i pyskatej dziewczyny. Z nią nie da się nudzić. Do grona jej znajomych oprócz Śmiërci możemy zaliczyć Lúcyfera i Bëletha - dwóch przywódców istot nie z tego świata. Ma również swojego własnego małego demona do karmienia kocią karmą o niezwykłym imieniu "Sio"🤣 . Tylko kim naprawdę jest nasza łowczyni...bo przecież nie człowiekiem...

    Książka jest pełna magii, tej demonicznej oczywiście - tajemnicze znaki, które pozwalają wrócić po śmierci, przedmioty które mogą chronić. Znajdziemy tutaj motyw wędrówki między światami, wielką wojnę ale również sceny w których upór i zadziorność dziewczyny sprawią, że nie raz parskniemy śmiechem.

    Ta książka jest dla czytelników 16+ więc nie znajdziemy w niej żadnej sceny hot...co bardzo mnie cieszy bo w tej książce takie sceny mogłyby zburzyć klimat jaki został stworzony. Za to trúpõw ci będzie dostatek 😆 choć jestem przyzwyczajona do mocniejszej i ciemniejszej Urban fantasy bo czytało mi się tą książkę lekko i świetnie się przy niej odprężałam.

    Duży plus dla autorki za ciekawe zwroty akcji i fenomenalnych bohaterów.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Patrycja B. w dniu 2025-09-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Urban fantasy? Ja mówię tak!

    Do tego książka jest młodzieżowa, pełna akcji i tajemnic - no właśnie, apropo tajemnic coś mi się wydaje, że to dopiero pierwszy tom, ponieważ zbyt dużo pytań zostało bez odpowiedzi.

    Irae jest człowiekiem, a przynajmniej tak jej się wydaje.

    Łowczyni demonów działająca na zlecenie, nigdy nie likwidująca ich bez potrzeby czy dla zabawy.

    Ma garstkę zaufanych przyjaciół, z czego jednym z nich jest sam... Śmierć.

    Swoją drogą to postać, która mnie najbardziej intrygowała, fascynowała i którą bym chętnie poznała bliżej.

    Akcja jest dynamiczna, dużo się dzieje i nie ma czasu na nudę.

    Język powieści jest dosyć prosty, lekki w odbiorze.

    Jedyne do czego bym się przyczepiła oprócz oczywiście oczekiwania na kontynuację (jeśli nie będzie kontynuacji to poczuje się mocno zawiedziona) to kreacja postaci Irae.

    Na początku mamy wspomniane, że jej sława ją wyprzedza, jest świetnym łowcą a demony drżą na myśl o jej imieniu.

    A później się okazuje, że nie radzi sobie z więcej niż jednym na raz, ciągle wpada w kłopoty, z jakich musi ją wybawiać Ś. A także daje się niezwykle łatwo pokonać w walkach...

    No nie klei mi się to, jeśli miała być silną postacią tak jak było zaznaczone na początku to już powinna być w tym konsekwencja i ta postać pozostać silną by musiała.

    Tak się jednak nie stało i to jest największy zarzut pod względem fabuły.

    Co do reszty, było bardzo przyjemnie, dialogi miały w sobie dużo humoru a Sio skradł moje serce (zaraz po przystojnym Śmierci).

    Demony stanęły w obliczu zagrożenia a Irae odkryła swoją prawdziwą naturę a przynajmniej jej sporą część.

    Jestem ciekawa jeszcze tego jakie moce posiada, chcę odkryć więcej tajemnic Ś. I tego, jakie ma plany co do Irae na dłuższą metę.

    Była jedna rzecz, która mnie zaskoczyła i ten plot twist udał się wyśmienicie, nie spodziewałam się ataku z tej strony.

    Są postacie, które się lubi od początku i są inne, które irytują swoją obecnością - czyli autorka dobrze wykreowała bohaterów, skoro wywołują różne emocje w czytelnikach.

    Świetnie się bawiłam podczas lektury, mimo tej małej niedogodności uważam, że książka jest warta przeczytania.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula