Wydawnictwo Nowa Baśń

Wydawnictwo Nowa Baśń powstało w 2015 roku i od tamtej pory prężnie rozwija się dzięki książkom skierowanym głównie do młodzieży. Powieści mają dostarczyć rozrywki i stworzyć nową jakość wyobraźni. Te cele są konsekwentnie realizowane za sprawą świetnie napisanych i wciągających publikacji, których regularnie przybywa.

Nowa Baśń specjalizuje się głównie w literaturze fantasy. Mimo bogatego katalogu obejmującego ten gatunek nie brakuje też książek z innych dziedzin - np. muzycznych. Przede wszystkim są to powieści, które młodzież chce czytać, i to ona ma wpływ na kierunek obrany przez wydawnictwo. Rozeznanie i zrozumienie obecnych trendów, którymi podążają młodzi ludzie, ułatwia Nowej Baśni przygotowanie tytułów idealne skrojonych na miarę ich potrzeb.

Flagową serią wydawnictwa są "Wojownicy" Erin Hunter, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem odbiorców. Setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy sprawiają, że cykl stale gości na najwyższych pozycjach list sprzedaży największych sieci handlowych. Do innych cieszących się popularnością serii należą m.in.: "Strażnicy Ga'Hoole" pióra Kathryn Lasky czy "Ruchomy zamek Hauru" Diany Wynne Jones. Nie brakuje także klasyków. Warto wspomnieć o Andre Norton i "Świecie czarownic", jak i "Ostatnim jednorożcu" Petera S. Beagle'a. Gatunek muzyczny reprezentowany jest przez autobiografię One Direction czy Billie Eilish - artystów uwielbianych przez młodzież.

Wydawnictwo Nowa Baśń ma pod swoimi skrzydłami również polskich autorów. Doskonałym przykładem jest Łukasz Radecki odpowiedzialny za "Plemiona" - serię przenoszącą czytających do świata Słowian. Nowa Baśń z ochotą otwiera też swoje drzwi przed utalentowanymi rodzimymi autorami, którzy mają do zaoferowania ciekawe historie i chcą się nimi podzielić z odbiorcami.

Sięgając po powieści ze znakiem Nowej Baśni, ma się pewność, że zapewnią one wyborną odskocznię od codziennej rzeczywistości i zabiorą we wciągającą podróż do światów wypełnionych magią, nieziemskimi postaciami i niezapomnianymi wydarzeniami.