"Owoce zatrutego drzewa" to pierwsza część niepowtarzalnej sagi Agnieszki Janiszewskiej. Jak odnaleźć się w dojrzałym świecie? Czy realia wielkiego miasta mogą pokrzyżować plany głównej bohaterki?
Druga połowa XIX wieku, Warszawa. Kinga mieszka w kamienicy wraz z ciotką Marią Burgiewiczową, jej mężem i dwójką kuzynów. Młoda kobieta wyczuwa wrogość ze strony najbliższych, a największą niechęć zdaje się przejawiać jej opiekunka. Osierocona dziewczyna postanawia wyprowadzić się z domu, w którym nie zaznaje szczęścia i miłości. Kinga decyduje się na wyjazd do Krakowa, gdzie planuje odnaleźć jedyną krewną swojego ojca - ciotkę Amelię. Początkowo przeprowadzka zdaje się doskonałym wyborem, jednak z każdym kolejnym dniem kobieta musi zmagać się z coraz większymi problemami. W końcu udaje jej się spotkać z Amelią, której opowieść o rodzinnych konfliktach wstrząsa Kingą.
Czy dziewczyna zazna upragnionego spokoju? Czy zdecyduje się na podjęcie kroków, które całkowicie zmienią jej przyszłość?
"Owoce zatrutego drzewa" to zachwycająca powieść, która opowiada o emocjach, uczuciach, poszukiwaniu własnej wartości i dążeniu do niezależności. Książka realistycznie przedstawia obraz XIX-wiecznej Polski, odzwierciedlając panujące obyczaje oraz stosunki społeczne. Autorka w subtelny sposób ukazuje motywy rodziny i miłości dzięki odwoływaniu się do historii bohaterów, a także ich dotychczasowych przeżyć. To poruszający utwór, który zaintryguje niejednego czytelnika.
O autorce
Agnieszka Janiszewska jest polską autorką powieści obyczajowych i romansów. Pisarka ukończyła wydział historii na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie pracuje jako nauczyciel w jednym z liceów ogólnokształcących. Pasją Janiszewskiej jest historia, z którą wiąże wiele swych dzieł i publikacji. Jej serie poruszają tematykę problemów społecznych rozgrywających się na przestrzeni epok. W utworach rzetelnie przedstawia ludzkie relacje i zachowania, które kształtują kreowane postacie. W swym dorobku posiada cykle książek, takie jak "Urok późnego lata", "Aż po horyzont" czy "Czwarta powieść".