Odrobina blasku. Bling. Tom 2

Darmowy fragment:
Książka
23,68 zł
Outlet
12,73 zł
eBook
22,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Seria: Bling
Wydawnictwo: Young
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 272
Opis

Kolejny tom serii pełnej blasku!

Odrobina blasku to książka, a właściwie kolejny już tom znanej serii, która spodoba się każdej nastolatce, a także nieco starszym dziewczynom. Napisała ją Shari L. Tapscott, która doskonale wie w jaki sposób podbić serca czytelniczek.

Główną bohaterką powieści jest Riley, która niedawno ukończyła szkołę średnią. Po tym ważnym etapie w jej życiu staje twarzą w twarz z rzeczywistością, która nieco ją przytłacza. Kiedyś była niezwykle popularna i lubiana, pełniła funkcję głównej cheerleaderki i była bardzo szczęśliwa. Teraz jednak stoi przed wyborem swojej życiowej ścieżki i nie ma pojęcia którą wybrać. Nie ma sprecyzowanych planów na przyszłość i taka wizja jest dla niej przerażająca. Aby o tym nie myśleć choć przez chwilę, stara się czerpać jak najwięcej z tego, że ma bardzo długie wakacje, a pogoda wyjątkowo dopisała. Postanawia więc spędzić swój wolny czas u cioci.

Na miejscu spotyka pewnego chłopaka o imieniu Zeke, który wpada jej w oko. Jest niezwykle urodziwy, a także utalentowany. To artysta, który prowadzi swój stragan znajdujący się na targu. Riley niewiele myśląc i pragnąc w jakiś sposób dotrzeć do niego, kłamie, że także kocha manualne robótki i świetnie jej to wychodzi. Twierdzi, że nikt nie przebije jej w robieniu mydeł. Aby zatuszować nieprawdziwe informacje, dziewczyna od razu rozpoczyna naukę owej umiejętności, aby stworzyć własny stragan, obok Zeke'a i sprzedawać tam swoje dzieła. Przecież to tylko niewinne kłamstwo, które na pewno nie zaszkodzi w zdobywaniu serca chłopaka…

Przeczytaj fragment książki


O autorce

Shari L. Tapscott – miłośniczka ogrodnictwa, DIY i amatorskiego śpiewu. Autorka książek młodzieżowych i serii fantasy, które pokochały czytelniczki na całym świecie. Jej bohaterowie mają spore poczucie humoru i nieskończone pokłady energii. Autorka w wolnym czasie czyta, robi mydła i rozpieszcza swoje dwa bernardyny. Razem z mężem i dziećmi mieszka w Kolorado.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Bling

Czy przed lekturą "Odrobina blasku. Bling. Tom 2" muszę znać poprzednią część?

Tak, znajomość pierwszego tomu jest niezbędna do pełnego zrozumienia relacji między bohaterami i kontekstu wydarzeń. Autorka kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzedniej części, budując świat wokół postaci, których losy są ze sobą ściśle powiązane. Choć główna oś fabularna skupia się na nowym wyzwaniu Riley, liczne nawiązania do przeszłości są kluczowe dla odbioru całości. Samodzielne czytanie tej książki może skutkować poczuciem zagubienia w niuansach fabularnych.

Jaki klimat dominuje w tej powieści obyczajowej?

Książka utrzymana jest w lekkim, wakacyjnym tonie z wyraźnym akcentem na humor i romantyczną relację. Historia Riley to klasyczna opowieść typu coming-of-age, która w optymistyczny sposób traktuje o poszukiwaniu własnej tożsamości po szkole średniej. Czytelnicy znajdą tu motywy letniego targu, rzemiosła artystycznego i urokliwych scenerii, które budują bardzo ciepłą atmosferę. To idealna propozycja na niezobowiązującą lekturę podczas urlopu lub letniego odpoczynku.

Czy wątek rękodzieła i wytwarzania mydła jest istotnym elementem fabuły?

Motyw rzemiosła stanowi główny napęd akcji i jest źródłem wielu komicznych sytuacji w życiu bohaterki. Riley angażuje się w naukę produkcji mydła, aby zaimponować chłopakowi, co staje się kluczowym elementem jej codzienności i rozwoju osobistego. Czytelnik poznaje kulisy wystawiania się na letnich targach oraz realne trudności związane z opanowaniem nowej umiejętności manualnej. Ten aspekt nadaje opowieści unikalnego charakteru i odróżnia ją od standardowych romansów młodzieżowych.

Dla kogo ta książka może okazać się zbyt lekka lub nieodpowiednia?

Powieść jest skierowana do młodszych czytelników i może nie usatysfakcjonować osób poszukujących mrocznych thrillerów lub skomplikowanych dramatów. Skupienie na dylematach po maturze i problemach sercowych sprawia, że dojrzały odbiorca może uznać fabułę za zbyt przewidywalną. Brak tu drastycznych zwrotów akcji czy ciężkiej tematyki społecznej, co jest świadomym zabiegiem autorki celującej w literaturę feel-good. Osoby oczekujące głębokiej analizy psychologicznej powinny zdecydować się na inny tytuł.

Czego można spodziewać się po stylu pisania Shari L. Tapscott?

Autorka posługuje się prostym i dynamicznym językiem, który sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Dialogi są naturalne i pełne energii, co doskonale oddaje charakter głównej bohaterki, byłej cheerleaderki. Tapscott unika przydługich opisów, koncentrując się na interakcjach międzyludzkich i budowaniu pozytywnego przekazu w każdej scenie. Jej styl charakteryzuje się dużą dawką optymizmu oraz lekkością w prowadzeniu narracji o dorastaniu.

Szczegóły
  • Tytuł: Odrobina blasku. Bling. Tom 2
  • Autor: Shari L Tapscott
  • Wydawnictwo Young
  • Seria Bling
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 272
  • Format: 135 x 205 mm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366134034
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Shine and Shimmer
  • Tłumacz: Świerczyńska Edyta
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366134034
  • EAN: 9788366134034
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta: Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus spółka komandytowa, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok, Polska, handlowy@wydawnictwokobiece.pl, tel. 535556515
Recenzje książki Odrobina blasku. Bling. Tom 2 (13)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna F. w dniu 2019-06-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    6 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

    Super książka. Bardzo wciągająca. Polecam wszystkim jak najbardziej.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Aniela A. w dniu 2020-05-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka w której zdecydowanie można się zakochać, jest to kontynuacja odrobina blasku czyli pierwszy tom, widać że autorka miała pomysł że kolejne tomy tej serii będą jak by z pokolenia na pokolenie, drugi tom opisuje opowieść miłosną Riley czyli przyjaciółka Lauren która była główną bohaterką tomu pierwszego, tom drugi przejmuje Riley. Książka jest wciągająca, szybko ją się czyta nie mogłam przestać jej czytać inaczej bym nie jadła i nie piła. Serdecznie polecam całym sercem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Dagmara S. w dniu 2018-11-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

    Cudowna książka, lekko się czyta, uśmiech sam maluje się na ustach w niektórych ( słodkich) momentach. Co chwilę łapałam się na tym, że zazdrościłam głównej bohaterce tych motyli w brzuszku.

    Polecam z całego serca wszystkim czytelnikom :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Hanna W. w dniu 2022-01-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

    Jeśli macie tyle na głowie, że pęka Wam ona wzdłuż i wrzesz, warto sięgnąć w takich chwilach po lekką odprężającą książkę, którą jest np. Odrobina blasku!

    Powieść ta jest naprawdę przyjemną młodzieżówką jak i odskocznią od naszego świata, przy której mogłam naprawdę odpocząć. Nie było potrzeby, bym musiała jakoś bardzo wytężyć umysł, bo autorka bardzo płynnie i „zwiewnie” piszę, co daje nam czytelnikom pomoc w rozprężeniu się. Nie ma tutaj również historii, która jest np. od deski do deski i ani w jedną stronę dalej, a prostą, łatwą w odbiorze historią głównej bohaterki.

    Ostatnio miałam bardzo mało czasu na czytanie i niestety na jakiś czas musiałam odłożyć tę książkę na bok, jednak historia zapadła mi w pamięć, dzięki czemu nie musiałam czytać od początku.

    Z autorką miałam przyjemność spotkać się już wcześniej, a mianowicie w pierwszym tomie i przyznam szczerze, że obie te pozycje były na bardzo podobnym poziomie, jednak pierwsza część lekko wysuwa się na prowadzenie. Oczywiście nie mam żalu do autorki co do tego tomu, bo dzięki tej książce mogłam chwilę odpocząć i wraz z bohaterami robić niesamowite rzeczy, a wręcz przeciwnie! Na mojej półce czeka na mnie trzeci tom z tej serii i jestem naprawdę ciekawa, czy będzie lepszy niż te dwie historię, którymi jestem zachwycona!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina D. w dniu 2018-10-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    6 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

    Może pamiętacie, jak nie tak dawno pisałam recenzję „Odrobiny brokatu”? Dzisiaj przychodzę do Was z postem dotyczącym drugiej części tejże książki - „Odrobina blasku”. Pierwszy mi się spodobał, była to taka zwyczajna, leciutka młodzieżówka, więc automatycznie byłam bardzo ciekawa następnego i.. nie zawiodłam się! ;)

    W „Odrobinie brokatu” była mowa o Lauren i Harrisonie, natomiast tutaj autorka opisuje nam historię przyjaciółki Lauren - Riley i Linusa. Riley na wakacje po skończeniu liceum postanawia wyjechać do ciotki, tak po prostu, żeby pozbierać myśli, odpocząć. Ale żeby nie było zbyt nudnie, los stawia na jej drodze pewnego przystojnego, młodego chłopaka... a właściwie to nawet dwóch! Zeke i Linus stanowią swoje totalne przeciwieństwa, ten pierwszy to typ bad boy'a, a drugi to taki grzeczny przyjaciel z sąsiedztwa. Jeden z nich wpada Riley w oko, ale dziewczyna ucieka się do kłamstwa, by mu zaimponować i nagle staje się mistrzynią wyrobu... (czegoś. HA! ;P). Ale czy czasem nie warto zamiast patrzeć hen przed siebie, na rzeczy trudno osiągalne, spojrzeć obok siebie? Bo może to, czego szukamy wcale nie znajduje się tak daleko, jak myślimy.

    Pewnie już myślicie, że w tej książce pojawia się trójkąt miłosny i nie będę was wyprowadzać z błędu, bo tak właśnie jest – występuje tutaj ten przez mało kogo lubiany motyw. Ja też za nim nie przepadam, ale to już chyba dobrze wiecie. Nieco się wystraszyłam, kiedy najpierw pojawił się jeden chłopak, a potem drugi, tak sobie myślę „cholerka, tylko nie to”, ale no nic, czytam dalej. I wiecie co... nie było tak źle! Trzeba przyznać, że autorka całkiem ciekawie poprowadziła ten watek i można dodać, że dość sprytnie. Tak naprawdę to sami nie wiemy, którego chłopaka wybierze Riley, i czy w ogóle z którymś będzie. Jest to ujęte w nieco inny sposób, bo zazwyczaj w trójkątach jest tak, że dwóch facetów kocha te samą dziewczynę, albo dziewczyna jest rozdarta, bo kocha obydwóch... a tutaj Riley sama nie wie, że w takim układzie się znalazła, bo nie jest do końca pewna swoich uczuć i kurcze już się zamykam, bo powiem o dwa słowa za dużo.

    Przejdźmy do bohaterów. Sama Riley bardzo przypadła mi do gustu, ot taka zwyczajna, nieco pogubiona nastolatka, która niedawno ukończyła szkołę. Może nieco za bardzo pragnie komuś zaimponować, ale bądźmy szczere... której z nas się to nie zdarzyło? Bardziej lub mniej świadomie, ale chyba każdej dziewczynie częściej, bądź rzadziej się to przytrafiło. Natomiast jeśli chodzi o chłopaków, to tak... o dziwo zdecydowanie bardziej polubiłam Linusa, był z niego taki prawdziwy przyjaciel, pomocny i nie obrażający się co chwilę... Z kolei Zeke... nie, nie polubiłam go. Nie wiem, po części może dlatego, że autorka potraktowała go, moim zdaniem, nieco po macoszemu, nie wiemy o nim tak dużo, jak o Linusie, wręcz informacji na jego temat była bardzo mało, ale też to, co wiadomo nie powala. Niby bad boy, twardziel itd. ale kiedy przyjdzie co do czego, to woli się nad sobą rozczulać, niż po męsku wziąć sprawy w swoje ręce.

    „Odrobina blasku” nie jest jakąś odkrywczą książką, która pokazuje coś nowego, ale jednocześnie jest jedną z tych nieco mądrzejszych młodzieżówek. Mnie się spodobała i wierzcie, naprawdę miło spędziłam przy niej czas. Bo Shari L. Tapscott na dodatek ma leciutki styl, który porywa w jeden moment i szybko przenosi w świat Riley i reszty. Nawet o dziwo nie przeszkadzał mi wcześniej wspomniany wątek trójkąta miłosnego... a to już coś ;)

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula