- MEN: 952/4/2020
- Wydawnictwo WSiP
- Seria Oblicza Epok
- Rok wydania: 2020
- Oprawa: Miękka
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788302189739
- Język: polski
- Podtytuł: Liceum Technikum Szkoła ponadpodstawowa
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788302189739
Druga część podręcznika do języka polskiego "Oblicza epok" dla uczniów II klasy liceum i technikum. Obejmuje ON dwa działy odpowiadające epokom historyczno-literackim: romantyzm (część dotycząca twórczości Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Norwida) oraz pozytywizm.
"Oblicza epok" to podręcznik, który łączy wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi. Każdą lekcję rozpoczynają komentarze i wyjaśnienia ważnych pojęć, a zadania pod tekstami uczą wnikliwej interpretacji utworów, uwrażliwiają na zawarte w tekstach wartości, pozwalają na rozwój umiejętności retorycznych uczniów, takich jak uzasadnianie opinii, argumentowanie, oraz ułatwiają integrację treści.
Teksty z epoki zestawione są ze współczesnymi kontekstami, w tym z kultury popularnej. Zróżnicowanie środków wyrazu (muzyka, film, teatr, street art i inne) i podobieństwo motywów pokazuje uczniom aktualność tematyki z dawnej literatury.
Elementy graficzne, takie jak schematy czy diagramy, ułatwiają zapamiętywanie informacji, infografiki w atrakcyjny wizualnie sposób przybliżają wybrane zagadnienia, osie czasu pozwalają na wizualizację czasu powstania dzieła, ramki "Wiedzieć więcej" zawierają ciekawostki rozszerzające zawarte informacje, a ramki "O twórcy" przedstawiają dodatkowe informacje biograficzne o autorze dzieła.
Podręcznik zawiera też miniprzewodniki, które systematyzują wiedzę oraz bloki powtórzeniowe. Każdy z nich zawiera schemat przedstawiający najbardziej istotne informacje o utworach z epoki, przypomnienie najważniejszych pojęć oraz zadania otwarte i zamknięte, które sprawdzają, w jakim stopniu uczeń opanował materiał.
Autorzy podręcznika "Oblicza epok" - Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski i Dariusz Chemperek - zadbali nie tylko o to, aby przedstawić uczniom najważniejsze zagadnienia z każdej epoki historyczno-literackiej, ale również o to, aby zaciekawić ich tematem i zachęcić do samodzielnego zgłębiania wiedzy.
Recenzje
-
Super RecenzentOcena: 5/5Dodana przez Marta G. w dniu 2022-08-19Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąProwadząc zajęcia dodatkowe dla uczniów technikum z języka polskiego, stosuje jako pomoc dydaktyczną rewelacyjnie zredagowaną książkę "Oblicza epok 2.2 Język polski. Podręcznik. Klasa 2." Jest to niezwykle wartościowa publikacja, dzięki której moi uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę. Książka pomaga im również odpowiednio przygotować się do egzaminu maturalnego. Opisy literackie, poprane formy budowania zdań, odmiany czasowników oraz inne potrzebne materiały, zebrano w jednym podręczniku. Szczerze polecam.
-
Super RecenzentOcena: 4/5Dodana przez Jerzy K. w dniu 2022-08-19Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąPodręcznik stanowi świetne przygotowanie ucznia do egzaminu maturalnego! Autorzy zamieścili w nim wszystko, co obejmuje podstawa programowa oraz to, co młoda osoba musi wiedzieć, aby osiągnąć wymarzony wynik. Epoki zostały przedstawione w taki sposób, aby młodzież była w stanie zinterpretować tekst w oparciu o jego tło historyczne i kulturowe. Wiedza dawkowana jest w taki sposób, aby uczeń nie poczuł się znudzony lub przytłoczony przedmiotem. Seria ''Oblicza epok'' od pierwszej klasy skutecznie wspiera przyszłych maturzystów.
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Blogerski Ś. w dniu 2021-09-14Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąNa rozszerzonej maturze z polskiego moi uczniowie zmierzą się z esejem lub interpretacją wiersza. To trudna rzecz, co widzę co roku, oceniając matury z całej Polski. Uważam, że ten podręcznik dobrze przygotowuje moich uczniów do tego zadania. Zadania do tekstów zostały przygotowane tak, by kształcić w nich umiejętności analityczne i interpretacyjne wymagane na maturze. Bardzo podoba mi się też powiązanie starszych dzieł ze współczesną kulturą. Na maturze warto się do tego odnosić, a wielu uczniów o tym zapomina, niepotrzebnie tracąc punkty. Po wynikach maturalnych swoich uczniów widzę, że przygotowanie z tym i powiązanymi podręcznikami się opłaca.