Seria Oblicza Epok

Czytanie klasyków literatury jest dla uczniów przeważnie nudne. Dlatego wydawnictwa wymyślają coraz to bardziej nowoczesne i ciekawe podręczniki, by zainteresować młodzież nauką naszego ojczystego języka. Nie inaczej postąpiło wydawnictwo WSiP, tworząc serię podręczników do języka polskiego "Oblicza epok".

Seria “Oblicza epok” WSiP – nowoczesna nauka języka polskiego

Seria podręczników “Oblicza epok” została dostosowana do najnowszej podstawy programowej. Jest ona wykorzystywana do nauki języka polskiego zarówno w liceum, jak i w technikum. Przygotowują one do matury w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Ponadto autorzy zadbali o pokazanie uczniom, że zdobywana przez nich wiedza jest przydatna w dzisiejszym świecie. Zawarli więc w serii "Oblicza epok" przeróżne odniesienia społeczne, kulturowe i polityczne. Co więcej, klasyczne teksty z różnych epok są zestawiane ze współczesnymi, by pokazać, że pewne motywy są nadal aktualne. 

Podręczniki “Oblicza epok” dla klas 1-4 liceum i technikum

Poszczególne podręczniki “Oblicza epok” WSiP omawiają lektury obowiązkowe oraz dodatkowe. Są one uporządkowane chronologicznie, zawierają omówienie najważniejszych zagadnień oraz bloki powtórzeniowe, dzięki którym uczniowie przygotują się do sprawdzianów i matury. Zadania zawarte w podręcznikach odpowiadają tym, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości.

Klasa 1

Podręczniki do nauki języka polskiego dla klasy 1 to:

Omawiają one kolejno epoki: starożytności, średniowiecza, renesansu, baroku oraz oświecenia. 

Klasa 2

Podręczniki “Oblicza Epok” WSiP dla klasy 2. to:

Z tych części książek uczniowie zdobędą informacje na temat romantyzmu oraz pozytywizmu. 

Klasa 3

W 3. klasie uczniowie korzystają z kolejnych 2 części podręcznika Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych:

Na języku polskim tym razem uczniowie przyswoją wiedzę o epokach Młodej Polski, dwudziestolecia między wojennego oraz literaturę wojny i okupacji.

Klasa 4

Podręczniki do języka polskiego poziom podstawowy i rozszerzony dla klasy czwartej nie składają się z 2 części tak, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Tym razem na uczniów czeka tylko jedna książka: “Oblicza epok 4”. Na lekcjach będą omawiane teksty PRL oraz współczesne wraz z nawiązywaniem do treści z poprzednich epok. 

“Oblicza epok” – język polski i kultura polska bez tajemnic

Język polski może być bardzo ciekawy! Wydawnictwo WSiP to udowadnia. Autorzy stworzyli książki, które są pełne infografik, ilustracji, obrazów oraz notatek podanych w przyjaznej dla uczniów formie. Dzięki temu uczą się oni szybciej i efektywniej, a lekcje polskiego stają się przyjemniejsze i pełne dyskusji. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie podręczniki z tej serii.