Niewidzialny człowiek

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
200
Rok wydania
2020
Inne wersje (6)
Książka, op. miękka
za 18,74 zł
eBook, mobi, epub
od 7,72 zł
Audiobooki mp3
za 25,12 zł
Nasza cena: 23,14 zł 35,00 zł Taniej o: 34%

Chociaż zwariować może każdy, to zaskakująco często zdarza się to naukowcom. Bohaterowi dzieła Wellsa marzą się sława i pieniądze ponad własne zdrowie. Co się stanie, gdy to pragnienie zaprowadzi go na ścieżkę zbrodni?

"Niewidzialny człowiek" to opowieść o pewnym nieznajomym, który przybywa do wiejskiej gospody. Nosi na głowie pilśniowy kapelusz, a ciało jest okryte tak szczelnie, że nie widać ani kawałka skóry, nawet twarzy. Mężczyzna pragnie wynająć ciepły pokój, w którym spokojnie będzie mógł przeprowadzać swoje badania. Prosi, by mu w nich nie przeszkadzano, a o wszelkich sprawach odpowiednio wcześniej uprzedzać. Z jego pokoju każdego dnia wydobywają się niezrozumiałe, niepokojące dźwięki. Intrygują one gosposię, która postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o nieznajomym.

Szybko wychodzi na jaw, że jej gość jest szalonym naukowcem, któremu udało się znaleźć sposób na niewidzialność. Wiedzę tę wypróbował na sobie, dlatego też jego ciała nie da się dostrzec gołym okiem. Sam fakt przeprowadzenia udanego eksperymentu mu jednak nie wystarcza. Mężczyzna pragnie sławy i pieniędzy. Żeby je zdobyć, nie zawaha się przed niczym. Nawet jeśli w grę wchodzi zabójstwo.

Książka Herberta Georga Wellsa to absolutna klasyka nowoczesnej fantastyki, stanowi ona inspirację również dla współczesnych młodych twórców. To historia cały czas trzymająca w napięciu, nieraz potrafi sprawić, że włos jeży się na głowie. Sprawdza się również jako przykład powieści uniwersalnej, z której można odnaleźć więcej treści po każdym kolejnym przeczytaniu.

Herbert George Wells to brytyjski pisarz i biolog, który żył w latach 1866-1946. Tworzył powieści, opowiadania, komentarza dotyczące społeczeństwa, biografie i satyry. Był ON jednym z pionierów gatunku science-fiction. Poza "Niewidzialnym człowiekiem" jest autorem takich klasyków jak "Wojna światów", "Wyspa doktora Moreau" i "Wojna w przestworzu". Jego powieści wywarły duży wpływ na przemiany polityczne po I wojnie światowej w Anglii.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chociaż jest to raczej krótka lektura do przeczytania w jeden wieczór, to ma sporo do zaoferowania. Ma niesamowity klimat i porusza tematy ponadczasowe – zwłaszcza jak ktoś jest tego typu czytelnikiem, który lubi dogłębnie analizować czytane historie i spoglądać na nie z różnych punktów widzenia. Dostrzegać drugie dno. No i muszę również wspomnieć o tym, że to wydanie jest po prostu cudowne - ta okładka idealnie odzwierciedla atmosferę powieści.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciekawa historie naukowca, który odkrył jak stać się niewidzialnym. Wypróbował to na sobie i wtedy zaczęła się jego przygoda.

  Na początku trochę nuda, lecz potem zostaje to nadrobione. Główny bohater jest bardzo tajemniczym acz ciekawym człowiekiem. Z chęcią poznawałam jego historię.

  Fajna, mroczna opowieść. Polecam, tylko uprzedzam początek trzeba przeżyć;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Łatwiej jest nie wierzyć w Niewidzialnego Człowieka, niż wierzyć w niego choćby na podstawie niezbitych dowodów."

  Uwielbiam zanurzać się w klasyce fantastyki, powracać do dzieł, które mocno odcisnęły się w literaturze, wyobraźni czytelników i oczywiście popkulturze. Mam wrażenie, że dzięki takim przygodom nie tylko przenoszę się w czasie, do minionych epok, bogatej historii i społecznych realiów, ale również mam okazję dotrzeć do wyjątkowo interesujących obrazów ludzkiej mentalności, która ewoluuje z każdym stuleciem, a jednocześnie broni zasadniczego trzonu status quo. Dobrze bawiłam się podczas spotkania z książką, sympatycznie wypełniła wieczór, podsunęła ciekawy materiał do rozmyślań, a szczypta humoru nadała przyciągającego kolorytu.

  "Niewidzialny człowiek" idealnie komponuje się w poznawanie tego, co minęło i tego, co wciąż jest aktualne. Książka napisana sto dwadzieścia trzy lata temu nadal potrafi zafundować odbiorcy niecierpliwe poznawanie. Obserwujemy jak coś, co miało stać się łatwym sposobem na życie przemienia się w zapowiedź jego końca. Wygórowane ambicje i pragnienie zysku, wsparte determinacją odkrywania, prowadzą ku złym wyborom i decyzjom. Szalony pomysł uczynienia ciała niewidzialnym ściąga na badacza mnóstwo kłopotów. Gdziekolwiek się nie pojawia, tam wzbudza popłoch i strach. Ludzie nie potrafią objąć rozumem upiornego widoku i dają okrutne oznaki odrzucenia. Ale i sam naukowiec staje się coraz bardziej zgorzkniały i mściwy.

  Powieść małych rozmiarów, szybko się wkręcamy, dynamicznie mkniemy po stronach. Narracja swobodnie niesie, natychmiast odnajdujemy się w sferze językowej, wczuwamy w pulsujący rytm krótkich rozdziałów i specyficzny klimat tajemniczości. Towarzysząc głównemu bohaterowi w ciekawych perypetiach, widzimy jak zmienia się jego postrzeganie świata i ludzi. Z jednej strony sympatyzujemy z nim, z drugiej zastanawiamy się nad kondycją jego umysłu i osobowości. Pojawiają się różnorodne refleksje i przemyślenia, analogie do ograniczeń ludzkich charakterów, nawiązania do pragnienia swoistego ukrycia się wśród tłumu. Mieszane odczucia wobec kluczowej postaci w dużym stopniu uwarunkowane są własnymi doświadczeniami czytelnika, perspektywą spojrzenia na zagadnienia potrzeby bycia niezauważalnym i bezimiennym. Rok temu odświeżyłam znajomość z "Wojną światów" Wellsa, teraz "Niewidzialny Człowiek", i już wypatruję kolejnej.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Herberta George’a Wellsa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Uważany za prekursora nowoczesnej fantastyki autor swoimi dziełami od lat stanowi inspirację dla wielu twórców. W marcu wydawnictwo Zysk i S-ka wznowiło jedną z jego najpopularniejszych książek – ,,Niewidzialnego człowieka” i przyznam szczerze, że nie mogłam się oprzeć, by nie skorzystać z okazji, by ją sobie odświeżyć.

  Nasza przygoda zaczyna się pewnego zimowego dnia, gdy do gospody ,,Pod Dyliżansem” przybywa nowy gość, który już od progu stanowi niemałą sensację, w położonym na uboczu miasteczku. Opatulony od stóp po czubek nosa, z obandażowaną głową i okularami zasłaniającymi niemal całą twarz przedstawia się jako naukowiec, który pragnie w spokoju kontynuować swoje badania. Szybko jednak okazuje się, że nie dość, że mocno ekscentryczny, to jeszcze przybysz obdarzony jest wybuchowym i mocno nieprzyjemnym charakterem. A jego obecność staje się dla mieszkańców coraz większym problemem. W końcu jednak na jaw wychodzi tajemnica natury jego eksperymentów i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty.

  ,,Niewidzialny człowiek” to historia mężczyzny którego pasja do nauki i eksperymenty doprowadzają niemalże do granicy obłędu, w którym to wszelkie normy tracą znaczenie, a potrzeba zaspokajania własnych potrzeb, chęć zdobycia władzy i sławy sprawiają, że człowiek dopuszcza się czynów niewybaczalnych. Przez wynalezienie formuły umożliwiającej stanie się niewidzialnym, nasz bohater nie waha się przed niczym. Czując się bezpieczny poza zasięgiem ludzkich spojrzeń, nie waha się kraść czy nawet zabijać, a wszystko to, jak sobie tłumaczy, w imię nauki i większego dobra.

  Wells serwuje czytelnikowi klasyczną opowieść, w której mamy jasny podział na dobro i zło, a wszystko to oprawione klimatem tajemnicy związanej ze wzbudzającymi grozę w prostych ludziach eksperymentami. Jeżeli do tego dodamy fenomenalny styl pisarza – z pozoru prosty, ale sprawiający, że każdą stroną coraz bardziej czujemy się zaintrygowani historią, otrzymamy książkę, do której będziemy wracać z prawdziwą przyjemnością.

  Nowe wydanie prezentuje się bardzo ładnie, klimatyczna okładka, twarda oprawa to rzeczy, które z pewnością doceni wielu czytelników.

  ,,Niewidzialny człowiek” to według mnie książka po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Mimo lat jej tematyka nadal jest aktualna i stanowi ona bardzo dobrą lekturę. Autor zaś świetnie przedstawia różne oblicza ludzkiej natury – nie zawsze tej dobrej i prawej, ale być może nie raz bardziej prawdziwej niż chcielibyśmy to przyznać.

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Klasyka.

  „Niewidzialny człowiek”
  to klasyczna już powieść Wellsa o nauce, o szaleństwie, o żądzy posiadania oraz o opłakanych w skutkach efektach eksperymentalnych doświadczeń naukowych. Wszystkie te elementy skupiają się jak w soczewce w historii człowieka, którego… nie widać. I który napędzi wszystkim niezłego stracha.

  Akcja książki rozgrywa się w XIX-wiecznej Anglii. Pewnego deszczowego wieczoru do drzwi prowincjonalnej gospody puka tajemniczy jegomość. Jego wygląd co najmniej intryguje: szczelnie zapięty płaszcz, kapelusz, okulary… Do tego bandaże na twarzy… Gość na dokładkę nie pozwala zabrać sobie ubrania do wysuszenia, izoluje się od otoczenia, reaguje wielką złością na zakłócanie mu spokoju – znaków zapytania jedynie więc przybywa. No ale gość płaci za pobyt, i to płaci dosyć hojnie, a zatem pytania mogą poczekać.

  W końcu jednak w sakiewce lokatora zaczyna widać dno. W lokalnej parafii w tym samym czasie dokonano włamania na tle rabunkowym – czy jedno z drugim ma jakiś związek? Mieszkańcy wioski postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Tajemniczy gość zostaje w efekcie zdemaskowany, jednak udaje mu się uciec. Na odchodnym odgraża się swoim prześladowcom… Jak zakończy się ta historia?

  Wells bardzo udanie wykreował tło fabularne opowieści – wiktoriańska Anglia, a właściwie wiktoriańska prowincja, ożywają na naszych oczach. To mocny punkt tej historii. Esencja fabularna z kolei… jest troszkę naiwna ;) Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o książce, której premiera miała miejsce w 1897 roku. Przepaść 123 lat jest według mnie dostatecznym usprawiedliwieniem dla wyzierającej z kolejnych stron naiwności i poruszania się po omacku po tematach naukowych. Są to jednak mankamenty jak najbardziej do wybaczenia, a sama historia niewidzialnego człowieka jest lekturą obowiązkową dla każdego wielbiciela literatury. Bez tego typu XIX-wiecznej klasyki nie narodziłaby się współczesna fantastyka i science-fiction. Warto mieć to na uwadze.

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Człowiek, który był Czwartkiem 4/5 Nasza cena:
26,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który był Czwartkiem

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do...
Człowiek z Wysokiego Zamku 5/5 Nasza cena:
31,14 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek z Wysokiego Zamku

Apokaliptyczna wizja ginącej z głodu Ameryki. Powieść wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo, najczęściej tłumaczona książka Philipa K. Dicka, którą napisał, radząc się... I-cing, Księgi Przemian. "Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, granicom i państwom, opisują bataliści; zagrywkami...
Malowany człowiek. Księga 2 5/5 Nasza cena:
32,13 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malowany człowiek. Księga 2

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów? Arlen, Leesha i Rojer wierzą, że tak. I nie tylko oni, choć jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą...
Człowiek, który spadł na ziemię 4/5 Nasza cena:
26,10 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który spadł na ziemię

Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się...
Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca 5/5 Nasza cena:
36,90 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca

Ray Bradbury, jeden z najpopularniejszych dwudziestowiecznych pisarzy amerykańskich, zachwycał pokolenia czytelników nastrojowymi opowieściami science fiction, fantasy i grozy. W tym niezwykłym zbiorze zebrano trzy najpopularniejsze książki tego autora. "Kroniki marsjańskie", "Człowiek...
Czarne kamienie. Tom 6. Niewidzialny pierścień 0/5 Nasza cena:
16,99 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne kamienie. Tom 6. Niewidzialny pierścień

Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii....
Człowiek z sąsiedztwa 5/5 Nasza cena:
35,88 zł 39,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek z sąsiedztwa

Tibor Tarent, fotograf-freelancer, wraca do Anglii z Anatolii, gdzie jego żonę zabiły rebelianckie bojówki. Islamska Republika Wielkiej Brytanii dochodzi jeszcze do siebie po dziwnym i przerażającym ataku terrorystycznym, podczas którego w jednej chwili zanihilował wielki, trójkątny obszar...
Alastors Człowiek zza Słońca 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alastors Człowiek zza Słońca

Według legend każde pokolenie w krainie zwanej Alasterią ma swojego alastora. Człowieka, który wychodzi przed szereg i ma przeznaczone by zmienić świat. Aran jest jednym z nich, chociaż nigdy się o to nie prosił. Nie chce być bohaterem, pragnie tylko wrócić do domu. Jest obcy, ale nie tylko...
Czarne kamienie. Tom 6. Niewidzialny pierścień 0/5 Nasza cena:
20,95 zł 41,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne kamienie. Tom 6. Niewidzialny pierścień

Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula