Niewidzialny człowiek

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
200
Rok wydania
2020
Inne wersje (7)
Książka, op. miękka
za 18,74 zł
eBook, mobi, epub
od 8,49 zł
Audiobooki mp3
od 8,49 zł
Nasza cena: 22,75 zł 35,00 zł Taniej o: 35%

Chociaż zwariować może każdy, to zaskakująco często zdarza się to naukowcom. Bohaterowi dzieła Wellsa marzą się sława i pieniądze ponad własne zdrowie. Co się stanie, gdy to pragnienie zaprowadzi go na ścieżkę zbrodni?

"Niewidzialny człowiek" to opowieść o pewnym nieznajomym, który przybywa do wiejskiej gospody. Nosi na głowie pilśniowy kapelusz, a ciało jest okryte tak szczelnie, że nie widać ani kawałka skóry, nawet twarzy. Mężczyzna pragnie wynająć ciepły pokój, w którym spokojnie będzie mógł przeprowadzać swoje badania. Prosi, by mu w nich nie przeszkadzano, a o wszelkich sprawach odpowiednio wcześniej uprzedzać. Z jego pokoju każdego dnia wydobywają się niezrozumiałe, niepokojące dźwięki. Intrygują one gosposię, która postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o nieznajomym.

Szybko wychodzi na jaw, że jej gość jest szalonym naukowcem, któremu udało się znaleźć sposób na niewidzialność. Wiedzę tę wypróbował na sobie, dlatego też jego ciała nie da się dostrzec gołym okiem. Sam fakt przeprowadzenia udanego eksperymentu mu jednak nie wystarcza. Mężczyzna pragnie sławy i pieniędzy. Żeby je zdobyć, nie zawaha się przed niczym. Nawet jeśli w grę wchodzi zabójstwo.

Książka Herberta Georga Wellsa to absolutna klasyka nowoczesnej fantastyki, stanowi ona inspirację również dla współczesnych młodych twórców. To historia cały czas trzymająca w napięciu, nieraz potrafi sprawić, że włos jeży się na głowie. Sprawdza się również jako przykład powieści uniwersalnej, z której można odnaleźć więcej treści po każdym kolejnym przeczytaniu.

Herbert George Wells to brytyjski pisarz i biolog, który żył w latach 1866-1946. Tworzył powieści, opowiadania, komentarza dotyczące społeczeństwa, biografie i satyry. Był ON jednym z pionierów gatunku science-fiction. Poza "Niewidzialnym człowiekiem" jest autorem takich klasyków jak "Wojna światów", "Wyspa doktora Moreau" i "Wojna w przestworzu". Jego powieści wywarły duży wpływ na przemiany polityczne po I wojnie światowej w Anglii.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciekawa historie naukowca, który odkrył jak stać się niewidzialnym. Wypróbował to na sobie i wtedy zaczęła się jego przygoda.

  Na początku trochę nuda, lecz potem zostaje to nadrobione. Główny bohater jest bardzo tajemniczym acz ciekawym człowiekiem. Z chęcią poznawałam jego historię.

  Fajna, mroczna opowieść. Polecam, tylko uprzedzam początek trzeba przeżyć;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Klasyka.

  „Niewidzialny człowiek”
  to klasyczna już powieść Wellsa o nauce, o szaleństwie, o żądzy posiadania oraz o opłakanych w skutkach efektach eksperymentalnych doświadczeń naukowych. Wszystkie te elementy skupiają się jak w soczewce w historii człowieka, którego… nie widać. I który napędzi wszystkim niezłego stracha.

  Akcja książki rozgrywa się w XIX-wiecznej Anglii. Pewnego deszczowego wieczoru do drzwi prowincjonalnej gospody puka tajemniczy jegomość. Jego wygląd co najmniej intryguje: szczelnie zapięty płaszcz, kapelusz, okulary… Do tego bandaże na twarzy… Gość na dokładkę nie pozwala zabrać sobie ubrania do wysuszenia, izoluje się od otoczenia, reaguje wielką złością na zakłócanie mu spokoju – znaków zapytania jedynie więc przybywa. No ale gość płaci za pobyt, i to płaci dosyć hojnie, a zatem pytania mogą poczekać.

  W końcu jednak w sakiewce lokatora zaczyna widać dno. W lokalnej parafii w tym samym czasie dokonano włamania na tle rabunkowym – czy jedno z drugim ma jakiś związek? Mieszkańcy wioski postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Tajemniczy gość zostaje w efekcie zdemaskowany, jednak udaje mu się uciec. Na odchodnym odgraża się swoim prześladowcom… Jak zakończy się ta historia?

  Wells bardzo udanie wykreował tło fabularne opowieści – wiktoriańska Anglia, a właściwie wiktoriańska prowincja, ożywają na naszych oczach. To mocny punkt tej historii. Esencja fabularna z kolei… jest troszkę naiwna ;) Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o książce, której premiera miała miejsce w 1897 roku. Przepaść 123 lat jest według mnie dostatecznym usprawiedliwieniem dla wyzierającej z kolejnych stron naiwności i poruszania się po omacku po tematach naukowych. Są to jednak mankamenty jak najbardziej do wybaczenia, a sama historia niewidzialnego człowieka jest lekturą obowiązkową dla każdego wielbiciela literatury. Bez tego typu XIX-wiecznej klasyki nie narodziłaby się współczesna fantastyka i science-fiction. Warto mieć to na uwadze.

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Łatwiej jest nie wierzyć w Niewidzialnego Człowieka, niż wierzyć w niego choćby na podstawie niezbitych dowodów."

  Uwielbiam zanurzać się w klasyce fantastyki, powracać do dzieł, które mocno odcisnęły się w literaturze, wyobraźni czytelników i oczywiście popkulturze. Mam wrażenie, że dzięki takim przygodom nie tylko przenoszę się w czasie, do minionych epok, bogatej historii i społecznych realiów, ale również mam okazję dotrzeć do wyjątkowo interesujących obrazów ludzkiej mentalności, która ewoluuje z każdym stuleciem, a jednocześnie broni zasadniczego trzonu status quo. Dobrze bawiłam się podczas spotkania z książką, sympatycznie wypełniła wieczór, podsunęła ciekawy materiał do rozmyślań, a szczypta humoru nadała przyciągającego kolorytu.

  "Niewidzialny człowiek" idealnie komponuje się w poznawanie tego, co minęło i tego, co wciąż jest aktualne. Książka napisana sto dwadzieścia trzy lata temu nadal potrafi zafundować odbiorcy niecierpliwe poznawanie. Obserwujemy jak coś, co miało stać się łatwym sposobem na życie przemienia się w zapowiedź jego końca. Wygórowane ambicje i pragnienie zysku, wsparte determinacją odkrywania, prowadzą ku złym wyborom i decyzjom. Szalony pomysł uczynienia ciała niewidzialnym ściąga na badacza mnóstwo kłopotów. Gdziekolwiek się nie pojawia, tam wzbudza popłoch i strach. Ludzie nie potrafią objąć rozumem upiornego widoku i dają okrutne oznaki odrzucenia. Ale i sam naukowiec staje się coraz bardziej zgorzkniały i mściwy.

  Powieść małych rozmiarów, szybko się wkręcamy, dynamicznie mkniemy po stronach. Narracja swobodnie niesie, natychmiast odnajdujemy się w sferze językowej, wczuwamy w pulsujący rytm krótkich rozdziałów i specyficzny klimat tajemniczości. Towarzysząc głównemu bohaterowi w ciekawych perypetiach, widzimy jak zmienia się jego postrzeganie świata i ludzi. Z jednej strony sympatyzujemy z nim, z drugiej zastanawiamy się nad kondycją jego umysłu i osobowości. Pojawiają się różnorodne refleksje i przemyślenia, analogie do ograniczeń ludzkich charakterów, nawiązania do pragnienia swoistego ukrycia się wśród tłumu. Mieszane odczucia wobec kluczowej postaci w dużym stopniu uwarunkowane są własnymi doświadczeniami czytelnika, perspektywą spojrzenia na zagadnienia potrzeby bycia niezauważalnym i bezimiennym. Rok temu odświeżyłam znajomość z "Wojną światów" Wellsa, teraz "Niewidzialny Człowiek", i już wypatruję kolejnej.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Herberta George’a Wellsa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Uważany za prekursora nowoczesnej fantastyki autor swoimi dziełami od lat stanowi inspirację dla wielu twórców. W marcu wydawnictwo Zysk i S-ka wznowiło jedną z jego najpopularniejszych książek – ,,Niewidzialnego człowieka” i przyznam szczerze, że nie mogłam się oprzeć, by nie skorzystać z okazji, by ją sobie odświeżyć.

  Nasza przygoda zaczyna się pewnego zimowego dnia, gdy do gospody ,,Pod Dyliżansem” przybywa nowy gość, który już od progu stanowi niemałą sensację, w położonym na uboczu miasteczku. Opatulony od stóp po czubek nosa, z obandażowaną głową i okularami zasłaniającymi niemal całą twarz przedstawia się jako naukowiec, który pragnie w spokoju kontynuować swoje badania. Szybko jednak okazuje się, że nie dość, że mocno ekscentryczny, to jeszcze przybysz obdarzony jest wybuchowym i mocno nieprzyjemnym charakterem. A jego obecność staje się dla mieszkańców coraz większym problemem. W końcu jednak na jaw wychodzi tajemnica natury jego eksperymentów i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty.

  ,,Niewidzialny człowiek” to historia mężczyzny którego pasja do nauki i eksperymenty doprowadzają niemalże do granicy obłędu, w którym to wszelkie normy tracą znaczenie, a potrzeba zaspokajania własnych potrzeb, chęć zdobycia władzy i sławy sprawiają, że człowiek dopuszcza się czynów niewybaczalnych. Przez wynalezienie formuły umożliwiającej stanie się niewidzialnym, nasz bohater nie waha się przed niczym. Czując się bezpieczny poza zasięgiem ludzkich spojrzeń, nie waha się kraść czy nawet zabijać, a wszystko to, jak sobie tłumaczy, w imię nauki i większego dobra.

  Wells serwuje czytelnikowi klasyczną opowieść, w której mamy jasny podział na dobro i zło, a wszystko to oprawione klimatem tajemnicy związanej ze wzbudzającymi grozę w prostych ludziach eksperymentami. Jeżeli do tego dodamy fenomenalny styl pisarza – z pozoru prosty, ale sprawiający, że każdą stroną coraz bardziej czujemy się zaintrygowani historią, otrzymamy książkę, do której będziemy wracać z prawdziwą przyjemnością.

  Nowe wydanie prezentuje się bardzo ładnie, klimatyczna okładka, twarda oprawa to rzeczy, które z pewnością doceni wielu czytelników.

  ,,Niewidzialny człowiek” to według mnie książka po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Mimo lat jej tematyka nadal jest aktualna i stanowi ona bardzo dobrą lekturę. Autor zaś świetnie przedstawia różne oblicza ludzkiej natury – nie zawsze tej dobrej i prawej, ale być może nie raz bardziej prawdziwej niż chcielibyśmy to przyznać.

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tajemniczy, samotny i... niebezpieczny"

  Herbert George Wells to jeden z największych guru science fiction starego pokolenia, klasyk nad klasyki i jeden z jego prekursorów. Nie trzeba go przedstawiać, ani fanom gatunku, ani innym czytelnikom, bo z pewnością każdy zetknął się z tym nazwiskiem przynajmniej raz. Wojna światów, Wehikuł czasu – to głośne tytułu książek i filmów, i nie sposób się nie natknąć, nawet jeśliby się chciało omijać szerokim łukiem. Ostatnimi czasy pojawił się wśród wydawców trend na ponowne wydawanie książek fantastyki autorów, których zaliczamy do klasyków. Zarówno tych, które już się u nas kiedyś pojawiły (częściej), jak i tych, które pojawić mają się po raz pierwszy na polskich półkach (to już rzadziej) - co mnie osobiście bardzo cieszy, bo do tej pory robiły to na ogół wydawnictwa Vesper, Solaris i C&T. Tym razem padło na mniej znaną u nas, chociaż już wcześniej wydaną, książkę "Niewidzialny człowiek" tegoż autora.

  Akcja dzieje się podczas śnieżycy w angielskim Iping, gdzie do lokalnej wiejskiej gospody przybywa tajemniczy mężczyzna, od początku budzący niemałe zainteresowanie. Jest ubrany od stóp do głów tak, żeby go nie było widać. Ma pilśniowy kapelusz z szerokim rondem, gruby płaszcz i długie rękawy, a do tego całą twarz całkowicie pokrytą bandażami. Pragnie jedynie wynająć pokój, bo jest zziębnięty i zmęczony, i prosi, żeby mu nie przeszkadzać. Ale zaintrygowana gospodyni chce wiedzieć kim jest, skąd przybywa i jaki ma cel, zwłaszcza że z pokoju gościa wydobywają się dziwne i niepokojąco głośne dźwięki. Szybko wychodzi na jaw, że nieznajomy jest naukowcem, który wynalazł sposób na niewidzialność i wypróbował go na sobie, żeby samemu być niewidzialnym dla ludzkiego oka. Jednakże z dnia na dzień bywa coraz bardziej porywczy, chciwy i niebezpieczny. Na tyle niebezpieczny, że nie zawaha się nawet zabić...

  "Niebezpieczny człowiek" to książka sprzed dwóch wieków, bo pojawiła się po raz pierwszy w 1897 roku. W dziejach literatury science fiction jest to okres, kiedy niewielu było pisarzy, którzy tworzyli tego typu książki, więc Wells jest jednym z tych nielicznych, o których mówi się prekursorzy, bo dopiero zaczynali zapoznawać ludzi z tym gatunkiem. Ponowne wydanie tej książki u nas wiąże się najpewniej z pojawieniem się kilka tygodni temu ekranizacji (nie pierwszej ogólnie) w reżyserii Leigha Wahnella. Ale na szczęście wydawnictwo nie poszło drogą innych wydawców, wykorzystując grafikę plakatów filmowych do umieszczenia na okładce książki, która notabene nie jest zbyt gruba, bo liczy sobie niespełna dwieście stron. Niby można powiedzieć, że przy takiej obszerności jest to mini powieść, ale tak naprawdę to trochę dłuższe opowiadanie do przeczytania w zaledwie kilka godzin.

  Opowiadanie te jest całkiem dobre, a sama książka jedną z najpopularniejszych w twórczości Wellsa. Dla współczesnego czytelnika motyw z niewidzialnością nie należy do zaskakujących i innowacyjnych, ale dla czytelników z czasów życia autora był to temat zdecydowanie rzadszy i nowszy. Jednakże postać i historia Griffina - jego charakterystyka (wszak jest albinosem), zachowanie, życie i sytuacja, w której się znalazł - mogą się podobać, bo od początku do końca autor nie bawi się w słowotok, tylko prowadzi ciągłą akcję, potęgując napięcie i systematycznie odkrywając tajemnicę niewidzialnego człowieka. Bohater ten jest dość intrygujący i mocno stroniący od ludzi, dlatego poznajemy go głównie za sprawą innych postaci. Ale jego zachowanie zmienia się wraz z postępem historii. Staje się coraz bardziej opryskliwy i chciwy, a do tego niebezpieczny. Akcja jest przy tym płynna, a historia dość ciekawa, więc szybko i przyjemnie się to czyta.

  Jakby nie patrzeć, książka, pomimo upływu ponad stu lat, za wiele się nie zestarzała, bo temat nietuzinkowych badań naukowych nad nowymi technologiami i wynalazkami jest ciągle aktualny, podobnie jak pożądania z nimi związane. Żądza władzy, popularności i pieniądza ogarnia ciągle wielu ludzi, którzy bardziej niż dla innych szukają korzyści przede wszystkim dla siebie, bez względu na to, że innym można wyrządzić krzywdę lub po prostu na nich żerować. Na szczęście tych ludzi, którzy po prostu chcą szerzyć naukę i rozwijać świat jest ciągle jeszcze więcej.

  "Niewidzialny człowiek" to kolejna pozycja z worka klasyków, która może się spodobać wielu czytelnikom, i to nie tylko fanom fantastyki. Z uwagi na rozmiar raczej na pewno nie wywoła nudy, a dostarczyć może chociaż trochę przyjemności podczas tych kilku godzin lektury.

  Recenzja z bloga: Świat Bibliofila.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Klasyka. Niewidzialny człowiek 0/5 Nasza cena:
18,74 zł 28,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klasyka. Niewidzialny człowiek

Do pewnej gospody w Anglii przychodzi człowiek z obandażowaną całą głową, z czerwonym nosem i w ciemnych okularach. Wynajmuje pokój bezterminowo. Właściciele gospody przypuszczają, że gość jest bardzo mocno poparzony, ten jednak nie odpowiada na próby poruszenia tego tematu. W swoim pokoju trzyma...
Niewidzialny człowiek w. angielska + słownik 0/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewidzialny człowiek w. angielska + słownik

H.G. Wells to mistrz w swoim fachu - jego dzieła z gatunku science-fiction wciąż budzą fascynację i zainteresowanie wśród fanów tego gatunku. Nie inaczej jest z Niewidzialnym człowiekiem. Książka ta opowiada o tajemniczym mężczyźnie, który pewnego dnia puka do drzwi gospody z obandażowaną głową i...
Człowiek, który był Czwartkiem 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który był Czwartkiem

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do...
Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca 5/5 Nasza cena:
36,90 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca

Ray Bradbury, jeden z najpopularniejszych dwudziestowiecznych pisarzy amerykańskich, zachwycał pokolenia czytelników nastrojowymi opowieściami science fiction, fantasy i grozy. W tym niezwykłym zbiorze zebrano trzy najpopularniejsze książki tego autora. "Kroniki marsjańskie", "Człowiek...
Malowany człowiek. Księga 1 5/5 Nasza cena:
29,03 zł 38,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malowany człowiek. Księga 1

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła...
Człowiek z Wysokiego Zamku 0/5 Nasza cena:
35,79 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek z Wysokiego Zamku

Powieść wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo, najczęściej tłumaczona książka Philipa K. Dicka, którą napisał, radząc się… I-cing, Księgi Przemian! Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, granicom i państwom, opisują bataliści zagrywkami polityków zajmują się stratedzy zmagania wodzów...
Malowany człowiek. Księga 2 5/5 Nasza cena:
26,35 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malowany człowiek. Księga 2

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową?Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów...Jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę. Co noc stają z nimi twarzą w twarz na ubitej ziemi - w...
Człowiek, który spadł na ziemię 4/5 Nasza cena:
21,18 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który spadł na ziemię

Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się...
Czarne kamienie. Tom 6. Niewidzialny pierścień 0/5 Nasza cena:
16,99 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne kamienie. Tom 6. Niewidzialny pierścień

"Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii....
Niewidzialny pierścień. Czarne kamienie. Tom 6 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewidzialny pierścień. Czarne kamienie. Tom 6

Kiedy Jaenelle Angelline zastanawiała się, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii....
Audiobook Człowiek z wysokiego zamku CD 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Człowiek z wysokiego zamku CD

Grzegorz Pawlak czyta jedną z najsłynniejszych powieści Dicka!!! Ponad 9 godzin nagrania! Powieść wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo, najczęściej tłumaczona książka Philipa K. Dicka, którą napisał, radząc się... I-cing, Księgi Przemian "Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, granicom i...
Przyjaciel człowieka 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciel człowieka

Oto nadciąga czterech jeźdźców, a każdy ma swoją historię. Wojna zacznie swoją opowieść od niemożliwego - oto doktor Skórzewski, uniewinniony decyzją samego Hitlera, dołącza do nazistowskiej ekspedycji naukowej. Zaraza szepnie Ci do ucha, jak pozostawiła po sobie tylko zgliszcza starego świata, na...
Wybrane bestsellery
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Wielka księga Kici Koci 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga Kici Koci

Zbiór najciekawszych przygód ulubienicy maluchów w jednym tomie! W tym wyjątkowym wydaniu czytelnicy znajdą znane i lubiane historie rezolutnej kotki, która każdego dnia poznając świat, przeżywa duże i małe przygody. W tomie znajdują się opowiadania: „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, „Kicia Kocia...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Mala M. 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M.

Świat Mali staje na głowie, kiedy dziewczyna zawiera bardzo bliską znajomość z niebieskookim bogiem seksu. Zadurzona, oszołomiona i zdezorientowana postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który w pół godziny dał jej więcej rozkoszy niż wszyscy jej dotychczasowi faceci razem wzięci. Jak na...
Sezonowe Alaantkowe BLW 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sezonowe Alaantkowe BLW

Nowa książka autorek najpopularniejszego polskiego bloga o rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dzieci! Sto świeżych jak sezonowe potrawy przepisów i jak zawsze sto procent pewności, że wszystko się uda! Joanna Anger i Anna Piszczek proponują tym razem przepisy dla całej rodziny powiązane z...
Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3

On powraca. I tym razem nie da jej odejść. Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane. Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca. Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy. Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć. Przez żal,...
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
26,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula