Niedźwiedź i słowik. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 1

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
446
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 25,32 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy. Mądrzy Rosjanie boją się go, gdyż zabiera zbłąkane dusze, szanują także duchy chroniące ich domostw przed złem.

Pewnego dnia owdowiały ojciec Wasi przywozi z Moskwy nową żonę, Annę. Fanatycznie nabożna macocha Wasi zakazuje rodzinie składać ofiary domowym duchom, chociaż Wasia obawia się, co wyniknie z takiej postawy. I rzeczywiście na wioskę zaczynają spadać kolejne nieszczęścia.

Jednak surowość macochy tylko się nasila. Anna z uporem wprowadza w wiosce swoje porządki, a zbuntowaną pasierbicę postanawia albo wydać za mąż, albo wysłać do klasztoru. Gdy wioska staje się coraz bardziej bezbronna, a zło z lasu podkrada się coraz bliżej, Wasilisa musi przywołać swoją, skrywaną dotąd, magiczną moc - by obronić rodzinę przed niebezpieczeństwem rodem z najbardziej przerażających bajek starej niani.

Cudowna wyprawa do średniowiecznej Rusi, gdzie magia jest częścią codziennego życia

Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Magiczna historia przez którą się płynie. Piękna opowieść, warto przeczytać. Warto też mieć na półce, by do lektury wrócić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Tekst pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  BAŚŃ DLA DOROSŁYCH?

  Trzeba przyznać, że książkę nie bez powodu promowano właśnie baśniowym klimatem. To pierwsza cecha, jaka uderza czytelnika, gdy rozpoczyna lekturę. Rosyjska rodzina, która żyje prosto, martwi się ciężkimi zimami, próbuje zdecydować między Bogiem, a starymi duszkami z legend. I tu pojawia się niepokorna, odważna dziewczynka - Wasia, która żyje w zgodzie ze stworkami wszelakimi i bardziej interesuje się zajęciami przeznaczonymi dla chłopców. Ma też w sobie jakąś magię, której w pełni nie odkryła, jednak jej matka wiedziała, że córka będzie stworzona do czegoś więcej niż zamążpójście. No właśnie, bo mamy tu też pełno magii, ze względu na stwory znane ludziom z legend i misję, jaka przypadnie dziewczynce. Tę jednak poznamy w dalszych tomach, gdyż pierwsza książka z serii jedynie daje nam namiastkę tego świata i sugeruje, że Wasia namiesza jeszcze bardziej niż dotychczas.

  Nie chcę jednak spoilerować, bo to nigdy nie jest mile widziane, przejdę więc do czegoś co podobało mi się (tuż po klimacie) najbardziej. A mianowicie - wielowarstwowość. Może się wydawać, że Niedźwiedź i słowik to tylko opowiastka o dziewczynce i magii. Ot, historyjka dla większych dzieci. Jednak im dalej zagłębiałam się w lekturze, tym więcej warstw odkrywałam. Mamy tu dawny obraz roli kobiety w społeczeństwie i to, jak bardzo okazuje się ON krzywdzący. A nasza Wasia niekoniecznie chce się do tego wszystkiego dostosować. Pojawia się również tematyka pobożności, szczególnie tej fałszywej i złudnej.

  Mamy więc sporo plusów, ale czy było coś, co mi zgrzytało? Niestety tak. Momentami opowieść zdawała się dłużyć i nużyć. Nie było tak oczywiście cały czas, jednak jeśli ktoś oczekuje żwawej akcji, to może mu ten powolny format nieco przeszkadzać. Mi wynagradzał to klimat i baśniowość całej opowieści, jak będzie w Waszym przypadku? Jest tylko jeden sposób, by się przekonać!

  STRUKTURA

  Książka podzielona jest na trzy części, w ramach których mamy numerowane rozdziały. Każdy z nich ma tytuł nawiązujący do treści, a jednocześnie podsycający naszą ciekawość. A co z estetyczną stroną? Warto zaznaczyć, że nie kończy się ona na pięknej okładce - miłe dla oka są również drobne ozdobniki przy każdej nowej części czy rozdziale.

  Przechodząc zaś do narracji oraz stylu pisania - historia opowiedziana jest przez trzecioosobowego wszechwiedzącego narratora, który zgrabnie prześlizguje się między bohaterami, jednak w znacznej mierze towarzyszy naszej Wasi. Momentami narracja przypomina opowieść bajarza, a wszystko za sprawą klimatycznego stylu pisania autorki. Na klimat ten składa się również to, iż brak w tej książce jakichś specjalnych zwrotów akcji i pościgów. Wszystko raczej jest spokojne, momentami podszyte lekką grozą, którą wzbudzają nieznane stworzenia z lasu. Dorzucając do tego masę słownictwa stylizowanego, rosyjskobrzmiącego - klimat był nie do podrobienia.

  PODSUMOWUJĄC

  Niedźwiedź i słowik to obiecujący wstęp do serii, po której kontynuację z pewnością sięgnę. Baśniowe klimaty, połączone ze starymi rosyjskimi legendami sprawiały, że wyobraźnia działała na pełnych obrotach i przenosiliśmy się wgłąb lasu wraz z naszą Wasią. Specyficzny, dosyć powolny styl opowiadania historii nie będzie wprawdzie dla każdego, jednak warto sprawdzić, czy i Was zaczaruje ten świat. Mnie urzekł, więc wybaczam wszelkie zgrzyty czy niedociągnięcia.

  Polecam wszystkim, którzy nawet jeśli już dorośli, to nadal lubią sięgać po baśnie! ;-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zło, które czai się nie tylko w lesie

  „Krew to jedno. Dar widzenia drugie. Ale odwaga... Ta jest najrzadsza „

  Po lekturze „ Dziewczyny z wieży „ czułam pewien niedosyt, gdyż nieznajomość niektórych wątków z poprzedniej części trochę utrudniało mi lekturę, bo autorka dość często odwoływała się do wydarzeń z pierwszego tomu. Zafascynowana niesamowitą opowieścią, postanowiłam poznać początek baśniowej historii dzielnej i niepokornej dziewczyny z sercem na dłoni, żyjącą na pograniczu wierzeń, będącą dla mieszkańców swojej wsi czarownicą.

  O ile byłam bardzo zauroczona „ Dziewczyną z wieży „, jej niesamowitym klimatem, atmosferą skrzypiącego śniegu, mocną dawką dawnej wiary, nawet czarami, to „ Niedźwiedź i słowik „ nie wywarł już na mnie takiego wrażenia. „ Dziewczynę z wieży „ czytałam bezrefleksyjnie chłonąc historię dawnej Rusi w rytmie pięknej bajki. Pięknej i mrocznej zarazem. Dałam się zaczarować opowieści o wyjątkowej dziewczynie Wasi, spadkobierczyni tajemniczej mocy, której nie straszne są demony. Natomiast teraz na tę bajkę dla dorosłych spojrzałam z zupełnie innej perspektywy. Znałam już dalsze losy Wasi, dlatego bardziej zagłębiłam się w treść powieści i dostrzegłam w niej ukryty przekaz, który nie do końca mi się spodobał. Autorka skupia się głównie na religii, traktuje o wyparciu starych wierzeń słowiańskich przez chrześcijaństwo, ale robi to w bardzo krytyczny sposób przedstawiając bogobojnych ludzi, jako bezmyślnych i zaślepionych wiarą, co budzi mój niepokój. Całe zło, które spotyka mieszkańców wioski ma związek z wiarą chrześcijańską, a wszystko, co dobre łączy się z zabobonami i wiarą w magię. Katherine Arden , co prawda przedstawia walkę dobra ze złem, ale jest nim nie tylko rosnący w siłę budzący się ze snu niedźwiedź, ale także wiara w Boga. Ukazała to, jako silne starcie pradawnych wierzeń z chrześcijaństwem. Pojedynek między dwoma światami czasem przeszłym, a czasem przyszłym.

  Ogromnym plusem powieści są dobrze wykreowani bohaterowie, a w zasadzie najbardziej moją uwagę przykuły dwie główne postacie, które znajdują się na przeciwległych biegunach, to Wasilisa i Konstanty. Reprezentujący cerkiew pop Konstanty, człowiek jednocześnie głęboko wierzący, jak i pyszny w swoim wyznaniu, stanowi silny kontrast do prostej, ale upartej dziewczyny z charakterem, która zna swoją niezwykłość i nie zamierza się jej wyrzec. Wasia to niespokojny duch, wymykający się wszelkim zasadom, od najmłodszych lat sprawia rodzinie wiele problemów, gdy dorasta nie chce wyjść za mąż ani pójść do klasztoru, chce żyć w zgodzie z rusałkami, wodnikami i karmić Domowniki. Pop natomiast, to najbardziej wyrazista postać w całej powieści, człowiek pełen pragnień i strachu, który sam nie wie, czego chce. Od pierwszego spotkania jest pod wrażeniem Wasi, jej mądrości, przenikliwości i wewnętrznego piękna, ale przeraża go ta dziwna fascynacja dziewczyną, więc całą winę za swoje pragnienia zrzuca na Wasię nazywając ją wiedźmą. Warto wspomnieć też o postaci Morozko, demonie śmierci i zimy, który z założenia jest czarnym charakterem, ale jednak opisany w niesamowity sposób, fascynował mnie i zaprzątał myśli.

  „ Niedźwiedź i słowik”, to debiutancka powieść Katherine Arden, historia z mrocznym baśniowym klimatem, czarami, rosyjskimi akcentami, plastycznymi opisami przyrody napisane prostym, pięknym językiem. Początek Trylogii Zimowej Nocy nie porwał mnie jednak tak bardzo jak na to liczyłam, bo w porównaniu z „ Dziewczyną z wieży „ wypadła dużo słabiej. Książki nie czyta się zbyt szybko, zwłaszcza początek powieści nie zachwyca wartką akcją, która raczej jest dość mozolna i rozwleczona w czasie. Jednakże ta wolno rozwijająca się fabuła w pewnym sensie wypadła na plus, gdyż spowodowała, że powoli poddawałam się unikalnemu nastrojowi, mrocznej atmosferze, z której nie mogłam się otrząsnąć długo po zakończonej lekturze. Upiory powstające z grobu, mocne naturalistyczne opisy sprawiły, że towarzyszył mi nieustający niepokój i dreszcz grozy. Mimo, małych zastrzeżeń polecam warto przeczytać tę niesamowitą powieść fantasy, ale moim zdaniem jest to lektura dla dorosłego czytelnia, a ja czekam na ostatnią część trylogii.

  „ Po prostu jesteś. A ponieważ jesteś, możesz chodzić, dokąd chcesz, w spokoju, w nieświadomości, w palącym ogniu, ale to zawsze ty dokonujesz wyboru. „

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Katherine Arden przedstawia nam niezwykłą rodzinę. Mąż Piotr, żona Marina, niania Dunia i dzieci. Dzieci dorastają na przełomie naszej opowieści, mama umiera przy porodzie, wydając na świat córkę o niezwykłych zdolnościach, a Piotr w końcu decyduje się na ponowny ożenek dla dobra najmłodszej córki - Wasilisy. Wasilisa to postać niecodzienna, może też dlatego, że wcale mnie nie denerwowała. Nasza bohaterka widzi słowiańskie bożki, a całą rodziną składają im ofiary, aby te chroniły ich i sprzyjały domostwu. Tradycją dla naszych bohaterów są także wspaniałe opowieści snute przez Dunię. Czytelnicy mogą przeczytać jedną z nich - o Morozce, Demonie Śmierci i Mrozu. Jest to istotny zabieg dla całej naszej fabuły.

  Wszystkie zwyczaje zmieniają pod wpływem macochy - Anny. W tym momencie powieść rusza gwałtownie do przodu, a my czytamy jak najszybciej, aby dowiedzieć się co nas czeka.

  Ruś, Rosja, Wielikaja Rasija..

  Rosję kocham od dawna. Jej język, literaturę, baśnie, duszę..

  "Niedźwiedź i Słowik" to książka, która łączy w sobie wszystko to co można rozumieć przez przyjemność z czytania. Momentami naprawdę dziwiłam się, że nie została napisana przez Rosjanina. Autorka solidnie przygotowała się do napisania tej opowieści. Wielką zaletą jest także słowniczek z najważniejszymi pojęciami dla osób, które z Rosją spotykają się po raz pierwszy. Treść bogata jest w nawiązania do tradycji, bohaterów starych baśni i cudownych opisów.

  To było pełne magii, choć momentami bywało dla mnie irytujące. Wiele spraw zdawało mi się nie wyjaśniać, ale wiem, że jest to tom pierwszy, więc wytrwale będę czekała na dalszy rozwój wydarzeń. Warto przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Fantastyczna baśniowa książka, przedstawia historie Wasi widzącej demony i duchy domowe. Wspaniała opowieść na ciemne jesienne i zimowe wieczory

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Katherine Arden
 • Wydawnictwo Muza
 • Seria Trylogia Zimowej Nocy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 446
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328708273
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Bear and the Nightingale
 • Tłumacz: Bieńkowska Katarzyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328708273
 • EAN: 9788328708273
 • Wymiary: 13x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zima czarownicy. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 3 5/5 Nasza cena:
27,69 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zima czarownicy. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 3

Bestseller "New York Timesa". Niesamowite zakończenie "Zimowej Trylogii"! Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację "Niedźwiedzia i słowika" oraz "Dziewczyny z wieży", by walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami i ocalić obie Rusie, tę widzialną i tę...
Dziewczyna z wieży. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 2 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z wieży. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 2

W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię. Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają...
eBook Zima czarownicy. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zima czarownicy. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 3 mobi epub

Bestseller "New York Timesa". Niesamowite zakończenie "Zimowej Trylogii"! Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację "Niedźwiedzia i słowika" oraz "Dziewczyny z wieży", by walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami i ocalić obie Rusie, tę widzialną i tę...
eBook Niedźwiedź i słowik. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Niedźwiedź i słowik. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 1 mobi epub

  W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy. Mądrzy Rosjanie boją się go, gdyż zabiera...
eBook Dziewczyna z wieży. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziewczyna z wieży. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 2 mobi epub

W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię. Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają...
Wszystkie boże dzieci tańczą 0/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie boże dzieci tańczą

Zbiorek sześciu krótkich opowiadań, niezależnych fabularnie. Mamy tu rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, niesamowity świat Murakamiego, napędzany nieposkromioną wyobraźnią pisarza, która raz po raz rozsadza ramy realności, przenosząc czytelnika to w świat snów, to marzeń, to czystej surrealnej...
Tańcz, tańcz, tańcz 0/5 Nasza cena:
42,44 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tańcz, tańcz, tańcz

Trzydziestoczteroletni bohater to wolny strzelec, dziennikarz piszący na zlecenie. Nie potrafi sobie ułożyć życia: rozwiódł się z żoną, czuje się samotny i opuszczony. Nękają go sny o hotelu Dolphin, w którym przed laty mieszkał ze swą przyjaciółką Kiki - luksusową call girl. Kiki zaginęła bez...
Świat nura 0/5 Nasza cena:
34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat nura

Spokojne życie trzydziestokilkuletniego antykwariusza, za sprawą niepozornego zamówienia księgarskiego, zmienia się pewnego dnia w splot tajemnic, których natura zdaje się przekraczać granice postrzegalnego świata. Bohater, a za nim czytelnik, staje w otwartych drzwiach prowadzących poza...
Przeczucia. Tom 3. Zobowiązanie 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeczucia. Tom 3. Zobowiązanie

Evie wraz z grupą przyjaciół ukrywa się w Chinach. Dziewczyna odnajduje w sobie nowe, jeszcze nie całkiem wykształcone umiejętności: potrafi upodobnić się do podłoża, a także emitować "klony", które wnikają w ciała innych ludzi, przekazując im myśli oraz stan emocji nadawczyni. Tymczasem Russell i...
Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z północy 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z północy

Druga część doskonale przyjętego cyklu. Trzymająca w napięciu historia samotnej wędrówki młodego wikinga Oddiego po iglastych lasach Labradoru (dzisiejsza Kanada), jego spotkania z plemieniem Indian Beothuk oraz konsekwencji, jakie miało to wydarzenie. Oparta na udokumentowanych faktach...
Wikingowie. Tom 1. Wilcze dziedzictwo 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wikingowie. Tom 1. Wilcze dziedzictwo

Europa Północna, X wiek n.e.Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy od lat toczą między sobą krwawe wojny o ziemię, bogactwa i honor. Tłem dla pasjonującej, trzymającej w napięciu akcji są wielkie lądowe i morskie bitwy, wspaniałe zwycięstwa i dotkliwe klęski, tajemne groty wypełnione nieprzebranymi...
Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland 0/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland

"Wie pan, to Miasto jest doskonałe. Tutaj jest wszystko. Jeśli się w porę to zrozumie. Jeśli nie... wówczas nie ma nic. Zupełna pustka. Proszę o tym nie zapominać. Musi pan mieć oczy i uszy szeroko otwarte i dobrze pracować głową. I niech pan zrobi użytek z serca, dopóki je pan jeszcze ma". Bohater...
Wybrane bestsellery
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Nie powinniśmy 0/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie powinniśmy

„Nie powinniśmy” to najnowsza gorąca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez polskie miłośniczki romansów Vi Keeland! Upalne lato to idealna pora roku na poczytanie gorącego romansu. Według wielu osób nikt nie umie tak doskonale podgrzać atmosfery w książce jak właśnie Vi Keeland.  Autorka...
Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 2, część 1 znajdują się teksty wczesnego romantyzmu, m.in. wiersze poetów jezior (zakres rozszerzony), Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera oraz Faust Goethego, opowiadania Edgara Allana Poego (zakres rozszerzony), a także twórczość dwóch największych poetów...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Nie dla mnie 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Singielka 0/5 Nasza cena:
19,01 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Singielka

Singielka. Saga rodziny Donellów Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni i ludzi, którzy stają się jej nowymi przyjaciółmi. Wśród nich jest Tom, syn szefów dziewczyny i chyba ostatni porządny facet. I gdyby nie wyrzuty...
Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie 0/5 Nasza cena:
67,92 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie

Pakiet 3 książek: Powrót do Jedwabnego, Powrót do Jedwabnego 2, Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Zapis wielkiej gry i manipulacji, dla których fundamentem stały się kłamstwa o zbrodni w Jedwabnem, a paliwem Justice for Uncompensated Survivors Today - Ustawa 447. Kulminacyjna praca...
Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad. Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Pakiet Stulecie Winnych. Wydanie serialowe. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
57,76 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Wydanie serialowe. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula