Nie bądź żyła! Oddaj krew i zgarnij rabat na zakupyDawcom w Darze


Krew i książki - czy mają coś ze sobą wspólnego? Teraz już tak!
 

TaniaKsiazka.pl uczestniczy w akcji “Dawcom w Darze”, inicjatywy wspierającej ideę krwiodawstwa w Polsce, co znaczy, iż każdy aktywny krwiodawca od teraz kupuje w TaniaKsiazka.pl z 5% zniżką! Promocja obowiązuje do odwołania.

Dlaczego warto oddawać krew?

 • ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka;
 • za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne;
 • w dniu, w którym oddajesz krew przysługuje Ci płatne w 100% normalnego wynagrodzenia zwolnienie z pracy, szkoły lub uczelni;
 • każdy krwiodawca otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości 4000 kcal, najczęściej są to czekolady;
 • odliczenie od podatku - każda donacja krwi może zostać wpisana do PITa jako zmniejszenie przychodu. Obowiązują wtedy takie same zasady, jak przy darowiznach na rzecz organizacji pozarządowych. Maksymalnie można odliczyć w ten sposób 6% dochodu. Jeden litr zmniejsza dochód aż o 130 zł;
 • rabaty w wielu sklepach - po okazaniu legitymacji Honorowego Dawcy Krwi lub dowodu donacji w niektórych sklepach można otrzymać rabat na zakupy;
 • świadczenia poza kolejnością w szpitalach, przychodniach i aptekach - przy łącznej donacji 5/6 litrów;
 • ulgi w komunikacji miejskiej - w zależności od miasta, niektóre zdecydowały się udzielić ulg częściowych lub całkowitych na przejazdy komunikacja miejską dla osób, które oddały daną ilość krwi;
 • zniżki na niektóre leki - na wybrane lekarstwa przysługuje zniżka dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi.

Chcesz oddać krew, ale...

 • masz za mało czasu i to jest zbyt kłopotliwe?
  Nawet, jeśli jesteś bardzo zapracowaną osobą, to z pewnością uda Ci się wygospodarować chociaż cząstkę czasu na wizytę w punkcie krwiodawstwa. Gdy tylko uświadomisz sobie, ile dobra w ten sposób wyświadczysz okaże się, że te kilka godzin w roku wcale nie jest dużym wyrzeczeniem. W Polsce działa blisko 300 stacji poboru. Z pewnością któregoś dnia właśnie będziesz w pobliżu, a wtedy... nie musisz się wcześniej umawiać - po prostu wejdź ;)
 • boisz się?
  Za pierwszym razem każdy się trochę boi - to naturalne. Ale szybko przekonasz się, że obawy były zupełnie bezpodstawne. Nakłucie nie będzie bolesne - stosuje się w tym celu specjalnie ostrzone i profilowane igły. Nie przejmuj się również jeśli nie cierpisz widoku krwi - wokół siebie będziesz widzieć tylko uśmiechnięte twarze personelu. Wiele osób oddawało krew nawet ponad 100 razy - do tego naprawdę nie trzeba być supermanem!
 • myślisz, że nikt nie będziecie chciał Twojej krwi, ponieważ masz pospolitą grupę "0"?
  Codziennie potrzeba krwi od ponad 10 tysięcy dawców. Każda kropla krwi, niezależnie od grupy, jest na wagę złota - nigdy nie wiadomo, która grupa będzie w danym momencie najbardziej potrzebna i której może zabraknąć. Skoro grupa "0″ występuje tak często, to znaczy, że równie duże jest na nią zapotrzebowanie. Grupa "0″ jest szczególnie cenna także z tego powodu, że można ją przetaczać również wówczas, gdy zabraknie krwi innych grup.
 • masz za mało krwi i boisz się, że to Cię osłabi?
  Przeciętnie w żyłach dorosłego człowieka płynie około 5-6 litrów krwi. A jednorazowa donacja to zaledwie 450 ml. Nie odczujesz z tego tytułu żadnych dolegliwości. Proces uzupełniania rozpocznie się zanim wyjdziesz z punktu krwiodawstwa i dlatego możesz od razu wrócić bezpośrednio do swoich codziennych obowiązków. Przed pobraniem każdego kandydata bada lekarz. Granicą wieku dla dawców jest przedział 18-65 lat.
 • obawiasz się, że jeśli raz zaczniesz oddawać krew to będzie trzeba to robić zawsze?
  Tego typu obawy, mimo że są zupełnie bezpodstawne, to bardzo często powracają w pytaniach od przyszłych krwiodawców. Oddawanie krwi nie spowoduje wzmożonego jej wytwarzania. Nic Cię nie zmusza do regularnych donacji - oddanie krwi wywiera taki sam wpływ na jej produkcję, jak krwawienie z nosa, miesiączka czy skaleczenie w palec. Wielu systematycznych dawców oddaje krew regularnie nawet 6 razy w roku i robi to tylko dlatego że tak postanowili. Często podobne wątpliwości mają także np. sportowcy. Uprawianie sportu w żadnym wypadku nikogo tu nie dyskwalifikuje, a donacja nie wpłynie ujemnie na wyniki sportowe.
 • boisz się zarażenia AIDS?
  Jeśli chodzi o AIDS i inne choroby przenoszone przez krew, to jednego jesteśmy pewni, podczas poboru nie ma możliwości zakażenia. Wyposażenie stacji krwiodawstwa jest całkowicie sterylne, a krew od każdego dawcy pobierana jest za pomocą sprzętu jednorazowego użytku.
 • ostatnio chorowałeś i brałeś leki?
  Nie wszystkie leki mają wpływ na jakość krwi, ale istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie trochę poczekać z oddaniem krwi. Zasięgnij informacji w punkcie krwiodawstwa, czy biorąc dany lek możesz oddawać krew. Bez wątpienia nie możesz oddawać krwi podczas ostrej choroby lub przez pewien czas po poważnym zabiegu chirurgicznym. Nie pobiera się nigdy krwi od osób, których stan zdrowia budzi wątpliwość. Każdego kandydata na dawcę bada lekarz, aby mieć pewność, że upust krwi będzie dla dawcy bezpieczny.
 • nikt nigdy Cię o to nie prosił?
  W takim razie my prosimy Cię teraz! Nie wahaj się dłużej. Twoja krew to dar życia - to najcenniejsze, co możesz podarować drugiej osobie. Pomyśl tylko, że możesz w ten sposób ocalić życie choremu dziecku, ofierze wypadku lub pacjentowi na stole operacyjnym.


Regulamin akcji "Dawcom w darze":

 1. Każdemu aktywnemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługuje zniżka w wysokości 5% na zakupy w TaniaKsiazka.pl. Rabat jest naliczany w przypadku, gdy ostatnia donacja odbyła się w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
 2. Rabat udzielany jest na podstawie legitymacji Honorowego Dawcy Krwi lub dowodu donacji - przy odbiorach osobistych i zakupach w punkcie stacjonarnym księgarni w Białymstoku wystarczy okazać swoją legitymację (ze swoim zdjęciem i imieniem i nazwiskiem), bądź dowód donacji pracownikowi księgarni.
 3. W przypadku zakupów przez Internet i wybrania innej formy dostawy niż “Odbiór osobisty”, po złożeniu zamówienia należy przesłać maila do naszego Biura Obsługi Klienta (sklep@taniaksiazka.pl), w treści podając numer swojego zamówienia i dołączając do maila zdjęcia dwóch stron legitymacji Honorowego Dawcy Krwi z imieniem i nazwiskiem oraz z pieczątką potwierdzającą oddanie krwi w ciągu ostatniego pół roku lub skanem dowodu donacji (gdzie widoczne będzie imię i nazwisko oraz data).
 4. Aby otrzymać rabat, należy poinformować nas o przysługujących zniżkach przed opłaceniem zamówienia.
 5. Promocje nie łączą się z innymi.

Przypominamy również o naszej innej akcji, wspomagającej Fundację “Pomóż Im”, gdzie cześć zysku z każdego zakupionego produktu na TaniaKsiazka.pl przekazujemy na rzecz Fundacji. Sprawdź szczegóły >


Zakończone akcje promocyjne:


Oddaj krew i zgarnij kupon 10 zł na zakupy w TaniaKsiazka.pl!

Podczas wakacji liczba osób, które oddają krew dramatycznie spada. To czas, kiedy krew jest bardzo potrzebna. Dlatego zachęcamy gorąco: podziel się swoją krwią z innymi! W ramach podziękowania za ten szczytny gest, otrzymasz od nas kupon rabatowy wartości 10 zł na zakupy w naszej księgarni.

Każda osoba, która do 30 września 2018 r. odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami kupon rabatowy -10 zł na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl


Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski, wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy:

 1. Białystok
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Opole
 12. Poznań
 13. Racibórz
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Słupsk
 17. Szczecin
 18. Wałbrzych
 19. Warszawa
 20. Wrocław
 21. Zielona Góra

Regulamin akcji "Oddaj krew na wakacje i zgarnij 10 zł rabatu"

 1. Kod rabatowy 10 zł można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać tylko jeden raz.
 3. Kod jest ważny do 30 września 2018 r.
 4. Kod obniży wartość zamówienia o 10 zł (nie dotyczy kosztów wysyłki).
 5. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.

 

Oddaj krew i zgarnij 10 zł rabatu na zakupy w Księgarni TaniaKsiazka.pl!

 

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, który obchodzimy 14 czerwca, wszystkim Honorowym Dawcom Krwi przygotowaliśmy niespodziankę!

Każda osoba, która w czerwcu i lipcu 2018 roku odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami kupon rabatowy o wartości 10 zł na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl

Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy:

 1. Białystok
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Opole
 12. Poznań
 13. Racibórz
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Słupsk
 17. Szczecin
 18. Wałbrzych
 19. Warszawa
 20. Wrocław
 21. Zielona Góra

Regulamin akcji "10 zł z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy"

 1. Kod o wartości 10 zł można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać tylko jeden raz.
 3. Kod jest ważny do 15 sierpnia 2018.
 4. Minimalna wartość zamówienia, przy której kod zostanie aktywowany to 59 zł.
 5. Kod obniży wartość zamówienia o 10 zł (nie dotyczy kosztów wysyłki).
 6. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.
Oddaj krew i zgarnij 10 zł rabatu na zakupy w Księgarni TaniaKsiazka.pl!

 

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, który obchodzimy 14 czerwca, wszystkim Honorowym Dawcom Krwi przygotowaliśmy niespodziankę!

Każda osoba, która w dniach 22 czerwca - 31 lipca 2016 roku odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami kupon rabatowy o wartości 10 zł na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl

Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy:

 1. Białystok
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Opole
 12. Poznań
 13. Racibórz
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Słupsk
 17. Szczecin
 18. Wałbrzych
 19. Warszawa
 20. Wrocław
 21. Zielona Góra

Regulamin akcji "10 zł z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy"

 1. Kod o wartości 10 zł można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać tylko jeden raz.
 3. Kod jest ważny do 31 lipca 2016.
 4. Minimalna wartość zamówienia, przy której kod zostanie aktywowany to 59 zł.
 5. Kod obniży wartość zamówienia o 10 zł (nie dotyczy kosztów wysyłki).
 6. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.

Oddaj krew i odbierz kupon na darmową dostawę!

Nie bądź żyła! Podziel się swoją krwią z najbardziej potrzebującymi i odbierz kupon na darmową dostawę!

Kolejna nasza akcja promująca ideę honorowego krwiodawstwa i kolejna prośba do Ciebie: podziel się swoją krwią z innymi! W podziękowaniu za Twój dar otrzymasz od nas kupon na darmową dostawę w naszej księgarni.

Każda osoba, która w miesiącach luty-maj 2016 odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami  kupon rabatowy uprawniający do darmowej dostawy w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski, wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy na darmową dostawę:

 1. Białystok (ponieważ księgarnia TaniaKsiazka.pl jest z Białegostoku, krwiodawcy otrzymają kupon o wartości 10 zł)
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Opole
 12. Poznań
 13. Racibórz
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Słupsk
 17. Szczecin
 18. Wałbrzych
 19. Warszawa
 20. Wrocław
 21. Zielona Góra

Regulamin akcji "Oddaj krew i odbierz kupon na darmową dostawę!"

 1. Kod na darmową dostawę na terenie Polski można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać wiele razy.
 3. Kod jest ważny do 17 czerwca 2016.
 4. Minimalna wartość zamówienia, przy której kod zostanie aktywowany to 69 zł.
 5. Kod obniży koszt wysyłki przy następujących sposobach dostawy: Paczka w Ruchu, Paczkomaty InPost, Poczta Polska.
  W przypadku osób z Białegostoku: kod obniży wartość zamówienia o 10 zł (nie dotyczy kosztów dostawy).
 6. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.


 

Krew


Zostań ratownikiem życia- oddaj krew i zgarnij kupon -10% na zakupy w naszej księgarni!

 
Gorąco zachęcamy, abyś podzielił się swoją krwią z innymi! W ramach podziękowań otrzymasz od nas 10% kupon zniżkowy na zakupy w naszej księgarni.

Każda osoba, która odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami kupon rabatowy -10%  na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski, wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy:

 1. Białystok
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Opole
 12. Poznań
 13. Racibórz
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Słupsk
 17. Szczecin
 18. Wałbrzych
 19. Warszawa
 20. Wrocław
 21. Zielona Góra
Regulamin akcji "Nie bądź żyła! Spraw sobie lub bliskim prezent"
 1. Kod rabatowy -10% można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać wiele razy.
 3. Kod jest ważny do 31 grudnia 2015.
 4. Kod obniży wartość zamówienia o 10% (nie dotyczy kosztów wysyłki).
 5. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.


Oddaj krew i zgarnij 5% rabatu na zakupy w Księgarni TaniaKsiazka.pl!

Podczas wakacji liczba osób, które oddają krew dramatycznie spada. To czas, kiedy krew jest bardzo potrzebna. Dlatego zachęcamy gorąco: podziel się swoją krwią z innymi! W ramach podziękowania za ten szczytny gest, otrzymasz od nas kupon rabatowy wartości 5% na zakupy w naszej ksiegarni.

Każda osoba, która podczas wakacji 2015 odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami kupon rabatowy -5% na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl


Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski, wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy:

 1. Białystok
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Lublin
 9. Łódź
 10. Olsztyn
 11. Opole
 12. Poznań
 13. Racibórz
 14. Radom
 15. Rzeszów
 16. Słupsk
 17. Szczecin
 18. Wałbrzych
 19. Warszawa
 20. Wrocław
 21. Zielona Góra

Regulamin akcji "Oddaj krew na wakacje i zgarnij 5% rabatu"

 1. Kod rabatowy -5% można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać wiele razy.
 3. Kod jest ważny do 5 października 2015.
 4. Kod obniży wartość zamówienia o 5% (nie dotyczy kosztów wysyłki).
 5. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.

Oddaj krew i zgarnij 10 zł rabatu na zakupy w Księgarni TaniaKsiazka.pl!

 

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, który obchodzimy 14 czerwca, wszystkim Honorowym Dawcom Krwi przygotowaliśmy niespodziankę!

Każda osoba, która w dniach 1-30 czerwca 2015 roku odda krew bądź jej składniki, otrzyma wraz z czekoladami kupon rabatowy o wartości 10 zł na zakupy w księgarni TaniaKsiazka.pl

Do naszej akcji dołączyły centra krwiodawstwa z całej Polski (z wyjątkiem Lublina) wraz ze swoimi oddziałami terenowymi. W tych miastach (oraz oddziałach terenowych) otrzymasz nasz kupon rabatowy:

 1. Białystok
 2. Bydgoszcz
 3. Gdańsk
 4. Kalisz
 5. Katowice
 6. Kielce
 7. Kraków
 8. Łódź
 9. Olsztyn
 10. Opole
 11. Poznań
 12. Racibórz
 13. Radom
 14. Rzeszów
 15. Słupsk
 16. Szczecin
 17. Wałbrzych
 18. Warszawa
 19. Wrocław
 20. Zielona Góra

Regulamin akcji "10 zł z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy"

 1. Kod o wartości 10 zł można wykorzystać na stronie www.TaniaKsiazka.pl.
 2. Kod można wykorzystać tylko jeden raz.
 3. Kod jest ważny do 31 lipca 2015.
 4. Minimalna wartość zamówienia, przy której kod zostanie aktywowany to 59 zł.
 5. Kod obniży wartość zamówienia o 10 zł (nie dotyczy kosztów wysyłki).
 6. Kuponów rabatowych nie można łączyć z innymi kuponami i promocjami.

Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać