Nawiedzenia. Historie prawdziwe

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,27 zł
Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

Ktoś kiedyś powiedział, że duchy są zawsze głodne, a nikt nie wie tego lepiej niż Ed i Lorraine Warrenowie, najbardziej znani badacze zjawisk paranormalnych na świecie.

Przez dziesięciolecia Ed i Lorraine poznawali prawdę kryjącą się za najbardziej przerażającymi zjawiskami nadprzyrodzonymi. Badali niezwykłe sprawy nawiedzeń i opętań. Od osławionego domu uwiecznionego w The Amityville Horror po mrożące krew w żyłach wydarzenia, które zainspirowały twórców takich kinowych hitów jak Obecność czy Annabelle.

Nawiedzenia. Historie prawdziwe przedstawiają wiele najbardziej wstrząsających, opartych na faktach przypadków upiornych nawiedzeń, demonicznych prześladowań i przerażających spotkań z duchami.

Ed i Lorraine Warrenowie przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Napisali razem wiele artykułów i książek, prowadzili też wykłady na uczelniach. Oboje idealnie się uzupełniali, wykorzystując wiedzę i umiejętności. Domeną Eda – jedynego świeckiego egzorcysty zaakceptowanego przez Watykan – były przypadki nawiedzeń i opętań, Lorraine natomiast była niezwykle wrażliwym medium. Ed zmarł w roku 2016. Jego żona Lorraine odeszła w roku 2019.

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Bernardeta Ł. w dniu 2019-07-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak to jest z duchami?

  No właśnie, jak to jest z duchami? Są czy ich nie ma? Jedni są przekonani o ich istnieniu, inni mówią, że to czysta bajka, a jeszcze inni stoją sceptycznie z boku nieprzekonani do żadnej z powyższych tez. Po lekturze książki, którą chcę Wam dziś przedstawić jakoś trudno całkowicie zaprzeczyć o istnieniu duchów.

  Autorzy opisują historie rozgrywające się na Cmentarzu Union oraz innych nekropoliach, które miały miejsce w różnym czasie, a które mrożą krew w żyłach. Otóż ja nie zabierałam się za lekturę tej książki wieczorem, tuż przed snem. Raczej czytałam ją w ciągu dnia, gdy wokół było jasno, a cmentarze były ode mnie daleko. Ale i tak nocą śnili mi się umarli. Czy chcieli coś przekazać?

  Autorzy publikacji to bardzo znani i popularni badacze zjawisk paranormalnych, którzy swojej pracy naukowej poświęcili wiele lat. Badali sprawy nawiedzeń i opętań. Ed był jedynym świeckim demonologiem uznawanym przez Watykan. Sam tytuł mówi, iż publikacja zawiera historie prawdziwe i potwierdzone. A jakie one są?

  Przerażające. Osobiście spojrzałam na nie z pewną dozą dystansu, ale to dlatego by nie bać się przechodzić koło nekropoli gdy zapada zmrok. Myślę, że to taka reakcja obronna mojego umysłu, bo tak naprawdę łatwiej wierzyć, że duchów nie ma. One jednak są, co dowodzą historie ujęte na kartach książki. Czyta się ją dobrze, treść przemawia do czytelnika i budzi grozę. Okazuje się, że po świecie błąka się wiele dusz zmarłych, które nie zaznają spokoju także po śmierci. Czy należy się ich bezwzględnie bać? Otóż nie, bo niekiedy duchy mają dobre intencje i chcą chronić i bronić żywych by nie podzielili ich losu i dramatu za życia. Każdy z opisanych przypadków opatrzony jest komentarzem Eda Warrena. Każdy jest inny, równie przerażający i budzący grozę. Przez karty książki przewijają się wędrowcy, białe damy, duchy osób brutalnie zamordowanych, dzieci i dorosłych.

  Książka jest mroczna, przerażająca, ale i bardzo ciekawa oraz przykuwająca uwagę. Gdy lubi się tego typu literaturę to ten tytuł staje się prawdziwym smacznym kąskiem. Publikacja robi wrażenie nawet na osobach sceptycznie nastawionych do świata pośmiertnego. Jest dowodem, że natura ludzka jest mroczna, często błądzi, ale potrafi kierować się najgorszymi instynktami i zapomnieć, co to moralność i sumienie. Jestem pod wrażeniem spisanych zdarzeń i wydaje się, że będę bardziej wyczulona na znaki spoza grobu. Może kiedyś jakiś duch chciał się ze mną porozumieć, ale ja byłam na jego znaki ślepa i głucha?

  Książka warta poświęcenia jej czasu. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Barbara Z. w dniu 2019-09-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To nie jest horror, to historie oparte na faktach, mimo, że czasem brzmią nieprawdopodobnie. Ed Warren jest jedynym świeckim demonologiem uznanym przez Watykan, wraz z żoną wiele lat poświęcił na badanie zjawisk paranormalnych. Stare cmentarze często są nawiedzane przez zjawy nie z tego świata. Zbłąkane dusze krążą budząc przerażenie przypadkowych świadków. Duchy bywają złe i agresywne, ale

  niektóre wracają by ostrzec bliskich przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Jeszcze inne zmuszają ludzi do złych czynów, zmieniając ich osobowość. Wtedy pomagają tylko egzorcyzmy. Ciekawe historie, prosto opisane. Czy rzeczywiście prawdziwe? Wierzę na słowo, nie chcę przeżyć takiego spotkania ☺

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Justyna G. w dniu 2019-08-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwierz w ducha…

  Historie o duchach, o tajemniczych zjawach snujących się wokoło domów czy na cmentarzach, potępieńcze jęki czy dziwne zjawiska, które możemy obserwować wokół nas – to wszystko rozpala wyobraźnie. Strach, emocje, tajemnice doskonale się sprzedają, nic zatem dziwnego, że półki w księgarniach uginają się od różnego rodzaju horrorów, począwszy od powieści o duchach, po krwawe opowieści o demonach i klątwach. Czy jednak te wszystkie historie są wytworem wyobraźni pisarzy? Czy istnieje szansa, że choć część z nich jest prawdziwa, a prawdopodobieństwo zetknięcia się z nadprzyrodzonym zjawiskiem wcale nie jest takie małe?

  Na te pytania sami będziemy mogli sobie odpowiedzieć po lekturze książki, a właściwie dokumentu dowodzącego, że duchy istnieją. Małżeństwo, Ed i Lorraine Warrenowie, to para znana wszystkim osobom zarówno interesującym się światem nadprzyrodzonym, oglądającym horrory, jak i tym, którzy kiedykolwiek musieli korzystać z ich pomocy. Na podstawie ich doświadczeń, przy współpracy z Robertem Davidem Chase, powstała opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika pozycja pt. „Nawiedzenia. Historie prawdziwe”. Książka stanowi opis wybranych przypadków nawiedzeń, z którymi Warrenowie zetknęli się w swojej pracy, a także swego rodzaju analizę przyczyn pojawienia się określonych form nadprzyrodzonych w tych konkretnych miejscach.

  Książka rozpoczyna się prologiem Eda Warrena, który tłumaczy fenomen Connecticut – zarówno jako miejsca, które małżeństwo pokochało, jak i stanu o niezwykłej aktywności energetycznej. Wspomina, iż to właśnie tu obsesja na punkcie czarownic i czarów była wyjątkowo silna, pisze także o tradycjach, jakimi były spotkania przy paleniskach i snucie opowieści o duchach. Opisuje ponadto sposoby pracy – wędrówki po cmentarzach i „łowienie” dźwięków i obrazów z aparatem i dyktafonem. Przekonuje również, że wiele duchów pragnie komunikować się z żywymi i nie tylko projektują oni swoje wizerunki na nagrobki i pomagają się sfotografować, ale również wydają różne dźwięki. Wypowiada się również Lorraine, wprowadzając nas do pierwszej ze spraw, jakie zostały w książce opisane – tajemnicy cmentarza Union, który wywiera mroczny wpływ na życie ludzi wokół niego mieszkających.

  Przypadki nadprzyrodzonych wydarzeń powiązanych z tym miejscem to nie jedyny dowód na to, że duchy istnieją i błąkają się po tym świecie. W drugiej części książki zostały bowiem opisane historie związane z innymi cmentarzami, zebrane przez Stowarzyszenie ds. Badań Parapsychicznych. Odwiedzimy [Adres usunięty]. cmentarz Hillpointe leżący na obrzeżach jednego z miast Nowej Anglii, gdzie niejaki Calvin Ziegler, gospodarz lokalnego talk-show spotkał swojego zmarłego syna, którego za życia nigdy nie poznał, czy też cmentarz Tutwiler, przy którym – dzięki interwencji zjawy – udało się uratować od gwałtu a może i utraty życia pewną kobietę.

  Mimo iż wszystkie te opowieści zostały pozbawione plastycznych opisów, co czyni je nieco „szkolnymi”, to jednak należy pamiętać, że zostały oparte na faktach. Już samo to mrozi nam krew w żyłach, nawet pomimo tego, iż nie znajdziemy tu ani frapującej fabuły, ani nagłych zwrotów akcji, których celem jest wyłącznie utrzymanie czytelnika w napięciu. Są tu natomiast historie, z którymi Warrenowie i Stowarzyszenie ds. Badań Parapsychicznych zetknęli się podczas pracy, a także zdjęcia, które potęgują grozę sytuacji. Pamiętajmy zatem, że te historie mogą przydarzyć się również nam…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Sylwia P. w dniu 2019-08-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W „Nawiedzenia. Historie prawdziwe” nie znajdziecie mrożących krew w żyłach historii, po których będziecie bali się wyjść z domu. To zupełnie inna książka, coś na kształt opowieści o duchach, którymi często dzielą się dzieciaki przy obozowym ognisku (nawet jeżeli nie znacie tego z własnego doświadczenia, to na pewno z filmów), czyli trochę strasznie trochę zabawnie. W dużej mierze poświęcona jest cmentarzowi Union w Monroe, gdzie „aktywność” duchów jest bardzo wysoka, jak to zbadać? Jak zauważyć? Odsyłam do książki, bo w niej dość szczegółowo zostało to opisane.

  Powieść nie rozczarowuje, jednak to nie pozycja dla fanów Anabelle czy Obecności. Jest napisana bardzo prosto, momentami sucho i choć miejsca czy same zjawiska wprowadzają specyficzny klimat, to raczej nie będą Was przerażały stukania niewiadomego pochodzenia. A może będą? Ponoć część tych nawiedzeń zdarzyła się naprawdę, ale o tym, czy w nie wierzyć, czy nie, musicie zdecydować sami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Kamila S. w dniu 2019-08-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Duchy, nawiedzenia, opętania...mroczny temat. Ktoś może uwierzyć, a ktoś inny nie. Książka napisana przystępnym językiem, przybliżająca doskonale świat niematerialny, inną rzeczywistość...czy ona istnieje naprawdę...? Trudna odpowiedź, choć czytając tę książkę bardzo łatwo uwierzyć, że tak. Każdy, kto lubi mroczne klimaty, niesamowite historie, straszne opowieści - znajdzie na tych kartach coś dla siebie. Przeczytałam tę książkę w zaledwie 2 godziny, wciągnęła mnie z kretesem i przepadłam dla świata dopóki nie skończyłam. Można by rzec, że czytając, czułam na karku powiew nieznanego. Zdecydowanie polecam miłośnikom gatunku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty. Prawdziwe historie 5/5 Nasza cena:
33,91 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty. Prawdziwe historie

Czy można być żarliwym nazistą i troskliwym ojcem? Josef Mengele wysyła setki tysięcy węgierskich Żydów do komór gazowych. Jednocześnie przeżywa z żoną drugi miesiąc miodowy w Auschwitz. Hans Frank nadzoruje trwającą w Polsce rzeź. Wieczorami jest troskliwym ojcem i godzinami ćwiczy z synem grę na...
Skazane. Historie prawdziwe 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazane. Historie prawdziwe

Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka pojawiły się w warszawskim więzieniu, żeby wysłuchać historii osadzonych tam kobiet. Dwanaście dziewczyn z Grochowa, więźniarek, zgodziło się opowiedzieć im swoje historie, bo jak same mówią: „może ich niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może...
Metoda Silvy w Polsce. Prawdziwe historie... 0/5 Nasza cena:
16,78 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metoda Silvy w Polsce. Prawdziwe historie...

Trzymasz w ręku książkę pisaną przez 20 lat, bo tyle liczy sobie historia Metody Silvy w Polsce. Tak naprawdę napisali ją uczestnicy kursów którzy, ich zdaniem, znaleźli się w krytycznej sytuacji: dotknęła ich choroba, strata, ból, podchodzili do życia bez entuzjazmu, bez pewności siebie, mieli...
Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy 5/5 Nasza cena:
31,43 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy

Nowa książka autorki bestsellera "'Dziewczęta z Auschwitz". Prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy. Dla nich wojna to codzienność "Rodzina. Jest dla mnie istotna. Żona wiedziała, czym się zajmuję, jeszcze zanim się pobraliśmy. Mogła wybrać krawca albo piekarza, a wybrała mnie. Wiem, że to,...
Holokaust. Prawdziwe historie ocalonych 0/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Holokaust. Prawdziwe historie ocalonych

Na historię można patrzeć na wiele sposobów. Można skoncentrować się na jej aspekcie militarnym, gospodarczym, obyczajowym lub politycznym. Można przyjąć punkt widzenia przywódców lub dowódców. Ale można też spróbować ujrzeć ją tak, jak widzieli ją zwykli ludzie. Osoby, które były świadkami...
Kwiaty Boga. Prawdziwe historie 5/5 Nasza cena:
14,63 zł 19,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kwiaty Boga. Prawdziwe historie

Naiwne, puszczalskie, nieodpowiedzialne…? Dlaczego nie zbudowały szczęśliwych, udanych związków, dlaczego nie ustawiły się w życiu zawodowym, dlaczego musiały szukać schronienia u obcych ludzi? Książka Kwiaty Boga zawiera prawdziwe historie kobiet, które spotykając się na co dzień z pogardą i...
Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić

Otwórz drzwi nieznanemu. Poznaj prawdziwe, przerażające historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić. Choć nauka pozostaje wobec nich bezradna, czy mogą nam powiedzieć coś więcej o świecie i nas samych? Pewnego poranka w 2014 roku w stanie Wisconsin przerażony rowerzysta zauważa wyczołgującą się...
Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych

Książka Anny Kamińskiej, autorki bestsellerowej Simony - jednego z największych hitów wydawniczych roku. Czternaście opowieści o trudnych, ale ważnych spotkaniach, o poszukiwaniu najbliższych oraz o podróży w głąb siebie. Prawdziwe historie kilkunastu adoptowanych niegdyś bohaterów, którzy po...
Wszystkie barwy słońca. Historie prawdziwe własnoręcznie uszyte 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie barwy słońca. Historie prawdziwe własnoręcznie uszyte

Barwna opowieść, co może się zdarzyć, gdy człowiek dokonuje życiowego zwrotu zakłada siedmiomilowe buty i wyrusza w świat z biletem w jedną stronę, planem w głowie i marzeniem w sercu. Historia o wzrastaniu do świadomego życia, poszukiwaniach duchowych, nieoczekiwanych zmianach planów, magii...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula