Nastolatki na krawędzi

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.3 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2023
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,72 zł
Nasza cena: 26,49 zł 44,90 zł Taniej o: 41%

Ta książka zawiera praktyczny zestaw narzędzi, w które rodzic powinien wyposażyć swoje nastoletnie dziecko, by potrafiło radzić sobie z rzeczywistością i wiedziało, jak zbudować zdrową dorosłą tożsamość.

W czasach, w których żyjemy, dorośli składają swoim nastoletnim dzieciom obietnice, których nie są w stanie dotrzymać. Stwarzają iluzję dostępności i nieograniczonych możliwości, których nie da się zrealizować. Ogłaszają: „możecie być kim chcecie”. Przestają wyznaczać granice. Obiecują dobrą edukację, a fundują szkolny chaos, brak uwagi i nierealne oczekiwania. Do tego dorzucają niepewność i świat na skraju katastrofy klimatycznej.

W pełnej niepokoju rzeczywistości nastolatki szukają potwierdzenia swojej wartości w mediach społecznościowych. Padają ofiarą seksualizacji i nadużyć. Zmagają się z depresją i myślami samobójczymi. Nie śpią. Cierpią na ADHD. Popadają w konformizm. Mają problemy z identyfikacją płci. Nie umieją dogadać się z dorosłymi.

O konfrontacji z lękiem, goryczą i rozczarowaniem. O niewidzialnym i niemym buncie przeciwko swoim ciałom i samym sobie. O zaburzeniach psychicznych i wyzwaniach codzienności. O zdroworozsądkowym wychowaniu nastolatek w skomplikowanym świecie rozmawiają dwie doświadczone lekarki i terapeutki oraz dziennikarka.

Recenzje książki Nastolatki na krawędzi (7)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Statystyki są zatrważające – coraz więcej dzieci zmaga się z problemami psychicznymi, coraz częściej trafiają oni tez do placówek medycznych. I to nie w chwili, kiedy problem jest jeszcze do opanowania, ale wówczas, kiedy wymaga on wieloletniej pomocy psychologa czy nawet psychiatry oraz terapii. Nastolatki po próbach samobójczych, ostre epizody depresyjne u pięciolatków – to niestety znak naszych czasów, ilości bodźców docierających do nas z każdej strony, presji otoczenia oraz ograniczenia kontaktów społecznych na rzecz wirtualnych interakcji.

  Czy ta sytuacja może ulec zmianie? Jak można pomóc dziecku, szczególnie w burzliwym okresie dorastania, kiedy do głosu dochodzą emocje? Odpowiedź przynosi książka pt. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA SA książka to zapis rozmowy dziennikarki Krystyny Romanowskiej z lekarzem psychiatrą dr Agnieszką Dąbrowską i lekarzem psychiatrą, psychiatrą dzieci i młodzieży, psychoterapeutą dr Martą Niedźwiedzką. Książka, choć skoncentrowana na problemach dorastających dziewcząt i ich problemach, będzie wsparciem również dla tych rodziców, którzy mają nastoletnich synów. Tak naprawdę sięgnąć po nia powinni wszyscy rodzice, niezależnie od wieku dzieci, a także pracujący z dziećmi specjaliści, szczególnie pedagodzy. Każdy, kto dzięki niej będzie potrafił wychwycić sygnały problemów, a także będzie wiedział, jak na pewne kwestie reagować, jak rozmawiać w sposób wspierający.

  Opierając się na własnym doświadczeniu, na sytuacjach z ich gabinetów, autorki piszą o problemach dorastających dziewcząt, spotęgowanych jeszcze przez brak dostępności rodziców w ich życiu. Książka składa się z dwunastu rozdziałów dotyczących różnych aspektów życia nastoletnich dziewcząt, mogących stanowić źródło potencjalnych problemów. W rozdziale pierwszym autorki wyjaśniają, dlaczego tak trudno jest porozumieć się z nastoletnim dzieckiem, piszą o neurobiologicznych procesach, przekładających się na zachowanie dziecka, o emocjonalności i nadmiarze informacji, atakujących mozgi dziecka. Zwracają również uwagę na to, jakie zachowania w ramach „buntu okresu dojrzewania” mieszczą się w normie, a jakie są sygnałem poważniejszych problemów. Rozdział drugi traktuje o zbyt często lekceważonej depresji, która współcześnie diagnozowana jest u coraz młodszych dzieci. Tłumaczą czym jest depresja, a dokładnie zaburzenie depresyjne, wspominają o szkodliwych mitach dotyczących depresji, a także o sygnałach depresji i terapii rodzinnej. W rozdziale trzecim autorki zajmują się zaburzeniami psychicznymi, również tymi udawanymi, które również są sygnałem problemu, a w następnym – autyzmem u dziewcząt. W rozdziale piątym przeczytamy o ADHD, coraz częściej diagnozowanym również u dorosłych kobiet, w szóstym natomiast zmierzymy się z tematem korzystania ze zdobyczy technologicznych i konsekwencji nadmiarowego korzystania z internetu.

  O używkach, uzależnieniu u nastolatków traktuje rozdział siódmy, zaś problemach związanych z identyfikacja płci rozdział ósmy. Znajdziemy w nich choćby wskazówki, w jaki sposób podejść do deklaracji dziecka o niebinarności, a także informację jak wygląda droga od diagnozy dziecka u psychologa seksuologa w kierunku zmiany płci. W rozdziale dziewiątym autorki zajmują się seksualnością i seksualizacją nastolatek i skutkami dostępności pornografii, a także zaburzeniami psychicznymi, których seksualizacja jest przyczyną. Rozdział dziesiąty mówi o zaburzeniach odżywiania i otyłości, kolejny natomiast o coraz częściej podejmowanych przez nastolatki próbach samobójczych. Dowiemy się tu, co może doprowadzić do podjęcia takiej próby, jak zapobiegać oraz w jaki sposób reagować na próby samobójcze. Poznamy tu również czynniki, które u dzieci mających myśli samobójcze mogą zwiększyć ryzyko zrealizowania ich fantazji. Ostatni rozdział traktuje o terapii nastolatka, która tak naprawdę powinna być systemowa, a procesem terapeutycznym winna być objęta cała rodzina.

  Lektura książki, choć w niektórych momentach o tyle trudna, że być może obnaży nasze błędy wychowawcze, daje nam narzędzia do tego, by uzdrowić relację z dzieckiem, by służyć mu pomocą, być dla niego wsparcie wówczas, kiedy tego potrzebuje. Dzięki informacjom udzielonym przez autorki mamy również szansę na to, by odpowiednio wcześnie zauważyć sygnały problemów, zanim jeszcze będzie za późno na interwencje. Dlatego warto oddać się lekturze książki, a po przeczytaniu – wracać do niej w razie potrzeby. Szczególnie, że każdy rozdział porusza odmienny problem, zatem bez trudu odnajdziemy interesujące nas fragmenty tekstu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie przepadam za poradnikami ale tę pozycję obowiązkowo musiałam mieć w swojej biblioteczce. Czemu? Ano z racji tego, że moje córka właśnie wkroczyła w wiek nastoletni i jaki 11-12 latko zaczyna dojrzewać. Umysł nastolatków nie tylko dziewczynek w czasie dojrzewania do dużo skok rozwojowy. Dzieci nie radzą sobie z nadmiarem zmian, a jeśli dodamy nadmiar nauki i wszystkich współczesnych problemów mamy mieszankę wybuchową. W dodatku moja córka oprócz typowych nastoletnich kłopotów ma też ASD i ADHD co potęguje wszystkie problemy. Dlatego taki poradnik jest idealny zanim kłopoty nas dopadną na dobre.

  Autorkami są trzy kobiety, które zrobiły kawal dobrej roboty. To nie są tylko suche fakty a autorki poruszają szereg trudnych tematów. Całość ujęta w formie pytań lub zagadnień oraz wyjaśnienie, lub odpowiedzi. Dzisiejszy świat nastolatków jest silnie przebodźcowany. Era smartfonów, komputerów gdzie świat kreowany jest przez media społecznościowe a każda odmienność wytykana. Ktoś powie, że dawnej tez tak było. Owszem, to zjawisko stare jak świat. Jednak dawniej ktoś wyróżniający się był co najwyżej wyśmiewany na forum klasy, szkoły czy lokalnej społeczność a dziś leci to w świat. Jako nastolatka nie musiałam się obawiać, że ktoś mi zrobi zdjęcie czy filmik i puści w świat z odpowiednim # na ig, czy fb. Co najwyżej wyśmieje przy kolegach itp.

  Nastolatkowie bywają trudni. Ciężko im się komunikować z otoczeniem a zabiegani rodzice nie ułatwiają tego zadania. Dodatkowo nie każdy rodzic potrafi poruszyć trudny temat. Obecnie wielu z rodziców unika problemów wypierając je bo boją się zaszufladkowania dzieci. Depresja, ADHD, autyzm, zaburzenia odżywiania, problem z intensyfikacją płci i wiele innych tematów, których my jako rodzice albo boimy się poruszać, albo po prostu nie wiemy, jak o nich rozmawiać. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają nam. Ten poradnik, mimo że jak tytuł mówi skierowany jest do mam dziewczynek, to z powodzeniem będzie dobry także dla mam chłopów. Autorki pokazują nam szereg narzędzi, które pomogą nam zrozumieć świat i problemy współczesnych nastolatków

  Poradnik to dwanaście rozdziałów, napisanych w formie rozmowy dziennikarki z dr Martą, która jest psychiatrą dzieci i młodzieży i terapeuta i z dr. Agnieszką, która jest psychiatrą także dla dorosłych. Obie panie przybliża nam czym zajmuje się psychiatria. To nie tylko jak sądzi dużo ludzi lekarz od czubków. To także lekarz leczący zaburzenia odżywiania, depresje, zaburzenia snu, spectrum autyzmu, leczy z uzależnień i wiele innych. Polecam wszystkim nie tylko rodzicom nie tylko nastolatek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jako nastolatka byłam zdecydowanie... trudna?

  Myślę, że to właściwe słowo.

  Skłoniło mnie to do głębokich refleksji przez ostatnie lata. 🙂

  Istotę tego trudu objaśnia nowa książka wydawnictwa Muza, która w ramach współpracy miałam przyjemność, zgłębić. Dzięki formie dialogu mamy szansę zatopić sie w świecie nastolatek.

  Czy jako rodzice, czy jako ludzie dorośli, którzy jeszcze chwile temu również walczyli ze swoimi demonami.

  Poznajcie "Nastolatki na krawedzi", autorstwa Katarzyny Romanowskiej i doświadczonych lekarek, Agnieszki Dabrowskiej i Marty Niedźwiedzkiej.

  Książka ma za zadanie otworzyć nasze umysły na to, co widza i czują nastolatki żyjący obok nas. Często jeszcze zależni ale zorientowani na swoje potrzeby. Wielu z nich jest zagubionych, potrzebuje wsparcia i miłości a dorośli wciąż często postrzegają problem jako nieumiejętność dopasowania. W wyniku niesprzyjających sytuacji rozwijają się myśli, które nie tylko obniżają poczucie własnej wartości, dają miejsce na separację od rówieśników i depresje ale także popadanie w nałogi i kłopoty z identyfikacja płci.

  Brzmi ciężko, prawda?

  Ludzie dojrzewający obok nas trwaja w świecie który jest odbiciem często nas i naszych bolączek. Zagłębiając kolejne rozdziały można otrzymać praktyczną pomoc w komunikacji .

  Również w momentach, które mogą nam sie wydawac kulminacyjne, jak dojrzewanie, bunt czy zaburzenia odżywiania lub inne.

  Ta publikacja to naprawde miła odmiana pradnikowej rzeczywistości.

  Spodziewałam się powielonych starych informacji a otrzymałam lekturę zaktualizowaną do obecnego czasu, pełną potencjału.

  Zawsze staram się znaleźć w książkach jedną myśl, ktora zostanie ze mną po jej przeczytaniu. Jako dorosła kobieta już rozumiem wiele rzeczy, które po raz pierwszy pokazała mi terapia a książka przypomniała proste zależności, ale jako mamą córek podskornie czuje, ze nigdy nie będę wystarczająco gotowa na to co przyniosą nam kolejne dni.

  Dostęp do tak wszechobejmujacych publikacji nie tylko wzbogaca świadomość czytających ale także daje zbiór przydatnych rad właśnie na te trudne momenty. Otwiera oczy, pozwala umysłowi poczuć wolność i gotowość do działania.

  [Współpraca]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA

  "NASTOLATKI
  NA KRAWĘDZI"

  CZEGO NIE WIECIE O PROBLEMACH SWOICH CÓREK

  AUTOR:

  Krystyna Romanowska

  dr Agnieszka Dąbrowska

  dr Marta Niedźwiedzka

  @[Adres usunięty]dzi

  WYDAWNICTWO: Wydawnictwo MUZA SA

  "...dziewczynkom jest dzisiaj trudniej dorosnąć. Dlaczego? Ponieważ to jednak dziewczynki są membraną życia społecznego. I tak jak drgająca membrana akustyczna, ich zachowania i emocje są odzwierciedleniem niesprawiedliwości, niedociągnięć i błędów dorosłych..."

  Książka jest zapisem rozmów, które przeprowadziły i efektem ponad dwuletniej pracy dziennikarki i dwóch doświadczonych psychiatrek dziecięcych.

  Skupiają się na dorastaniu i problemach współczesnych dziewcząt.

  Krystyna Romanowska, dziennikarka, pisarka.

  Agnieszka Dąbrowska lekarz psychiatra, z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu zaburzeń psychicznych dorosłych, dzieci i młodzieży.

  Marta Niedźwiedzka lekarz psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

  Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”?

  Zagadnienia, które poruszyły w tej książce, zostały podparte badaniami.

  Książka składa się z dwunastu rozdziałów, prowadzone są w postaci dialogów.

  Całość napisana jest w zrozumiały i ciekawy sposob, zachęcając nas tylko do czytania.

  NASTOLATKI NA KRAWĘDZI to poradnik, który przybliży nas rodziców i pokaże, czym zmagają się nasze nastoletnie dzieci.

  Dostajemy w tej książce wiele przydatnych narzędzi i wiedzę, aby nasze dzieci potrafiły poradzić sobie z otaczającą je rzeczywistością i umiało zbudować swoją tożsamość.

  Autorki w ciekawy sposób odnoszą się do problemów nastolatek i uświadamiają rodzicom problemy, ale również podpowiadają, jak powinnyśmy rozmawiać, postępować i pomagać naszym dzieciom w tym ważnym procesie, jakim jest dorastanie.

  Autorki poruszają bardzo trudne tematy.

  Bycie nastolatkiem w trakcie dojrzewanie, to nie lada wyzwanie, jednakowo dotyczy ich samych, jak nas rodziców. Młodzież zmaga się z mnóstwem problemów, dojrzewaniem, swoją seksualnością, rówieśnikami i wieloma innymi rzeczami. Na dodatek pandemia zamknęła wszystkich, odcinając kontakty z rówieśnikami, dając większy wpływ na media społecznościowe i zagrożenia w sieci. Do tego dochodzi depresja, zaburzenia z seksualnością, różne używki, po które sięgają, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychiczne.

  Książka mówiąca o konfrontacji z lękiem i rozczarowaniem, o wyzwaniach dnia codziennego nastoletnich dzieci. I wychowaniu nastolatek w dzisiejszym skomplikowanym świecie.

  My rodzice mamy trudności z porozumiewaniem się z dorastającymi dziećmi. Wyznaczanie granic stało się dla nas problemem, z którym ciężko sobie nam poradzi i wycofujemy się z funkcji wychowawczych.

  A ta książka pozwoli nam spojrzeć szerzej na to, co przeżywają, z czym przyszło im się zmierzyć i pomóc im i nam się porozumieć. Pomóc im z ich problemami.

  Tę pozycję musi przeczytać, każdy rodzić.

  To bardzo wartościowy poradnik.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [współpraca reklamowa] Wydawnictwo Muza

  Muszę przyznać, że ten poradnik bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Nie jest bardzo „duża” książką, ale w bardzo obszerny sposób opisuje problemy z jakimi borykają się dzisiaj nastolatki. Uzmysłowił mi również, że wiele tych problemów, nie było gdy sama miałam naście lat.

  Poradnik składa się z dwunastu rozdziałów, które są rozmową Krystyny Romanowskiej z doktor Agnieszką Dąbrowską i doktor Martą Niedźwiedzką. Padają tutaj trudne pytania i równie ciężki, ale dokładne odpowiedzi. Autorka porusza typowe tematy tj.: dorastanie, burza hormonów podczas dojrzewania, bunt, ale również depresja, zaburzenia odżywiania, przebodzcowanie i wiele innych.

  To co mnie najbardziej poruszyło to problemy z rówieśnikami i kontakty nie przez różne media społeczne i komunikatory, ale twarzą w twarz. O ile problemu większe lub mniejsze zawsze były, to nie było tego drugiego. Internetu i ukrywaniu się za monitorem. Drugą sprawą, przy której zatrzymałam się na dłużej to przerażające statystyki. Ile nastolatków jest uzależnionych od mediów społecznościowych, ilu upija się w wieku 16-18 lat.

  Książka przybliża nam dorosłym, z czym dzisiaj muszą się zmierzyć nastolatki. A problemów jest naprawdę bardzo dużo. Poradnik pomaga je dostrzec, przeanalizować oraz podpowiada jak pomóc swoim prawie dorosłym dzieciom. Jest na pewno wartościową książką i myślę, że bardzo potrzebną w dzisiejszym świecie. Nam dorosłym wydaje się, że to tylko hormony, ale naprawdę warto na chwilę zatrzymać się i zastanowić się jaki dzisiaj wpływ ma młodego człowiek Internet, brak kontaktów na żywo, łatwy dostęp do stron pornograficznych i wiele innych czynników.

  Dodam jeszcze, że na rynku są różne poradniki, które są mniej lub bardziej zrozumiałe. Ten napisany jest prostym językiem, który jest zrozumiały dla każdego. Bardzo polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

 • Sztuka uwodzenia

  Istnieje dziewięć typów uwodzicieli. Jakim typem jesteś ty: SYRENĄ, ROZPUSTNIKIEM, IDEALNYM KOCHANKIEM, DANDYSEM, DUŻYM DZIECKIEM, KOKIETKĄ, CZARODZIEJEM, CHARYZMATYKIEM, czy GWIAZDĄ? W tej bestsellerowej książce Robert Greene prezentuje zasady i metody sztuki uwodzenia. Poznasz strategię i...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 44,99 zł 31,31 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,05 zł
 • Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek

  Czy miłości można się nauczyć? Czy istnieje nauka o miłości? Jak to jest, że niektórzy potrafią stworzyć stabilny i zdrowy związek, a inni w relacji z bliską osobą walczą o każdy dzień? Są takie dziedziny nauki, które mówią nam, co mamy jeść, jak ćwiczyć i jak długo spać. Dlaczego by więc nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 42,90 zł 29,55 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,03 zł
 • Jak żyć z lękiem. Poradnik doktora nerwicy

  W Polsce dużo się mówi o depresji, coraz więcej o życiu z syndromem DDA... ale prawie nic o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,99 zł 26,99 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,06 zł
 • Sztuka obsługi waginy

  Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna?Wagina często traktowana jest przez kobiety użytkowo, myta, depilowana, a nawet operowana, by sprostać męskim wyobrażeniom. Bywa nazywana sromem - jak sromotna klęska....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 46,99 zł 28,19 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 32,89 zł
 • Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności

  Lubisz seks? Poznaj 1001 sposobów na sprawienie przyjemności sobie i nie tylko sobie. Chcesz czerpać z seksu jeszcze więcej przyjemności? Zastanawiasz się, jak sprawić radość swojemu partnerowi? A może wiesz, co cię kręci, ale nie wiesz, jak o tym mówić? Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,99 zł 42,93 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 42,44 zł
 • Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi...

  Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 30,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,28 zł
 • ,,NIE'' z miłości. Mądrzy rodzice - silne dzieci

  Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom? Jakich słów używać, kiedy chcemy czegoś zabronić? Jak radzić sobie z dziecięcą frustracją? Czy rodzicielskie NIE może podlegać negocjacjom? Czy dziecko też ma prawo mówić NIE swoim rodzicom? Szczere i stanowcze "nie" jest często lepsze dla dziecka niż...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 34,00 zł 28,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,59 zł
 • Sztuka kochania

  Książka, która podpowiada jak żyć... żeby chciało się kochać. Michalina Wisłocka, rewolucjonistka seksualna - pionierka zwalczania niepłodności oraz popularyzatorka antykoncepcji. Łamała konwenanse, podważała autorytety, a przede wszystkim leczyła, inspirując do odkrywania własnych pragnień. Ucząc,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,99 zł 23,99 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 27,78 zł
 • Mózg odporny na stres

  Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia. Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 31,40 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,55 zł
 • Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Kultowy poradnik o miłości i związkach

  Niech nikomu się nie wydaje, że „zołza” to negatywne określenie. Wręcz przeciwnie, to kobieta, która jest miła, zabawna i życzliwa, przy czym największą miłość żywi do siebie. Nie kłamie i nie gra, jest szczera (czasem do bólu), bo wie, czego chce, i potrafi to zakomunikować. Robi, co jej się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 34,99 zł 23,43 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 22,92 zł
 • Jestem tatą!

  Optymalna, męska instrukcja obsługi nowego życia, do przeczytania pomiędzy zmienianiem pieluch, ulewaniem, a nieprzespanymi nocami. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, porodzie i rozwoju twojego dziecka, z uwzględnieniem wskazówek, jak przeżyć, oraz pomocnych strategii na pierwszy rok, spisane...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 29,00 zł 20,74 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 18,98 zł
 • Slow sex. Uwolnij miłość

  Udany seks to źródło energii, wyraz uczuć pomiędzy ludźmi. Wykorzystaj metody slow seksu, by żyć szczęśliwiej Nowe wydanie bestsellerowego poradnika zostało poszerzone o bieżące problemy. Jak zaburzenia psychiczne, tempo życia, izolacja wymuszona pandemią wpływają na seksualność? Jak zdobyć się na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,99 zł 26,99 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,86 zł
Najczęściej kupowane razem
Wybrane bestsellery
Natura Śródziemia 0/5 Cena detaliczna 99,90 zł 73,29 zł Do koszyka dodaj do schowka

Natura Śródziemia

Prawdziwa skarbnica wiedzy na temat Śródziemia, oferująca czytelnikom możliwość spojrzenia przez ramię profesora Tolkiena w chwili, gdy odkrywał on swój świat. Pierwsza w historii publikacja ostatnich pism Tolkiena na temat Śródziemia, obejmująca szeroki zakres tematów i wątków, skompilowana i...
najniższa cena z 30 dni: 76,23 zł
Staś Pętelka. Brat czy siostra? 0/5 Cena detaliczna 32,99 zł 20,54 zł Do koszyka dodaj do schowka

Staś Pętelka. Brat czy siostra?

Nadchodzi wielka zmiana! W domu Pętelków wszyscy czekają na nowego członka rodziny. Mama i Jadzia pakują do torby ubranka i pieluchy, tata skręca łóżeczko, a Staś? ma mnóstwo pytań: kto mieszka w brzuchu mamy i dlaczego ją kopie? Co się dzieje w szpitalu? Dlaczego taki mały bobas robi tyle hałasu?...
najniższa cena z 30 dni: 20,81 zł
Ten pierwszy ostatni dzień 0/5 Cena detaliczna 54,90 zł 36,13 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ten pierwszy ostatni dzień

Prequel bestselerowej powieści "Nasz ostatni dzień" autorstwa Adama Silvery! Dwóch nieznajomych spotyka się w dniu, gdy Prognoza Śmierci wykonuje pierwsze telefony. Zbliża się dzień uruchomienia Prognozy Śmierci i wszyscy zadają sobie jedno pytanie: czy rzeczywiście potrafi ona przewidzieć czyjąś...
najniższa cena z 30 dni: 41,67 zł
Gild 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 26,49 zł Do koszyka dodaj do schowka

Gild

Złoto. Złote posadzki i ściany. Złote meble i szaty. W zamku króla Midasa – wzniesionym na grani ośnieżonych gór – złote jest wszystko! Mit  o królu Midasie powraca w nowej odsłonie. Kobieta, na której władca złożył swój złotodajny dotyk, ukaże nam mroczną stronę chciwości. Oto pierwszy tom...
najniższa cena z 30 dni: 26,72 zł
Pokochaj przeciwności losu! Jak sprostać każdemu.. 0/5 Cena detaliczna 49,90 zł 34,79 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pokochaj przeciwności losu! Jak sprostać każdemu..

Przygotuj się na niesamowitą transformację swojego życia! Odkryj w swoim wnętrzu niewidoczne siły i wyzwó,l wiarę we własne możliwości Odwołaj się do mocy wszechświata i użyj jej w korzystny dla siebie sposó,b Zdobądź niezachwianą pewność siebie W sferze rozwoju duchowego Napoleon Hill...
najniższa cena z 30 dni: 35,06 zł
Ludzie z mgły 5/5 Cena detaliczna 49,90 zł 30,03 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ludzie z mgły

Nie każdy, kto zbłądził we mgle, odnajdzie drogę do domu. Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z...
najniższa cena z 30 dni: 30,15 zł
Arena Dłużników. Druga Trylogia Komornika. Tom 4 0/5 Cena detaliczna 66,60 zł 53,08 zł Do koszyka dodaj do schowka

Arena Dłużników. Druga Trylogia Komornika. Tom 4

No dobra, powiedzmy to otwarcie – Rebelia na Arenie Dłużników upadła i sobie głupi ryj rozbiła, a jej niedobitkowie rozpierzchli się po całym świecie, niczym koraliki po podłodze. Natomiast Ezekiel Siódmy, eks-Komornik, eks-Stwórca Świata, w tej chwili ponownie wciągnięty na krzywy ryj w skład...
najniższa cena z 30 dni: 50,35 zł
Nie odkryjesz prawdy. Prokurator Gabriela Sawicka. Tom 4 0/5 Cena detaliczna 49,99 zł 36,60 zł Do koszyka dodaj do schowka

Nie odkryjesz prawdy. Prokurator Gabriela Sawicka. Tom 4

Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozmawiać tylko z Sawicką. Robi wszystko, by oskarżono go o te morderstwa. Prokurator od początku nie wierzy w jego winę. Zastanawia się, kto za tym stoi, dlaczego mężczyźnie tak zależy na uznaniu go za...
najniższa cena z 30 dni: 37,50 zł
Nefarious 4/5 Cena detaliczna 41,90 zł 28,82 zł Do koszyka dodaj do schowka

Nefarious

Autorka powieści Vincere l'amore. Raven Nixon przenosi się do Baltimore, aby rozpocząć tam studia. Wyjazd do innego miasta to dla dziewczyny szansa na ucieczkę od toksycznego byłego chłopaka, surowych rodziców i gloryfikowanego przez wszystkich brata. Na miejscu poznaje Matta Suttona, który...
najniższa cena z 30 dni: 27,18 zł
eBook Przyjaźń w czasach samotności mobi epub 0/5 Cena detaliczna 52,90 zł 47,62 zł Do koszyka dodaj do schowka

eBook Przyjaźń w czasach samotności mobi epub

Jak zdobyć i utrzymać przyjaciół w erze rozproszenia, wypalenia i chaosu w coraz bardziej podzielonym świecie? Więzi międzyludzkie są jednym z najważniejszych wyznaczników szczęścia. Spośród 106 czynników wpływających na depresję, brak zaufanej osoby znajduje się na pierwszym miejscu.   Samotność...
najniższa cena z 30 dni: 46,02 zł
Przyjaźń w czasach samotności. O znaczeniu i budowaniu więzi w dorosłym życiu 5/5 Cena detaliczna 52,90 zł 34,19 zł Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaźń w czasach samotności. O znaczeniu i budowaniu więzi w dorosłym życiu

JAK ZDOBYĆ I UTRZYMAĆ PRZYJACIÓŁ W ERZE ROZPROSZENIA, WYPALENIA I CHAOSU W CORAZ BARDZIEJ PODZIELONYM ŚWIECIE? Więzi międzyludzkie są jednym z najważniejszych wyznaczników szczęścia. Spośród 106 czynników wpływających na depresję, brak zaufanej osoby znajduje się na pierwszym miejscu. SAMOTNOŚĆ...
najniższa cena z 30 dni: 34,73 zł
eBook Trzy kobiety mobi epub 0/5 Cena detaliczna 35,90 zł 32,32 zł Do koszyka dodaj do schowka

eBook Trzy kobiety mobi epub

Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel - walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna,...
najniższa cena z 30 dni: 31,23 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula