Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Autor:

T. M. Frazier

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 8
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 14,93 zł
Nasza cena: 13,70 zł 24,90 zł Taniej o: 45%

Doskonałe zakończenie “Mrocznej miłości”.

Czy losy bohaterów potoczą się tak, jakby sobie tego życzyli?

“Mroczne pożądanie” to nie powieść, ale raczej nowela stanowiąca uzupełnienie książki “Mroczna miłość”. Jake, jeden z głównych bohaterów, nigdy nie był dobrym człowiekiem. Jako płatny zabójca, narobił sobie wielu wrogów, którzy zdążyli już zagrozić osobom najważniejszym w jego życiu. Teraz jednak wreszcie wraca do domu. Nie ma pewności, czy ukochana kobieta,  o której nie mógł do tej pory przestać myśleć, będzie na niego jeszcze czekać. Tymczasem okazuje się, że oboje są dla siebie stworzeni i potrzebują swojej bliskości jak powietrza.

Sielanka trwa przez jakiś czas. On zapewnia jej opiekę, a ona wreszcie czuje, że znalazła swoje miejsce na ziemi i nie musi się martwić niczym więcej. Kiedy jednak powoli zaczynają wierzyć, że stworzyli prawdziwą, kochającą się rodzinę, przeszłość upomina się o Jake’a i do drzwi ich domu puka policja. Czy jest szansa, by mężczyzna uciekł od odpowiedzialności za swoje czyny? Czy kara śmierci jest mu przesądzona?

Przeczytaj fragment książki


O autorze:

T.M. Frazier jest autorką bestsellerów docenianych między innymi przez “USA Today”. Przyszła na świat w Nowym Jorku. Od czasów liceum pokochała pisarstwo. Z początku chciała jednak być reporterką, choć ostatecznie przez dziesięć lat zmagała się z niekoniecznie ciekawą pracą w nieruchomościach. Mąż przekonał ją jednak, że powinna podążać za marzeniami i tak wydała pierwszą i kolejne książki, które z czasem obiegły cały świat.

Recenzje (8)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Mroczne pożądanie to zdecydowanie świetne dopełnienie historii Jake'a i Abby, taka wisienka na torcie! Ale...Zawsze jest jakieś ale, mam wątpliwości czy stworzenie odrębnej książki to był dobry pomysł. Uważam, że może lepiej by było wcisnąć po prostu to kolejne sto kilkadziesiąt stron do Mrocznej Miłości. Czuję też niedosyt, bo miałam nadzieję, że jednak pojawi się tutaj trochę więcej Brantleya oraz, że ich znajomość jak się poznali itp będzie miała jakiś głębszy sens, ale cóż. Wracając do samej książki.

  Jake jest pełen wątpliwości czy po tym co zrobił i jak wyglądał gdy wrócił do domu, Abby dalej będzie go chciała i czy będzie go kochać. Kiedy udowadnia mu, że tak zostanie, cały czas żyją szczęśliwie...Do czasu, niestety policja zaczyna węszyć i Jake może mieć poważne kłopoty. Zaczyna się w końcu coś dziać, ale tak jak pisałam wyżej lepszym rozwiązaniem byłoby dołożenie tego do pierwszej części po prostu. Ogólnie to baardzo szybko się to czytało :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mroczne pożądanie” to dodatkowa część uzupełniająca historię bohaterów, taka kropka nad „i” dla tych, którzy dostatecznie zdążyli się z nimi zżyć. Wielka próba miłości, towarzyszące Jake’owi obawy, powrót do domu i niespodziewane przeszkody. W końcu istnieje coś takiego jak wymiar sprawiedliwości, który może dać o sobie znać w najmniej pożądanym momencie. Książka jest króciutka, ale nie leniwa. Autorka miała na nią pomysł, wprowadziła w całą historię coś ciekawego, choć nieobligatoryjnego, pociągając pewne rozpoczęte w pierwszym tomie wątki. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że śmiało mogła zostać wciągnięta w główny tom, stanowiąc po prostu dodatkowe strony. Czy warto po nią sięgać? To z pewnością zależy od osobistych preferencji i nastawienia do głównej części.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Obiecałam Wam wczoraj, że napomknę o nowelce, która wyszła do książki "Mroczna Miłość" T.M.Frazier. jeśli czytaliście moją wczorajszą opinię to wiecie, że tutaj miało się polać troche krwi. I tak też będzie.

  .

  Co mogę powiedzieć? Nie przyczepie sie do historii, która była tutaj zawarta. Była ciekawa i okej, ale tak szczerze to ta książeczka mogłaby mieć nawet 300 stron i wiecie co? To by napewno zadziałało bardziej na jej korzyść. Miałam wrażenie, że ta książeczka to bardziej streszczenie tego co będzie później w związku Abby i Jake'a. Moim zdaniem to co jest na łamach tej książeczki, albo nie powinno w ogóle wyjść, albo jeśli Autorka chciała zachować taką książkę to powinna sie ta "historyjka" znajdować w tomie 1 "Mroczna miłość". Książeczka nawet nie ma 100 stron powieści (pełno jest pustych więc no śmieszek z lekka) i owszem przeczytacie ją w niecałe pół godziny, ale wiecie co Was zaboli? To, że zabuliliście za nią 24,90. Bo ani ona nic nie wnosi tak szczerze takiego bardzo mocnego i odkrywczego, ani tym nie można sie nacieszyć bo jest za krótkie. Moim zdaniem kompletna strata pieniędzy, które możecie wydać zdecydowanie lepiej. A uwierzcie mi, że to co sie znajduje w tym tomie - spokojnie można byłoby rozciągnąć do pełnoprawnego tomu 2. .

  Z jednej strony ciekawa historyjka - inaczej tego nazwać nie moge, ale z drugiej strony to nie powinno być wydane jako oddzielny tomik. Jednak wolałabym tę historię ogarniętą po epilogu 1 części. Książkę moim zdaniem nie opłaca sie kupować. Napewno nie za taką cene.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Akcja "Mrocznego pożądania" to dodatek do prequelu książki "Mroczna miłość" autorstwa T.M. Frazier. Akcja tej historii rozpoczyna się jeszcze przed ukończeniem pierwszej części. To krótka opowieść o losach Jake tuż po tym, jak zadecydował ON złamać prawo, a także o jego i Abby dalszych losach i perypetiach.

  "Mroczne pożądanie" jest przedstawione z perspektywy Jake'a, co pozwala czytelnikowi na lepsze poznanie bohatera i powodów nim kierujących. W tej opowieści można dowiedzieć się, jakie uczucia targały mężczyzną po incydencie z Owenem. Nowelka wyjaśnia także niektóre konflikty Jake'a z prawem, w końcu nie jest ON aż tak nieuchwytny dla organów ścigania.

  Szkoda, że "Mroczne pożądanie" to taka krótka książka. Przez tyle stron nie da się przedstawić dobrze historii, dlatego chwilami odnosiłam wrażenie, że T.M. Frazier celowo spłyciła całą opowieść, aby jak najszybciej ją skończyć. Moim zdaniem to wielka strata, ponieważ odniosłam wrażenie, że pisarka ma naprawdę ciekawy pomysł na większe rozwinięcie całej powieści, ale narzucony jej LIMIT stron trochę pozbawił ją kreatywności.

  Powodem wprowadzenia "Mrocznego pożądania" jest fakt, iż przedstawia ON czytelnikom nowego bohatera, Brantleya Kinga. Jest to postać, która również posiada swoją odrębną książkę o tytule "King". T.M. Frazier ma świetny pomysł na swoje powieści, można wręcz powiedzieć, że stworzyła swoje własne, małe uniwersum w obrębie którego tworzy fabułę i bohaterów. Bardzo mi się to podoba, ponieważ z przyjemnością zapoznam się z innymi książkami tej autorki.

  "Mroczne pożądanie" T.M. Frazier to niewielki dodatek do pierwszego tomu książki "Mroczna miłość". Uważam, że takie nowelki to świetne dopełnienie do całej historii, szczególności wtedy, gdy czytelnik odczuwa niedosyt po dokończonej lekturze i nie jest gotowy jeszcze na ostateczne pożegnanie się z ulubionymi bohaterami. Sądzę jednak, że ta historia jest za krótka, aby tworzyć z niej odrębną książkę. Zdecydowanie lepiej byłoby wcisnąć te kilkanaście stron po prostu w epilog pierwszej części "Mrocznej miłości". Niemniej, "Mroczne pożądanie" to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla fanów serii The Dark Light of Day.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po lekturze "Mrocznej miłości" był mi mało! Główną zaletą tej książki było przede wszystkim to, że była niesamowicie wciągająca, po prostu chciało się jej czytać więcej. Akurat w tym przypadku miałam szczęście - Autorka przygotowała dla nas coś niezwykłego. "Mroczne pożądanie" ciężko nazwać kolejnym tomem, liczy niewiele ponad 100 stron, powieść otrzymała więc numer 1.5. w serii.

  Ta książka jest oczywiście ściśle powiązana z "Mroczną miłością" - to Ci sami bohaterowie, te same wątki. Pokusiłabym się o nazwanie jej "dopełnieniem" I tomu. Tu skupiamy się na mrocznym obliczu Jake'a. Poznajemy szczegóły znanych nam wydarzeń i wątpliwości, które ma w sobie bohater.

  Tom 1 i 1.5 przeczytałam jednym tchem - granica między książkami praktycznie się dla mnie zatarła. Po zakończeniu "Mrocznej miłości" czułam niedosyt, więc bardzo ucieszyłam się, że z bohaterami mogłam spędzić trochę więcej czasu. Zastanawia mnie czy numeracja ta oznacza, że możemy się również spodziewać tomu 2... To dziwne, ponieważ historia Abby i Jake'a jest jak dla mnie zamkniętą całością.

  Ta część opowiada o wątpliwościach, jakie targają Jakiem w momencie, gdy wraca do domu. Mężczyzna zdecydował się na desperacki krok, wszystko z miłości do ukochanej. Miłość ma jednak różne oblicza i tym razem może okazać się, że ukochana nie zrozumie jego dowodów oddania.

  Cieszę się, że sięgnęłam po "Mroczne pożądanie". Jeszcze bardziej cieszę się, że wydawcy coraz częściej decydują się na udostępniania nam "półtomów", czyli krótkich książek o numerach 0.5, 1.5 itd., które pojawiają się stosunkowo często w przypadku książek dla kobiet czy młodzieży. Nie wnoszą one zbyt wiele do fabuły, jednak ja bardzo chętnie spotykam się z ulubionymi bohaterami, choćby na chwilę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula