Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 10
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
216
Nasza cena: 5,90 zł 39,90 zł Taniej o: 85%

Piją z radości. Piją z rozpaczy. Piją, bo lubią lub same do końca nie wiedzą dlaczego. Przecież wszyscy wokół piją tak samo.

Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.

Reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. Przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?

Przeczytaj darmowy fragment


Od Autorki

Tu nie ma wyjątków. Piją prawniczki, policjantki, lekarki i celebrytki. Pije się od nizin po wyżyny. Od kobiet, które odkurzają cudze mieszkania, po doktorantki. Od salowych po serialowe aktorki.  Zwyczajność i pospolitość nałogu przeraża. Nie liczą się habilitacje ani platynowe karty. Tu panuje pełna demokracja, jak w każdej chorobie - bo alkoholizm jest przewleką chorobą, z czego jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę. Chorobą, którą można leczyć. O ile chce się o siebie zawalczyć i podjąć leczenie.


O autorce

Magda Omilianowicz, reporterka i autorka książek non-fiction, między innymi takich, jak "Bestia. Studium zła" i "Fajbus 997 przypadków z życia". Jej teksty pojawiały się w "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Głosie Koszalińskim" oraz "Fortunie". Nie boi się poruszać trudnych tematów społecznych.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  ....I co,nadal myślisz,że picie to jest sama rozkosz i frajda?Że alkoholik marzył o takim scenariuszu?

  Miała być zabawa,zabawa i impreza,a nie biegunki,dygot i lęki.

  Tego w moich planach nie było..."

  ******************************************

  Zakładają maskę przekonane,że nikt się nie domyśli.A problem widzą wszyscy-dzieci,sąsiedzi,sprzedawczyni w sklepie,listonosz...

  *******************************************

  Autorka, Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami,których życiem zawładnął alkohol oraz z osobami z ich otoczenia.

  Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki będącej w szponach tego nałogu.

  Nieważne,czy jesteś sprzątaczką czy panią prezes-wszystkie pijecie jednakowo i jednakowo idziecie na dno.

  *******************************************

  Dla mnie to była bardzo ważna książka i uważam, że wszyscy powinniśmy ją przeczytać.

  Napisana rzetelnie.

  Bez oceniania i bez potępiania.

  Skłaniająca do refleksji.

  Wstyd i samotność-te słowa towarzyszą naszym bohaterkom i wprowadzają w ich życie zamęt.

  Samotność-to początek

  Wstyd-to koniec

  Nie pozwólmy ani na jedno,ani na drugie.

  Podajmy pomocną dłoń.

  Nie oceniaj tylko wspieraj.

  Po prostu bądź
  🤗

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobrze i szybko się to czyta. Nie wiem czy dobrze dlatego, że szybko, czy szybko więc dobrze. Może wzbudzać zainteresowanie, nie dłuży się, różne spojrzenia przedstawia. Książka nie jest obszerna, wręcz przeciwnie, ale myślę, że nie ma co na siłę wymyślać, temat wyczerpuje. Każda historia taka sama a ileż można w tej kwestii teorii tworzyć. Tytuł sprecyzowany konkretnie zatem kto ciekawy, na pewno przeczyta, kto nie ma ochoty po książkę nie sięgnie. Wiadomo.

  Fajnie, że autorka skupia się na tu i teraz. Nie odkopuje jakiś dawnych statystyk, na siłę nie porównuję. Po pierwsze, mamy tu treściwe wprowadzenie w temat. Po drugie, wywiad z psychologiem klinicznym, specjalistą leczenia uzależnień i pracy z DDA zatem takie teoretyczno-praktyczne spojrzenie. Szczerze napiszę, nie mam przekonania do tych psychologicznych teorii ale wywiad należy do rzeczowych. Po trzecie, kilka historii z życia wziętych, szczęśliwie nie są to wywiady. Opowiadają alkoholiczki ale i osoby z nimi związane dzieci partnerzy. Przekrój społeczny różny, choć historie jakby te same.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Co jakiś czas w Polsce wybucha debata o spożywaniu alkoholu. Teraz wszystko zdominował Covid-19, ale czy to, gdy nadejdzie sierpień, czy przy okazji rozmów o akcyzie, będzie znowu na tapecie temat, że Polacy piją dużo, że to problem i co z tym zrobić, czy samo podwyższenie cen wystarczy, czy potrzeba więcej obostrzeń w stylu zakaz sprzedaży w konkretnych miejscach czy porach. Moje pokolenie pamięta czasy, gdy picie było czymś normanym, każdy miał w rodzinie, ojca, wujka, kuzyna, który upijał się i był na permanentnej bombie, a cała rodzina na wszelkich imprezach rodzinnych miała izolować go, na ile się da od trunków. No właśnie, to byli ojcowie, wujkowie, ciotki i matki pomstowały i odprowadzały do domu. Tymczasem współcześnie, większym problemem są kobiety, które sięgają po kieliszek. Polecana dziś książka, to poruszający reportaż Mistrzynie kamuflażu. Jak piją kobiety, książka może nie obszerna, ale kompleksowa, wydaje mi się, że potrzebna.

  Magda Omilianowicz zaprasza nas do świata, który do tej pory kojarzyliśmy z mężczyznami, to mężczyźni wracali z pracy i pili, to oni spali, gdzieś pod płotem i czekali na szóstą jak otworzą sklepy. Tymczasem XXI wiek przyniósł zmianę, tak oczekiwane równouprawnienie pojawiło się i w klinikach leczenia uzależnień. Czy autorka powie nam dlaczego piją kobiety, dlaczego zaczęły być stałymi klientkami monopolowych? Nie, jej rozmówczynie spróbują pokazać nam mechanizm wpadania w nałóg, różnicę pomiędzy męskim piciem, a tym kobiecym, pokażą nam jak kobiety sięgają dna i podejmują decyzję o terapii. Przejmujący obraz naszego społeczeństwa, bez oceniania, bez złotych myśli i bezcennych rad. Reportaż pokazujący jak jest, chociaż ta rzeczywistość może nam się nie podobać.

  Książka porusza trudną tematykę i co ciekawe skupia się nie tylko na piciu, to także opowieść o DDA, co jawi się jako coraz poważniejszy problem, zresztą zjawisko współuzależnienia, jest coraz poważniejszym problemem, bo nie tylko uzależniony się zmienia, ludzie najbliżsi też zaczynają zachowywać się inaczej. Czy terapia jest jedynym wyjściem. No nie, w książce zobaczycie ludzie, którzy nie chcieli na nią iść i pracują sami. Jednak czy można zerwać z nałogiem samemu? Są tacy, któzry odstawiają z dna na dzień, niektórzy pomimo lat terapi wciąż przechodzą załamania. Jednak nie ten proces trzeźwienia najbardziej poraża, najgorszy jest ten mechanizm picia, kłamstwa i upodlenia. Bardzo to wszystko jest obrazowe. Po przeczytaniu tej książki, lampka wina smakowała już inaczej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka poruszająca niewygodny temat dla tak wielu z nas. Bo jeśli ktoś nie ma problemu z alkoholem to na pewno jego bliski ma lub znajomy. Ja pochodzac z rodziny alkoholowej mam świadomość co czyni z ludzi alkohol. Inni niestety nie mają tej świadomości dlatego jest to dobra książka i dla tych i dla tych. Wiele pokazuje, wiele wyjaśnia. Pozwala nam inaczej spojrzeć... Zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykle skomplikowany i trudny problem, jakim jest nadużywanie alkoholu przez społeczeństwo wciąż zadziwia swą aktualnością. Magda Omilianowicz postanowiła zgłębić temat dotyczący alkoholizmu, a konkretniej rzecz ujmując – alkoholiczek. Autorka odbyła liczne rozmowy z kobietami, które usiłując odreagować życiowe problemy – sięgały po alkohol. Wkrótce okazjonalne picie w mgnieniu oka zastąpiło picie przymusowe, a kobiety przestały sprawować kontrole nad swoim życiem. Czy udało się im tę kontrolę odzyskać, a jeżeli tak to w jaki sposób tego dokonały?

  Oprócz wywiadów z uzależnionymi kobietami w książce znajdziemy także rozmowy z psychologami klinicznymi. Zatem czytelnik zostaje zaznajomiony z tajnikami uzależnienia nie tylko z punktu widzenia alkoholiczek, ale także osób, kierujących ich leczeniem. Niestety w mojej ocenie autorka nie zagłębiła tematu wyczerpująco. Wiele zagadnień zostało potraktowanych zbyt ogólnikowo. Sama książka zawiera zaledwie 200 stron, co jest zdecydowanie zbyt małą ilością, zważając na złożoność choroby alkoholowej. Każda z historii opisana została naprawdę ciekawie, jednak po ich lekturze odczuwało się pewnego rodzaju niedosyt. Chciało się poznać więcej i wejść w umysły bohaterek jeszcze bardziej. Osobiście zabrakło mi tutaj także bardziej naukowego podejścia do tematu alkoholizmu. Dobrze jest poznać specyfikę nałogu z perspektywy osób uzależnionych, jednak aby móc poczynania osób chorych w pełni zrozumieć, należy mieć rozeznanie w teorii, a tej było tutaj stanowczo za mało.

  Sformułowanie „Mistrzynie kamuflażu” doskonale oddaje położenie kobiet, które wpadły w szpony złośliwego nałogu, jakim jest alkoholizm. Czynnik społeczno-kulturowy wywiera na przedstawicielkach płci pięknej presję, by swój nałóg skwapliwie ukrywać. Ta pozycja nie tylko niesie ze sobą wiele refleksji, ale i uczula czytelników na to, by otworzyć oczy na problem, który mimo jego wszechobecności, wciąż jest ignorowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Magda Omilianowicz
 • Wydawnictwo Mova
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 216
 • Format: 13,5x20,5
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366436749
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak piją Polki?
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366436749
 • EAN: 9788366436749
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -75%
  Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

  Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

  Ta niezwykła opowieść w formie reportażu ukazującego realia i wyzwania operatorów ratowniczego numeru 112, odkryje przed Tobą zupełnie nowy świat! Cisi bohaterowie, którzy odbierają codziennie setki telefonów z prośbą o pomoc mierzą się z ogromną odpowiedzialnością, a ich nerwy w tych trudnych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 9,90 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

  Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

  Niezwykła historia o cenie wolności i groźbie fundamentalizmu Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,17 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -50%
  Aż do śmierci

  Aż do śmierci

  Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza do ostatecznych rozwiązań. Głos oddany kobietom, które z ofiar przeistoczyły się w morderczynie. Wstrząsająca, poruszająca, prawdziwa. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. – Małgorzata Domagalik Bardzo mocna rzecz. Wspaniale napisana. Daria...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 19,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

  Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

  Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,50 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -90%
  Gliniany most

  Gliniany most

  Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu - Złodziejki książek. Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 6,49 zł 64,90 zł
  w magazynie
 • -50%
  No pasa nada!

  No pasa nada!

  Prawdziwe historie współczesnych mujeres. Kobiece oblicze męskiego świata Meksyku. Llorona, Malinche, Guadalupe. Szalona – zdrajczyni – święta. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,45 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Światło ukryte w mroku

  Światło ukryte w mroku

  Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich - Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu. Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć… Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -45%
  Położna z Auschwitz

  Położna z Auschwitz

  Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,69 zł 46,90 zł
  w magazynie
 • -85%
  Banksterzy

  Banksterzy

  Historia, której boją się banki Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o wstrząsającym świecie bankierów bez zasad i dramacie polskich frankowiczów. W siedzibie GoBanku zapada decyzja o wprowadzeniu do oferty nowego produktu. Prezes Adam „Siekiera” stawia wyłącznie na bezdusznych, głodnych...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 5,90 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Dylemat

  Dylemat

  Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała... Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,14 zł 37,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Kalejdoskop II 0/5 Nasza cena:
24,36 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kalejdoskop II

"Kalejdoskop 2" – jej szósta książka - to druga część zbioru wybranych reportaży prasowych, które ukazały się w ostatnich 20 latach. Znajdziecie na łamach opowieść o królowej tatuażu, popa dentystę, małego geniusza, kobietę, pracującą jako duch, lekarza o nazwisku Frankenstein i wiele innych...
Fajbus. 997 przypadków z życia 0/5 Nasza cena:
26,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fajbus. 997 przypadków z życia

Twórca kultowego programu „,Magazyn kryminalny 997“,, który przez lata elektryzował całą Polskę. Człowiek orkiestra, dziecko szczęścia, miłośnik dobrej zabawy, dziennikarz, wymagający szef, zdyscyplinowany, choć rozrywkowy. Szczerze opowiada o sobie, o plusach i minusach sławy, kulisach...
Pod podszewką świata 0/5 Nasza cena:
30,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod podszewką świata

Czterech podróżników - cztery rozmowy o świecie, o filozofii podróżowania, o przygodach, chorobach, niebezpieczeństwach i kulturowych zaskoczeniach. - Dlaczego Adama Karkosza szkolił izraelski Mosad? - Czy Matylda Pniewska poznała kanibali? - Co łączy Romana Warszewskiego z peruwiańskimi szamanami?...
eBook Mistrzynie kamuflażu mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Mistrzynie kamuflażu mobi epub

Piją z radości. Piją z rozpaczy. Piją, bo lubią lub same do końca nie wiedzą dlaczego. Przecież wszyscy wokół piją tak samo. Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających...
Audiobook Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu mp3 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu mp3

O co chodzi z tym glutenem? Czy picie wody naprawdę odchudza? I dlaczego popularna dieta głodówkowa może zakończyć się w szpitalu. Katarzyna Świątkowska, lekarka i autorka popularnego bloga "Mity kontra fakty", w błyskotliwej rozmowie z dziennikarką, Magdą Omilianowicz rozprawia się ze wszystkimi...
eBook Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu mobi epub

O co chodzi z tym glutenem? Czy picie wody naprawdę odchudza? I dlaczego popularna dieta głodówkowa może zakończyć się w szpitalu. Katarzyna Świątkowska, lekarka i autorka popularnego bloga "Mity kontra fakty", w błyskotliwej rozmowie z dziennikarką, Magdą Omilianowicz rozprawia się ze wszystkimi...
Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia 5/5 Nasza cena:
9,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

Ta niezwykła opowieść w formie reportażu ukazującego realia i wyzwania operatorów ratowniczego numeru 112, odkryje przed Tobą zupełnie nowy świat! Cisi bohaterowie, którzy odbierają codziennie setki telefonów z prośbą o pomoc mierzą się z ogromną odpowiedzialnością, a ich nerwy w tych trudnych...
Aż do śmierci 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aż do śmierci

Prawdziwe historie przemocy domowej, która zmusza do ostatecznych rozwiązań. Głos oddany kobietom, które z ofiar przeistoczyły się w morderczynie. Wstrząsająca, poruszająca, prawdziwa. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. – Małgorzata Domagalik Bardzo mocna rzecz. Wspaniale napisana. Daria...
Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Folwark komendanta

Były policjant o patologii, która trawi polską policję. Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim doświadczeniem pracy w białostockiej komendzie, autor książki „Psy prewencji”, po raz kolejny, tym razem jeszcze dosadniej, opisuje policyjną rzeczywistość widzianą „od kuchni”. Zdradza, co...
Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta 5/5 Nasza cena:
38,85 zł 74,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2 książek: Psy prewencji i Folwark komendanta

Zestaw 2 reportaży Norberta Grzegorza Kościeszy   Psy prewencji „Psy Prewencji” to opowieść o realiach służby w policji. O takiej, jaka jest naprawdę – czasami smutna, brutalna, a czasami śmieszna i przypominająca farsę. Ludzie, którzy stawili się do służby, pełni fascynacji i wyidealizowanych...
I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta 5/5 Nasza cena:
24,70 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta

Odkryj świat k-popu, taekwondo, Gangnam Style i kimchi! Wyrusz w podróż po zaułkach Seulu i zakamarkach koreańskich trendów! Poznaj tętniący energią przewodnik kulturowy, który porwał serca czytelników na całym świecie. Daniel Tudor, brytyjski dziennikarz, pisarz i przedsiębiorca od kilku lat...
Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa 5/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa

Za wszystkim, co jemy, kryje się jakaś historia. Właśnie teraz gdzieś na świecie zabitych zostaje 4 tysiące zwierząt. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zwierzęta hodowlane znikały z naszych łąk i pastwisk, bo rozrastający się przemysł hodowlany zamknął je w klatkach i boksach. Rocznie pochłania ON...
Wybrane bestsellery
Mortalista 4/5 Nasza cena:
28,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Ciężarówką przez Galaktykę 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciężarówką przez Galaktykę

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń....
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,75 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
111,99 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
79,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,60 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
28,30 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula