Mistrzowie Komiksu Batman. Mroczny Rycerz. Rasa Panów

Średnia: 3.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
392
Nasza cena: 84,99 zł 99,99 zł Taniej o: 15%

"Rasa Panów" to kolejna część przygód Mrocznego Rycerza, za którą odpowiedzialny jest Frank Miller. Niebezpieczna sekta rodem z Kryptona usiłuje przejąć władzę nad światem. Batman uchodzi za zmarłego...

Wszyscy są przekonani, że Nietoperz zginął. Myśli tak nawet komisarz policji z Gotham, która z nim współpracowała. Prawdę zna jedynie Batgirl... Tymczasem dochodzi do nieprzewidzianej katastrofy. Pewien naukowiec przypadkowo uwalnia z długiej niewoli członków niebezpiecznej sekty pochodzącej z Kryptona, planety Supermana. Dysponują oni przerażającymi mocami. Nikt nie zdoła im się przeciwstawić zwłaszcza, że Superman tkwi uwięziony w okowach lodowca. Batman uchodzi za zmarłego, więc czy znajdzie się śmiałek, który uratuje świat przed demoniczną rasą panów?

Frank Miller, legendarny twórca komiksu, kontynuuje swoją niekonwencjonalną opowieść o Mrocznym Rycerzu. Na stronach tego albumu starzy i dobrze znani bohaterowie DC zmierzą się z przeciwnikami, z którymi nie sposób się równać. Wspaniała, wciągająca fabuła, zaskakujące zwroty akcji i zakończenie, którego nikt nie zdoła przewidzieć!

Scenariusz tego albumu napisali dwaj niekwestionowani giganci amerykańskiego komiksu: Frank Miller ("Batman: Powrót Mrocznego Rycerza", "Sin City", "300") i Brian Azzarello ("Batman: Rozbite miasto", "100 naboi"). Natomiast za stronę graficzną, oprócz Franka Millera, odpowiedzialni są Andy Kubert i Eduardo Risso.

W ramach serii ukazały się następujące albumy o przygodach Mrocznego Rycerza: "Batman i Robin: Cudowny Chłopiec", "Mroczny Rycerz kontratakuje", "Mroczny Rycerz: Rasa Panów", "Powrót Mrocznego Rycerza", "Powrót Mrocznego Rycerza: Ostatnia krucjata", "Rok pierwszy", "Spawn/Batman".
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak głosi napis na okładce, a raczej cytat-należy się cieszyć, bowiem komiks”Rasa Panów”, jest naprawdę dobry. Nie wiem czy tak bym to ujął . A na kartach tego obszernego albumu spotkamy nie tylko Batmana, czy Supermana. Przewija się tu także Flash, czy Wonder Woman. Wszystkie te postaci wyszły tutaj zdecydowanie na plus. A sama fabuła zaciekawiła mnie na tyle, że obyło się bez odkładania na potem lektury, chociaż parę razy byłem bliski zrezygnowania z dalszego odwracania kartek. A o czym opowiada ten tytuł?

  Z okładki możemy dowiedzieć się że:

  Starzy bohaterowie stawiają czoło wrogom, z którymi nie mają szans wygrać. Mistrzowski komiks legendarnego twórcy – Franka Millera, który kontynuuje swoją niekonwencjonalną opowieść o Nietoperzu! Batman nie żyje – tak twierdzą wszyscy, nawet niegdyś współpracująca z nim pani komisarz gothamskiej policji. Prawdę zna tylko Batgirl. Tymczasem pewien ziemski naukowiec nieopatrznie uwalnia z długiej niewoli członków niebezpiecznej sekty, która powstała dawno temu na Kryptonie, planecie Supermana. Sekciarze dysponują niewyobrażalnymi mocami, którym mało kto jest w stanie się przeciwstawić. Superman tkwi uwięziony w lodowcu, a Batmana uznaje się za zmarłego, czy więc znajdą się bohaterowie, którzy ochronią Ziemię?

  Co za komiks! Początkowo nie mogłem się połapać, o co w nim w ogóle chodzi. Tyle wątków, a bohaterów jeszcze więcej. Jak kiedyś wspominałem, jest ich tylu, że człowiek odruchowo patrzy pod nogi żeby się o któregoś nie potknąć. Sama opowieść przywiodła mi na myśl Anihilację, w której-jak wiemy-także dochodzi do inwazji, a garstka bohaterów walczy o to aby świat odzyskał wolność, a niewinni ludzie nie byli skazywani na zagładę. Straszny galimatias, który być może ktoś rozumie. Ja się zagubiłem, a mapy zapomniałem wziąć.

  Co do rysunków-które w komiksie odgrywają znaczącą rolę szczególnie podobały mi się sceny w których Superman stoi zamrożony, a w późniejszej scenie uwalnia się ze swojego więzienia. Wygląda to jakby w zwolnionym tempie puszczano film o tym. Świetny efekt.

  Scenariusz napisał sam Frank Miller oraz Brian Azzarello. Rysunki to dzieło Andy’ego Kuberta, ale także Franka Millera i innych.

  W komiksie mamy także zawarte informacje kto stworzył postać Supermana, czy Batmana, bo nie wszyscy muszą to wiedzieć. A na końcu albumu możemy się przekonać, jak wygląda tworzenie poszczególnych scen do tego komiksu. Swego typu szkicownik Kuberta.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RASA KRYPTO-PANÓW, czyli Frank Miller się skończył

  Od kiedy dowiedziałem się, że Frank Miller pracuje nad „DKIII”, ciągiem dalszym historii, którą na zawsze odmienił amerykański komiks, a także postać Batmana, nie mogłem się doczekać jej publikacji. Cóż z tego, że ten kultowy autor skończył się już dawno temu i wraz z upływem czasu serwował czytelnikom coraz to gorsze prace. Miller był tym komiksiarzem, którego dzieła jako pierwsze tak bardzo pokochałem, miał na mnie największy wpływ na tym polu, a do jego dokonań z lat 80. i 90. XX wieku powracam wciąż na nowo – jak mógłbym darować sobie zwieńczenie opowieści, którą powszechnie uważa się za jego najwybitniejsze dzieło? I nie żałuję, bo choć „Master Race” nie jest wielkim komiksem, stanowi dobre podsumowanie historii, która jest z nami już trzydzieści lat.

  Minęły ledwie trzy lata odkąd Batman ocalił świat, a znów musi powrócić by zwalczyć zło. W Gotham, gdzie brutalność policji jak zwykle budzi głosy sprzeciwu, na ulicach znów pojawia się Mroczny Rycerz. Jego kariera nie trwa jednak długo – skatowany przez policję, trafia do aresztu. Tyle, że pod maską nie kryje się Bruce Wayne, a Carrie Kelley, jego uczennica, która twierdzi, że Bruce nie żyje. Zabiły go rany odniesione przed trzema laty. Rzeczywistość jak zwykle jest inna, prawdziwy Batman nie odszedł z tego świata, ale jego sprawność nie pozwala mu już działać. Wkrótce jednak będzie musiał wznieść się ponad własne ograniczenia i stawić czoła niebezpieczeństwu przerastającemu jego możliwości. Kiedy Lara, córka Supermana, który pozostaje zamrożony w lodzie, odkrywa wiadomość z Kandoru, postanawia poprosić Atoma o pomoc w wydostaniu jej rodaków z zabutelkowanego miasta. Niestety wolność zyskują szaleńcy pod wodzą Quara, którzy chcą jednego – by Ziemianie uznali ich swoimi bogami. Posiadając moc równą Supermanowi, zostają rasą panów, ale Batman nie zamierza pozwolić na taki stan rzeczy. Jakie może mieć szanse w starciu z nimi, skoro nawet przebudzony Superman przegrywa walkę, a po stronie Kryptończyków staje Lara? Gdy kolejni dawni herosi kończą okaleczeni i niezdolni do działania, a Quar żąda wydania Mrocznego Rycerza albo zrówna Gotham z ziemią, także zwykli mieszkańcy stają przeciwko swojemu dawnemu obrońcy…

  Jaka była największa różnica między genialnym „Powrotem Mrocznego Rycerza” a jego mocno przeciętną kontynuacją, „Mroczny Rycerz Kontratakuje”? Koszmarne ilustracje? Beznadziejny kolor? Też, ale przede wszystkim epickość. „PMR” był niemalże zwyczajny, przedstawiał starego człowieka, który już niezbyt nadaje się do bycia bohaterem, ale dawne nawyki nie umierają tak łatwo i musi wrócić by pomóc swojemu miastu. Nawet jeśli nie podoba się to władzom, a ON sam staje się ścigany niczym przestępca, działa, bo tak każe mu sumienie – i inspiruje tym innych. W tle działy się inne wydarzenia, wielka polityka, zimnowojenne zagrożenia, ale to nie Nietoperz musiał się z nimi mierzyć; jeśli już, to z ich konsekwencjami, które dotykały i jego, i zwykłych ludzi. W „Kontrataku” to, co tu było tłem, stało się głównym zagrożeniem. Machlojki na najwyższych szczeblach władzy, rewolucja, epickie niebezpieczeństwo… Zabrakło w tym tej prawdziwości i głębi, została pełna akcji opowieść superhero jakich wiele.

  Wspominam o tym nie przypadkiem, bo „DK III” kontynuuje ten trend. Jak w sequelach hollywoodzkich hitów, wszystkiego jest w nim więcej, a całość ma być przede wszystkim widowiskowa. Armia złych Kryptończyków, którzy potrafią latać, strzelać laserem z oczu, mają nadludzką siłę i sposób na to, by niszczyć całe miasta, detonując się niczym bomby atomowe, mówi sama za siebie. Akcja pędzi tu na złamanie karku, a przez strony przewija się plejada gwiazd DC (oraz znanych z tv twarzy, jak choćby Donald Trump, wyśmiewany za prowadzoną politykę), ale najczęściej w epizodach. Flash ledwie się pojawia na scenie, a kończy połamany, Green Lantern traci swoje moce, Aquaman występuje praktycznie przez chwilę, dłużej trzyma się Wonder Woman, która ma do odegrania zdecydowanie większą rolę, a na tym nie koniec. Wszystko to jednak sprowadza się do jednego – wielkiej walki z Quarem i jego ludźmi. Na szczęście na drugim planie dzieją się rzeczy o wiele ciekawsze, niż można by sądzić.

  „DK III” jest dla Millera pożegnaniem z opowieścią, która odmieniła komiks i wyniosła go na komiksowe wyżyny. Przywraca więc postacie z poprzednich części, ukazuje ich losy, przemiany…. Żegna się z nimi tak, jak żegna się z Batmanem. A może i rozlicza z samym sobą? Plotki o jego chorobie (wystarczy zobaczyć aktualne zdjęcia artysty by samemu się o tym przekonać) wydają się aż nazbyt wyraźne w treści. Pewne nadzieje znajdują tutaj odbicie w scenach, które można by wręcz uznać za marzycielskie – a patrząc na nie chłodnym okiem, za naciągane, ale to już każdy oceni przez pryzmat własnej wrażliwości.

  Co jeszcze poza postaciami przemyca Miller do „DK III” z dawnej twórczości? Nie ma tu fascynacji Japonią, mangą i ninja, ale też i w jego Batmanie było ich niewiele. Jest za to narracja telewizyjna, którą stworzył na potrzeby „Powrotu”, przeplatana z bardziej współczesnymi trendami – wymianą wiadomości przez komunikatory i SMS-y. Choć od czasów pierwszej części trylogii w świecie bohaterów minęło ledwie sześć lat, postęp jest olbrzymi – bardziej widać w nim trzy dekady, jakie upłynęły od powstania „Powrotu”. Do tego dochodzi też specyfika wyrażania się młodzieży, skrótowe pisanie, bardzie fonetyczne niż właściwe, co dodaje całości kolorytu.

  Czego ze starej twórczości Millera zabrakło? Na pewno odmiany ststusu quo postaci, rewolucji w ich życiorysach, choć jednocześnie w ciekawy sposób ujmuje Wonder Woman. Postać, którą w latach 40. stworzył psycholog Charles Moulton, inspirując się własną żoną, ich wspólną kochanką a także Margaret Sanger, feministką, którą głosiła nazistowskie wręcz poglądy (przymusowa aborcja osób nieprzystosowanych, ograniczenie rozrodczości czarnoskórych etc.), od zawsze była mocno feministyczna. Miller, jakże często posądzany w swojej twórczości o mizoginizm, wykreował ją na męską niemalże heroinę. Silną, twardą, bezlitosną – echa jego fascynacji bitwą pod Termopilami, której poświęcił powieść graficzną „300” (a także odwoływał się m.in. w swoim opus magnum, „Sin City”) widać tu aż nazbyt wyraźnie, a Diana zyskuje cechy Leonidasa. Ale taka Wonder Woman odpowiada mi o wiele bardzie, niż politycznie zaangażowana obrończyni uciśnionych. Jest w końcu przede wszystkim Amazonką, wojowniczką, o czym najczęściej twórcy zwyczajnie zapominają, tu zostało to mocno podkreślone – i chwała za to Millerowi.

  Dobrze także, że porzucił chęć rysowania całości. w latach 80. i 90. Frank rysował wprawdzie znakomicie, wprowadzał nowe trendy zaczerpnięte z japońskiego komiksu, odświeżał gatunek, potem jednak jego talent gdzieś się ulotnił. Przestał dbać o tła, postacie rysował na szybkiego, burzył proporcje ciała… Długo by wymieniać, ale wszystko sprowadza się do tego, że jego prace wyglądały, jakby nie całkowicie nie chciało mu się rysować. Andy Kubert, który zajął się szatą graficzną „DK III”, godnie go zastąpił. Z pomocą Klausa Jansona, inkera „Powrotu Mrocznego Rycerza”, stworzył ilustracje łączące jego własny styl z tym, co Miller prezentował w największym okresie swojej świetności. Szkoda tylko, że kolor nie został nałożony tradycyjnie, wtedy historia ta nabrałaby charakteru. Z drugiej strony dobrze, że nie jest to kolor, jak w „Kontrataku”, gdzie aż nie dało się na to patrzeć. Oczywiście Miller także nie porzuca rysowania. Zilustrował bowiem większość z dodatkowych historii tu zawartych, czasem w sposób koszmarny (gdy sam nakłada tusz albo kiedy tuszuje prace Johna Romity Jr., zabijając w nich właściwie wszystko), czasem przypominający o dawnej świetności (z pomocą Jansona, oczywiście)… Ważne, że jest i wnosi do „DK III” coś więcej niż tylko scenariusz, napisany zresztą z Brianem Azzarello (kto wie, czy gdyby tworzył go sam, w ogóle by go dokończył – „Master Race” mogłoby skończyć tak, jak „Batman i Robin: Cudowny chłopiec”, który chyba nigdy nie doczeka się finału).

  I chociaż „DK III” nie wybija się jakoś szczególnie na tle innych komiksów mainstreamowych (rozsądek nakazuje wystawić mu ocenę 6/10, sentyment w porywach nawet 8, ale jest to sentyment ślepy), to naprawdę dobra historia. I ciekawe pożegnanie z millerowskim Mrocznym Rycerzem, choć autor ma w planach ciąg dalszy. Czy go stworzy? Mam nadzieję, że nie, ale cieszę się, że mogłem przeczytać „DK III” i mimo wszystko jestem usatysfakcjonowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Mistrzowie komiksu Batman. Mroczny Rycerz kontratakuje 0/5 Nasza cena:
73,79 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mistrzowie komiksu Batman. Mroczny Rycerz kontratakuje

Po raz pierwszy w wydaniu zbiorczym i w nowym przekładzie ukazuje się wyczekiwana przez rzesze fanów kontynuacja komiksu Batman – Powrót Mrocznego Rycerza.  Od przedstawionych w nim wydarzeń minęły trzy lata. Wszystko układa się z pozoru znakomicie – lecz jest to jedynie iluzja, gdyż ludzie nie...
Nowe dc comics Batman Mroczny Rycerz. Tom 1. Nocna trwoga 0/5 Nasza cena:
63,75 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe dc comics Batman Mroczny Rycerz. Tom 1. Nocna trwoga

Nowa seria o Batmanie wydawana w ramach kolekcji Nowe DC Comics. W pierwszym tomie spora dawka mocnych wrażeń. Jakaś nieznana, złowroga siła nawiedza więźniów osadzonych w Azylu Arkham. Horda szaleńców wydostaje się z zamkniętego zakładu na ulice Gotham. Mroczny Rycerz musi zrobić wszystko, co w...
Nowe dc comics Batman Mroczny Rycerz. Tom 2. Spirala przemocy 0/5 Nasza cena:
63,75 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe dc comics Batman Mroczny Rycerz. Tom 2. Spirala przemocy

Kto jest największym Mistrzem Strachu w Gotham City? Batman znany jest z tego, że sieje postrach pośród pospolitych przestępców. Jednak Mroczny Rycerz nie gnębi przyzwoitych ludzi. Tymczasem ktoś w Gotham porywa i straszy dzieci. Batman musi wytropić najbardziej przerażającego ze swoich wrogów -...
Nowe dc comics Batman Mroczny Rycerz. Tom 3. Szalony 0/5 Nasza cena:
63,75 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe dc comics Batman Mroczny Rycerz. Tom 3. Szalony

Trzeci tom bestsellerowej serii Batman - Mroczny Rycerz. Bruce Wayne zastanawia się, czy wyjawić ukochanej kobiecie swoją tajną tożsamość. Kiedy jest już na to gotowy, na scenę wkracza Szalony Kapelusznik, który porywa mieszkańców Gotham i próbuje odtworzyć zaprzepaszczone wspomnienia. Czy Mroczny...
Nowe dc comics Batman Mroczny rycerz. Tom 4. Glina 0/5 Nasza cena:
63,75 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe dc comics Batman Mroczny rycerz. Tom 4. Glina

Gotham City nie ma chwili spokoju - kiedy tylko jedno niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, od razu pojawia się kolejne. Tym razem po ulicach miasta szaleje Clayface, złoczyńca potrafiący zmieniać postać. Dokonuje ON serii zuchwałych rabunków, po czym zabija swoich wspólników. Początkowo nawet...
Mistrzowie komiksu Batman. Powrót Mrocznego Rycerza 0/5 Nasza cena:
73,79 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mistrzowie komiksu Batman. Powrót Mrocznego Rycerza

Jeden z najważniejszych komiksów o Batmanie!Gotham City przyszłości to miasto pełne bezprawia i dekadencji. Dawni bohaterowie strzegący porządku zniknęli. Teraz ulicami rządzą groźne gangi. Podstarzały Bruce Wayne od dziesięciu lat nie wciela się w Batmana. Jednak gdy kontrolę nad miastem zamierza...
Batman Noir. Powrót Mrocznego Rycerza 0/5 Nasza cena:
119,00 zł 140,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Batman Noir. Powrót Mrocznego Rycerza

Jubileuszowa kolekcja komiksów o Batmanie. Gotham City stało się miastem bezprawia i dekadencji. Dawni bohaterowie strzegący porządku zniknęli, a metropolią rządzą gangi. Starzejący się Bruce Wayne od dziesięciu lat nie wciela się w Batmana. Jednak gdy kontrolę nad miastem zamierza przejąć...
Hellblazer. Tom 2 4/5 Nasza cena:
70,19 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hellblazer. Tom 2

W drugiej części opowieści autorstwa Briana Azzarello jej bohater, John Constantine kontynuuje podróż po Stanach Zjednoczonych, nostalgicznie wspominając lata spędzone w Londynie, gdy z punkowym zespołem "Błona śluzowa” występował w barach i pubach. Kontestując rzeczywistość, nie przypuszczał...
Sin City / Miasto Grzechu. Tom 4. Ten żółty drań 0/5 Nasza cena:
51,00 zł 60,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sin City / Miasto Grzechu. Tom 4. Ten żółty drań

Sin City rządzi rodzina Roarków, którzy zajmują wysokie stanowiska zarówno administracyjne, jak kościelne. Zabójstwa, gwałty i szantaż to dla nich chleb powszedni. Odchodzący na emeryturę policjant przez przypadek ratuje małą dziewczynę z rąk seryjnego mordercy, którym okazuje się członek klanu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula