Miasto dziewcząt

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
528
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 28,82 zł
Audiobook CD
od 31,92 zł
Nasza cena: 23,57 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego "Jedz, módl się, kochaj!"

Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.

„,Życie jest nie tylko ulotne, ale też niebezpieczne, dlatego nie ma sensu odmawiać sobie przyjemności“, - tym mottem kieruje się główna bohaterka Miasta dziewcząt. Wyrzucona z prestiżowej uczelni Vivian trafia do Nowego Jorku, do ciotki, która prowadzi podupadający teatr rewiowy. Tu poznaje grono charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, znakomitą artystkę dramatyczną, autora tandetnych sztuk, muzyków i reżyserów. Gdy popełnia błąd i w środowisku wybucha skandal, jej nowy świat staje na głowie, ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć.

W Mieście dziewcząt autorka nie tylko zgłębia kobiecą seksualność, ale także tropi tajemnicze meandry prawdziwej miłości.


O twórczości Elizabeth Gilbert

Jej książki są tak inteligentne i tak świetnie napisane, że wpadasz po uszy i nie możesz się od nich oderwać.

"Entertainment Weekly"

I poważne, i zabawne, wręcz olśniewające.

"The New Yorker"

Książki napędzane mądrością, humorem, szczerą wylewnością - stąd ich nieodparty urok.

"The New York Times Book Review"

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Book Jeden W. w dniu 2019-09-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miasto dziewcząt" jest kolejną książką autorki 'Jedz, módl się, kochaj". Przyznam, że tej drugiej nie czytałam, ale opis "Miasta..." bardzo mnie zaciekawił.

  Na początku otrzymujemy dość tajemniczą informację o liście od Angeli. Dowiadujemy się, że narratorem jest Vivian, która jest... kobietą w podeszłym wieku. Cała książka jest opowieścią Vivian właśnie do Angeli i jest prowadzona w formie listu. A więc cofamy się o kilkadziesiąt lat wstecz...

  Muszę przyznać, że z początku nie byłam jakoś pozytywnie nastawiona do tej książki. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału odłożyłam ją i dobre dwa tygodnie leżała ona spokojnie na mojej półce. Nie jestem jednak osobą, która zostawia na długo książki niedokończone i tak oto przychodzę z dzisiejszą recenzją. Czy cieszę się, że ponownie sięgnęłam po "Miasto dziewcząt"? Oczywiście!

  Książka opowiada o przyjaźni, miłości, ale też niezależności. Elizabeth Gilbert serwuje nam świetną podróż do lat czterdziestych. Vivian na początku sprawiająca wiele problemów przyjeżdża do Nowego Jorku. Szybko odnajduje się wśród nowych ludzi. Zaprzyjaźnia się z tancerką i razem podbijają miasto. Autorka świetnie wykreowała postacie, które dzięki temu stały się "prawdziwe". Każdą kolejną stronę czytałam z zapartym tchem. Z każdą kolejną stroną coraz bardziej przywiązywałam się do Vivian, ale cóż w tym dziwnego, w końcu śledziłam jej życie od lat młodzieńczych.

  Jestem pewna, że jeszcze nie raz wrócę do tej historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Anna S. w dniu 2019-08-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

  Uważam, że Pani Elizabeth Gilbert to przykład autorki, która pisze z pomysłem oraz dobiera trafnie główną tematykę, przybliżając, przy tym Czytelnikowi, w swojej książce "Miasto dziewcząt", jak prezentował się świat lat 40.


  Vivian Morris jest główną bohaterką w tej oto powieści, która potrafi rozmawiać z ludźmi. Lubi być dobrą i sprawiedliwą obserwatorką życia. Owszem ma przed sobą chwile zwątpień czy postępuje trafnie.

  Myślę, że pobyt w Nowym Jorku nauczył ją prawdziwego życia i odsłoniła, jak prezentuje się jej prawdziwe życie w prowadzonym przez jej ciocię Peg w teatrze po tym, co spotkało ją w domu rodzinnym.

  Obserwujemy, jak wygląda życie Vivian Morris od środka, a w tym jej codzienne wzloty i upadki. Nauka nowego życia zawodowego Vivian oraz jak sobie radzi jako kostiumolog i w jaki sposób dostrzega prawdziwe uroki swojego poczucia kobiecości.

  Bohaterowie występujący w tej przedstawionej przez autorkę powieści mają swój indywidualny świat, w którym pozwolą odkryć ich mocne, jak i słabe strony charakteru.

  Powieść ta to jest walką o życie, przetrwanie, powrót do wspomnień, melancholii na progu ku do odkrycia prawdziwej dorosłości i w jaki sposób ona przebiega, patrząc na Vivian, jej ciocię Peg, rodziców, babcię, którą wspomina z sentymentem, jaką była wspaniałą osobą dla niej.

  Jednym słowem było miło przenieść w magiczne miejsca nowego Jorku lat 40 z udziałem opisywanych przez autorkę w miarę sympatycznych bohaterów.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Małgosia B. w dniu 2019-08-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Po raz kolejny miałam przyjemność sięgnąć po twórczość Elizabeth Gilbert, i po raz kolejny zatopiłam się w ramionach jej twórczości. Och, jaki ona ma niesamowity dar pisania i zjednywania sobie wielbicieli. O jej powieściach pamięta się jeszcze długo po ich skończeniu, tak naprawdę ich cząstka na zawsze w nas pozostaje. O nich nie da się zapomnieć … Cóż ona ma takiego w sobie, że każda jej kolejna powieść jest jeszcze lepsza od poprzedniej? Aż boję się myśleć, co będzie przy kolejnych …

  Jest rok 1940, Vivian, po wydaleniu ze szkoły, zostaje wysłana przez rodziców do ciotki Peg, do Nowego Jorku. Tam będzie jej pomagać przy prowadzeniu teatru, a dokładnie biorąc pod uwagę jej zdolności, zajmie się komponowaniem kostiumów dla aktorów. Z zapałem poświęca się pracy i … zabawie. Wraz z poznanymi aktorkami czas spędza na podboju miasta. Nocne zabawy, alkohol, papierosy i podrywanie nowych mężczyzn całkowicie pochłaniają Vivian, bez opamiętania. Zdobywa pierwsze doświadczenia seksualne, czuje się niesamowicie wolna i wyzwolona. Poznaje nowych mężczyzn, zakochuje się szybko, ale cały czas nie może spotkać tego jedynego, na całe życie. Dlaczego? Może jest zbyt wymagająca? A może jej rozwiązły tryb życia nie odpowiada mężczyznom? Oczywiście rodzina nie ma pojęcia o trybie życia córki. Żyją w przeświadczeniu, że pod skrzydłami ciotki prowadzi się przyzwoicie. Życie dalej toczyłoby się tym torem, gdyby nie afera z udziałem Vivian. Przysporzy ona jej wielu wrogów, spowoduje rysę na jej reputacji oraz masę kłopotów. Ale jak widać młodość nie zawsze oznacza rozsądek. Czy jednak dziewczyna poradzi sobie z kłopotami? A może ciotka odeśle ja do rodziny? Może pozna kogoś i rozpocznie z nim nowe życie?

  „W młodości, Angelo, zdarza nam się padać ofiarą błędnego przekonania, że czas uleczy wszystkie rany i że ostatecznie wszystko się jakoś naprostuje. A jednak im jesteśmy starsi, tym dogłębniej poznajemy smutną prawdę: niektórych rzeczy nie da się naprawić. Popełnionych błędów nic nie jest w stanie zlikwidować – ani upływ czasu, ani nasze najbardziej życzliwe życzenia. Wiem z doświadczenia, że to najtrudniejsza lekcja”.

  Miasto dziewcząt to piękna i ciepła powieść o poszukiwaniu miłości, tej na całe życie. Jak również o realizowaniu marzeń i pragnień. To cudowny obraz szalonych lat młodzieńczych, wielkich emocji i namiętności, skrywanych pragnień. Bohaterka korzysta z pełni życia, cudownie się bawi i podbija Nowy Jork. Lektura pełna dobrego humoru, rubaszna i z wigorem.

  „Nic nie robi ci większej rewolucji w życiu niż prawdziwa miłość – w każdym razie takie są moje spostrzeżenia”.

  Ta powieść zachwyca, a zarazem wzrusza od pierwszych stron. Świetnie się ją czyta, sielsko i przyjemnie. To dzięki pięknie i subtelnie opowiedzianej historii, bardzo realnej i prawdziwej, takiej, którą chciałoby się przeżyć, szczególnie u boku bohaterki. Jest młoda, szalona, pełna zapału i energii, skarbnica nieziemskich pomysłów, ale też szanująca innych, wrażliwa i z ogromnym sercem.

  Polecam gorąco, czas przy niej płynie nieubłaganie szybko, warto się do niej przytulić na jeden dłuższy wieczór. Rozgrzeje każde serce, wzruszy, napoi optymizmem i dobrych nastrojem. A jeszcze rozbawi do łez … Czy można oczekiwać jeszcze czegoś więcej?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Anna K. w dniu 2019-09-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do tej pory nie miałam okazji przeczytania jakiejkolwiek książki pani Gilbert. Ba, nawet nie obejrzałam ekranizacji jej najpopularniejszej powieści pod tytułem ,,Jedź, módl się, kochaj". Nawet nie wiedziałam, jak się nazywa autorka tego bestsellera. Jednak gdy ujrzałam zapowiedź książki ,,Miasto dziewcząt" poczułam, że to coś dla mnie. A gdy zobaczyłam pierwszą recenzję tej książki, miałam ochotę nadrobić wszystko, co wyszło spod pióra Elizabeth Gilbert. Na sam początek zabrałam się za jej najnowszą książkę, czyli ,,Miasto dziewcząt".

  ,,Miasto dziewcząt" spodobało mi się już od pierwszej strony. Sama historia mnie zaciekawiła, ale to język i styl tej książki sprawił, że miałam ochotę pochłonąć każde słowo, jakie się w niej znajduje. A to dla mnie coś niespotykanego, gdyż większość książek posiada jakieś fragmenty, które po prostu muszę ominąć, bo mnie nudzą, a nic ciekawego do historii nie wnoszą, a podczas czytania tej książki tego nie zrobiłam. Przeczytałam od deski do deski z niemałym podziwem.

  Historia opisywana na stronach książki ,,Miasto dziewcząt" to historia Vivian. Vivian poznajemy jako młodą dziewczynę, która przenosi się do Nowego Jorku do ciotki. Tam zaczyna prowadzić życie, którego do tej pory nie znała. Możemy tu przypatrywać się czasom wojennym, poznać mentalność ludzi lat czterdziestych, ale także towarzyszyć młodej dziewczynie poznającej świat oraz przyglądać się jak jej życie potoczyło się do późnych lat starości. Niesamowita historia, która złapała mnie za serce.

  ,,Miasto dziewcząt" polecam z całego serca. Jest to książka, która rozpoczęła moją przygodę z twórczością pani Gilbert i mam wrażenie, że to będzie bardzo udana podróż.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Kinga Ł. w dniu 2019-09-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo urzekło mnie przedstawienie swojego życia przez główną bohaterkę. W zasadzie było to dokonane poprzez retrospekcje, ale poprowadzone na bardzo wysokim poziomie. Poznajemy życie Vivian, która obecnie jest starszą panią. Sytuacja jednak ponagliła ją do opowiedzenia swojej życiowej historii.

  Kobieta opowiada nam o niezwykłym i bardzo ciekawym życiu. Większość swojego czasu spędzała w teatrze. Mamy tutaj bardzo dużo styczności z teatrem ze światem artystów i takiego wewnętrznego piękna. Najpiękniejsze jest jednak to, że dziewczyna od samego początku do końca sama poznaje życie w teatrze. Nikt jej tego nie pokazuje, nikt ją tego nie uczy, to ona sam odkrywa przed nami te magiczne tajniki.

  Problem jednak polegał na tym, że nasza bohaterka Vivian trochę namieszała i po prostu po pewnym czasie musiała wyjechać i zostawić to co piękne.

  Ogólnie, tematyka i fabuła bardzo mi się podobały. To zdecydowanie nie jest pierwsza lepsza książka o byle czym. To zdecydowanie wartościowa i bardzo oryginalna historia. W książce było bardzo wiele interesujących fragmentów, ale miejscami zdarzało się, że nudziłam się. Może to przez wzgląd na to iż Autorka wprowadziła ciut za dużo postaci. W niektórych miejscach miałam wrażenie, że są one po prostu zbędne, że niczego nowego nie wnoszą do powieści, a jedynie wydłużają i wyciągają fabułę.

  Warto zwrócić uwagę, że na opisie książki jest zawarta informacja o tym, że jest to powieść, o seksie. Od razu budzą się w nas skrajne skojarzenia, mnie takie coś trochę odpycha. Jednak wnętrze tej książki wiele nam wyjaśnia i uświadamia, że tak wcale nie jest. Okey, w książce jest kilka scen takiego rodzaju, ale są one ujęte w taki sposób, iż nie szkodzą one powieści i nie gorszą jej.

  Według mnie jest to książka dla kobiet na każdym etapie życia. Wydaję mi się, że każdy w niej coś znajdzie. To literatura subtelna, kobieca, delikatna. Ma w sobie urok i na pewno nie jest to niżowa książka. Na pewno sięgnę po nią i to nie raz! Uważam, że warto, zdecydowanie!

  Opis fabuły

  19- letnia Vivian zostaje wyrzucona z pierwszego roku z uczelni/ collegu. Czemu? Bo nie odnosi sukcesu, idzie jej fatalnie i nie ma raczej szans na to aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

  Jej rodzice jednak chcą i tak dla niej dobrej przyszłości, dlatego wysyłają ją do Nowego Yorku aby ta zamieszkała u ciotki.

  Jak się okazuje ciotka Peg zajmuje się teatrem rewirowym i po woli zaczyna wciągać w to i Vivian.

  Vivian po woli odnajduje sięw tym świecie, zaczyna poznawać bardzo specyficzne grono postaci, ludzi którzy zupełnie inaczej patrzą na świat. Są to naprawdę różne osoby, tancerki, autorzy dramatów, amanci, artyści... I nie każdy z nich jest tak dobry jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

  Vivian przyczynia się jednak do błedu, ogromnego błędu, przez któy wybucha skandal. Jest to na tyle ważne wydarzenie, że Vivian musi wrócić do rodzinnych stron. Jak się okazuje, nie na darmo to wszystko. Dziewczyna wreszcie dzięki tym wydarzeniom znalazła ścieżkę swojego życia i teraz już wie co pragnie robić...

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Rebis.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Miasto dziewcząt
 • Autor: Elizabeth Gilbert
 • Wydawnictwo Rebis
 • Seria Salamandra
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 528
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380624993
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: City of Girls
 • Tłumacz: Karłowska Katarzyna
 • ISBN: 9788380624993
 • EAN: 9788380624993
 • Wymiary: 14.0x20.0cm
Warto zwrócić uwagę na...
Miasto upadłych 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto upadłych

Coś okrutnego dzieje się w Baronville. W niegdyś tętniącym życiem, a dziś pokrytym rdzą górniczym miasteczku w ciągu dwóch tygodni dochodzi do czterech morderstw. W dodatku szaleje tam plaga uzależnień od opioidów. Obdarzony wyjątkowym talentem śledczym Amos Decker jest przypadkowym świadkiem...
Miasto glin (pocket) 0/5 Nasza cena:
11,18 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto glin (pocket)

Pierwsza powieść Karin Slaughter nienależąca do żadnego ze znanych już czytelnikowi cykli. Autorka przeciera nowy szlak, proponując fascynującą historię dwóch młodych policjantek próbujących powstrzymać seryjnego mordercę. Bohaterowie, fabuła oraz tempo nie mają sobie równych. Jeśli jeszcze nie...
Podziemne miasto 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podziemne miasto

W okolicy Międzyrzecza znajduje się owiana legendą sieć poniemieckich bunkrów. Przysłany do bazy stacjonujących w regionie wojsk radzieckich oddział NKWD próbuje zbadać ich wnętrza. Pozostawieni na straży dwaj rosyjscy wartownicy giną w dramatycznych okolicznościach, jakby rozszarpani przez...
Przeklęte miasto 0/5 Nasza cena:
20,44 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przeklęte miasto

Gdy pisarz Ellery Queen przyjeżdża do miasteczka Wrightsville, od razu czuje, że znalazł miejsce, w którym może osiąść na jakiś czas i w spokoju pisać nową powieść. Zaciekawiony historią "Przeklętego domu", wynajmuje go i wkrótce zakochuje się w jednej z córek właściciela. Szybko odkrywa, że nad...
Poszukiwacze T.3 Miasto Świętych Mężów 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poszukiwacze T.3 Miasto Świętych Mężów

Ostatnia – i najbardziej ekscytująca – część trylogii „Poszukiwacze”Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd...
Miasto Tajemnic 5/5 Nasza cena:
32,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto Tajemnic

To kolejny, już czwarty tom przygód Roberta Karcza, który – jak twierdzi sam autor – „jak nikt inny potrafi wpadać w tarapaty i skutecznie uprzykrzać życie tym, którym wejdzie w drogę”. Tym razem Karcz, archeolog i awanturnik, trafia do Czeladzi i Będzina. Przypadkiem, bo wybiera się do Krakowa i...
Zabawa Kolorami. Miasto 0/5 Nasza cena:
3,59 zł 5,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabawa Kolorami. Miasto

Baw się kolorami i spraw, aby miasto rozbłysło feerią barw. Kto idzie do parku z pieskiem, a kto spieszy się na dworzec z walizką? Jakiego koloru jest autobus, a jakiego – samolot? Pokoloruj miejskie budowle i pojazdy najpiękniej, jak potrafisz! „Zabawa kolorami” to seria kolorowanek dla...
Zaginione miasto 3/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginione miasto

Emil Żądło powraca! A wraz z nim tajemnica pewnego zaginionego w dżungli amazońskiej prastarego miasta oraz ludzi od lat nadaremnie go poszukujących. Cóż może mieć ono wspólnego z Gdańskiem czasów II wojny światowej oraz z Gdańskiem współczesnym? Dlaczego znów giną ludzie, którzy dali się porwać...
Heaven. Miasto elfów 4/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Heaven. Miasto elfów

Londyn jest jego miastem. Ponad dachami brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom. Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości. Pewnej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę. Ma na imię Heaven i błaga o pomoc. Twierdzi, że...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula