Miasteczko Rotherweird

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
616
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 23,94 zł
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 27,07 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

Poznaj sekrety tajemniczego, niemal zapomnianego miasta i jego mieszkańców. Co skrywa jego historia, którą za wszelką cenę ktoś próbuje ukryć?

Rotherweird jest niewielkim miastem w Anglii. W roku 1558 12 dzieci o niespotykanych i wyjątkowych talentach zostało do niego wygnanych przez brytyjską królową.

Na temat tej miejscowości krążą liczne legendy. Jedne mówią o koszmarach, które w niej panują, inne o cudach, które można ujrzeć, ale wszystkie, bez wyjątku, zdecydowanie twierdzą, że budzi niepokój i należy okazać tam należyty szacunek i respekt wobec panujących praw.

W 2008 roku miasto nadal jest odizolowane od reszty kraju i nieustannie obowiązują tam historyczne prawa, niezmienione od wieków. Tylko jedno z tych praw budzi zastanowienie ludzi i jest powodem niepokoju: absolutnie nikomu nie wolno badać, ani nawet interesować się historią miasta i jego przeszłością. Miasto po raz pierwszy od długiego czasu ma ciekawskich gości z zewnątrz. Jonaha Oblonga, będącego nauczycielem, oraz tajemniczego miliardera sir Veronala Slickstone'a.

Jonah coraz bardziej fascynuje się Rotherweird i jest coraz bliżej złamania najważniejszego z jego praw. Bogacz planuje odnowić zrujnowany miejski pałac, tłumacząc się dobrem miasta, choć jego zachowanie budzi liczne wątpliwości mieszkańców. Obaj mężczyźni, choć kierują się zupełnie innymi motywami, coraz bardziej zagłębiają się w historię miasta. Rozpoczyna się niebezpieczny wyścig z czasem, który może sprowadzić apokalipsę na cały świat. Kto pierwszy posiądzie zakazaną wiedzę? Inteligentny nauczyciel czy przebiegły miliarder? I jaki będzie miało to wpływ na losy ludzkości? Jaką rolę w tej historii odegrały dzieci odesłane ponad 400 lat temu przez królową?

"Miasteczko Rotherweird" jest pierwszą książką autora, przełożoną na język polski. Pełna jest błyskotliwych spostrzeżeń, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji. Każde kolejne zdanie sugeruje niezliczone możliwości rozwoju fabuły, coraz głębiej wciągając czytelnika w fascynującą i niebezpieczną historię.

Andrew Caldecott stworzył intrygujący świat, przeplatający znaną historię z licznymi mitami i legendami Anglii.


Opinie o książce

Miasteczko Rotherweird to opowieść błyskotliwa i inteligentna, dowcipna i poważna: nie przypomina innych książek, ma wyjątkowe i niebezpieczne właściwości. Wiersz za wierszem, cicho i sprawnie, otwiera rząd kolejnych zapadek w wyobraźni czytelnika.

Hilary Mantel, dwukrotna zdobywczyni Man Booker Prize

Barokowa, bizantyjska i piękna, a przy tym odważna. Fascynująca książka-układanka!.

M.R. Carey, autor serii komiksowej Lucyfer

Harry Potter dla dorosłych!.

"Sunday Independent"

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jedna książka porównywana była do serii o Harrym Potterze, chcąc zwabić czytelników obietnicą niezwykłej, magicznej przygody. ,,Miasteczko Rotherweird” okrzyknięto Harrym Potterem dla dorosłych – nie ukrywam, że mocno mnie to zaciekawiło i postanowiłam sprawdzić, ile prawdy kryje się w tych słowach.

  Nasza historia zaczyna się w roku 1558, kiedy to ówcześnie panująca angielska królowa decyduje się skazać na wygnanie dwunastkę niezwykle utalentowanych dzieci, których niezwykłe umysły sprawiają iż są postrzegane jako pomioty szatana. Na szczęście dla nich, nie wszyscy ludzie dają wiarę zabobonom i dzieci odnajdują schronienie w małym, odizolowanym od reszty kraju miasteczku Rotherweird.

  Od tamtych wydarzeń minęło czterysta pięćdziesiąt lat, jednak miasteczko zdaje się jakby zastygłe w czasie. W dalszym ciągu odizolowane od świata, niechętnie wpuszczające obcych i rządzące się prawami jakby z innej epoki. Do tego dziwnego miejsca przybywa dwóch gości, którzy mimo zakazu pragną odkryć historie i sekrety Rotherweird. Sekrety równie pociągające, co niebezpieczne.

  ,,Miasteczko Rotherweird” to niewątpliwie opowieść magiczna, przesycona tajemnicą, łącząca w sobie przygodę, mroczne zagadki i duszny, niepokojący klimat. Pomysł na fabułę jest niezwykle oryginalny i z pewnością przypadnie do gustu nie jednemu czytelnikowi. Niestety książka nie jest również pozbawiona wad.

  Sięgając po powieść Andrew Caldecotta należy przygotować się na dość długi wstęp. Akcja rozkręca się mniej więcej po przeczytaniu 1/3 książki, więc dość późno. W dodatku mnogość postaci może z początku powodować pewien mętlik, tak samo jak i nieco enigmatyczne podejście autora do bohaterów, którym brakuje nieco głębi. Od razu należy także dodać, że o wspominanych na początku dwunastu uzdolnionych dzieciach wiele się nie dowiemy, ot to zaledwie króciutki epizod wprowadzający nas do czasów teraźniejszych w których rozgrywa się główna część książki. Warto też dodać, że książka przepełniona jest różnej maści opisami – osobiście dość lubię ten element książek, jednak tutaj nie mogłam pozbyć się wrażenia, że momentami dość mocno spowalniał ON fabułę.

  Wiemy już, że ,,Miasteczko Rotherweird” jest niezwykłe i magiczne, jednak czy słusznie porównywane do opowieści o młodym czarodzieju, która podbiła cały świat? Z tym bym również nieco polemizowała. Niezwykły duszny klimat łączy się tutaj bowiem ze swego rodzaju groteską, miejscami jest wręcz dziwnie co bardziej może przypominać ,,Alicję w Krainie Czarów”. W dodatku elementów fantastycznych jest dość mało jak na tak obszerną powieść i zostały one zdominowane przez przeważające elementy obyczajowe. Autor ogromną uwagę poświęcił nakreśleniu relacji między bohaterami i obowiązujących norm. Być może proporcje te odwrócą się w kolejnych tomach – wiadomo bowiem, że to jeszcze nie koniec historii.

  Podsumowując, ,,Miasteczko Rotherweird” to tytuł ciekawy, jednak nie wykorzystujący w pełni swojego potencjału. Pomysł na fabułę jest jak najbardziej warty uwagi, jednak wykonanie pozostawia miejscami wiele do życzenia, przez co wiele osób może być książką w ostatecznym rozrachunku dość zmęczona. To, czy ,,Miasteczko Rotherweird” Was oczaruje, pozostanie więc tajemnicą, którą będziecie musieli rozwikłać sami.

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Książki odzwierciedlają zainteresowania; te z kolei budują osobowość, a osobowość wytycza kierunki działania.”, czyli oryginalny pomysł, ale kiepskie wykonanie.

  Miasteczko Rotherweird przyciąga do siebie swoją fantastyczną okładką. Opis był równie intrygujący, co okładka dlatego postanowiłam po nią sięgnąć.

  Rok 1558: Dwanaścioro dzieci o talentach niewiarygodnych jak na ich wiek zostaje wygnanych przez angielską królową do miasta Rotherweird. Niektórzy uważają je za wyjątkowe, inni za pomiot szatana. Jednak wszyscy zgodnie uznają, że trzeba je traktować z respektem i… obawą.

  Czterysta pięćdziesiąt lat później miasto nadal żyje, odizolowane od reszty Anglii od czasów Elżbiety I, wciąż rządzone historycznym prawem, niezależne, ale zobowiązane do przestrzegania jednego dziwnego warunku: absolutnie nikomu nie wolno badać miasta i jego przeszłości.

  Chyba liczyłam na coś innego, dlatego po przeczytaniu tej książki byłam rozczarowana. Powieść jest dosyć długa (ponad 600 stron) i momentami niezwykle się ciągnie, męcząc tym samym czytelnika. Spokojnie można byłoby ją skrócić i wtedy może historia byłaby bardziej dynamiczna. Wzmianka, że jest to Harry Potter dla dorosłych, ma niewielkie odwzorowanie w rzeczywistości i nie jest w żadnym stopniu powiązania z serią J. K. Rowling. Miało to na celu przyciągnięcie fanów HP i ja jako fanka serii stwierdzam, że użycie tych słów jest błędne i nie powinny one promować tej książki.

  Autor miał ciekawy pomysł na fabułę (naprawdę obiecujący!), ale z wykonaniem jest już gorzej. Wstęp jest niezwykle długi i sporo potrzeba czasu, aby akcja się rozwinęła (gdzieś tak od 300 strony). Mnogość bohaterów może przyprawić o ból głowy. Żadna z postaci Andrew Caldecotta nie zbudziła u mnie sympatii i właściwie większość jest nijaka i raczej szybko się o nich zapomina. Czasami miałam problem, aby przypomnieć sobie, kim jest postać, a dziwne imiona wcale tego nie ułatwiały.

  Owszem książka ma ciekawy klimat – mroczny i chwilami groteskowy, ale momentami jest dosyć dziwna. Wspomniane dzieci w opisie występują właściwie epizodycznie i nic o nich nie wiemy. Może w kolejnych książkach ten wątek zostanie rozbudowany. Autor nie szczędzi dokładnych opisów (domów, ulic, przyrody, bohaterów), które jednak spowalniają akcję. Nie jestem fanką obszernych opisów, dlatego po przeczytaniu tej książki byłam po prostu zmęczona tą historią.

  Miasteczko Rotherweird to magiczna historia, która miała potencjał, ale niestety nie został ON wykorzystany. Myślę jednak, że znajdzie ona grono fanów. Przed autorem jeszcze wiele pracy, bo jak na razie nie za bardzo zachęca po sięgnięcie po jego kolejne książki. Mam nadzieję, że kontynuacja będzie dużo lepsza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię książki fantastyczne, które zawierają w sobie coś, co przyciąga wzrok, nie tylko jeśli chodzi o piękną okładkę, ale także historię, która może się stać wyjątkowa, a wszystko za sprawą pomysłu autora na jej wykonanie. Tajemnica, motywy kryminalne i historyczne to jedynie niektóre motywy, które się przez niewiadomą przebijają rozbudzając naszą ciekawość. Nie zastanawiałam się zbytnio, co też mnie spotka, kiedy będę wspólnie z bohaterami przemierzać ulice tego miasta. Po prostu w nie brnęłam, przemierzałam uliczkami ucząc się jego historii i analizując zachowania poszczególnych bohaterów.

  „Miasteczko Rotherweird” to pierwszy tom z niesamowicie wykreowanej trylogii fantasy autorstwa Andrew Caldecotta, mająca specyficzny klimat nasycony atmosferą wiktoriańską i gotycką. Znaczna część powieści poświęcona jest budowaniu świata i zawiera szczegółowe opisy miasta Rotherweird i jego raczej ekscentrycznych mieszkańców. Wszystko zaczęło się w czasach zamierzchłych, autor przenosi nas aż do roku 1558, gdzie snuje opowieść o wyjątkowych dzieciach, które przejawiały tajemnicze moce. Angielska królowa zdecydowała się je wygnać do miasta o niecodziennej i tajemniczej nazwie Rotherwierd próbując tym samym pozbyć się problemu.

  Niecodzienne zdolności dzieci nie tylko budzą ciekawość, jedno spoglądają na nie w sposób pozytywny, inni wręcz przeciwnie, krzywo na nie patrzą i oceniają. Jak podejść do czegoś, czego się nie rozumie? W obawie o swoje życie lepszy będzie dystans, aniżeli ciepłe przyjęcie. Chociaż najlepiej by było, gdyby zniknęły z powierzchni ziemi, trafiają na kogoś, komu ich los nie jest obojętny. Dzieci zaczynają naukę i starają się pracować nad swoimi zdolnościami.

  Autor przenosi nas do czasów bardziej współczesnych, a mianowicie do roku 2008. Współczesne Rotherweird to odosobnione miejsce, odcięte od reszty Anglii od czasów Tudorów, istnieje na podstawie własnych praw i przepisów na podstawie dziedziczenia urzędów. Jonah Oblong podejmuje pracę jako nauczyciel w szkole Rotherweird, ale pod rygorem, że cała nauczana historia musi być nowoczesna. Istnieje zakaz badania jego przeszłości, jednak czy pasjonat i ktoś kto dopiero się tam przeniósł nie będzie czuł pokusy? Dlaczego wiedza na temat korzeni miasta i jego bogatej kultury jest zakazana?

  Kolejną postacią, która pojawia się w mieście, jest Sir Veronal Slickstone niezwykle bogaty mężczyzna, który kupił w Rotherweird dwór, który był zamknięty od niepamiętnych czasów. Mężczyzna przeprowadza się do miasta ze swoją żoną i synem. Stara się wprowadzić duże zmiany w mieście. Jego przybycie nie jest jednak przypadkowe, badanie przeszłości Rotherwierd jest ryzykowne i kuszące. Czy Jonah Oblong wraz z mieszkańcami uratują przyszłość odkrywając przeszłość?

  „Miasteczko Rotherweird” to książka, którą trudno jest jednoznacznie określić, ale jedno, co mogę Wam napisać, że mocno wyczuwalny jest klimat tajemnicy, którą usiłują poznać bohaterowie. Nowy nauczyciel historii, Jonah Oblong, jest zdeterminowany, aby odkryć odpowiedzi na wszystkie te pytania. Nawet po dowiedzeniu się prawdy, że jego poprzednik zniknął w „niewyjaśnionych okolicznościach”. Jedyne, co musi zrobić, to poskładać coraz bardziej tajemnicze wskazówki. Niemal złowieszcze Rotherweird kryje głębokie sekrety i mroczną przeszłość, która jest całkowicie nieznana żadnemu z jego mieszkańców. Kiedy osoby postronne zaczynają zadawać pytania, miasto staje w obliczu nieprzewidzianych zagrożeń i musi być chronione, wiedza tutaj ma potężną i destrukcyjną moc. Mieszkańcy są dumni ze swojego domu i jego wyjątkowości. Są dosłownie poza prawem Anglii, mogą zachować swoją niezależność, o ile przestrzegają pewnych zasad ustanowionych za panowania królowej Elżbiety I.

  Co mi się szczególnie podobało? To, że mieszkańcy Rotherwierd mogą nie znać historii tego miejsca, a mimo wszystko mają ogromną dumę ze swojego domu. Ich wydarzenia, uroczystości i festiwale są niepodobne do tych odbywających się poza granicami miasta. Szkoła wypuszcza niesamowicie bystrych absolwentów, którzy często pozostają w Rotherweird i wykorzystują swój intelekt do zmieniania miasta na lepsze.

  „Miasteczko Rotherweird” to zaledwie pierwszy tom z cyklu napisanego przez Andrew Caldecota, jest to opowieść przy, której nie będziecie się nudzić, zwłaszcza jeśli jesteście fanami elementów historycznych w powieściach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Andrew Caldecott
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 616
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381168724
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Rotherweird
 • Tłumacz: Krawczyk Katarzyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381168724
 • EAN: 9788381168724
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Miasteczko Salem 5/5 Nasza cena:
29,22 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko Salem

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje...
Miasteczko Zanesville 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko Zanesville

Kim jest Eliasz Prawojciec? Futurystyczną bronią zagłady czy też zwykłym, staroświeckim mesjaszem? Reinkarnacja gwiazdora porno czy zmutowanym rewolucjonistą na miarę wieku informacji? Człowiek, który budzi się w Central Parku, w sercu Nowego Jorku, nie ma żadnych wspomnień - jedynym śladem jego...
Miasteczko Nonstead. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko Nonstead. Tom 1

Młody brytyjski pisarz Nathaniel McCarnish ucieka przed swoją przeszłością. Ucieczka przywodzi go do Nonstead, zagubionego wśród lasów amerykańskiego miasteczka, które na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od tysięcy podobnych. W Nonstead bowiem całkiem przypadkowo Nathan przeżył najbardziej...
Miasteczko Midnight 0/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko Midnight

Wybierz się do niewielkiego teksańskiego miasteczka, do którego pasują jedynie obcy, w pierwszym tomie serii paranormal mystery autorstwa Charlaine Harris, czołowej autorki New York Timesa. Witajcie w Midnight, w Teksasie – miasteczku z wieloma zabitymi oknami i zaledwie kilkoma stałymi...
Audiobook CD MP3 Miasteczko salem 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Miasteczko salem

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje...
Miasteczko Anterrey. Znamię 4/5 Nasza cena:
25,59 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko Anterrey. Znamię

Pisarz cierpiący na amnezję walczy o odzyskanie swojej tożsamości. Cichym i spokojnym dotychczas miasteczkiem Anterrey wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Gdy jedną z zaginionych okazuje się atrakcyjna sąsiadka detektywa Richarda Murraya, ten rozpoczyna śledztwo, mając nadzieję, że uda mu się...
Miasteczko surrender 3/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasteczko surrender

Książka autora kultowego ALIENISTY! Wkrocz do mrocznego świata, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie. Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw. Mimo prób zatuszowania sprawy okazuje się, że wszystkie ofiary są nastolatkami porzuconymi przez rodziców....
Hellware. Miasteczko Nonstead. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hellware. Miasteczko Nonstead. Tom 2

Kontynuacja Miasteczka Nonstead Wydawać by się mogło, że ci, którzy do Nonstead trafią, nigdy stamtąd naprawdę nie wyjadą. Nathaniel McCarnish odzyskuje świadomość i uzmysławia sobie, że jest barmanem w pubie. Nie pamięta, co sprawiło, że podjął tę pracę, a co więcej – nie przypomina sobie...
eBook Miasteczko Rotherweird mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miasteczko Rotherweird mobi epub

Witamy w miasteczku Rotherweird! Rok 1558: Dwanaścioro dzieci o talentach niewiarygodnych jak na ich wiek zostaje wygnanych przez królową do miasta Rotherweird. Niektórzy uważają je za wyjątkowe, inni za pomiot szatana. Jednak wszyscy zgodnie uznają, że trzeba je traktować z respektem i… obawą....
Mroczne serce 0/5 Nasza cena:
29,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczne serce

Niesamowita historia wojowniczki, która wyznaje kredo: „Miecz jest prawdą”. Oto opowieść o pięknej Kitiarze Uth Matar, obdarzonej mrocznym sercem, a także o narodzinach jej bliźniaczych braci – wojownika Caramona i kruchego zdrowia maga Raistlina, w których wychowaniu Kit odegrała niebagatelną...
Gorączka podróży 0/5 Nasza cena:
29,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gorączka podróży

Pewnego dnia Tasselhoff Burrfoot, przybywszy do Solace, zupełnie przez przypadek, "niechcący" kradnie miedzianą bransoletę i (siłą rzeczy) poznaje Tanisa Półelfa i Flinta Fireforge'a. Z pozoru nic wielkiego, może poza faktem, że los całej rasy morskich elfów Dargonesti staje pod znakiem...
Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

Oto ideał powieści fantasy - Publishers Weekly. "Zgromadzenie cieni" to wciągająca powieść fantastyczna, w której magia przeplata się z rzeczywistością. Niestety, na jedno z miast zbliża się nieuchronna katastrofa...
Wybrane bestsellery
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 5/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 5/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista 5/5 Nasza cena:
65,94 zł 109,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony! Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego...
Bibliotekarka z Saint-Malo 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Historie spod podłogi. Dom. Tom 1. Czytam sobie. Poziom 1 5/5 Nasza cena:
9,09 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historie spod podłogi. Dom. Tom 1. Czytam sobie. Poziom 1

Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Sprawa Rity 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Rity

Romans mafijny autorki bestsellerowych „Gangsterów” z akcją rozgrywającą się w Polsce! Jakub Wrocki (pseudonim Czarny) z pozoru jest przykładnym obywatelem, który rozkręcił intratny biznes, sprowadzając na specjalne życzenie klientów luksusowe auta z zagranicy. To jednak tylko przykrywka, bo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula