Mapa dni

Autor:

Ransom Riggs

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,60 zł
Nasza cena: 28,90 zł 44,90 zł Taniej o: 36%

“Mapa dni” to kolejny tom bestsellerowej serii z pogranicza rzeczywistości i fantazji.

Jakie osobliwości czekają na głównych bohaterów tym razem? Czy zwyczajność może być trudna?

“Mapa dni” to czwarty tom cyklu “Osobliwy dom pani Peregrine”. W tej części bohaterowie przenoszą się do Ameryki. Czytelnik ma okazję po raz kolejny towarzyszyć Jacobowi Portmanowi, który wyrusza w podróż wraz z mieszkańcami osobliwego domu. Jest z nim także sama pani Peregrine, a także Emma i pozostałe dzieci. Podczas wyjazdu wszyscy starają się dopasować do zwyczajności zastanego świata, niekoniecznie im to wychodzi - od razu zresztą zwracają uwagę otoczenia.

Któregoś razu natykają się na podziemny schron, który dawniej należał do dziadka Jacoba. Wówczas rozpoczyna się prawdziwa przygoda niosąca ze sobą wiele niebezpieczeństw. I choć bohaterowie z pewnością będą mieli swoje wzloty i upadki, będą dążyć do odkrycia wspaniałych rzeczy, na jakie jeszcze nie tak dawno nie byliby gotowi.

W tym tomie, tak jak i w poprzednich, pojawiają się mroczne, a zarazem bardzo sugestywne fotografie, wybrane przez autora - teraz czarno-białym zdjęciom towarzyszą też przedstawienia w kolorze.


O autorze

Ransom Riggs jest amerykańskim pisarzem, któremu sławę przyniósł właśnie cykl powieściowy zatytułowany “Osobliwy dom pani Peregrine”. Autor przyszedł na świat trzeciego lutego 1979 roku w Maryland. Jest absolwentem literatury angielskiej, a także filmoznawstwa. Przez pewien czas zajmował się przygotowywaniem artykułów na temat Sherlocka Holmesa. W 2016 roku jego pierwsza powieść została zekranizowana przez Tima Burtona.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wcześniej czytałam wszystkie trzy tomy, więc ogromnym szokiem byłoby, gdybym nie sięgnęła i po czwarty tom. I muszę przyznać, że byłam nieco zaskoczona tym faktem, ponieważ nie spodziewałam się, że ta część w ogóle się ukaże, a tu proszę, takie zaskoczenie. W sumie nawet i zakończenie trzeciej części podpowiadało nam, że już raczej nie powstaną kolejne części. I może dlatego też bałam się sięgnąć po tę książkę, bo myślałam, że powstała ona tak ,,na odwal się". I jakie było moje zaskoczenie, kiedy książka okazała się dobra, a nawet bardzo dobra!

  W ogóle miałam wrażenie, że ta książka różni się od poprzednich. Jest taka innowacyjna, pełna niespodzianek i tak jakby od podstaw zupełnie inaczej zbudowana, stworzona.

  Co mnie najbardziej urzekło? Ten magiczny klimat, to że tym razem akcja rozgrywa się w zupełnie innym miejscu, a to jest ogromnym plusem, bo już nie mamy przed oczami tych zaczarowanych, tajemniczych i dziwnych miejsc. Na to miejsce wskakuje Ameryka. Nie myślcie sobie jednak, że brak jest tutaj magii i ,,osobliwych" miejsc oraz postaci. Tego jak zawsze jest pełno. Dziwactwa tutaj były, są i będą. I to właśnie najbardziej uwielbiam. Życie w szarej codzienności pozbawia nas patrzenia na świat w taki sposób, a tutaj takiego rodzaju książka potrafi rozbudzić w nas wyobraźnię.

  Po drugie, główny bohater. Nigdy nie przypuszczałabym, że takiego rodzaju postać aż tak bardzo może się zmienić. Oczywiście w sensie pozytywnym. Jacob staje się bardziej pewny siebie, wie czego chce, a najważniejsze, dąży do osiągnięcia celu i jest gotowy na każdy krok, tylko po to aby spełnić marzenia i ocalić przyjaciół z osobliwego domu.

  Ogólnie też można powiedzieć, że wszyscy w tej ksiażce w pewien sposób ulegają metamorfozie. Sama pani Peregrine oraz dzieci nie są już takie jak w poprzednich częściach.

  Co mogę ostatecznie powiedzieć? Ta historia jest warta uwagi. Zdecydowanie polecam sięgnąć po ten tom, ale wcześniej proponuję sięgnąć po poprzednie tomy.

  Opis fabuły

  Ta część jest nieco inna, odkrywa przed nami nieznane oblicze osobliwego domu pani Peregrine i niezwykłych dzieci.

  Pojawi się tutaj jeszcze więcej dziwactwa, magicznych postaci i potworów.

  Warto zwrócić uwagę na ilustrację, które występują w książkach, bo to one stanowią główny punkt w każdej z części. Na pierwszy rzut oka wydają się normalne, ale jak tylko się im przyjrzymy, to od razu zauważamy co jest z nimi nie tak.

  O czym jest ta część? W sumie to o tym samym co poprzednio. Cały dom Pani Pergrine wraz z dziećmi i Jackobem, walczy z nowymi potworami i postaciami fantastyczymi. Tym razem jest to jednak obecna Ameryka, czyli coś zupełnie dla nas nowego.

  Wszyscy przenoszą się na Florydę. Starają się podążać za Jackobem, ale nie jest to takie proste jak być powinno. Osobliwe dzieci próbują się nie wyróżniać, ale nie należy to niestety do najłatwiejszych.

  W między czasie znajdują schron, który należał kiedyś do dziadka Jackoba. To uruchamia pewną lawinę i otwiera przed nimi zupełnie nowy świat. W grę wchodzą kolejne przygody i walka z potworami i innymi dziwnymi postaciami.

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jacob staje przed trudnym wyborem. Jego rodzina nie akceptuje jego osobliwości, uważając go za psychicznie chorego i chce mu zafundować leczenie. Chłopak próbuje ich przekonać, że historie opowiadane przez jego dziadka są prawdziwe. Czy rodzina mu uwierzy?

  Musi również nauczyć swoich przyjaciół jak nie wyróżniać się z tłumu i odnaleźć się w XXI wieku, co nie jest łatwym zadaniem. Znalezienie się nagle w świecie pełnym technologii, jest dla wychowanków pani Peregrine, bardzo ekscytującym przeżyciem. Wspólnie jeżdżą na zakupy, jedzą fast foody i poznają otoczenie, w którym żył ich dawny przyjaciel Abe, czyli dziadek Jacoba.

  Gdy odkrywają tajemniczy schron i zapiski Abe’a, a także odkrywają czym zajmował się dziadek Jacoba na Florydzie, postanawiają pójść w jego ślady.

  I zaczyna się wyprawa pełna niespodzianek i niebezpieczeństw, podczas której nie zabraknie również wielu nowych osobliwych postaci.

  W „Mapie dni” spotkamy znów gromadkę osobliwych dzieci, które zaczynają mieć dosyć rządów pani Peregrine i chcą mieć większą szansę decydować o sobie. Jacob mając żal do dziadka, że ukrywał przed nim swoją tożsamość i nie nauczył go radzić sobie ze swoją osobliwością postanawia, pójść w jego ślady. Czy niedoświadczony pogromca głucholców ma szansę uratować kogokolwiek?

  Przekonajcie się sami.

  Jeśli już poznaliście osobliwe dzieci to książka jest pozycją obowiązkową! A osobom, które jeszcze nie wyruszyły na poszukiwanie pętli i nie odkryły swoich zdolności, gorąco polecam zapoznanie się z całą serią. Jeśli lubicie powieści pełne akcji, niebezpieczeństw, tajemnic czekających na odkrycie i przerażających potworów „Osobliwy dom pani Peregrine” jest dla Was!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  wojego czasu, przeczytałem książkę"Osobliwy dom pani Peregrine".Opowieść o zatrzymanym w czasie domu, w którym wszystkie niezwykłe osoby mogły znaleźć schronienie przed szykanami świata zewnętrznego, bardzo mi się spodobała .Ekranizacja dzieła, w dodatku dokonana przez Tima Burtona-na tą wiadomość czekali miłośnicy powieści. Teraz przyszła pora na część czwartą a historia nabiera tempa, jeszcze większego niż poprzednio.

  O książce możemy przeczytać że:

  Bohaterowie, znani z kart poprzednich tomów oraz z filmu, ponownie przeżywają wiele niebezpiecznych przygód, walcząc z potworami i zjawami – tym razem we współczesnej Ameryce. Uporawszy się z zagrożeniem, które zawisło nad osobliwym światem, Jacob Portman wraca na Florydę. Towarzyszą mu pani Peregrine, Emma i osobliwi przyjaciele. Choć robią, co mogą, by się nie wyróżniać, wizyty na plaży i lekcje zwyczajności kończą się wraz z odkryciem podziemnego schronu, który niegdyś należał do dziadka Jacoba. Teraz gra toczy o najwyższą stawkę. Przed osobliwymi dziećmi pani Peregrine otwiera się nowa karta historii, pełnej cudów i niebezpieczeństw,

  Mapa dni to nowe otwarcie kolejnej trylogii, ale zarazem także powrót do korzeni. Nie jest to lektura do końca spełniona, bo znamy już wszystkie triki autora, wciąż jednak pozostaje udana, nastrojowa i wciągająca. W sam raz dla młodzieży, która chciałaby zacząć swoją przygodę z mocniejszą nieco fantastyka na granicy horroru. Ten tom również wzbogacono licznymi, niezwykłym zdjęciami. A niektóre są kolorowe, co wcześniej miało miejsce rzadko, albo wcale.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  NOWA OSOBLIWA TRYLOGIA

  Kiedy w roku 2015 ukazała się powieść „Biblioteka dusz”, wszyscy sądzili, że to już koniec opowieści o ymbrynkach i niezwykłych dzieciach. Wydana rok później książka „Baśnie osobliwe”, dodatek do całości, zdawała się jedynie potwierdzać ten fakt. Ale teraz Ransom Riggs powraca z czwartą powieścią o przygodach Jacoba, pani Peregrine i innych postaci i robi to w dobrym stylu. Jeśli więc podobały się Wam poprzednie odsłony cyklu, będziecie z „Mapy dni” bardzo zadowoleni.

  Wielkie zagrożenie, które zawisło nad osobliwym światem zostało pokonane. Jacob może w końcu wrócić do domu i spokojnego życia. Na Florydę nie przybywa jednak sam: towarzyszą mu zarówno pani Peregrine, Emma (oczywiście), jak i resztą niezwykłej ferajny. Wszyscy próbują odnaleźć się w tej rzeczywistości, nie wyróżniać i wieść jak najbardziej spokojne życie, ale czy im się to uda? Wydaje się, że tak, że normalność jest dla nich wszystkich na wyciągnięcie ręki, ale do czasu…

  Wszystko zmienia się w dniu, kiedy odnajdują schron należący do dziadka Jacoba. Co kryje? To odkrycie może stanowić nie lada problem. Bohaterowie trafiają bowiem do nowego osobliwego świata, gdzie nic nie jest takim, jak sądzili. Myśleli, że na osobliwościach jednak się znają, ale się mylili. Co ich tam czeka? I jak sobie poradzą?

  Jaki jest ten tom, chyba nie muszę mówić nikomu, kto czytał choćby jeden z poprzednich. Jeśli jednak nie mieliście tej okazji i nie znacie całości – albo znacie jedynie z niezłej adaptacji filmowej – musicie wiedzieć parę rzeczy. Na początek warto zaznaczyć, że całość jest naprawdę nieźle wykonana. Riggs powieść napisał bowiem prosto, lekko i przyjemnie. Na dodatek umie wprowadzić dobry zwrot akcji, zaserwować nam sporo popisów wyobraźni i zbudować całkiem udany klimat. Za ten jednak odpowiadają głównie uzupełniające całość zdjęcia, stanowiące jeden z najciekawszych elementów serii.

  Co to są za fotografie? Stare, to przede wszystkim. W pierwszych tomach autor, inspirując się retro zdjęciami przedstawiającymi najróżniejsze niezwykłości, serował nam przede wszystkim wszelkiej maści dziwy. Tych już chyba zabrakło, bo w tym tomie jest ich stosunkowo niewiele, mamy za to całkiem solidną dawkę nastrojowych fotek sprzed lat. Są wśród nich takie, spełniające założenia znane z początkowych tomów, ale królują te zwyczajne. Co wcale nie jest in minus, bo też mają swój urok. Warto przy okazji nadmienić pewną zmianę: tym razem pojawiają się zdjęcia kolorowe (i to wcale nie sporadycznie) a także grafiki.

  W skrócie: jak zawsze warto. Może i Riggs nie wykorzystał w pełni (zarówno w serii, jak i w tym tomie) potencjału tematu i nie poszedł bardziej w kierunku czystej grozy, niemniej jak na young adult wyszło mu naprawdę dobre dzieło. Mam tylko nadzieję, że kolejne tomy rozpoczętej „Mapą dni” nowej trylogii będą równie udane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „To dziwne, co umysł potrafi zaakceptować, a czemu się opiera”, czyli osobliwe dzieci powracają.

  Mapa dni to już czwarta odsłona Osobliwego Domu Pani Peregrine. Nie spodziewałam się tego tomu, podobnie jak większość czytelników, dlatego Mapa dni to miła niespodzianka.

  Bohaterowie, znani z kart poprzednich tomów oraz z filmu, ponownie przeżywają wiele niebezpiecznych przygód, walcząc z potworami i zjawami – tym razem we współczesnej Ameryce. Uporawszy się z zagrożeniem, które zawisło nad osobliwym światem, Jacob Portman wraca na Florydę. Towarzyszą mu pani Peregrine, Emma i osobliwi przyjaciele. Choć robią, co mogą, by się nie wyróżniać, wizyty na plaży i lekcje zwyczajności kończą się wraz z odkryciem podziemnego schronu, który niegdyś należał do dziadka Jacoba. Teraz gra toczy o najwyższą stawkę. Przed osobliwymi dziećmi pani Peregrine otwiera się nowa karta historii, pełnej cudów i niebezpieczeństw, ilustrowana niespotykanymi zdjęciami z minionych epok, tym razem również kolorowymi.

  Cykl ten jest dość osobliwy i nietypowy dlatego pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu. Na pewno kojarzycie Panią Peregrine jak nie z książek to z filmu Tima Burtona (który, tak na marginesie, bardzo lubię). Mapa dni to kontynuacja niezwykłych przygód osobliwych dzieci. Tym razem Jacob i jego przyjaciele trafiają do Ameryki, gdzie wszystko jest inne.

  Lubię te książki za swoją odmienność. Co kilka/kilkanaście stron dostajemy zdjęcia, mapy, plakaty z minionych epok, które urozmaicają treść. Mapa dni to powieść drogi – odwiedzamy różne stany Amerykę. Pełno dziwactw i potworów co właściwie jest już normalnością w tym cyklu i nadaje mu magicznego klimatu. Sporo dialogów, więc książkę czyta się błyskawicznie.

  Postacie ewoluowały i dorosły co możemy zaobserwować, chociażby w zachowaniu Jacoba, który jest teraz pewny siebie i zrobi wszystko, aby ocalić przyjaciół.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Miasto cieni 5/5 Nasza cena:
26,25 zł 38,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto cieni

Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine, który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników. Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do...
Baśnie osobliwe 5/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśnie osobliwe

Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce Osobliwy dom pani Peregrine zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza...
Biblioteka dusz 4/5 Nasza cena:
27,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biblioteka dusz

Przygoda, która rozpoczęła się w Osobliwym domu pani Peregrine i trwała w Mieście cieni, ma wielki finał w Bibliotece dusz. Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. W wyprawie towarzyszy mu Emma Bloom,...
Osobliwy dom pani Peregrine 4/5 Nasza cena:
22,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osobliwy dom pani Peregrine

W tym sierocińcu tylko na pozór nikt nie mieszka! Ekscytujący, pełen grozy, a także nieco baśniowy thriller dla młodzieży, którego ekranizację już 7 października zobaczymy w polskich kinach. Książka, dla której inspiracją stały się autentyczne, stare fotografie. Autor sam przyznał, że kiedy je...
eBook Osobliwy dom pani Peregrine mobi epub 5/5 Nasza cena:
24,65 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Osobliwy dom pani Peregrine mobi epub

Jacob wyrusza na odciętą od świata wyspę, by zgłębić jej tajemnice. Co jest prawdą, a co urojeniem? Czas ucieka, a pewne pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi zbyt długo... Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał...
eBook Biblioteka dusz mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,52 zł 31,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Biblioteka dusz mobi epub

Przygoda, która rozpoczęła się w Osobliwym domu pani Peregrine i trwała w Mieście cieni, ma wielki finał w Bibliotece dusz. Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy. W wyprawie towarzyszy mu Emma Bloom,...
Audiobook Osobliwy dom pani Peregrine mp3 0/5 Nasza cena:
22,10 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Osobliwy dom pani Peregrine mp3

Osobliwy dom pani Peregrine to wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego,...
eBook Baśnie osobliwe mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,40 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Baśnie osobliwe mobi epub

Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce Osobliwy dom pani Peregrine zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza...
eBook Miasto cieni mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miasto cieni mobi epub

Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine, który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników. Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula