Ransom Riggs

Riggs Ransom to amerykański pisarz, urodzony w 1979 roku w Maryland. Dorastał na Florydzie. Skończył studia o kierunkach: literatura angielska oraz filmoznawstwo na kalifornijskim Uniwersytecie. Słynie z pisania powieści młodzieżowych, literatury dziecięcej i fantasy. Pisze w sposób niezwykły, a jego książki są zawsze bardzo wciągające.

Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej, publikował przewodniki na temat Sherlocka Holmesa, które zostały w późniejszym czasie wykorzystane jako przewodnik do filmu o tym słynnym detektywie.

Riggsa interesują także fotografie. Wiele z jego kolekcji zostało wykorzystanych w dziełach, które sam stworzył. W taki sposób powstała też najpopularniejsza obecnie seria jego książek: "Osobliwy dom pani Peregrine", "Miasto cieni" oraz "Biblioteka dusz". Książki to trzymające w napięciu thrillery młodzieżowe. Autor wprowadza w nich swoich czytelników do świata pełnego fantastycznych postaci i potworów. Każdy, kto uwielbia takie połączenie, na pewno nie zawiedzie się czytając opowieści Ransoma Riggsa.

"Osobliwy dom pani Peregrine" opowiada o przygodach Jacoba, który po śmierci swojego dziadka udaje się na wyspę, która jest odcięta od świata. Ekspolracja pozwala mu odkryć wiele ciekawych tajemnic. Natrafia na ruiny domu pani Peregrine i odkrywa przerażającą prawdę. W książce trafiamy do świata niebezpiecznych przygód. Warto udać się na wycieczkę z młodym Jacobem i rozwiązać zagadki "Osobliwego domu pani Peregrine".

"Miasto cieni" to kontynuacja pierwszej części tomu o domu pani Peregrine. Miłośnicy tej serii przygód na pewno są zachwyceni faktem, że autor postanowił podjąć się takiego wyzwania. Książka kolejny raz wprawia nastoletnich czytelników w osłupienie. Przygoda wciąż trwa. Jacob i jego przyjaciele opuszczają wyspę i przeżywają kolejne, niesamowite przygody. "Miasto cieni" jest powieścią magiczną. Niezwykle wpływa na wyobraźnię czytelnika.

"Biblioteka dusz" to finał przygód bohaterów cyklu. Jacob odkrywa w sobie nowe moce i umiejętności. W tej części wyrusza na ratunek swoim przyjaciołom. Tak jak w poprzednich tomach, książka łączy w sobie pełen emocji thriller z elementami fantastyki. Całość jest ozdobiona pięknymi fotografiami, które dodają książce wyjątkowości. Pozwól zabrać się w daleką, pełną przygód podróż z Jacobem i jego przyjaciółmi. Odetnij się od otaczającej cię rutyny i zaznaj życia w świecie fantasy.