Malice

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 23
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Format
14.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,72 zł
Nasza cena: 28,49 zł 44,90 zł Taniej o: 37%

Po śmierci dwóch królewskich córek w Briarze pozostała już tylko jedna pretendentka do tronu.

Księżniczka Aurora za rok skończy dwadzieścia jeden lat. Jeśli i ona umrze, królestwo pogrąży się w zupełnym chaosie. Bo tylko kobieta ­– potomkini pierwszej królowej, dzielnej Leythany– może rządzić monarchią. Z sąsiedniego królestwa Etherian mieszkańcy Briaru otrzymali w darze cząstkę magiipod postacią Łask. To rodzące się w ludzkich rodzinach dziewczynki z kolorowymi włosami, złotymi oczami i magiczną krwią.

Ale magia nie pomaga Briarowi, w królestwie źle się dzieje od dłuższego czasu.Łaski nie mogą opuszczać granic państwa, by nikt nie wykradł sekretu ich magii. Są surowo karane za nieposłuszeństwo. Szlachta odurza się magicznym proszkiem i wydaje fortunę na eliksiry. A wśród tego wszystkiego jest ona – Alyce.

Znaleziona na ulicyjako niemowlę, oddana na wychowanie Łaskom, mieszka w Domu Lawendowym. Sama też jest Łaską, nie złotą jednak, lecz mroczną. Bo jej magia ściągazło. W dzieciństwie wyśmiewana i poniżana, wciąż budzi pogardę i strach, chyba że… ludzie potrzebują jej eliksiru.Alyce życzy królestwu wszystkiego najgorszego. Jest w tym samym wieku co księżniczka – ale nie tylko to je łączy.

Recenzje (23)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Mieszkała w Lawendowym Domu. Dorastała wśród Łask, służyła koronie. Przyjmowała klientów, miała ich zawsze najwięcej. Nie powinna różnić się od innych, a jednak...

  Zawsze wytykana palcami, pomijana, budząca wstręt i strach. Zawsze sama, bez przyjaciół, którzy stanęliby w jej obronie. Znająca tylko ból, złość, smutek i zdradę.

  Tylko dlatego, że była inna. Z bliznami, rzadkimi włosami i innym kolorem krwi.

  Wmawiali jej, że była zła. Bestią.

  "Jeśli chcą bestii, to ją dostaną"

  Więc dostali.

  "Malice"

  Przeczytałam ostatnie zdanie, odłożyłam książkę na bok i od razu wyciągnęłam rękę po telefon. Następna część, następna część, potrzebuję następnej części. Cienki pisk rozległ się po pokoju. Jest! Wydana w oryginale, czeka na tłumaczenie.

  Wytrzymasz, Alyce? A Ty, Auroro?

  Auroro...

  Od tamtej chwili minęło jedenaście dni. Prawie dwa tygodnie odkąd próbuję pozbierać myśli, zebrać je w jedną całość. Czasami mi się wydaje, że ta książka jednak aż tak mi się nie podobała. Że wcale nie pokochałam Alyce i Aurory, nie zachwyciłam się tym światem. Że emocje, które we mnie wywołała, były tylko chwilowe.

  Wtedy wracałam do zaznaczonych fragmentów. Przewodziłam palcem po wydrukowanych literkach, po notatkach zapisanych ołówkiem na marginesach. Czytałam i na nowo przeżywałam.

  Nie, to nie było chwilowe.

  Nie wiem jak to jest, kiedy nikt nie chce się do Ciebie zbliżać. Nie wiem jakie to uczucie, kiedy jesteś sama przez całe życie. Nie znam uczucia zdrady.

  A Alyce tak. Wciąż i wciąż się o tym przekonywała.

  Chciałam ją przytulić. Chciałam ją ochronić. Przed ludźmi, którzy ją krzywdzili. Przed wszystkimi. Chciałam jej powiedzieć, by się nie poddawała, by im się postawiła.

  I byłam z niej taka dumna, kiedy to zrobiła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Malice” to książka autorstwa Heather Walter, wydana przez Wydawnictwo You&YA. Książka jest retellingiem z reprezentacją LGBTQ wszystkim znanej „Śpiącej królewny”. Jest to tom pierwszy z cyklu Malice Duology.

  W Briarze istnieje sztywna zasada, że tylko potomkini pierwszej królowej, dzielnej Leythany, może rządzić królestwem. Aktualnie sprawa wygląda nieciekawie, bo przez panującą klątwę, po śmierci dwóch królewskich córek, została już tylko jedna pretendentka do tronu - Aurora. Jeśli coś jej się stanie, jeśli nie uda się przełamać klątwy, Briar pogrąży się w chaosie. Dziewczyna ma niewiele czasu, aby tę klątwę przełamać. I wcale to nie jest też taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Pocałunek prawdziwej miłości, dobrze urodzonego mężczyzny? Jak wiemy, to nie będzie łatwe… Aurora spotyka się z narzuconymi jej kandydatami, próbując przełamać klątwę. Społeczeństwo panikuje, zostało coraz mniej czasu. Czy pozostała już tylko wizja śmierci Aurory i upadku królestwa?

  Żeby polepszyć sytuację i zawrzeć sojusz, Briar otrzymał od sąsiedniego królestwa dar w postaci Łask. Są to dziewczęta, rodzące się w ludzkich rodzinach – są one cząstką magii ofiarowanej. Mają kolorowe włosy, złote oczy i magiczną krew. Jednak nie sprawia to, że w Briarze żyje się lepiej. Wręcz przeciwnie. Łaski są wychowywane przy wielu restrykcyjnych zasadach. Za wszelkie nieposłuszeństwa są karane. Nie mogą nawet opuszczać granic państwa, ponieważ ktoś mógłby wykraść tajemnicę ich magii.

  I przy takiej sytuacji społecznej, poznajemy Alyce, mieszkającą w Domu Lawendowym. Została ona znaleziona na ulicy, oddana na wychowanie Łaskom. Dziewczyna jest nad wyraz wyjątkowa – jest Łaską, choć mroczną. Ludzie wytykają ją palcami, szydzą z niej, wyśmiewają, poddają różnym „testom”, aczkolwiek do momentu, w którym potrzebują od niej eliksiru. O jaki eliksir chodzi? A właśnie, bo w krwi Łask płynie magia, a jeśli wykorzysta się ją do sporządzenia eliksiru, to będzie on miał ogromną moc. Eliksiry otrzymane od Alice, szkodzą innym. Także Alyce ma jak najgorszą opinię o królestwie i społeczeństwie, właściwie nic dziwnego. Zasady panujące są straszne, wizja przyszłości nie najlepsza. Tylko jedna kwestia jest zastanawiająca… Alyce ma tyle samo lat, co księżniczka, a i nie tylko to je łączy…

  W książce mamy przedstawione sytuacje dwóch bohaterek, które nie mają łatwego życia. Na Aurorze ciąży klątwa i wizja śmierci, zmuszona jest więc nieustannie przyjmować chłopców, których mogłaby w sobie rozkochać. Dziewczyna żyje pod kloszem, ponieważ wszyscy obawiają się, że stracą kolejną, już jedyną pretendentkę do tronu. Alyce zaś jest traktowana jak jakiś wyrzutek, coś dziwnego, a jednocześnie – strasznego, choć jednocześnie pożytecznego. Ich światy zderzą się ze sobą – co z tego wyniknie?

  Bardzo podobało mi się to, że autorka postawiła na tak skrajnie odmienne postaci, a zarazem udało jej się wykreować bohaterki, które również mają wiele wspólnego. Mają one swoje wady i zalety, nie są wyidealizowane, ani sztuczne. Są również temperamentne i silne. Dorastały w zupełnie innych realiach, ale obie zmagały się z problemami i swoimi demonami. Podobała mi się ich relacja, zaangażowanie.

  Książka jest z jednej strony dość przewidywalna, a jednocześnie też wprowadza nowe spojrzenie na „Śpiącą Królewnę” – głównie dlatego, że „Malice” jest opowiedziana z perspektywy tej „złej” bohaterki, postrzeganej negatywnie. I właśnie, co do tego negatywnego postrzegania postaci – autorka w ciekawy sposób ukazała hipokryzję społeczności, która traktuje jak najgorzej Mroczną Łaskę, a gdy przychodzi co do czego, to nie waha się przyjść w potrzebie.

  Również świetnym pomysłem jest wprowadzenie do książki reprezentacji queer na pierwszym planie, choć w sposób nienachalny, a także wątku feministycznego. Akcja książki rozkręca się powoli, poznajemy losy Mrocznej Łaski i zasady funkcjonowania świata, w którym żyje. Później otrzymujemy bardziej dynamiczną akcję, problemową, emocjonalną i angażującą. To, co wydaje nam się złe na pierwszy rzut oka – wcale złe być nie musi. To, co mogłoby wydawać się idyllą, utopią – wcale tak perfekcyjne nie jest. Również nie powinno się oceniać ludzi po pozorach, wrzucać wszystkich do jednego worka, czy zwracać do nich jedynie w potrzebie. Autorka pokazuje całe spektrum zachowań i tego, jak są one odbierane przez główne bohaterki. Briar ma to do siebie, że jest przesiąknięty próżnością, utajnionym złem i hipokryzją. Jest zepsuty. Jego piękno jest jedynie iluzoryczne. Przerażające jest to, jak bardzo ludzie potrafią uprzykrzyć innym życie, skupiając się tylko na tym, że nie pasują do określonego schematu, są „inni”.

  Osobiście bardzo lubię retellingi, ponieważ historie, które dobrze znamy, są przedstawiane w nowy sposób, niekiedy wręcz tak zupełnie odmienny od oryginalnego, że czujemy się, jakbyśmy otrzymywali historię nie z tego świata. „Malice” czyta się bardzo szybko, mimo dużej ilości opisów, a czas umila charakterystyczny, sarkastyczny styl pisania autorki i błyskotliwe dialogi, a także cała gama emocjonalna, którą serwuje nam autorka. Również bardzo polubiłam wyróżniające się, oryginalne postaci, które wrzucone są w niesprzyjające realia intryg, kłamstw, hipokryzji i próżności.

  „Malice” to książka przepełniona niespotykanymi istotami, oryginalnie poprowadzonym wątkiem baśniowym, uczuciami i magią, która służy zarówno dobru, jak i złu.

  Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczą się losy Alyce i czy Aurora zdoła przełamać ciążącą na niej klątwę, to sięgnijcie po „Malice”.

  Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu You&YA.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam dość wysokie oczekiwania co do tej książki, z powodu licznych pozytywnych opinii na jej temat. Zaintrygował mnie fakt, że jest to retelling "Śpiącej Królewny" i byłam bardzo ciekawa w jakim stopniu fabuła powieści będzie inspirowana tą baśnią.

  Przez pierwsze rozdziały nie do końca mogłam się wciągnąć w fabułę, jednak później się to zmieniło i z czasem niezwykle się w nią zaangażowałam. Bardzo spodobał mi się świat wykreowany przez autorkę, w którym nie brak baśniowego, ale jednak mrocznego klimatu.

  Główna bohaterka, Alyce jest moim zdaniem świetnie wykreowana oraz bardzo ludzka i realna. Niezwykle spodobało mi się to, że nie jest ona ani całkiem dobra, ani zła, a także to, że została całkiem nieźle przedstawiona z psychologicznego punktu widzenia.

  Bardzo polubiłam również Aurorę, która jest silna, buntownicza i nie czekając na ratunek ze strony innych chce wziąć sprawy w swoje ręce i samej postarać się zerwać klątwę, by móc zostać królową i rządzić swoim państwem.

  Jeśli chodzi o wątek romantyczny pomiędzy tymi postaciami, to naprawdę mi się on podobał i cieszę się, że rozwijał się stopniowo, nie dominując całej fabuły, tylko stanowiąc do niej świetny dodatek.

  W historii nie brakuje również innych intrygujących postaci takich jak Laurel i Kal, z którymi wiąże się kilka znaczących plot twistów, które wywołały u mnie szereg wielu sprzecznych emocji.

  Podsumowując, bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać tę książkę, bo cudownie się przy niej bawiłam, a samo emocjonujące i dynamiczne zakończenie sprawiło, że wprost nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejny tom. Gorąco polecam! ♥️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubicie retellingi?

  Nie
  zawsze? A co, jeśli wam powiem, że to retelling z reprezentacją LGBTQ?

  Do Malice podeszłam z ogromną ciekawością i dozą pewnej niepewności, gdyż nie znałam wcześniej autorki, a co za tym idzie, nie czytałam jej książek po angielsku. Okładka gdzieś tam mi się przewinęła, ale nie wchodziłam w szczegóły. Jak pewnie się domyślacie, gdy tylko zrozumiałam, czym jest Malice - praktycznie się na nią rzuciłam. I pewnie przeczytałabym ją za jednym posiedzeniem, gdyby nie płaczące dzieci w pociągu ;)

  Malice to YA fantasy z wątkiem wlw, który dotyczy głównych bohaterek. Jeśli śledzicie queerowe książki, to pewnie wiecie, że u nas wątków kobieco-kobiecych jest jak na lekarstwo, dlatego kolejna pozycja z tą reprezentacją na pierwszym planie (a nie na piątym z tyłu) naprawdę cieszy. Tak samo zresztą, jak cała fantastyczna otoczka retellingowa, podana w naprawdę dobrej otoczce sarkastycznego poczucia humoru.

  Oczywiście, to historia, w której wybrzmiewa zasada "przeciwieństwa się przyciągają", ale podana w niezwykle ciekawy sposób. Nie ma tu tylko czerni albo tylko bieli, bohaterki to nie są papierowe postaci stworzone z ulepka stereotypów. Mamy tu dwie bohaterki, które stopniowo dorastają do zawalczenia o to, czego naprawdę pragną. Język chwilami bywa dość poetycki, dialogi są błyskotliwe, a akcja pod koniec nabiera takiego rozpędu, że po dotarciu na ostatnią stronę czytelnik ma ochotę płakać. Dosłownie.

  Nie z rozpaczy, a dlatego, że chciałoby się w tej samej sekundzie wiedzieć, co będzie dalej. Powiem szczerze, że choć już od ładnych paru lat nie sięgałam po fantasy, to naprawdę stęskniłam się za tym gatunkiem. Malice dała mi wibracje podobne do tych, jakie odczuwałam ponad dekadę temu przy "Mieście kości". Serdecznie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Briarem, może rządzić tylko kobieta, potomkini pierwszej królowej Leythanny. Nad królewskim rodem ciąży klątwa. Każda księżniczka w wieku 21 lat skazana jest na śmierć, jedynym sposobem by zdjąć klątwę jest pocałunek prawdziwej miłości. Po śmierci dwóch królewskich córek, ostatnia do tronu jest księżniczka Aurora. Czy uda jej się złamać klątwę??? Czy królestwie pisany jest chaos???

  W Briarze liczy się piękno. Mieszkańcy są próżni, liczy się dla nich tylko piękny wygląd. W tym pomagają im Łaski, ich złota krew posiada magię. Alyce jest jedyną Mroczną Łaską, pół Vilą. Od młodości torturowana, dręczona i pogardzana przez innych. Co nie zmienia fakty, że patroni przychodzą do niej po eliksiry, by zaszkodzić innym. Jedyną osobą, która traktuje normalnie Alyce jest księżniczka Aurora. Widzi w niej osobę, a nie potwora jak reszta. Jak rozwinie się znajomość między nimi????

  Łaski w królestwie traktowane są jak niewolnice, nie wolno im opuszczać granic państwa, muszą przyjmować każdego patrona, ale nie wolno im nikogo wyróżniać. Mają szereg praw, które muszą przestrzegać, a ich złamanie jest surowo karane.

  Alyce, od małego traktowana jako ta ZŁA. Przez zieloną krew jest pogardzana, ludzie się jej boją. Ale to przecież nie jej wina, kim jest. Nie chce skrzywdzić ludzi. Ale ludzie ciągle krzywdzą ją. Ile jest w stanie wytrzymać???

  "Malice" jest to debiut autorski Heather Walter, jak dla mnie bardzo udany. Jest to retelling bajki o "Śpiącej królewnie", choć jak dla mnie pasuje też do "Pięknej i bestii". Sama historia jest oryginalna, wątek miłosny przewija się, ale nie dominuje historii. Jest nienachalny. Historia opowiedziana jest z perspektywy Alyce. Czy jest ona złą postacią??? Ciężko stwierdzić. Na początku nie, ale z biegiem czasu i przez ludzi, staje się taka, jaką chcieli ją widzieć. Ból sprawia, że staje się zła. Zakończenie jak dla mnie świetne. Wiem, że będzie kolejna część, ale jakby nie było, nie byłabym zawiedziona. Polecam😊.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 18 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Malice
 • Autor: Walter Heather
 • Wydawnictwo You&YA
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 384
 • Format: 14.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328722705
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Malice
 • Tłumacz: Skórska Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328722705
 • EAN: 9788328722705
 • Wymiary: 14.5x20.5x2.6 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -38%
  Sezon luster

  Sezon luster

  Ważna, niezwykle przejmująca i pięknie opowiedziana książka zabierająca głos w imieniu osób, które jeszcze nie znalazły w sobie siły, żeby mówić o swoich doświadczeniach. Mam nadzieję, że on tego wszystkiego nie poskładał, tego, co nas łączy, czego on nie pamięta, a ja nie mogę zapomnieć. Ciela...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,60 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Caraval. Tom 1

  Caraval. Tom 1

  Pamiętaj, to tylko gra... Witajcie w świecie Caravalu, wciągającej powieści Stephanie Garber o siostrzanej więzi i grze, która skrywa mnóstwo tajemnic… To, co słyszałaś o Caravalu, nie wytrzyma porównania z rzeczywistością. To coś więcej niż tylko gra czy przedstawienie teatralne. Na tym świecie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -15%
  Bing. Zestaw figurek

  Bing. Zestaw figurek

  Zestaw niewielkich figurek przedstawiających Binga i jego przyjaciół zauroczy każdego malucha! Figurki przedstawiające głównego bohatera bajki Binga i paczkę jego przyjaciół z pewnością spodobają się dzieciom, które wiernie śledzą ich losy podczas każdego odcinka serialu. Każdy maluch będący fanem...
  Ocena: 0/5
  Figurka
  Cena: Nasza cena: 73,09 zł 85,99 zł
  w magazynie
 • -15%
  Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów

  Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów

  W przypadku polskiego antysemityzmu oraz polskiego czynnego udziału w deportacjach, prześladowaniu i zagładzie neguje się fakty i podejście naukowe do zagadnienia po to tylko, by ocalić ?mit niewinności? pisany na użytek doraźnej polskiej polityki. Zaprzeczanie zbrodni staje się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Argonauci

  Argonauci

  Książka nagrodzona Amerykańską Nagrodą Krytyków Literackich Bestseller „New York Timesa”, jedna ze 100 najlepszych książek pierwszych dwóch dekad XXI wieku według „Guardiana” Maggie Nelson, amerykańska pisarka i intelektualistka, nawiązując do Barthes’owskiej interpretacji mitu o Argo, odnawia...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,89 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -40%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,89 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -30%
  Doktor Dolittle i jego zwierzęta

  Doktor Dolittle i jego zwierzęta

  Doktor Dolittle i jego zwierzęta w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. W angielskim...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 16,84 zł 23,90 zł
  w magazynie
 • -18%
  Wazowie na polskim tronie. Romanse, intrygi i wielka polityka

  Wazowie na polskim tronie. Romanse, intrygi i wielka polityka

  Polscy królowie ze szwedzkiej dynastii Wazów budzą do dziś gorące emocje, a ich rządy nie poddają się jednoznacznej ocenie. Poznaj losy króla Zygmunta III, przyjrzyj się burzliwemu życiu jego dwóch synów, Władysława IV i Jana Kazimierza. Wszystkim trzem przyszło panować w wyjątkowych dla...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 38,53 zł 46,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Tajemnica siedmiu goli samobójczych. Najfutbolniejsi. Tom 2

  Tajemnica siedmiu goli samobójczych. Najfutbolniejsi. Tom 2

  Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej… Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 40,92 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi. Tom 1

  Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi. Tom 1

  Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana z sobą ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 36,08 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Krew i popiół. Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,96 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew i popiół. Tom 1

Początek trylogii, która zafascynowała czytelników na całym świecie. Porzucone przez bogów i budzące strach w śmiertelnikach, upadłe królestwo znowu powstaje, by przemocą i zemstą odebrać to, co uznaje za swoją własność. A kiedy cień przeklętych zbliża się coraz bardziej, zaciera się granica między...
Królestwo Nikczemnych 5/5 Nasza cena:
30,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo Nikczemnych

Babka była sycylijską wiedźmą. Wnuczka, by pomścić śmierć siostry, jest gotowa na pakt z samym diabłem Bliźniaczki Vittoria i Emilia wychowały się w Palermo pod czujnym okiem babki, sycylijskiej wiedźmy. Zawsze z amuletami na szyi. Złote i srebrne cornicello mają je chronić przed złem. Siostry –...
Cienie między nami 4/5 Nasza cena:
24,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie między nami

Ciała pierwszego i jedynego chłopca, który złamał mi serce, nigdy nie znaleziono. I nikt go nigdy nie znajdzie. Alessandra Stathos, druga córka lorda Masisa, ma dość bycia ignorowaną, dlatego opracowała doskonały plan, jak zdobyć władzę: 1) uwieść Króla Cieni, 2) poślubić go, 3) zabić go i zagarnąć...
Pałac Północy. Trylogia mgły. Tom 2 0/5 Nasza cena:
22,94 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pałac Północy. Trylogia mgły. Tom 2

Następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży. Jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych? Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu...
Światła września. Trylogia mgły. Tom 3 0/5 Nasza cena:
22,94 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światła września. Trylogia mgły. Tom 3

Okrutna tajemnica wspaniałej nadmorskiej rezydencji pełnej wielu ponurych wspomnień Tajemniczy i groźny stwór zamieszkujący normandzki las Cavenmore Francja, rok 1936. Pani Sauvelle, wdowa z dwójką dzieci, Irene i Dorianem, ma zacząć pracę u ekscentrycznego wynalazcy i fabrykanta zabawek. Na...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
24,45 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
Książę Mgły. Trylogia mgły. Tom 1 0/5 Nasza cena:
22,94 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Książę Mgły. Trylogia mgły. Tom 1

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej, na wybrzeżu Atlantyku, by zamieszkać w domu, który niegdyś należał do rodziny Fleishmanów. Ich dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj...
Apogeum. Za kurtyną. Tom 1 4/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apogeum. Za kurtyną. Tom 1

Kurtyna nie rozsuwa się na zawołanie. Wszystko zaczyna się w słoneczny weekend, gdy Lena wybiera się na wycieczkę wspinaczkową. Kiedy czołga się w jaskiniowym tunelu, nagle ogarnia ją dziwne uczucie. Po wyjściu na zewnątrz okazuje się, że jej towarzyszy nigdzie nie ma. Próbując zrozumieć, co się...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży 5/5 Nasza cena:
20,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

Jak nie dać się stresowi? Jak przejąć nad nim kontrolę i świadomie nim zarządzać? Czy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach można zachować spokój? Wszystko to jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Earl Hipp w swojej książce podpowiada młodym ludziom skuteczne sposoby na pozbycie...
Audiobook Pałac Północy mp3 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Pałac Północy mp3

Jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych? Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do...
eBook Stres out! mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Stres out! mobi epub

Jak nie dać się stresowi? Jak przejąć nad nim kontrolę i świadomie nim zarządzać? Czy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach można zachować spokój? Wszystko to jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Earl Hipp w swojej książce podpowiada młodym ludziom skuteczne sposoby na pozbycie...
Wybrane bestsellery
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Knox 5/5 Nasza cena:
27,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Knox

Dla Knoxa Storm Riders MC jest rodziną. Nie potrzebuje nikogo innego. Caroline to przeszłość i to taka, do której nie chce wracać. A jednak, kiedy dziewczyna wpada w tarapaty, Knox postanawia ją ratować. Widok Caroline sprawia, że demony wracają, a on z powodów, których sam nie rozumie, zabiera ją...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula