Lalani z dalekich mórz

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 18
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
370
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,97 zł
Nasza cena: 27,31 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

Urzekająca, pełna pierwotnej magii powieść bestsellerowej autorki, nagrodzonej Medalem Johna Newbery’ego.

Są dzieci stworzone do wielkich czynów i walki ze złem. Ale Lalani do nich nie należy. Gdyby sama miała wybierać, wskazałby na swoją przyjaciółkę, Veydę. Jej nie jest straszna wznosząca się nad ich wyspą mściwa góra Kahna ani budząca grozę mgła, która na północy pochłania żeglarzy poszukujących bardziej gościnnej krainy. A jednak to właśnie Lalani będzie musiała opuścić rodzinną Sanlagitę i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Podczas podobnej wyprawy przed laty zginął jej ojciec.

Czy dziewczynce uda się pokonać przeciwności i przetrwać? Jakie mityczne stworzenia spotka na swojej drodze? Wytyczy własną ścieżkę, czy pogodzi się z losem? I czy odnajdzie legendarne bogactwa góry Isa, by ocalić mieszkańców wioski i wyleczyć mamę?

Lalani z dalekich mórz to piękna, inspirowana filipińskim folklorem opowieść o przyjaźni, odwadze i poszukiwaniu własnej tożsamości. Must read dla wielbicieli Dziewczynki, która wypiła księżyc pióra Kelly Barnhill oraz powieści Kiran Millwood Hargrave Dziewczynka z atramentu i gwiazd.


O autorce

Erin Entrada Kelly – amerykańska pisarka filipińskiego pochodzenia. Autorka nagradzanych książek dla dzieci. Za Hello, Universe otrzymała w 2018 roku Medal Johna Newbery’ego. Lalani z dalekich mórz to jej pierwsza powieść fantasy.

Recenzje (18)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zdarza Wam się czytać książki dla dzieci i młodzieży? Mnie zdecydowanie za rzadko 😉 To głównie one zawierają uniwersalne prawdy o świecie, uczą empatii, zrozumienia, a przy tym dostarczają świetnej rozrywki.

  "Lalani z dalekich mórz" to książka dla tych młodszych i nieco starszych. Jestem pewna, że każdy wyciągnie z niej coś dla siebie.

  Erin Entrada Kelly, nagrodzona Medalem Johna Newbery'ego, napisała czarującą książkę inspirowaną filipińskim folklorem o odwadze, przyjaźni i poszukiwaniu własnej tożsamości.

  Lalani nie jest wcale dzieckiem wybranym i stworzonych do wielkich celów. Wydaje się zwykłą dziewczynką zamieszkującą wyspę o nazwie Sanlagita. Nad nią rozciąga się groźna i mściwa góra Kahna oraz bardziej przyjazna góra Isa zasnuta gęstą mgłą. To właśnie ona pochłania żeglarzy wyruszających w poszukiwaniu bardziej gościnnego miejsca do życia. Ojciec Lalani był jednym z żeglarzy, którzy zginęli podczas wyprawy w kierunku Isy. Teraz Lalani będzie musiała opuścić rodzinną wioskę i wyruszyła w niebezpieczną podróż. Czy uda jej się przetrwać i pokonać przeciwności oraz uratować matkę. I najważniejsze: czy odnajdzie legendarne bogactwo góry Isa i tym samym ocali mieszkańców wioski?

  Na drodze Lalani będzie czekać wiele niespodzianek...

  "Lalani z dalekich mórz" zachwyciła mnie magią i obecnością mitologicznych wierzeń. Na kartach tej historii spotkamy różne stworzenia, jedne okażą się przyjazne, inne bardziej groźne.

  Na uwagę zasługuje również piękne wydanie tej książki: twarda, kolorowa okładka, w środku piękne grafiki autorstwa Lian Cho, mapka oraz ozdobne litery 😍 Będzie idealnie nadawała się na prezent.

  To tylko z pozoru zwykła opowieść o dziewczynce, która ratuje mieszkańców wioski. Kelly kreśli przerażający obraz życia na wyspie. Mieszkańcy Sanlagity od dawna nie widzieli deszczu. Ludzie muszą ciężko pracować i zmagać się z okropnymi chorobami na które nie ma ratunku, a każde nieszczęście, które kogoś spotyka tłumaczone jest niedostatkiem modlitwy i nieprzestrzeganiem reguł.

  "Lalani z dalekich mórz" to ciepła, magiczna i wartościowa opowieść dla nieco starszych dzieci i dorosłych. Uczy odwagi, wiary w siebie, wytrwałości, a także zawiera ważne wątki feministyczne i dotyczące ekologii.

  Macie ochotę poznać historię Lalani?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W samym sercu wioski stoi studnia, a kawałek dalej szkoła, w której chłopcy uczą się jak być mężczyznami. Spójrz na zachód- wznosi się tam masywna Góra Kahna na której zbocza nikt nie ośmielili się zapuścić.

  Słyszysz jej kroki? To ta dziewczynka Lalani. Dawno temu była dziewczynką z krwi i kości, niezbyt piękna ani dumną.

  Na pewno się zaprzyjaźnicie.

  💙💙💙💙

  Pierwszy raz trzymam w ręku opowieść inspirowaną filipińskim folklorem, opowieść niezwykłą o bardzo zwykłej dziewczynce. Pełno w niej magii, mitycznych stworzeń.

  Nie dajmy się zwieść - to nie jest łatwa i przyjemna historia, pelno w niej bólu i wyrzeczeń, ale pewnie w tym tkwi cały jej urok.

  Znacie to uczucie - niby książka dla dzieci, a wyciska z człowieka niczym cytryna.

  Wzruszyłam się.

  Poza tym ta książka to istne cacko - wydanie zawiera ilustracje, ozdobniki, złote litery na okładce🤩

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Lalani z dalekich mórz” to wspaniała książka o odwadze i wytrwałości. Tytułowa bohaterka mieszka na wyspie Sanlagita, która nie radzi sobie z suszą i od wielu lat wysyła żeglarzy na morze, z nadzieją że gdy powrócą ich życie zmieni się na lepsze. Niestety jeszcze żaden z nich nie znalazł drogi powrotnej do domu, słuch o nich zaginął, a wyspa Isa, mająca być wybawieniem dla mieszkańców wioski, wiąż nie została zdobyta. Pewnego dnia Lalani – dwunastoletnia dziewczynka, robi coś niespodziewanego, co odmieni losy jej przyjaciół.

  W książce poznajemy legendy związane z wyspą, które tworzą niesamowity klimat. Spotykamy także nieznane dotąd stworzenia, groźne i przyjazne, które zostały przestawione na ilustracjach, więc nie ma mowy, że wyobrazimy je sobie inaczej niż powinniśmy ;) Piękna, kolorowa i twarda okładka również dodaje książce magii i sprawia, że jest ona nie tylko wspaniałą lekturą, ale także prześliczną ozdobą na półce. Jednak niech nie zwiedzie nas wygląd powieści, to nie jest lekka historia o małej dziewczynce, która ratuje świat. To coś więcej! Autorka buduje nieco straszną rzeczywistość, gdyż życie na wyspie nie jest trudne jedynie ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne. Władzę sprawuje tam okrutny człowiek, ludzie muszą ciężko pracować, zmagać z nieuleczalnymi chorobami i są nierówno traktowani. Wszystkie niepowodzenia i tragedie są tłumaczone niedostateczną ilością modłów, czy niedostosowaniem się do absurdalnych reguł, a magiczne stworzenia nie zawsze są tak przyjazne jak w bajkach.

  W książce jest opisana w cudowny sposób walka o siebie, o to jak przestać być tchórzem, jak przeciwstawić się silniejszym sobie pomimo strachu jaki w nas wywołują. Myślę, że to historia bardzo wartościowa, przepełniająca nadzieją i ciepłem, zdecydowanie warta przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  dzieci stworzone do wielkich czynów i walki ze złem. Ale Lalani do nich nie należy. Gdyby sama miała wybierać, wskazałby na swoją przyjaciółkę, Veydę. Jej nie jest straszna wznosząca się nad ich wyspą mściwa góra Kahna ani budząca grozę mgła, która na północy pochłania żeglarzy poszukujących bardziej gościnnej krainy. A jednak to właśnie Lalani będzie musiała opuścić rodzinną Sanlagitę i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Podczas podobnej wyprawy przed laty zginął jej ojciec.

  Czy dziewczynce uda się pokonać przeciwności i przetrwać? Jakie mityczne stworzenia spotka na swojej drodze? Czy odnajdzie legendarne bogactwa góry Isa, by ocalić mieszkańców wioski i wyleczyć mamę?

  ***

  Literaturę dziecięcą wydawaną przez Wydawnictwo Literackie od jakiegoś czasu biorę w ciemno, ponieważ wiem, że wydają oni wartościowe powieści dla młodszych czytelników, które nie tylko cieszą oko, za sprawą pięknej szaty graficznej, ale pełne są bezcennych treści, dzięki czemu historie te na dłużej zapadają w pamięci. Tak było również w przypadku „Lalani z dalekich mórz”.

  Książkę tę czyta się z ogromną przyjemnością i lekkością. Przepływałam przez kolejne strony i zanim się obejrzałam, byłam na ostatniej stronie. Historia przygód Lalani i jej przyjaciół przeplatana jest magicznymi opowieściami, które są bogato zdobione różnymi grafikami. Książka wydana została w twardej oprawie, a przepiękna okładka podkreśla klimat tej historii.

  Bardzo spodobało mi się to, że główna bohaterka nie jest idealna. Co jakiś czas podkreślane są jej wady, co nadaje tej opowieści wymiar rzeczywisty, bowiem nikt z nas nie jest idealny, prawda? W moim odczuciu zakończenie było zbyt krótkie. Autorka mogła je choć trochę bardziej rozwinąć, nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że jest to bardzo wartościowa powieść.

  „Lalani z dalekich mórz” to historia o odwadze i odkrywaniu samego siebie. Walki ze swoimi niedoskonałościami, w celu osiągnięcia szczęśliwego życia. W ciekawy sposób został w niej poruszony wątek roli kobiet w społeczeństwie, czy też ekologii. Jeśli lubicie sięgać po ten gatunek, to z pewnością powinniście poznać historię Lalani.

  Moja ocena: 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jeśli chcemy zmienić świat, nie możemy chodzić w kółko. Prawda?”

  .

  Są dzieci stworzone do niezwykłych czynów, ale Lalani do nich nie należy. Pragnie być jak Ziva – dziewczynka która sprzeciwiła się i wypłynęła na niebezpieczne morze wraz z żeglarzami. Na podobnej wyprawie przed laty zginął ojciec Lalani. Mieszkańcy Sanlagity wierzą, że mściwa góra Khana może w każdej chwili obudzić się do życia i pochłonąć całą wyspę, jeśli tylko się ją rozzłości. Ale wierzą też w istnienie drugiej góry – Isy, na której można wieść szczęśliwe życie w dobrobycie. Podczas dnia żeglugi wypływali tylko najsilniejsi mężczyźni w poszukiwaniu góry Isa, niestety nikt jeszcze nie wrócił z tej wyprawy żywy. Pewne okoliczności zmuszają Lalani do podobnej wyprawy. Czy wróci z niej żywa? Kogo lub co spotka na swojej drodze? Co jeszcze ją czeka?

  .

  To kolejna niesamowita pozycja z serii książek dziecięcych. Jak zawsze jestem absolutnie zakochana w przygodach młodej Lalani ❤. Jej silny, dziewczęcy charakter bardzo wyróżnia się na tle innych postaci. W końcu to mężczyźni wypływali w niebezpieczny rejs a nie małe dziewczynki. Swoją drogą bardzo mi przypomina bajkę Vaiana 🤭 także wszyscy wielbiciele morskich podróży też mogą polubić Lalani.

  Naprawdę warto przeczytać tę pozycję, ponieważ krótkie rozdziały sprawiają, że nie tylko to się świetnie czyta ale też historia inspirowana mitologią i filipińskim folklorem dodaje niesamowicie magicznego klimatu. A grafiki w środku książki są wykonane po mistrzowsku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 13 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Lalani z dalekich mórz
 • Autor: Erin Entrada Kelly
 • Wydawnictwo Literackie
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 370
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788308074183
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Lalani of the Distant Sea
 • Tłumacz: Jaszczurowska Maria
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788308074183
 • EAN: 9788308074183
 • Wymiary: 14.5x20.5x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Studia nad ceramiką czarnopokostowaną z wykopalisk w Nikonion. Dystrybucja naczyń czarnopokostowanych w ośrodkach greckich północno-zachodniego wybrzeża Morza Czarnego pdf 0/5 Nasza cena:
25,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Studia nad ceramiką czarnopokostowaną z wykopalisk w Nikonion. Dystrybucja naczyń czarnopokostowanych w ośrodkach greckich północno-zachodniego wybrzeża Morza Czarnego pdf

Nikonion, usytuowane w północno-zachodniej części Morza Czarnego, znajdowało się w pobliżu Olbii, największego ośrodka greckiego w regionie, oraz Tyras, kolonii założonej w tym samym lub nieco późniejszym czasie co Nikonion. Miasto to ulegało takim samym wpływom i przemianom jak pozostałe ośrodki w...
eBook Pontus Euxinus i Ateny. Związki społeczno-gospodarcze miast greckich północno-zachodniego wybrzeża Morza Czarnego i ich kontakty z Atenami w okresie klasycznym pdf 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pontus Euxinus i Ateny. Związki społeczno-gospodarcze miast greckich północno-zachodniego wybrzeża Morza Czarnego i ich kontakty z Atenami w okresie klasycznym pdf

Książka opowiada o rozwoju kontaktów handlowych miast greckich strefy północno-zachodniego wybrzeża Morza Czarnego (Olbia, Histria, Tyras, Nikonion) w okresie klasycznym. Na podstawie dostępnych źródeł archeologicznych, epigraficznych, numizmatycznych i pisanych oraz analizy faktów historycznych...
eBook Zdarzenia z morza wzięte mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,74 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zdarzenia z morza wzięte mobi epub

Morze – nieprzewidywalne, fascynujące, pełne tajemnic... To nie tylko bezkresna woda, spienione fale i szalone sztormy. To również, a może przede wszystkim żywioł, który bez pytania o zgodę ingeruje w życie tych, co nie chcą mieć z nim nic wspólnego i nieustannie czekają na brzegu.W swoim nowym...
eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza mobi epub

To ósma powieść osadzonej w malowniczej Kornwalii sagi rodu Poldarków. Kornwalia, rok 1810. Rodzina Poldarków oczekuje powrotu Rossa z armii Wellingtona walczącej w Portugalii. Kiedy Jeremy ratuje przybysza z morza, ich uporządkowane życie ogarnia chaos. Przybycie Stephena Carringtona odmieni życie...
eBook Opowieści z piasku i morza mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,50 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Opowieści z piasku i morza mobi epub

Pustynia skrywa jeszcze więcej magicznych tajemnic. Czy chcesz poznać je wszystkie? Bestsellerowa autorka nagrodzona Goodreads Choice Awards wraca do ukochanego przez czytelników magicznego świata. Ekskluzywna kolekcja opowiadań z uniwersum Buntowniczki z pustyni stanowi doskonałe uzupełnienie dla...
eBook Z głosów lądu i morza mobi epub 0/5 Nasza cena:
5,13 zł 7,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Z głosów lądu i morza mobi epub

Niniejsza publikacja to zbiór obrazków związanych z wyprawą autorki do Grecji i na Bliski Wschód. Zawiera m.in. takie oto opowieści: Atlantyk: Olśnienie, Legenda, Epilog. W Przestrzeniach Czasu: Areopagos, Eleuzis, Wzgórze Kronosa, Powrót. Iii. Wezwanie: W Noc Zmartwychwstania, "Zostań z nami",...
eBook Czarna, Klifkai tajemnice z dna morza mobi epub 0/5 Nasza cena:
14,37 zł 16,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarna, Klifkai tajemnice z dna morza mobi epub

Po rozwodzie rodziców świat Ivana się rozpada. Nie ma wsparcia w smutnej mamie, odsuwa się od kolegów. W ramach specjalnego programu zaczyna pomagać w schronisku dla zwierząt. Stopniowo zaprzyjaźnia się z opiekunami, zabiera także jedną ze swoich podopiecznych – Czarną, do domu. Któregoś ranka...
eBook Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,93 zł 22,45 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów pdf mobi epub

Konstantynopol to miasto szczególne, tak ze względu na wyjątkowe miejsce w dziejach średniowiecznego świata, jak i walory swego geograficznego położenia. Usytuowane malowniczo nad zatoką Złotego Rogu, Bosforem i morzem Marmara od swoich początków, jeszcze jako Bizancjum związane było z morzem....
eBook Od Kaukazu po Sudety. Studia i szkice o poznawaniu i zamieszkiwaniu gór dalekich i bliskich pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,70 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Od Kaukazu po Sudety. Studia i szkice o poznawaniu i zamieszkiwaniu gór dalekich i bliskich pdf mobi epub

Monograficzny tom Od Kaukazu po Sudety. Studia i szkice o poznawaniu i zamieszkiwaniu gór dalekich i bliskich pod redakcją Ewy Grzędy jest owocem wieloletniej współpracy badaczy z różnych akademickich ośrodków polskich i zagranicznych, zintegrowanych wokół Pracowni Badań Humanistycznych nad...
eBook Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mórz i jezior mobi epub 0/5 Nasza cena:
38,26 zł 42,51 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mórz i jezior mobi epub

Książka Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? to apogeum osiągnięć doktora Shukera. Kilkaset bogato ilustrowanych stron - w znakomitej części wypełnionych rysunkami specjalizującego się w ilustracji kryptozoologicznej Williama M. Rebsamena - składa się na najobszerniejsze kompendium wiedzy...
eBook Upadek Kraju Mórz. Tom II epub 0/5 Nasza cena:
6,40 zł 7,10 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Upadek Kraju Mórz. Tom II epub

Świat Nionis pogrąża się w chaosie, wydaje się, że nadzieja już umarła... A mówią, że nadzieja umiera ostatnia.. Dwa miasta, po które wyciągnął ręce obłąkany władca, niespodziewanie stawią czoła jego żądzy władania światem... A książę Rahimar Aleth niebezpiecznie zbliży się do zrealizowania swojej...
eBook Odyseusze. Postrach Siedmiu Mórz. Tom 2 mobi epub 4/5 Nasza cena:
12,73 zł 17,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Odyseusze. Postrach Siedmiu Mórz. Tom 2 mobi epub

W drugim tomie Matylda i Daniel odnaleźli swoich rodziców, których uważali za bezpowrotnie utraconych. Cała rodzina w komplecie wypływa w dalszy rejs badając jaskinie Jukatanu i przemierzając olbrzymią dżunglę, a wszystko to po to, aby odnaleźć zaginioną piramidę i odkryć sekret Majów. Niestety...
Wybrane bestsellery
Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 2, część 1 znajdują się teksty wczesnego romantyzmu, m.in. wiersze poetów jezior (zakres rozszerzony), Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera oraz Faust Goethego, opowiadania Edgara Allana Poego (zakres rozszerzony), a także twórczość dwóch największych poetów...
Billy Summers 5/5 Nasza cena:
29,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.  Niestety, coś idzie nie...
Efekt pandy 5/5 Nasza cena:
34,97 zł 41,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efekt pandy

SPA i smog, romanse i mordobicie, bździągwa w futrze oraz zaginiony trup, czyli druga część świetnie przyjętej komedii kryminalnej "Dywan z wkładką". Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,95 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie...
Nie dla mnie 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
32,13 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu"...
Panie Czarowne 4/5 Nasza cena:
31,04 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panie Czarowne

Przyszedł na nie czas Zawsze są przynajmniej trzy. Może być więcej, ale nigdy mniej. Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha. Obdarzona pierwotną mocą Trójnia. Głuchołazy, małe miasteczko na polsko-czeskim pograniczu, mają w herbie kozi łeb. To miejsce, gdzie w XVII wieku wieszano...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Panna z Bajki 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panna z Bajki

Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula