Kuchnia polska. 1001 przepisów

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Publicat
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 528
Opis

Sprawdzone przepisy tradycyjnej i nowoczesnej kuchni polskiej: 

  • Przekąski (zimne i gorące) oraz sosy
  • Zupy (kremy, staropolskie, codzienne)
  • Jarzyny (zasmażane, z wody, na surowo)
  • Dania główne (mięsa, drób, ryby, bezmięsne)
  • Ciasta, desery, napoje i przetwory 

KUCHNIA POLSKA to: 

  • 1001 przepisów - dania na każdą okazję, na co dzień i od święta na pewno wybierzesz coś dla siebie i Twojej rodziny 
  • 1001 ilustracji - każda potrawa przedstawiona na pięknej fotografii zobaczysz jak wyglądają gotowe przysmaki

Praktyczne informacje:

  • stopień trudności – pozwoli szybko zorientować się, czy dany przepis odpowiada Twoim umiejętnościom kulinarnym
  • liczba porcji – umożliwi racjonalne zaplanowanie potrzebnych składników
  • czas przygotowania – sprawi, że nigdy nie spóźnisz się z podaniem gotowych potraw
  • kaloryczność potraw – pozwoli zadbać o Twoją linię i zdrowie
  • koszt wykonania – pomoże zatroszczyć się o Twój domowy budżet. 

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kuchnia polska

Jakie rodzaje dań znajdę w książce "Kuchnia polska. 1001 przepisów"?

Książka zawiera kompleksowy zbiór tradycyjnych receptur obejmujący zupy, dania mięsne, mączne, ryby oraz domowe ciasta i przetwory. Autorka prezentuje klasykę rodzimej gastronomii, od codziennych obiadów po wykwintne potrawy na specjalne okazje. Każdy rozdział skupia się na innej kategorii posiłków, co ułatwia planowanie pełnego jadłospisu na cały tydzień. Bogactwo 1001 przepisów sprawia, że jest to kompletne kompendium wiedzy o tradycyjnym polskim stole.

Czy przepisy Ewy Aszkiewicz są zrozumiałe dla osób początkujących?

Receptury są sformułowane w sposób jasny i przystępny, co pozwala na ich realizację nawet osobom bez dużego doświadczenia. Ewa Aszkiewicz precyzyjnie opisuje kolejne etapy przygotowania potraw, eliminując niepotrzebne domysły podczas gotowania. Instrukcje krok po kroku prowadzą użytkownika przez proces tworzenia smaków znanych z rodzinnych domów. Dzięki temu publikacja stanowi doskonały fundament dla każdego, kto chce opanować podstawy polskiej sztuki kulinarnej.

W jaki sposób posegregowano tak dużą liczbę przepisów w tej publikacji?

Treść została podzielona na przejrzyste działy tematyczne, które odpowiadają strukturze tradycyjnego polskiego menu. Czytelnik z łatwością odnajdzie sekcje poświęcone przystawkom, daniom głównym czy deserom dzięki logicznemu układowi spisu treści. Taka organizacja pozwala na szybkie wyszukanie inspiracji na konkretny posiłek dnia bez konieczności przeglądania całej książki. Systematyka publikacji wspiera sprawne poruszanie się po ogromnej bazie tysiąca i jednej receptury.

Czy składniki do potraw z tej książki są łatwo dostępne?

Wszystkie receptury opierają się na produktach sezonowych i lokalnych, które bez trudu kupisz w każdym polskim sklepie spożywczym. Autorka stawia na autentyczność, wykorzystując warzywa, mięsa i przyprawy charakterystyczne dla naszego regionu geograficznego. Wyeliminowanie egzotycznych i drogich zamienników czyni gotowanie ekonomicznym oraz bardzo praktycznym. Wykorzystanie powszechnie znanych składników gwarantuje, że przygotowane dania będą miały tradycyjny, swojski charakter.

Dla kogo książka "Kuchnia polska. 1001 przepisów" nie będzie dobrym wyborem?

Publikacja ta nie jest odpowiednia dla osób poszukujących kuchni nowoczesnej, typu fusion lub restrykcyjnych diet eliminacyjnych. Skupia się ona na tradycyjnych metodach przygotowania posiłków, które często zawierają gluten, nabiał oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Osoby oczekujące wyłącznie przepisów wegańskich lub niskokalorycznych wariantów klasycznych dań poczują się zawiedzione brakiem takich modyfikacji. Jest to pozycja dedykowana wyłącznie miłośnikom konserwatywnego podejścia do polskiego dziedzictwa kulinarnego.

Szczegóły
  • Autor: Ewa Aszkiewicz
  • Wydawnictwo Publicat
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2008
  • Ilość stron: 528
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327127242
  • Język: polski
  • ISBN: 9788327127242
  • EAN: 9788327127242
  • Wymiary: 17x24.5 cm
  • Dane producenta: Publicat S.A., ul. Chlebowa 24, 61-003 Poznań, Polska, publicat@publicat.pl, tel. 616529252
Recenzje książki Kuchnia polska. 1001 przepisów (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna S. w dniu 2017-10-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Pani Ewa Aszkiewicz w książce pt. Kuchnia Polska. Doskonałe przepisy dla każdej Pani domu tym razem proponuje swoim Czytelnikom 1001 przepisów, które są sprawdzone i unowocześnione.

    Sposób prezentacji przekonuje mnie jako Czytelniczkę, że nabieram chęć do wykonania jakiejkolwiek przedstawionej przez autorkę potrawy.

    Dzięki temu, że Pani Ewa Aszkiewicz korzysta z rad babci Antoniny to doskonale sama odnalazła się w świecie kulinarnym i dzieli się przy tym własną wiedzą.

    Dania, które warte są przyrządzenia są następujące: sos wiosenny, sos wiosenny delikatny, sos winogronowy, buraczki zasmażane po staropolsku, fasolka szparagowa zapiekana, kalafior zapiekany z sosem serowym, kapusta włoska zasmażana, kapusta z grochem, surówka z papryki i pomidorów, zupa budyniowa z herbatnikami , staropolska zupa – NIC, zupa cygańska, zupa jarzynowa jesienna, kotlety schabowe, placek migdałowy, drożdżowa babka śniadaniowa.

    Przepisy zawarte na łamach tej książki warte są spróbowania, gdyż ich wykonanie stanowić będzie ucztę dla każdego smakosza polskiej kuchni.

    Jeśli nawet występuje mała czcionka w tekście, w którym zamieszczona jest informacja dotycząca ilości składników to wygrywa pomysłowość przepisów autorstwa Pani Ewy Aszkiewicz.

    Książka zawiera bardzo bogatą treść kulinarną: podaną liczbę kalorii, czas przygotowania, koszt wykonania każdego dania.

    Miałam okazję wypróbować surówkę z papryki i pomidorów jest bardzo smaczna i prosta w wykonaniu.

    Każda Pani Domu znajdzie coś dla siebie, aby zaskoczyć swoich domowników.

    Twarda oprawa, na każdej ze stron zaprezentowane jest zdjęcie przyrządzonego polskiego dania przez autorkę, s.528, Wydawnictwo Publicat, Poznań, 2016.

    Polecam serdecznie zapoznać się kuchnią Pani Ewy Aszkiewicz.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula