Kto zapłacze nad twoim grobem

Autor:

Robin Sharma

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
232
Rok wydania
2022
Nasza cena: 34,65 zł 44,99 zł Taniej o: 23%

Jak funkcjonować we współczesnym świecie i nie dać się zwariować? Na te i inne pytania odpowie książka autorstwa Robina Sharmy "Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu". To zbiór 101 praktycznych wskazówek dotyczących codzienności, funkcjonowania w świecie oraz zwykłych problemów dnia codziennego.

Książka "Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu" jest zbiorem lekcji na temat życia codziennego. Opisuje wiele ważnych kwestii, m.in. jak stawiać czoła problemom, jak nie dać ponieść się emocjom w trudnych i stresujących sytuacjach i wiele innych. W książce można odnaleźć wiele praktycznych wskazówek, które z łatwością można wdrożyć w codziennym życiu. Są to np. lekcje dotyczące tego, jak dzień po dniu rozwijać swoje pasje, czerpać z nich radość i korzyści oraz jak wzbogacać się nie tylko materialnie, ale również fizycznie i duchowo. Każda przedstawiona w książce lekcja jest opisana krótko i rzeczowo. Mimo to znajdziemy w nich wiele merytorycznych treści i wskazówek, które z powodzeniem pomogą zmienić myślenie i nastawienie do z pozoru błahych rzeczy.


O autorze

Robin Sharma jest jednym z największych i najbardziej cenionych ekspertów na świecie w dziedzinie rozwoju osobistego. Jest autorem wielu bestsellerów, takich jak np. "Klub 5 rano" czy "Mnich, który sprzedał swoje ferrari", które zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i wydane w wielu krajach na świecie. Dyrektor generalny Sharma Leadership International Inc., firmy, która wspiera nie tylko ludzi, ale również duże organizacje w dążeniu do ambitnych celów.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Recenzje książki Kto zapłacze nad twoim grobem (4)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W książce znajdziemy aż 101 lekcji o życiu. Każda jest inna, każda niezbyt długa. W większości są dość ciekawe, dające do myślenia. Oczywiście nie są to „magiczne” metody, aby nasze życie stało się idealne, jednak po ich przeczytaniu, przemyśleniu możemy coś w swoim życiu zmienić, aby było nam lepiej. Autor [Adres usunięty]. pokazuje jakim „zrzeraczem” są pewne rzeczy, które wykonuje praktycznie każdy z nas, a wcale nie są niezbędne do życia.

  Sporą zaletą jest fakt, że jednak lekcja to tylko 2-3 strony. Takie rozwiązanie sprawia, że książkę śmiało, można czytać na raty, sięgać po nią w wolnej chwili, nawet kiedy mamy tylko kilkanaście minut.

  „Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu” to nie „magiczna” wiedza, która wszystko zmieni, ale to 101 lekcji, które dają do myślenia i pozwalają coś zmienić w naszym życiu na lepsze. Ze swojej strony polecam.

  Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Korzystacie z porad ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego, coachów motywacyjnych i im podobnych?

  Osobiście do tej pory nie czytałem takich książek, ale i nie znosiłem haseł typu "Dasz radę, tylko uwierz w siebie!". Tego typu rady do mnie nie przemawiają, jednak postanowiłem przełamać się i sięgnąć po tytuł z tej dziedziny, by sprawdzić czy moja opinia na ten temat nie jest przesadzona. W moje ręce dzięki uprzejmości @wydawnictwo_insignis trafiła książka Robina Sharmy "Kto zapłacze nad twoim grobem". Sharma to znany na całym świecie ekspert od przywództwa i rozwoju osobistego, z którego usług korzystają największe firmy, dlatego pomyślałem, że może się czegoś nauczę.

  Książka składa się ze 101 lekcji o życiu. Są one bardzo krótkie (2-3 strony), dzięki czemu można czytać je w wolnej chwili, po jednej lub dwie dziennie, by dobrze się nad nimi zastanowić. Książka nie jest gruba, więc i nie musicie poświęcać na nią dużo czasu. Muszę przyznać, że niektóre lekcje, choć wydają się oczywiste, to naprawdę dały mi do myślenia, ponieważ nie zdaję sobie na co dzień sprawy z takich rzeczy. Przykładem niech będzie marnowanie czasu na pożeracze czasu. Autor przytoczył tutaj telewizję, choć dla mnie takim pożeraczem jest TikTok czy przeglądanie memów. Dzięki tej książce zrobiłem rachunek sumienia i choć na pewno nie uda mi się tego zrobić w jeden dzień, to chcę powalczyć z takim marnotrawstwem czasu i lepiej organizować sobie dzień. W książce jednak znajdują się także porady, które w ogóle mnie nie przekonują, a najbardziej w głowie z takich wlansie rad została mi ta by wstawać o 5 rano. Nic nie przekona mnie bym wstał tak wcześnie, jeśli nie muszę. Ponadto, w dalszej części książki miałem wrażenie, że niektóre lekcje pokrywają się choćby częściowo z tym co czytałem na początku.

  Nie uważam, że czas przeznaczony na lekturę tego tytułu był stratą czasu, ale chyba jednak nie przekonam się do książek o rozwoju osobistym, lecz może jeszcze dam im szansę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięganie po poradniki nie jest czymś, co robię często. Już od najmłodszych lat przekonałam się, że próba wprowadzania jakichkolwiek nawyków nie działa, jeśli sama tego nie chcę i nawet dziesiątki argumentów nie przekonają mnie do czegoś, czego nie chcę robić, choć staram się testować przesłane porady chociaż przez jakiś czas, żeby móc się do nich w jakikolwiek sposób odnieść.

  Robin Sharma to autor pozycji Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko i po dwumiesięcznym wstawaniu nawet przed piątą doszłam do wniosku, że może i jest to coś, co praktykowałabym (a przynajmniej w okresie wiosny i lata) ze względu na możliwość cieszenia się dłużej słońcem, jednak... Moja kreatywność budzi się zwykle w godzinach wieczorno-nocnych, a niedobór snu skutkował zmęczeniem i drzemkami w ciągu dnia, które sprawiały, że byłam bardziej zmęczona, także... Wczesne pory są dla kogoś, kto jednocześnie pójdzie wcześniej spać. Dla nocnych marków pozostaje więc pozbyć się piejących kogutów i wczesnych budzików 😁

  Kto zapłacze nad twoim grobem przyciągnęło mnie już samym tytułem, dlatego też postanowiłam po pozycję sięgnąć i nie spodziewałam się, że tak szybko ją skończę.

  Rozdziały są bardzo krótkie - na każdy wystarczy poświęcić góra pięć minut. Jest to kompendium zgromadzonej przez autora wiedzy o tym jak żyć, żeby było nam łatwiej dostrzec piękno życia mimo problemów, oraz jak dzięki codziennym mini-nawykom poprawić jego jakość.

  Ogromnym plusem jest łatwość w zastosowaniu każdej z lekcji. Nie potrzebujemy drogiego sprzętu, czy przygotowań do tego, aby móc coś zmienić. A do tego wszystko możemy wprowadzić w życie w trybie natychmiastowym. Ważne jest nasze podejście i kilka czynności, które możemy wykonać, jeśli tylko mamy czas.

  101 lekcji wydaje się nieść za sobą dużą dawkę zmian, jednak w miarę odkrywania kolejnych, jestem przekonana, że każdy znajdzie przynajmniej kilka takich, które realizuje w tygodniu, a nawet codziennie.

  Czy wszystkie wydają się konieczne? Nie.

  Czy wszystkie brzmią sensownie? Tu już ciężej powiedzieć. Jeden z rozdziałów wspomina o mężczyźnie, który każdego dnia urządzał swój pogrzeb, żeby zdać sobie sprawę, że życie jest ulotne i powinien z niego korzystać tak, jakby każdy dzień był ostatnim. Docenianie każdej chwili, świadomość naszej ulotności - to oczywiście jest ważne, jednak urządzanie sobie fikcyjnego pogrzebu nie wydaje się kuszące.

  Zbiór takich mini lekcji jest dobrym pomysłem, bo czasem potrzebujemy mini-nawyków, żeby powoli coś zmieniać. Nawet jeśli miałoby to być tylko 15 minut czasu wolnego więcej przez lepsze zorganizowanie. Odnoszę wrażenie, że autor tą książką chciał zapukać do czytelnika z przesłaniem Jest później niż myślisz, ale wciąż na tyle wcześnie, żeby dało się coś z życiem zrobić. I może warto w ten sposób zakończyć recenzję.

  Trzymajcie się ciepło!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnim czasie dość rzadko sięgam po książki z dziedziny rozwoju osobistego i muszę przyznać, że chyba jest to błąd. Ostatni czas był dla mnie jako matki bardzo ciężki. Dlaczego? Jest to opowieść na osobny post i to taki bez kolorowania. Jedna faktem jest to, że potrzebowałam swego rodzaju duchowego wsparcia. Miałam wsparcie męża, ale jednak w głowie ciężko było mi sobie poukładać niektóre sprawy. I wtedy od @insignis otrzymałam książkę „Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu”, która pomogła mi nabrać dystansu do wielu spraw.

  Autor w swojej książce mam naprawdę wiele do powiedzenia. Przede wszystkim chodzi o to, aby nam uświadomić, że życie jest pełne okazji, które po prostu trzeba wykorzystać. jednak nie w byle jaki sposób… tylko w sposób efektywny, aby po prostu poczuć się dobrze. W 101 lekcjach uczymy się jak stawiać czoła problemom i jak świadomie się rozwijać. Uczymy się krok po kroku dążyć do rozwijania swoich pasji i umiejętności, aby jak sam autor mówi coś po sobie zostawić. Nawet chociażby dobre wspomnienie.

  "… życie pełne sensu to zbiór codziennych aktów przyzwoitości i życzliwości. Choć być może trudno w to uwierzyć, to właśnie one składają się na prawdziwie wielkie życie”.

  Cała książka jest bardzo przejrzysta i ciekawie napisana. Czyta się ją lekko i z ogromnym zainteresowaniem. Może nie koniecznie szybo ponieważ nie sposób nad niektórymi przesłaniami się nie zatrzymać. Shorma ukazuje nam wartości jakimi warto się kierować w życiu, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, aby osiągnąć sukces - czy to na polu zawodowym, czy prywatnym. Ale i przede wszystkim, aby żyć w szczęściu i wewnętrznej równowadze.

  „Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu” to książka, która otworzyła mi szerzej oczy na rzeczy, które tak naprawdę dobrze wiedziałam ale o nich zapomniałam. Pozwoliła mi lepiej ułożyć sobie w głowie kilka spraw. Oczywiście od samego przeczytania książki, w naszym życiu kompletnie nic się nie zmieni. Jednak jeżeli systematycznie, krok po kroku będziemy kierować się pewnymi zasadami może się okazać, że przeżyjemy naprawdę cudowne życie, z którego w 100% bedziemy usatysfakcjonowani.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Gdziekolwiek jesteś w swojej karierze lub życiu, zawsze powinieneś grać na miarę swoich szczytowych możliwości. Ta książka pokaże ci, jak wykorzystać oszałamiającą moc, a także jak przekształcić swoje życie - i świat wokół ciebie - w trakcie tego procesu.
dodaj do schowka Do koszyka 38,51 zł
Robin Sharma, autor bestsellera "Klub 5 Rano" jest jednym z czołowych guru rozwoju osobistego na świecie. Jego książki sprzedały się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy. Z rad Sharmy korzystały takie firmy jak Microsoft, NASA, Nike czy FedEx. Poznaj ukryte nawyki najbardziej kreatywnych i...
dodaj do schowka Do koszyka 38,51 zł
Dobrze zacznij dzień. Odzyskaj siebie i znajdź czas dla swoich potrzeb imarzeń. Zamień „nie mogę“ w MOGĘ! Wprowadź rewolucyjną poranną rutynę, dzięki której znajdziesz spokój, zmaksymalizujesz wydajność oraz zachowasz zdrowie i energię. Pobudka o 5 rano może zmienić życie na zawsze. Robin Sharma,...
dodaj do schowka Do koszyka 34,65 zł
„Mnich, który sprzedał swoje Ferrari” – to opowieść o wziętym adwokacie, którego tryb życia doprowadza do ciężkiego zawału na sali sądowej. Poważna choroba zmusza go do poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania, dotyczące istoty życia. W nadziei na odnalezienie szczęścia wyrusza ON w...
dodaj do schowka Do koszyka 18,36 zł
Czy byłbyś w stanie zaufać innym? Czy jesteś osobą godną zaufania? Czy powierzyłbyś komuś swoje życie albo życie twojej rodziny? Komu powierzyłbyś swoje najgłębsze sekrety? Budowanie zaufania to jedna z najważniejszych życiowych umiejętności. Kształtuje charakter, wymaga empatii i chęci bycia...
dodaj do schowka Do koszyka 42,37 zł
Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy: żyją z miesiąc na miesiąc i chcą to szybko i skutecznie zmienić pragną uciec z wyścigu szczurów i żyć niezależnie chcą lepszego życia dla siebie i swoich bliskich pragną nauczyć własne dzieci jak stać się bogatym Książka Michaela Yardneya i Toma Corleya...
dodaj do schowka Do koszyka 34,65 zł
Wybrane bestsellery
Kiedy twoje wszystko zamienia się w nic, nie uznajesz kompromisów. A pomoc przychodzi czasem ze strony, z której najmniej się jej spodziewasz. Minął miesiąc od koszmarnego tsunami, które wywróciło do góry nogami życie mieszkańców Bali. W tym czasie Sydney i Elvis zdążyli się w sobie zakochać,...
dodaj do schowka Do koszyka 26,60 zł
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,05 zł
Witaj w progach Akademii 4-latka  Znajdź ukryte kotki, dorysuj kropeczki biedronce i zaprowadź alpakę do koleżanek. Baw się i rozwijaj Rozrywkowy zeszycik zachęci do zabawy i ćwiczeń wspomagających rozwój każdego malucha. Dostosowane do wieku dziecka zadania pozwolą mu rozwijać spostrzegawczość,...
dodaj do schowka Do koszyka 3,54 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 43,91 zł
Ponad 1 500 000 egzemplarzy książek sprzedanych tylko w Polsce. 5 nominacji do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii: kryminał/sensacja/thriller. 6 nominacji do Bestsellera Empiku. 1 Bestseller Empiku dla „Terapeutki" w kategorii: literatura popularna. Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru...
dodaj do schowka Do koszyka 36,60 zł
Seria książek „Zaczynam czytać” to duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
dodaj do schowka Do koszyka 7,17 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula